Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

:C :C :C

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Az előző se volt nagy siker, nem tudom minek erőltetik a folytatást... :U

B.Cs.

(#3) vadászcsiga válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mert mi baja volt?

(#4) kbyte1024 válasza vadászcsiga (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

csupán annyi hogy 100 kamera ida vagy oda csúnyán elvérzett!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Most legalább van indokuk a csúszásra.

(#6) vadászcsiga válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pontosabban? Egyel korábbi lapka? Xiaomi note 10 is annyival korábbival jött ki.
Várni kell a kepkészítésre?
Bizonyos módokban a Xiaomi note 10-nél is várni kell.
Más?

[ Szerkesztve ]

(#7) Fancy-boy válasza vadászcsiga (#6) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valószínűleg nem elégedett a fényképek minőségével. Legalábbis nem akkora durranás, mint amilyennek kinézett. A PureView alapján szerintem mindenki azt várta, hogy a legjobb kamerával rendelkező telefon lesz a piacon.
Meg a beépített ujjlenyomat-olvasóval is voltak gondok, még talán most sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#8) Ricardo válasza vadászcsiga (#6) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem mindegy mennyit kell várni. Az itteni teszt végén szépen összefoglalja Bone

"Komoly türelem kell akárcsak egy sor, imént lőtt kép visszanézéséhez, a fókuszsebesség sincs a topon, hát még az öt kamera este. Pedig pont ekkor kellett volna a Light.co közbenjárásának kifizetődnie, mégis csúnyán alulmarad a konkurenciával szemben. Így viszont megkérdőjelezhető, hogy tényleg le kellett-e mondani miattuk a zoom- és ultraszéles optikáról, a hardveres képstabilizálásról és a gyorsabb fókuszálásról. Az energiaéhes feldolgozással ráadásul gyorsan merül a telep, a többelemes képfeldolgozást és a dinamikajavítást meg az iPhone Xs, a Pixel 3, a Galaxy S10 család vagy bármelyik Huawei P, Mate csúcskészülék egy szenzorral lehozza. Nagy hűhó semmiért, lehetne mondani, és akkor a képernyőbe épített ujjlenyomat-olvasó tökéletlensége újabb frusztrációt hoz a tragikomédiába"

(#9) GuineaPigMan válasza vadászcsiga (#6) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Én amikor megláttam, hogy egy csúcs készülék, csúcs hardverrel olyan akadásokat tud produkálni, amelyet még egy 50 ezer forintos telefon sem nagyon tudna összehozni, rögtön el is temettem :D az a telefon egy technikai katasztrófa

Én azért bizakodom a Nokiában, például az új 8.3 5G nekem nagyon bejön, ha cserélnék telefont valószínűleg ő lenne a kiszemelt :) ...és azért voltak/vannak jó eszközei a Nokiának, csak sok a selejt, és az áruk sem alacsony :/

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#10) dutrás


dutrás
őstag

Nagyon vegetálás szagú már ez az egész. Foggal körömmel próbál kapaszkodni a HMD a márka nevébe.
Csodálkozom hogy eddig is kitartottak.

P50 pro/P40 Lite

(#11) bollokcs80 válasza vadászcsiga (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az akkori gépek közt már eleve régebbi hardverrel jött, drága is volt és a fotós része eléggé rosszul sikerült:

https://mobilarena.hu/teszt/nokia_9_pureview_teszt/fotos_kepessegek.html

"Nézzük a hiánylistát: nincs dual pixel vagy hasonlóan gyors autofókusz – az élesítés középtempós, az élőképen gyakran nappal is újrapróbálkozik, koromsötétben pedig állandóan ide-oda mozog. Ha pedig vakuval együtt kijelölöm egy makró általam preferált fókuszpontját, a rendszer csak azért is újraélesít. Nincs optikai képstabilizálás vagy méretes szenzor, és végképp nincs zoomoptika (hiába a 2x-es pötty, mindenféle nagyítás digitális), se hasonlóan praktikus ultraszéles. Oké: nem ez a Nokia 9 útja, ám egyszerűen a három látószög a mobilfotótás jelenkora, és aki álló- és mozgóképekkel belekóstolt, nehezen redukálja magát egy gyújtótávolságra. Szintén nincs dedikált éjjeli, makró, hosszú záridejű vagy AI mód.

Ami viszont van, az döbbenetes késés. A szoftver fürgén indul, de fókuszálással és kattintással együtt bő három másodperc az első kép ellövése, és további nyolc(!) a feldolgozása (főhajtás a szintén lomha Lumia 1020 előtt?). Ha gyors egymásutánban lövök tucatnyi képet makulátlan tavaszi fényviszonyok között, percekig eltart a feldolgozás (főleg, ha a RAW mentés is aktív), és újabb percek kérdése, mire a galéria kirajzolja a kisképeket és szerkeszteni tudok, vagy egyáltalán csak visszanézni, hogy az adott virágfotó éles lett-e, a portrén pedig pislogott-e az alany. A módválasztó se gyorsabb: lista helyett rövid oldalon kell végighúzni az ujjat, és az első opciótól az utolsóig elsimogatni tíz másodperc."

B.Cs.

(#12) mad823 válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


mad823
őstag

Felesleges azon lovalgolni, hogy az előzőn mi volt rossz, ez most egy új telefon lesz.

(#13) Noukoum válasza vadászcsiga (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk a mi note 10-nél 108mp-nél kell várni 2-3 másodpercet, egyéb módokban olyan gyors amit a processzor sebességétől várnánk. Nokiánál picit más a helyzet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) vadászcsiga válasza Noukoum (#13) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pro, és éjszakai módban is várni kell, és a nokiaval ellentétben nem is lehet addig a pár mp-ig mást csinálni a kamerával.

Ez a telefon, ahogy az a bemutatón ki is lett hangsúlyozva, nem point&shoot, hanem inkább raw, és lighroomban való szöszölésre lett kitalálva.

(#15) #64371968


#64371968
törölt tag

Még meg sem jelent , de már megy a fikázás. Meg aki úgyse fogja venni az miért itt éli ki magát ?

(#16) Noukoum válasza vadászcsiga (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak tedd hozzá hogy éjszakai módban mindegyikre várni kell.. Nyilván nappali képekre gondoltam.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) prolad válasza vadászcsiga (#3) üzenetére


prolad
őstag

Amire emlékszem, gyenge üzemidő, béna ujjlenyomat olvasó, kameraszoftver nagyon esetlegesen működött és a partnercég hamar kihátrált, emiatt nem sok szoftveres támogatást kapott, meg hát a Nokiáról beszélünk, akik egy Android One rendszert is képesek elszúrni.Ja és már a megjelenés annyit csúszott, hogy egy éves hátrányban volt hardverileg, az elérhetőség utána legalább ennyire rossz volt.

(#18) Schuler888


Schuler888
senior tag

A hir hallatan a maradek 3db hmd fan, aki varta a keszulelet, most elszomorodott.. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#19) vadászcsiga válasza prolad (#17) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Xiaomi note 10-nél is béna az ujjlenyomat olvasó. 10-ből jó ha 5x működik. Én úgy gondolom, hogy jól kell fel hype-olni a telefont ahogy azt a Xiaomi teszi, és akkor minden hiba el van nézve.

(#20) joey04


joey04
titán

Az előző csúnya bukás volt, az utód reméljük jobb lesz, bár eddig a story sajnos hasonló.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) prolad válasza vadászcsiga (#19) üzenetére


prolad
őstag

Nem teljesen értem hogy jön ide a Xiaomi (nak egy középkat. modellje). Vagy maga a hype. Voltak hibák a 9ben, akartam venni, de meggyőztek a tesztek, hogy ne. Az ujjlenyomat olvasót meg csak azért említem, mert először kb használhatatlan volt, utána jött a patch, ami azt eredményezte, hogy mások ujját is érzékelte. Mi Note 10hez nem volt szerencsém, de a 9T UD olvasója 10ből 9et simán hozta.

Nagyon vártam pár éve a Nokiát, de valamit mindig sikerül elrontani, túlárazni, kihagyni. És azon túl, hogy jól ösdze van rakva, nem nyújt semmiben kiemelkedőt.

A Xiaomi se tökéletes, de sokkal összeszedettebb az ismert hibák ellenére is. Amit többnyire (legalábbis eddig) az árral kompenzálnak.

Ettől függetlenül, ha a Nokia végre összeszedné magát és megcsinálná rendesen, időben ezt a valamit, amit már 2x beismerten nem tudtak (hol van ugye a 9.1 és 9.2),akkor akár még jó is lehet. De itt vannak a piacon már 3 (4?) éve, lassan valamit le kéne tenni az asztalra.

(#22) Martin0510


Martin0510
friss újonc

még be se mutatták, de sokan már itélkeznek az előző modell bukása miatt. már az is csoda, hogy a HMD még nem adta fel, és a nemrég bemutatott 8.3 5G például igéretesnek tűnik!

(#23) altecsóka válasza Martin0510 (#22) üzenetére


altecsóka
tag

A telóról valóban korai itéletet mondani,de az előzmények előre vetitenek
valamit :)
Én drukkolok a cégnek,de az nem jó előjel hogy az eddig bemutatott
x db. teló közül csak pár közepes lett jó.
Az olcsók gyengék és drágák,a top cuccok nem értek fel a konkurenciâval.
És mégis állva tudták hagyni a következőket:
HTC,Sony,Asus,Lenovo.Pixel stb.
Csak a brend adja el a telóikat,és ez a baj (meg a HMD szerencséje)
Pedig ha egy kicsit tehetségesebb vezérkart âllitanak ki,top ötös
cég lehetne.

DIN 14 040

(#24) #64371968 válasza Schuler888 (#18) üzenetére


#64371968
törölt tag

Ha nem érdekel a márka minek vagy itt ? Ez elég gáz .

(#25) #64371968 válasza altecsóka (#23) üzenetére


#64371968
törölt tag

Szerintem csak a 3-as széria ami vállalhatatlan .

(#26) ddaydome válasza altecsóka (#23) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Èn megèrtem a csúszás jelenlegi okàt. Őszintén, ki akar most kínàban gyàrtott cuccot a kezèbe fogni? Az a rèteg, aki 200e felett alapból vàsàrol, most is vàsàrolna?
Ha kiadják a telót ès tènyleg jó lesz, akkor lesz rà elèg kereslet? Ha nem, akkor bukàs, hiàba jó. Egyszerűen bizonytalan a piaci környezet.

Nekem jelenleg egy 6.1-s Nokia van a kezemben. Kb. Január óta 10-s droiddal. Egyszer sem lassúl be. Egyedül a jobb kamera miatt vàltanèk, Nokiàra. Amit igèrnek tàmogatàsbsn, azt meg is adjàk. A telefont valamikor màjusban vettem 53e ft-èrt.
Az ozo audio zseniális hangot biztosít a videóknak.
Sok telefonmàrkàval próbàlkoztam, Huawei, sony, stb... de ez a legjobb.

Szerintem jó lesz az a 9.3 !

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#27) HMárió válasza #64371968 (#24) üzenetére


HMárió
junior tag

Szerintem meg az a gáz, hogy te akarod megmondani, hogy kinek lehet véleménye.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#28) #64371968 válasza HMárió (#27) üzenetére


#64371968
törölt tag

Normális ember nem szól hozzá olyan témához ami őt nem érdekli , én is mehetnék a Huawei tetszek alá hisztériázni , de nem teszem , mert hidegen hagy .

(#29) Schuler888 válasza #64371968 (#28) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ezt te allitod, hogy nem erdekel. Senki mas. Igenis erdekel, a piac legnagyobb BRAND zullesztesi blamaja, amit a HMD csinal a nokia nevvel, ez megiscsak tortenelem. Tehat igen, nagyon erdekel mi az a melyseg, ahol dobjak a torulkozot! ;) :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#30) Hallosz válasza #64371968 (#24) üzenetére


Hallosz
senior tag

Akkor ugye te nem is nézel be semmilyen más készülék oldalhoz, még tájékozódni sem?

Mert lakni, muszáj.

(#31) laci_csk válasza GuineaPigMan (#9) üzenetére


laci_csk
senior tag

A Nokia csak marka nev, nem a gyarto neve
amugy meg szemely szerint soha nem tetszett a nokia pont a hypeja miatt nem is csoda hogy egyszer mar bedoglott

arra lennek kivancsi hogy ha nem Nokia-t irna rajta hany nokia fan dicsoitene ezeket a telokat? :))

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#32) #64371968 válasza Hallosz (#30) üzenetére


#64371968
törölt tag

Az új Huawei teszteket is elolvastam , de nem kezdtem el hisztériázni miatta, mert nem vettem Huawei terméket a szankció előtt és azóta sem tervezem . De elhiszem , hogy valakinek ettől lesz jobb az élete hogy egy számára érdektelen gyártó termékeit fikázza , úgyhogy további jó szórakozást.

[ Szerkesztve ]

(#33) Hallosz válasza #64371968 (#32) üzenetére


Hallosz
senior tag

Akkor most itt, miért hisztériázol?
(amúgy az egész készülék nem ér ennyi energiát, de most ráérünk erre)

Mert lakni, muszáj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.