Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #13110016


#13110016
törölt tag

Hát, az SP eddig is a legjobb ár/érték arányú telefon volt, most meg pláne.

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

"Vodafone egyelőre még altatja magát" Az utóbbi 3 évben biztos! :DDD
A feltöltő kártyások továbbra is kedveznek Nokia Lumia 520 45 ezres árával miközben másutt 27. És sorolhatnám....
Miért jó Vodafonos feltöltőkártyásnak lenni? Teljesen egy árú a percdíj az sms mint a másik két szolgáltatójánál,viszont nincs telefon választékuk,ami van az drágább,az ügyfélszolgálaton egy ügyintézőre egy óráig kell várni....

(#4) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Azt se felejtsük el, hogy RED csomagoknál ezekre az árakra hozzájön 24 x 3 vagy 5 ezer forint!

(#5) kcsa válasza Zsocy155 (#4) üzenetére


kcsa
veterán

... és ettől lesz az egész árképzés full elmebeteg.

(#7) alfaromeo33 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Az internet lefedettségük sokkal jobb, a szolgáltatások minősége is. A trémobil a legnagyobb kaki minden téren. Sajnos engem köt még az eskü, de könnyrs szemmel várom, hogy lejárjon és rohano vissza a vodához. A vodánál is voltak ügyintézési gondok, de fele annyi sem, mint a trénél.
Pl.: nem egyszer volt már, hogy utaztunk haverokkal és ahol nekem elvérzett teljesen a netem GPRS-ig ott vodásoknak 3g/hsdpa volt. A vodával még egy ki....szott rét kellős közepén is volt internet az enyém meg hálózatot sem talált. Pedig durván jobb telóm van mint havernak.
A trés ügyintézésről meg inkább nem is mesélek, mert csak feleslegeswn felhúzom magam újból és újból a sok tökéletesen buta és nagyképű, ám cserébe dekoratív pi..ákon akik jobban teljesítenének egy kupiban.

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#8) kcsa válasza lgfan4942 (#6) üzenetére


kcsa
veterán

én inkább azt mondom hogy ügyes. A sok ember még így is sorban áll hogy vegye a samsungokat a témobilnál, miért vinnék le az árat ha így is megy?

(#10) kcsa válasza alfaromeo33 (#7) üzenetére


kcsa
veterán

mintha a "durván jobb telón" múlna a dolog... :U

(#11) Moleman válasza alfaromeo33 (#7) üzenetére


Moleman
addikt

A voda internetével kapcsolatban én épp az ellenkezőjét tapasztaltam, T-től mentem át, ugyanabba a telefonba raktam a kártyát, és ott, ahol a T-vel teljes térerős 3G volt, a voda alig talált jelet, és 2 nap helyett 2 óra lett a telefon üzemideje bekapcsolt mobilnettel. 2G-n nincs semmi probléma, mobilnettel sem. Bármerre megyek, mindenhol rossz a 3G térerő (lehet, hogy csak én járok rossz helyeken, de nekem akkor is használhatatlan). Hűség nem köt, de olcsó, ezért maradok.

(#12) Silentfrog válasza alfaromeo33 (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

Bár netet én személy szerint nem használok a vodától,de van a nagybátyám Ópusztaszeren az emlék park mellett lakik kb 200 méterre. A Vodafone lefedettségi térképe szerint beltéri 100% lefedettség van ott, ellenben még telefonálni sem tudnak a vodafon hálózatából.
Mivel kicsit elzárt hely szeretnének netezni és elsőnek a vodához mentek mobil netért.
A lefedettség nulla ellenben azzal amit ígérnek.
Még a házon kívül sem tudják használni.
Nem tudom mennyire egyedi eset ez.

Az ügyfélszolgálatukról tudnék mesélni. Felhívtam őket és csak azért is megvártam kihangosítva,hogy találjak egy ügyintézőt. 1 óra 15 perc volt a legtöbb amit vártam egyszer. 20 perc alatt ha általában,ennél kevesebbet én még sosem vártam....

(#17) Silentfrog válasza h3lios (#15) üzenetére


Silentfrog
veterán

" Ergo egyik szolgáltatónak sem az a célja, hogy készüléket vigyenek"
Egyet elfelejtettél,ha vesznek telefont vesznek szolgáltatást. Ha a másik szolgáltató szignifikánsan olcsóbban ad telefont akkor az jó esetben évekig használja a vele árult szolgáltatást.

Te ott dolgozol mint mondottad máshogy látod a dolgokat ,de én meg fogyasztó vagyok és oda megyek ahol ugyanazt vagy jobbat olcsóbban megkapom.
Ha bemegy az ember egy nagy üzletközpontba ahol mindhárom szolgáltató jelen van meg kell nézni,hogy melyik boltban vannak az emberek.
A minap voltam Szegeden az Árkádban. A voda bolt üres,a másik kettőből tele, és mindenki saját logós szatyival jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#18) alfaromeo33 válasza kcsa (#10) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Miért ne múlhatna???? Szted? Egy már totál kiöregedett akkori alsós telefon sokszor produkál gyengébb vételt mint egy modernebb. Tudod az idő nem csak az autók és emberek motorján hagy nyomot, hanem a műszaki cikkekén is. :K

A többihez: ez olyan embere vagy inkább esete válogatja. Én 11évig voltam vodás és persze volt ott is pár hajmeresztő eset, még perelni is akartam. De a trénél 1 éve vagyok és ez az 1 év alatt több hajszálam őszült tőlük mint a vodától 11év alatt. Én már nagyon haragszom rájuk.
De időtlen időkig tudnánk itt sztorikat felhozni, felesleges. Egyik 19 a másik 1 híján 20. Egyik sem a mi boldogságunkért van.

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#19) kcsa válasza alfaromeo33 (#18) üzenetére


kcsa
veterán

Téged is megfertőzött a fogyasztói társadalom rendesen ahogy látom.
Típusról típusra változik az antennák érzékenysége. És akkor a klasszikus i4 történetet még se fel sem hoztam, hogy az se mindegy hogy hogy fogod (ez mondjuk minden telefonra igaz, főleg az újakra, ahol zömében alulra rakják az antennákat).

Szóval nem, egyáltalán nem biztos hogy az újabb jobb is.

(#20) h3lios válasza kcsa (#19) üzenetére


h3lios
addikt

Jó mondjuk ez a nem mind1, hogy hol fogod a telefont szöveg már kicsit erőltetett. :D
Tény, hogy pl. a HTC One X -nél is volt olyan probléma, hogy az antennát eltakarva eldobta a wifi-t. De ezek csak extrém teszteknél jöttek elő és természetellenes fogáspózok esetén.

B-tag: H3lios#2825

(#21) kcsa válasza h3lios (#20) üzenetére


kcsa
veterán

kiélezett helyzetben (egyébként is gyengusz térerő a mező közepén) ez számíthat, csak ezért hoztam fel. És igen, a fémházasokkal több gond van, ahogy te is utaltál rá :)

(#22) Paul119 válasza alfaromeo33 (#7) üzenetére


Paul119
addikt

8évig voltam vodafonos.. olyan hajmeresztő csekkeket dobáltak ki minden hónapban hogy a hajam égnek állt 37ezer pl, mivel állítólag emelt díjas számot hívtam, végül is csak vásárlás napján le tiltottam minden ilyet de segaz, stb ja meg telefont akartam tőlük venni nem is valami über drága cuccot csak egy advancedet, 60 ezer forint lett volna és annyi kedvezményt adtak voln hogy -1000ft a havi díjamiból..na ott lett elegem, át mentem a tmobilhoz és a szintén régi mobilnet előfizumra 6700 ftert kaptam egy s3at(nem részlétre)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#23) h3lios válasza kcsa (#21) üzenetére


h3lios
addikt

Igazából a HoX polikarbonát, tehát ott nem ezzel volt baj. Bár a fémház esetén is meg lehet jól oldani ezt a kérdést. Egyébként azt nem igazán értem, hogy a mező közepén miért akar valaki netezni. :D Bár elfogadom, hogy valakinek ez a fétise. :D

B-tag: H3lios#2825

(#24) Moleman válasza Paul119 (#22) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem semmi bajom a számlázásukkal, Kredit csomagom van, minden hónapban forintra annyit fizetek, amennyit a Call Meter 3G jósol, pedig a 100 megás net korlátot sokszor háromszorosan is túllépem, belassítva.

(#25) kcsa válasza h3lios (#23) üzenetére


kcsa
veterán

akkor ezt benéztem, fejből gondoltam fémre :D

(#27) alfaromeo33 válasza kcsa (#19) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Ez nem a fogyasztói társadalom, hanem a műszaki végzettség. Ugyanis egy elhasználódott telefonon már az alkatrészek is elhasználódnak. Nem azt mondtam, hogy alapból erősebb RF egység van benne, de a réginél már gyengülhet a teljesítmény. Azonban azt is eltudom képzelni, amit Te cáfoltál. Nem kicsi az esély arra sem, hogy az e1es galaxy miniben egy másik beszállító olcsóbb és gyengébb RF egységét szerelik mint az Én Note 2 készülékembe. Hidd el, ezt tanultam.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#28) alfaromeo33 válasza h3lios (#23) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

A mező közepén azért akartam netezni, mert haverokkal szoktunk a szabadban bulizni, főzni és nem esne rosszul párszor megnézni a maileket illetve egyéb infokat. Plusz netrádió is jó lwtt volna néha hogy az autórádión kihangosítva legyen változatos zene.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#30) kelly416 válasza h3lios (#15) üzenetére


kelly416
veterán

Azt azért megkérdezném, hogy a "mezei értékesítő" miért ad el szívesebben egy x előfizetést egy I5-tel, mint egy 30000Ft-os bármilyen telefonnal? Talán mégis kell a szolgáltatónak is, hogy jó készüléken még többet akarjon netezni, telefonálni stb. az ügyfél és több prémiumot ad egy drágább készülék után??
A szolgáltatók meg elfelejtik, hogy egy jól árasított készülékkel jó előfizetéseket lehet eladni. Az "egy eszköz" nélkül nem működik "a szolgáltatás", ha meg nem megy a szolgáltatás, ki akar fizetni érte? Tehát ha olcsóbb a nagyon jó eszköz, akkor boldogabb a végfelhasználó is. És amúgy is, érthetetlen, hogy ameddig külföldön tényleg jutányosan jut hozzá az ember a telefonokhoz a szolgáltatás mellé, addig itthon igen-igen megsarcolják azokat, akik nem tudnak bevállalni 10000Ft körüli havidíjat.

A lényeg, hogy lenne mit fejlődjünk a nyugathoz képest (néha kelethez képest is, mert Romániában is vannak olyan jól árasított előfizetések, aminek itthon nem lehet a nyomába érni). Mindegy, én ezen nem tudok változtatni, én is elfogadom így, ahogy van az egészet.

Mindkét félnek vannak igényei, és itthon nehezebben találkoznak, mint egy gazdagabb nyugati országban. Ennyi. Peace!

(#31) dsr


dsr
senior tag

Itt még az árak is értelmesek a másik pirossal ellentétben...

(#32) atikó


atikó
őstag

Hát a drágák azok árai bezzeg nem mennek lejjebb.

(#33) Faresz404


Faresz404
csendes tag

A Nokia 520 lement 9.990-ra a 625 29.900. Szerintem a vodánál a legolcsóbbak a telefonok előfizetéssel.
Lg L5II vodánál 9.990.- Trémobilnál 29.264 ( boltban 36.600.- ) aztán pl. Sony Xperia L voda 29.900 trémobil 46.600 ( boltban 58.250!!!!! ) stb........ Én a kezdetektől fogva vodás vagyok ( de nem elfogult !!!!! ) annó mikor beköltözött kis hazánkba még a nagy kapszula dobozzal sétáltam ki tőlük :). Tré mobilnál is voltam előfizető sőt a céges mobil jelenleg is az. Ettől függtlenül még ebben az évben újra meghosszabítom a privát előfizetésemet újra. A lefedettségről annyira nem tudok nyilatkozni, mert soha nem hasonlítom a kétszolgáltatót amerre járok. De pl otthon a trének csak Edge van a vodának 3g.
A számlázáshoz még hozzátennék annyit, hogy a céges ( tré m.) havi telefon törlesztés valahogy elmaradt és ez miatt kikapcsolták a kimenő hívásokat. Havi 25e-35e Ft ig fizetünk. 2600 ft miatt kikapcsolták....... A vodánál eddig kb 1x kaptam ilyen figyelmeztetést 1 hónap csúszás miatt. Tudom ez nem mérvadó mert gondolom fordított helyzet is kialakult már de nekem ez volt a tapasztalatom velük.

(#34) scyllarus


scyllarus
veterán

Saját előfizetések a T-nél, céges+pár flottás a vodánál. Jópár éve mindkettő.
(Majdnem) mindenben sokkal jobb a T, az a nagy igazság. A másodperc alapú számlázás miatt a voda számlák nem rosszak, de a szolgáltatás minősége, az ügyfélszolgálat például klasszisokkal jobb a T-nél. A vodának nem tudom, milyen az általános lefedettsége, de a 3G szolgáltatás minősége csapnivaló. És ugye manapság már nemigen használunk más telefont. Szégyenszemre vissza kellett kapcsolnom 2G-re, ha nem akartam naponta 5-8x hálózatot keresgélni. Azóta nincs ilyen gond. A T-nél konkrétan a fenekemet is kinyalják, a vodánál meg akartam verni a hülye picsát a boltban. A telóárak röhejesek a vodánál, vagy inkább sírva röhögősek, aki ott vesz telefont, az megérdemli. Nekem megéri a T-set kifüggetlenítettni inkább.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#35) atikó válasza scyllarus (#34) üzenetére


atikó
őstag

Azért ne szidd a vodát mert neked gyenge a 3g térerőd!

(#36) Zsocy155 válasza atikó (#35) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nemcsak neki gyenge!
Pl. a XVII. XVIII. és a X. ker. "találkozásánál" több vodásnak is gyenge.
Nemcsak a 3G.

[ Szerkesztve ]

(#37) scyllarus válasza atikó (#35) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem csak nekem. Az egész cégnek (~300 előfizetés).
Nálunk csak a 3G a problémás, a 2G teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#38) atikó válasza scyllarus (#37) üzenetére


atikó
őstag

akkor panasszal élhetsz és ha kimennek megmérni a jelerősséget akkor azt ne hidd el mert a műszerük az kb 100x érzékenyebb mint 1 mobil, nem hiába 4 milla egy ilyen kézi műszer, hidd el nap mint nap használok ilyen műszert!

(#39) atikó válasza Zsocy155 (#36) üzenetére


atikó
őstag

igen hiába van a 97,4% az csak kültéri lefedettség a beltéri a lényeg!

(#40) megbolondult


megbolondult
csendes tag

Azért azt se felejtsük el, hogy a Voda mindig tud valamit amit más nem. Ilyen volt régen a Passport vagy most a mobilweb külföldön. Havi 2000 forintért kapok napi 50 mega internetet amivel simán tudok naponta másfél órát beszélni a feleségemmel viberen. Ezt semelyik másik szolgáltató nem tudja. A készülék árakkal kapcsolatban annyit, hogy most vettem a vodátol az új telomat, lumia 625 és 1000 azaz ezer forintot fizettem érte, pedig Red csomagban sem vagyok sőt még csak kiemelt ügyfél sem..

(#41) Zsocy155 válasza megbolondult (#40) üzenetére


Zsocy155
őstag

Valamit mindig tud ez igaz, de a készülékek kevés kivétellel meglehetősen drágák. A Nokia 625 pl. RED-ben 72.000 lenne! Mint ahogy most a RED-el vásárolt telefonok igencsak drágák, sőt!
Nekem nincs különösebb gondom a Vodafone-al, ezért vagyok náluk már lassan 10 éve. Csak a sok apró hülyeségei zavarnak egy kicsit, de ez megvan a másik kettőnél is csak másképp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.