Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

nahát komplett platform a VIA részéről, nem is kell ide a rabló NV. :D

mellesleg LOL: "Még nem érkezett hozzászólás a témában. A tiéd lehet az első!" :DDD

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#2) Thrawn válasza dokar (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Már jó ideje van nekik ;)

ps: Még jó, hogy nem úgy kezdted, hogy:"Elsőőő! :DD "

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) Franticfox


Franticfox
tag

Eszembe jut a vicc:

-Mi van a zsebemben?
-Számítógép!
-Jó, jó, de mennyi?

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#4) Geli válasza dokar (#1) üzenetére


Geli
senior tag

mennyibe fájhat mindennel együtt?

(#5) juliabrilke válasza Geli (#4) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem nem akarod tudni... :D

Egyszer megnéztem a pico-itx-es lapok árát, azzal a lendülette el is felejtettem, hogy szeretnék ilyet.

(#6) Bici


Bici
félisten

Én már azt várom, hogy legyen egy komplett jó ár/teljesítmény/fogyasztás arányú mobil platform via alapokon. Valahol az EeePC felett lenne jó egy ilyen cucc. Amiket találtam, azokat alig lehet beszerezni, és nagyon elavultak...

ui.: Ja, és az sem ártana, ha a gyártók építenének is köré notit...

:U 13colos képernyő, lapos, kicsi, könnyű, 80-90 ezer Ft-os bruttó ár, csak a legfontosabb csatlakozók, Via proci, 30-40GB winyó, talán egy DVD olvasó, TV-Out, wifi és már megyek is érte a bótba... :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) shteer


shteer
titán

akarooooom!!!! :)

..szerintem jónak tűnik

(#8) gfefe


gfefe
őstag

bravó Via....

miket ki nem dolgoznak... eldobom az agyam amilyen kicsi....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#9) Jofi81


Jofi81
őstag

Jó lenne egy ilyen otthoni letöltőgépnek... :D

(#10) shtml válasza Geli (#4) üzenetére


shtml
őstag

Én nemrég néztem Epia pico alaplapok árait, 80k fölött van az áruk, már nem emlékszem, vajon ebben benne van-e az ÁFA. De ilyen árnál sztem mindegy.:(

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) #56573440 válasza Bici (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

jön nemsokára az atom minek kell via proci? :DDD msi hoz ki computexen házat 1.6GHz-es atommal vinyóval, 65W-os táppal, nem ilyen kicsi mondjuk de simán lehet még rajta faragni... a komplett gépre 30W-os csúcsot adnak meg, az azért nem rosz. és azért szerintem kenterbe veri a viát. jól hangzik ez a cucc is csak ha megtolod egy hd filmel akkor inkább feladja :DDD
atom lesz elvben laposokban is:)
mod: pár integrált procis szépség árasítva is

[ Szerkesztve ]

(#12) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

De télleg, tök jó lenne letöltő/netezős gépnek, de olyan árat kérnek érte, hogy meg sem fordul az ember fejében :((

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#13) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez még a 10000-es, nem a cikkben szereplő 5000-es!!!
VIA PICO-ITX EPIA-PX10000G PICO ITX Mainboard
Today Price: $224.95

Keveset fogyaszt ugyan, de sosem hozza be az árát...
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14) simonzé


simonzé
addikt

Mik azok a beágyazott rendszerek? Valaki mondjon már egy példát? CNC gépek vezérlése, pénztárgép, vagy mi a t*köm?!?!
A gugli ilyeneket köpött ki:

Itt elég könnyű elérni a piaci dominanciát egyetlen vevő van a világon. :)

Köpött még ki robotokat meg ilyen izéket.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#15) macilaci78 válasza #56573440 (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kenterbe veri, de nem ott, ahova a Via pozícionálja hasonló termékeit. ;)
Simonzé: A példák helyesek. :K Ha csúnyán akarok fogalmazni, akkor az intelligens mosógéptől kezdve egy vadászgéppel bezárólag bármiben lévő számítógépes ketyere beágyazott rndszert alkothat.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) jerry311 válasza simonzé (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, ilyesmik. Vagy mondjuk egy HTPC, amibe X gyártó belerakja és egyben mint HTPC-t árul, meg ilyenek.

(#17) simonzé válasza jerry311 (#16) üzenetére


simonzé
addikt

A HTPC-re én is gondoltam, de a képrögzítésre legalább 1GHz-es P3 kéne, a csúcs C8-as (1200MHz) is csak kb a felét tudja ennek teljesítményileg.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#18) ngabor2 válasza Geli (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a px10k bruttó 65k volt.

a tápmegoldásával nem vagyok békében, nem lehet rá mást tenni, csak a saját csatlakozóját, amit ha egyszer elkezdek szétbarmolni, akkor vége.

teljesítményét eddig nem igazán sikerült tesztelni, mert valami mindig hiányzott hozzá...

(#19) FehérHolló válasza simonzé (#14) üzenetére


FehérHolló
veterán

Minden olyan dolog, amibe kis teljesítményű proci kell, esetleg kis háttértár, ilyesmik és nem elég néhány tranzisztor egy lapra forrasztva.
Például egy lift vezérlése, üdítőital automaták, olyasféle konzolok, amik a T-pontokban vannak és netezni lehet rajtuk, kódos kapunyitó (ahol mindenkinek külön kódja van és a kaputelefon is ezen keresztül működik), satöbbi. Nagyon sok dolgot fel lehetne még sorolni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#20) Ste válasza shteer (#7) üzenetére


Ste
addikt

csatlakozom :)
nekem már a korábbi tesója is nagyon tetszett

(#21) yakuza.tora válasza shteer (#7) üzenetére


yakuza.tora
addikt

És minek? Mondjuk egy blokkal meg lehetne oldani a vizesítését! :DDD :C
Egyébként tényleg jópofa kis cucc...

Alléz Olympique de Marseille!

(#22) #56573440 válasza FehérHolló (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért a kólaautomata/lift és társaik nem ilyen lapokat kapnak hanem célgépeket, oda nem kell ilyen összetettségű vas, elég egy plc vagy még az sem :DDD
ezeket az iparban használják, sok ipari pcnek van via "bele". monitorozástól gépsor /folyamat irányításig sok helyre kerül be.

[ Szerkesztve ]

(#23) azbest


azbest
félisten

Nem hiszem hogy pár $nál több lenne az elkészítés ára. Persze ha már kicsi a forgalom akkor legalább drágán kell adni. Azért kissé vérlázító, hogy ugyanazokat a chipeket kombinálják évek óta és a legnagyobb fejlődés az hogy kicsi nyákra forrasztják fel a chipeket. :U Ha nem produkálnak valamit, akkor az atom rendszerek lehet árban és teljesítéményben is lemossák a pályáról.

Bár valamelyik topicban írták hogy 2 soros port (érintőképernyő és még valami) kell nekik, és ez csak a via lapjain van meg. Meg a dos kompatibilitás is szempont volt.
Kb olyan lehet mint hogy 486os és p1-es procis pénztárgépek voltak a p3-p4 korszak alatt is. Most a via-nak van olyan "őskövülete" ami megfelelő ilyen célra.

Letöltőgépnek az Intel D201GLY2A olcsó és megfelelő masina.

[ Szerkesztve ]

(#24) szab.tam válasza Jofi81 (#9) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pont erre gondoltam!

nekem kéne egy kis méretű, halk gép letöltésre, és ami még fontos lenne, hogy boldoguljon az mkv hd-vel is. de ehhez már erő is kéne, az meg hőt termel, és rögtön hangos lesz. habár már vannak univerzális médialejátszók, de most indult le 100k-ról az áruk, és nemtom, hogy lehet-e velük torrent klienst futtatni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25) szab.tam válasza simonzé (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

htpc-be hardveresen rögzítő tv tuner karit kell venni, (nekem 2 is van a pc-mben), és rögtön nem kell hozzá cpu teljesítmény. (és még a hangcsúszás is eltűnik...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) Franklin


Franklin
addikt

Lehet én vagyok figyelmetlen, de hol van a DDR2 slotja??

(#27) Ndruu válasza Franklin (#26) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A hátoldalon. (Youtube-on van róla videó, a VIA oldalán meg a kézikönyvében látszik)
Fektetett, mint egy notebook RAM slotja.

Harrrr!!!!

(#28) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Jővőre meg az Intel még tovább miniatürizál az Atom procik második generációjával. :)

A világ legkisebb PC alaplapja [link]

(#29) azbest válasza shabbarulez (#28) üzenetére


azbest
félisten

(#30) joi29 válasza azbest (#29) üzenetére


joi29
őstag

-Elégé törékeny kis jószág de a VIA ezen kis Pico-ITX lapkája nekem
nagyon bejön.
-Máris eszembe jutott néhány felhasználási mód,mint kimustrált DVD lejátszóba
szerelhető HTPC vagy tasztatúrába ágyazott gép mint anno a "Commodore" :D

(#31) Chaser válasza szab.tam (#24) üzenetére


Chaser
titán

GB 73pvm-s2h +cel420 alulfeszelve, passzívan lazán megy. A chip és a proci 1ütt loadon ehet így 35-40W-ot max. Az mkv-kat sztem viszi, én a KM playerrel néztem HD videókat amit találtam, mindent vitt, 2GB ram volt benne. Lap+proci+ram egy AC 7-es hűtővel 30k bruttó alatt megvan újan, és letöltés mellett igencsak sok mindenre tudod használni, felszereltsége maximális, igaz hogy mATX, nem ilyen kicsi, de a teljesítménye sokszorosa.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) szab.tam válasza Chaser (#31) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hm. végre valaki adott egy konkrét, tapasztalatból adott kiindulópontot!
nagyon thx! :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33) nyunyu válasza azbest (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Bár valamelyik topicban írták hogy 2 soros port (érintőképernyő és még valami) kell nekik, és ez csak a via lapjain van meg. Meg a dos kompatibilitás is szempont volt.
Kb olyan lehet mint hogy 486os és p1-es procis pénztárgépek voltak a p3-p4 korszak alatt is. Most a via-nak van olyan "őskövülete" ami megfelelő ilyen célra

Az asszem en voltam. :D
Masodik soros port hianyat lesz@rom, 2k+fa egy PCI soros kartya 2 csatival.
Fo gondom a Sis662 halokartyaja volt, az nem megy DOS alatt, ezert nem sikerult koltseghatekony mini konfigot generalnunk a D201GLY2-bol.

De ugy nez ki, hogy az Atom ala vegre Intel chipset kerul, innentol kezdve egy darab Epiat sem veszunk. (leggagyibb Epia 5000 most 20+fa, mig 3 eve alig 15+faba kerult :O )
(+kozben jon a nativ Win verzioja a szoftvernek, de azt csak akkor hiszem el, ha a sajat 2 szememmel latom mukodes kozben. Viszont az mar nem csak hardverhiba eseten fog fagyni :( )

Fogyasztas sem erdekel, mostani mindentegybe gepunk ~30W-ot eszik. (Celeron ULV 650, notivinyo, 15" TFT egybeepitve)
Erdekesseg: amelyik ipariPC gyartonak a gepeit hasznaljuk, egyaltalan nincs vias termekuk.
Vajon miert?
Pedig az IEI, akivel gyartatjak az alaplapjaikat, gyart vias lapokat is...

[szerk:]'sszak meg, most nezem a weblapjukat, kedvenc Celeron 650-es gepunket levaltottak, helyette az ujban 1GHz-s Via Eden van. :W
Kivancsi lennek, mennyivel lesz dragabb az uj verzio :))
Azt mar regebben teszteltem, hogy a Celeron 650 masfelszer gyorsabb, mint a C3 1GHz...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) shteer válasza yakuza.tora (#21) üzenetére


shteer
titán

vane gy tervem amihez egy iyen kell, vagy egy nano-itx lap... modding. mi más :D

..szerintem jónak tűnik

(#35) Taky


Taky
senior tag

Hmmmm..........
Ha ócsóért adnák, ideális választás lenne netezős, torrentes gépnek mondjuk egy DSL vagy egy Puppy linuxal...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#36) nyunyu válasza shteer (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Ajanlom figyelmedbe a 3.5" wafer (102x145), meg a PC-104 (90x96) mereteket is :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) yakuza.tora válasza shteer (#34) üzenetére


yakuza.tora
addikt

No, látom, már megint valami okosságban töröd a fejed! Jó lesz odafigyelni rád! :DDD :DDD :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#38) Szanya válasza #56573440 (#11) üzenetére


Szanya
tag

Isaiah még odacsaphat. [link]
Én bízom benne, és már nagyon várom is.

''Szanya csak egy van.''

(#39) nyunyu válasza yakuza.tora (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

Veszelyes egy alak.
Alig adtam neki elerhetoseget ipari cuccokhoz, maris kinezte maganak ezt :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) nyunyu válasza Szanya (#38) üzenetére


nyunyu
félisten

En mar nem hiszek a mesekben.

Csak abban, amit a ket szememmel latok.

Ez kifejezetten tetszik:
It is expected that the VIA Isaiah is twice as fast in integer performance and four times as fast in floating-point performance as previous-generation VIA Esther at an equivalent clock speed.

2GHz-s Esther harmatgyenge sebesseget mar ismerjuk a multkori MSI Titan minigep tesztbol...

Negyedannyiba se kerulo D201GLY2 integerben 25%-kkal gyorsabb, floatingot elfelejtettem lemerni.
De ha megnezed a tablazatot, lathatod, hogy az Esther@2GHz (nemletezo) floating teljesitmenyenek a negyszeresevel sem lenne eselye a noti C2D@1066-tal szemben.
(D201GLY2-n levo Celeron 220 az egy egymagos Core2@1.2GHz)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) Bici válasza shteer (#34) üzenetére


Bici
félisten

Naa, csak nem gépet akarsz csinálni a kesztyűtartóból??? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) Bici válasza nyunyu (#39) üzenetére


Bici
félisten

Ja, ha már itt tartunk: Nincs valami olyan megoldás, ami SIS csipszetes, és VIA procc megy bele? Azt hallottam, hogy a sis lapkák még kevesebbet esznek, mint a via, meg a többi. De lehet, hogy csak pletyi...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) yakuza.tora válasza nyunyu (#39) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Van szeme és ízlése az ilyen dolgokhoz! :DDD És ráadásul még jó arc is a privát életben! :C :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#44) Geller72


Geller72
veterán

Szvsz, ha csak egy netezős kis fogyasztású (download) gép, akkor inkább NAS.

(#45) klambi


klambi
addikt

mekkora hozzá képest a csati:DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#46) Taky válasza klambi (#45) üzenetére


Taky
senior tag

:D

Lassan érdemes lesz kisebb csati szabványt létrehozni! :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#47) klambi válasza Taky (#46) üzenetére


klambi
addikt

hát ja, mert ezek olyan bumszlin mutatnak ezen , hogy már lassan csak ezek miatt nem tudnak kisebbet csinálni :P

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#48) _az válasza simonzé (#14) üzenetére


_az
senior tag

Azért nem csak egyetlen vevő van a világon, ugyanis a világon a mikroprocesszorok 98%-a megy beágyazott rendszerekbe.

Beágyazott rendszerek olyan kis célszámítógépek, amik el vannak tűntetve a szem elől, a háttérben dolgoznak... gyártórendszerek, a számítógép részegységei, autó elektronika, irányító, biztonsági, távközlő rendszerek, mobil telefon, robot, lassan minden elektronikus eszközt ilyenek irányítanak.

[ Szerkesztve ]

az

(#49) nyunyu válasza _az (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha megnezel pl. egy LaserJet 5L alaplapjat, azon egy Motorola 68020 figyel, ami a regi motorosoknak a Macintosh II vagy az Amiga 1200 CPUjakent lehet ismeros.

Vagy emlithetnenk a Texas Instuments komolyabb szamologepeit (TI-89/92), azokat meg egy regebbi 68000-es hajtja. (TI-85-tol lefele Z80 van :) )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) Bgs válasza nyunyu (#39) üzenetére


Bgs
senior tag

Egy ilyen kb mennyibe faj?

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.