Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lirion


Lirion
addikt

Ugy tunik, megse ver oda minden gepet hardveresen...

[ Szerkesztve ]

(#2) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Úgy emléxem eddig is 600 MHz-ről volt szó.

valami

(#3) RaveForce


RaveForce
veterán

"nem lesznek futtatiátóak."

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#4) cizoe


cizoe
őstag

Sebaj, az iSnort megy a régebbieken is. :DDD

(#5) Quasi_modo válasza cizoe (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Uff ez nagyon lol.

valami

(#6) #16820480


#16820480
törölt tag

remélem nem nagyon flém indító, de...
...ha megjelenik időben az új Meizu, akkor a "copy" erősebb hardverrel jön majd, mint az "eredeti". :))

(#7) kaller1 válasza #16820480 (#6) üzenetére


kaller1
veterán

...de az... :DDD

.::> <::.

(#8) Enjoy


Enjoy
addikt

Jó ez az új iPhone, csak vannak nála jobbak hardveresen.
De ettől még jó

► més que un club ◄

(#9) Carlas


Carlas
senior tag

Hát nem tudom nekem 3g 16gb-om van de nem cserélném ezért el rá. Játszani nem játszok (amugy sztem ami kihasználná pl. fps-ek,rpg-k azok irányíthatatlanok, teljes szenvedés a dolog. talán a szimulátorok azokat elég jól lehet irányítani. az meg hogy a programok 2mp-el hamarabb indulnak el tök mind1. videó felvétel van a 3ghez is. 3,2es kamera jó de hihetetlen változás nem lesz abban se hogy megérje. amivel foglalkozni lehet az a 3.0 szoft nah az jó lesz. :) :)

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#10) csab2 válasza #16820480 (#6) üzenetére


csab2
veterán

Nem akarok gonoszkodni, de mire az kijön akkorra már itt lesz az 5. generációs iphone. Legalább is ha az előd csúszásából indulunk ki.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11) skajwa válasza Quasi_modo (#2) üzenetére


skajwa
senior tag

Igen csak le van fojtva 400mhz-re....:S

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#12) #16820480 válasza csab2 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

az előd csúszásának oka nem hardveres volt főleg, hanem szoftveres. a szoftver pedig már lényegében készen van. szóval nem kell most ekkora csúszásra számítani. ;)

(#13) Magnum_


Magnum_
nagyúr

azzt mondjátok, nem elég jo hw-sen ez? ehhez az os-hez ez nagyon jó hw.

I humbly and respectfully decline™

(#14) ronaldo


ronaldo
őstag

Mentsen az ég, hogy az apple gépét védjem, de szerintem teljesen mindegy, hogy milyen proci van bent, ha minden villámgyorsan fut. Meg kell találni az összehangot az optimalizáltság - erős hw - üzemidő között. Ebben pedig egész jól áll. A 600mhz-es procival és 256mb memóriával pedig nincs szégyenkezni valója, nyilván jönnek ki majd erősebbek is, de a Nokia még ma is készít telefont 369mhz-s (anno még N95 körül debütált) procival, és teljesen jó a sebessége.

Nekem ami fáj és ami miatt valószínűleg ez a 3GS modell kimarad az életemből, az az OLED kijelző hiánya (nem csak a "szépség" miatt, hanem az üzemidő miatt), illetve ha már nincs új kijelző, akkor az akkumulátor cseréje.

Ami még flame indító szokott lenni, az a kijelző felbontása, de szvsz azon egyelőre nem kéne javítani, így is alig bír ki normális használat mellett 1 napot a gép.

Ezt leszámítva remek vétel, aki a 3mp-s kamera miatt fanyalog, az hülye (előre is bocs), mert szerintem tökmindegy, hogy egy kép 2500x1900 pixel körüli és úgy van szétmosva, mint egy olajfestmény, vagy pedig 2x ekkora felbontású és ugyanúgy olajfestmény...

(#15) Ulkesh válasza Enjoy (#8) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Jó ez az új iPhone, csak vannak nála jobbak hardveresen."

Mondjál még egy smartphone-t, de olyat, amin a rá írt szoftverek használják is a hardver tudását és nem csak szépen csengő számok az árcédula mellett.

----

"Nekem ami fáj és ami miatt valószínűleg ez a 3GS modell kimarad az életemből, az az OLED kijelző hiánya"

Én szándékozom venni megjelenéskor belőle, de ha OLED-el jött volna ki akkor nem vennék. Én szeretném az utcán napsütésben is használni a készüléket, nem csak a szobában.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#16) copin válasza Ulkesh (#15) üzenetére


copin
őstag

Honnan tudod, hogy az iphone is kihasználja a jól csengő számot, főleg a Samsung processzor korlátozása után.

(#17) 14adam


14adam
addikt

Hu mennyire fejlődik a világ.Emlékszek még az első számítógépemre.Abba csak 128mb memo volt és egy 500mhz-s proci.Ez meg felzabálja azt a gépet :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#18) ronaldo válasza Ulkesh (#15) üzenetére


ronaldo
őstag

Ezt már mondtad az előző topicban is. Nekem meg többet ér +1 nap üzemidő, mint vakító napsütésben 30%-al jobb láthatóság. Amúgy az összehasonlító videó alapján (ami linkelve volt) nem lehet teljes konklúziót vonni, mivel a samsung kijelzője felett sokkal tükröződőbb felület volt. Az is bőven belejátszik a különbségbe.

(#19) evone válasza Enjoy (#8) üzenetére


evone
őstag

Hat igen, marha sok ertelme van a tobbi winmobilos cuccba is a 800mhz kornyeki cpunak, hogyha egyszeruen a szoftver szaggat rajta, nincs rendesen optimalizalva, az iphone ezen a procin tokeletesen visz mindent... innnentol kezdve ki a jo istent erdekel hogy milyen cpuja van? :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#20) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Én is azt érzem fő különbségnek a winmo-s telók és az iphone között, ami a pc-s piacon is megvan a pc vs. mac között. Az apple egy konkrét hardverre fejleszt, a winmo-nak számtalan különböző cég, különböző hardvereit kell támogatnia. Mindegyikre külön optimalizálni lehetetlen.
Erős, nagyon erős hardver van a 3GS-ben, és biztos vagyok benne, hogy gyönyörűen ki fogják tudni aknázni a benne lévő erőt, legyen böngésző, legyen játék, video, kép...bármi.

Semmit sem írok alá!

(#21) macikos válasza evone (#19) üzenetére


macikos
addikt

Ja, az a pár hülye, aki meg bedől ennek, megveszi a WM-es gépet, mert hogy az "erősebb" és akkor majd milyen jól megy rajta ez meg ez a játék...
Aztán meg majd csak néz nagyokat, hogy hoppá, ezek a fasza játékok csak iPhonera és Touch-ra vannak :D

Ki a francot érdekel, hogy melyik milyen erős?! Mindenki iPhonera fejleszt. Ha meg még nem, akkor is arra fog, csak idő kérdése.

(#22) erdoke válasza evone (#19) üzenetére


erdoke
titán

Utoljára mikor volt a kezedben 800 MHz-es procival szerelt WM készülék? Mert nekem volt már párszor szifon, de nem állnék neki a szoftvert méltatni vagy kritizálni, mert ahhoz tapasztalat kell. De látom, neked nem kell, csak hasütögetés...

macikos,
A WM vásárlók hagyományosan leginkább xarnak arra, melyik játék hogyan megy a PDA-n. A szifonnal bizonyára a gyerekeket célozzák meg. ;]

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#23) evone válasza erdoke (#22) üzenetére


evone
őstag

Az összes wm gep ami a kezembe volt, mindnek lassu volt a szoftvere... Amit nem fogtam azt youtubon neztem, de valameik nap a kurvajo sony xperia is vot a kezembe, kezelhetetlen volt a kis ceruzaval, es a menuje is lassu volt stb...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#24) erdoke válasza evone (#23) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg a kérdésemre is válaszolnál?
Egyébként azért, mert a kezedben volt egy kissé gyenge hardverrel megvert, közismerten rosszul optimalizált szoftveres készülék 528 MHz-es Qualcomm procival, hogyan vontad le a következtetést, hogy egy 800 MHz-es (pl. XScale procis) PDA ugyanolyan lassú? Egy józan paraszt más következtetésre jutna szvsz...

A legjobb aláírás a héten

(#25) asadasad22 válasza Ulkesh (#15) üzenetére


asadasad22
őstag

hát, egy tetszőleges más okostelón (wm, s60, android, stb) a szabad multitasking azért igencsak alap tulajdonság, ami önmagában meg is magyarázza és igényli is az erős hardver meglétét, attól függően, hogy az ember konkrétan mit akar csinálni, és ezt figyelembevéve még inkább az iphone az, ami nem használja ki a hardver tudását, ott az erőforrás jelentős része arra megy el, hogy nagyjából teljesen gördülékeny legyen mindig, ami persze szintén egy jó dolog, de a fentiek fényében nem nagyon állja meg az állításod a helyét, sztem nagyjából akármelyik másik okostelónak tele lehet nyomni a ramját és leterhelni a prociját maximális pár progival.

(#26) plus44


plus44
veterán

Hát érdekes lesz, hogy 3g-n nem, de 3g S-n fog menni egy-egy játék. :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#27) Lirion válasza plus44 (#26) üzenetére


Lirion
addikt

És mi lesz abban olyan érdekes? Ez lesz komolyan a világ 8. csodája... De te meg vegyél psp-t, ha játszani akarsz, az iPhone még mindig elsődlegesen kommunikációs eszköz, nem pedig játékgép.

(#28) plus44 válasza Lirion (#27) üzenetére


plus44
veterán

Nem értem mit kell itt felkapni a vizet. Annyit mondtam, érdekes lesz hogy az S játékok nem lesznek kompatibilisek a sima 3g-vel. Köszi PSP nem kell, maradok iphone-nál azon is kiválóan lehet játszani. De köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#29) Quasi_modo válasza macikos (#21) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mindenki iPhonera fejleszt

Ezt komolyan gondoltad? (Anélkül hogy bántani akarnám ezt a mobilt.)

valami

(#30) macikos válasza Quasi_modo (#29) üzenetére


macikos
addikt

Az egy dolog, hogy fejlesztenek a többi mobilra is, de a fő csapásvonal az iPhone.

Csak nézd meg a Mobilarénán futó iPhone játékok sorozatot és az olvasottságot...
Ez is azt mutatja, hogy az iPhonera érdemes koncentrálni.

(#31) plus44 válasza macikos (#30) üzenetére


plus44
veterán

Inkább úgy fogalmazzunk, hogy jobban megéri erre a platformra fejleszteni, mert elég felkapott és elismert ahhoz, hogy némi hasznot(??) hozzon.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#32) Peat;)


Peat;)
veterán

Anno volt egy felmérés hogy mi a legfontosabb az iphone-ban (ki volt emelve hogy mint üzleti telefon), az elsők között a játék volt. Ez azért sokat elmond a felhasználói bázisról. Szerintem el kéne hagyni ezt a megkülönböztetést, ez nem üzleti telefon, ez mindenki telefonja igazából, aki megengedheti magának. Aki szereti a kézikonzolokat annak szerintem is jobb egy iphone mint egy okostelefon+psp, de aki nem a játékért veszi az okostelefont akkor azt valószínű megvonja a vállát és vesz neki megfelelőt akár még drágábban is mint az iphone független ára. A kifejezetten munkára használó emberkék meg blackberry pl. de nem tacsipadosokkal szívatják magukat, ahogy én látom. Más lehet mást tapasztal.
A zenét direkt nem vettem bele a dolgokba, mert azt egy telefongyártó sem tudja megoldani hogy egy komolyabb pl. iaudio minőséget és beállítási lehetőségeket rakjanak össze, teljesen szabad felhasználással, így végülis tökmindegy hogy ebben meg abban korlátozott az iphone, ez sem jó a többi sem 100-as.

A kamera láttam másik hírben hogy autófókuszos 3mp. Ulkesh nekem még azt mondtad hogy a 2mp is bőven elég sőt én vagyok a nagyon hülye hogy többet várok. Ehhez képest sehol nem látok egy szitok szót sem az apple-re tőled, hogy tök feleslegesen drágítják, meg növelik a képméretet. El kéne döntened már hogy most én , te, vagy az apple a hülye. Én örülök hogy fejlesztik ők is a kamerát, szerintem helye van a telefonokban és a fejlődésnek is.

(#33) asadasad22 válasza Peat;) (#32) üzenetére


asadasad22
őstag

"Aki szereti a kézikonzolokat annak szerintem is jobb egy iphone mint egy okostelefon+psp"

vs

"A zenét direkt nem vettem bele a dolgokba, mert azt egy telefongyártó sem tudja megoldani hogy egy komolyabb pl. iaudio minőséget és beállítási lehetőségeket rakjanak össze"

szóval te komolyan azt mondod, hogy egy iphone helyettesít egy psp-t mert annyira közel van hozzá (ég és föld), de zenében sem ez, sem más zenetelefon nem ér egy komolyabb lejátszó nyomába (a különbséget meg nem hallod 30ezres fülhallgató alatt, utcán ahova kitalálva van, pláne nem)? :F

(#34) Soulles válasza macikos (#30) üzenetére


Soulles
tag

Erre nem vennék mérget, nézz csak körül pár S60 as topikon, és azonnal világossá válik, mire is érdemes igazán fejleszteni. Ezerszer fontosabb alkalmazások is léteznek a játékoknál, nem az a mérvadó. Nem bántásnak szánom, de ha játszani szeretnél, vegyél PSP-t.

(#35) Peat;) válasza asadasad22 (#33) üzenetére


Peat;)
veterán

Én a középkategóriás fülesemmel (sennheiser cx55) és a középkategóriás lejátszómmal (sony a815) sokkalta jobb hangzást érek el mint az egykori walkman telefonommal (w800) és a mostani samsung g600-assal amiben valami jobb hangchip van állítólag (anno felsőkategóriában nyitott a telefon...én zeneügyileg nem vettem észre) E mellett hallottam még 1-2 telefont (nokia brrr) és mind elbújhat az én, ismétlem, középkategóriás lejátszóm mellett, a füles mindig az a sennheiser volt, max cx300 és nem cx55. (30k lejátszó és 10k füles meg csak itthon középkategória, van ahol alsó) Szóval igen, a tapasztalat több gyártó termékétől ez mutatja. Utcán is kijön a különbség, oké én agybadugóst használok, ezzel persze hogy kijön. Az ipod hangja sem volt megnyerő elsőre számomra, iphone meg állítólag nem jobb. De apple termékeket hosszasan nem használtam, a hang sem fogott meg elsőre, meg nekem a software használata nem jön be, lusta lennék megtanulni, így lehet hogy hangügyileg jó, de elsőre nekem nem jött át az amit várok, hangszínszabályozóhoz is simán hozzányúlok, nem érdekel ha egyesek szerint "elrontom" a zenét, nekem úgy tetszik.

Ugyanakkor grafikailag az iphone többet tud mint psp lassan, irányításban is mutat fel előrelépést csak a hagyományos gombokat kellene megoldaniuk (tehát ne a képernyőből foglalja el a gomb a helyet) és kész, miben lenne rosszabb. Játékkínálat miatt kétséges, de a lehetőség adott nekik fizikailag.

(#36) Stunts666 válasza Soulles (#34) üzenetére


Stunts666
őstag

Egyet értek ezzel a "játszani akarsz vegyél psp" szöveggel.

Lehetséges, hogy elsődleges funkciója a kommunikávió lenne de a legtöbb helyen mit látsz??
Mindenki el van ájulva, hogy milyen játékok vannak Iphonera, milyen jó a grafikája, stb, stb.

(#37) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

akit tényleg érdekel a téma:
[link]

Érdemes a 3.oldalt megtekinteni.
"That’s 7x the geometry throughput of the iPhone 3G and 2.5x the fill rate. "

Az új szifon bezony új területre tör be: Komoly PSP fajta kézikonzollá válik. btw Tegraval majd jövő tavasszal WM is benéz erre a területre, és nem hinném, hogy az Androidenak vagy Nokianak ne lenne vmi a tarsojában.... (HWsen, és SWsen N-Gagen kivül is....)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) asadasad22 válasza Peat;) (#35) üzenetére


asadasad22
őstag

az természetes, hogy IEM fülesekről beszélünk, az is természetes, hogy egy viszonylag új A szériás walkman (ami a maga idejében inkább volt felső, mint középkategória, és azóta sokat nem fordult a világ) szétver bármilyen telefont hangzásban. egy tisztességes zenetelefonnal, esetleg egy kis EQ babrálás után eléggé jó hangminőséget lehet elérni, ami bár már egy cx300 szintű fülessel is észrevehetően gyengébb lehet egy minőségi mp3 lejátszónál, de abszolút nem vészes a különbség, az utcán pedig hiába IEM-ről beszélünk, bőven behallatszódik annyi zaj (hacsak nem beszélünk vmi spéci noise cancelling-es cuccról), hogy ezt a különbséget még elenyészőbbé tegye.

"Ugyanakkor grafikailag az iphone többet tud mint psp lassan"
láttam én már csúnya portokat psp-re, de a legigénytelenebb játék legszarabb átirata is jóval többet nyújtott grafikailag az iphone teljesítményénél.
"miben lenne rosszabb. "
a kérdést így is fel lehet tenni, ekkor viszont válasz elég egyszerű: mindenben, amiben rosszabb lehet. sokkal egyszerűbb feltenni a kérdést: mégis miben jobb?

vagy az iphone grafikai teljesítményével, vagy a psp grafikai teljesítményével, vagy egyikkel sem vagy tisztában az alapján amit mondasz, de az egyikről legalább egészen biztosan fogalmad sincsen. az iphone grafikája pedig bár telefonhoz képest valóban figyelemreméltó, de legfeljebb a ds ellenfele lehetne. és ennek a legfőbb oka az, hogy nem célhardverről beszélünk.
csak viszonyításképpen:
egy grafikailag topnak számító iphone játék
GT Mobile PSP@60fps
egyébként az előbbi mérete 90MB, utóbbi várhatóan >1GB, és a játékok jelentős többségénél hasonló vagy még durvább az eltérés, csak hogy ezzel is érzékeltessem azt az elsöprő különbséget, amiről neked valamiért halvány fogalmad sincsen.. a játékkínálatról pedig inkább tényleg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#39) Peat;) válasza asadasad22 (#38) üzenetére


Peat;)
veterán

Én a hírben szereplő aktuális modellről beszéltem ami újabb előrelépés grafikailag, igen szerintem ezzel az újjal elérik azt a szintet amit a psp, sőt. De ez szerintem, a valóságot sem te sem én nem tudjuk. A játékkínálatot pedig el is ismertem, de elnézve a soft eladásokat gyorsan átpártolnak majd a fejlesztők. (úgy tudom brutál a warez psp-n, apple azért tesz ellene elég komolyan amit az eladásaik is jól mutatnak)

Az a sony lejátszó pedig sosem volt felsőkategória, ne nevettesd ki magad.

(#40) vehement69


vehement69
senior tag

én csak annyit szólnék hozzá a témához, hogy igaz, hogy ebbe az irányba mennek el a telefonok, de azért nehogymár a rá kapható játékok és a hánymegapixelesakamerája témakör határozza meg egy teló jóságát! :) ebből is látszik, hogy a PH!/Mobilarena/etc. olvasótábora nagy része tinédzser korosztályú :)

az is igaz, hogy az iPhone alapvetően egy olyan koncepció, hogy egy telefonhoz képest mindenféle multimédiás funkciót lefedjen, de valahogy engem jobban izgatnak a normálisabb programok, senki ne higyje, hogy az 50k appból 50k játék-/szórakoztató szoftver.. innentől kezdve a vita is tök értelmetlen..

a hangminőség-témától meg frászt kapok, nemtom melyik ostoba (sznob?) ember képes tömörített zenék esetében hangminőségről beszélni és 100ks shure fejhallgatókra verni bréjét, ugyanis a fejhallgató és a hangminőség máris két ellentétes dolog, aki meg audiofil, az vagy koncertre jár, vagy otthon erősítő+hangfalszett és hanglemezről hallgat zenét

I am cancer in your bones

(#41) Quasi_modo válasza vehement69 (#40) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egyet azért ne felejtsünk el: ezek nem telefonok, legfeljebb csak a nevükben.
Engem is az ilyen al lin one készülékek érdekelnek, pedig nem is vagyok már tinédzser korosztályú. (Sajnos)

valami

(#42) Ulkesh válasza Peat;) (#32) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ehhez képest sehol nem látok egy szitok szót sem az apple-re tőled, hogy tök feleslegesen drágítják, meg növelik a képméretet. El kéne döntened már hogy most én , te, vagy az apple a hülye."

A 2 és 3 MPixeles érzékelő közötti árkülönbség (bekerülési költség) elhanyagolható.
Ettől függetlenül ezt is ugyanúgy nem fogom használni, mint a régit sem, tőlem akár el is hagyhatnák, vagy rakhatnak bele 12 MPixelst is, egyaránt hidegen hagyna, mert egy telefonnal soha nem lehet olyan képeket készíteni, mint egy normális digi géppel.
Az ide írogató emberkék izgulnak fel a MPixel számoktól, nem én.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#43) erdoke válasza Ulkesh (#42) üzenetére


erdoke
titán

"egy telefonnal soha nem lehet olyan képeket készíteni, mint egy normális digi géppel"

Ezt rajtad kívül nem is mondta itt senki... Sőt, a cél sem az, viszont A és B telefonos fényképező között lehet nagyon nagy különbség (lásd VGA kamerás belépő modellek vs. Innov8). Emiatt elképzelhető olyan ember, akinek A használhatatlan, B pedig jó pár dologra (nem teljes mértékben kiváltani egy digit gépet!). Most jöhetne valaki, aki elkezdené fikázni a digit gépedet, hogy az nem vált ki egy extra obis DSLR-t, és őt hidegen hagyja, hogy te mit bohóckodsz a kompaktoddal, de attól kinek lenne jó? :F

A legjobb aláírás a héten

(#44) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kezd tetszeni az iPhone.
A hype miatt, és a szoftver zártsága miatt nem tetszett eddig, de az AppStore(vagy mi) egyre jobb, ez pedig már kellően erős is lesz..
Szépnek szép, állítólag gyors is, lassan az ára is elfogadható lesz, mi kell még?
2 WM-es pda-telóm volt eddig, és a lassúság, a ceruzás szenvedés egyiknél sem tetszett. Pedig a maguk korában igencsak erősnek számított azok procija is. BenQ P50 412MHz, HTC Uni 612MHz... és még a sebességen felül a WM kezelhetetlensége is zavaró volt, amin csak pl. SPB MobileShell-el lehetett segíteni...
És ez nem a vas, hanem a WM hibája. A 6.5 már tetszetősebb, de az igazi remélem a 7 lesz. De addig is egyre jobban úgy látom, hogy az iPhona-nak nem sok ellenfele lesz a közeljövőben.
És hogy miért? Mert az MS nem ismerte fel időben, hogy az emberek könnyen kezelhető, villámgyors pda-telókat akarnak, nem ceruzás szerencsétlenkedést. Oké hogy ez a csak-pda-k korában jó volt, üzletembereknek, de ma már vérciki.
Tehát pozitív ez a gép. Majd egyszer talán használtan, kellően alacsony áron beújítok egyet.

(#45) erdoke válasza FoxiestFox (#44) üzenetére


erdoke
titán

"ez nem a vas, hanem a WM hibája"

Szerintem még csak nem is a WM hibája. Egyszerűen egy OS-t, egy keretrendszert akartak adni, amire aztán majd fejlesztenek mindenfélét, többek között csicsásabb UI-t is. Nem is volt ezzel gond, amíg csak üzletemberek igényelték illetve engedhették meg maguknak ezt a fajta mobilitást. Azóta persze változott a világ.
Én inkább úgy látom, hogy vannak a lámák és a lusták, akik nem tudnak vagy nem akarnak energiát feccölni a WM testreszabásába, aztán csalódnak. Nagyon sok elégedett i780, Omnia, Touch Pro/HD vagy éppen Diamond2 tulajjal találkoztam fórumokon mostanság. Szóval a lehetőség korábban is adott volt a készülékgyártók és a vásárlók előtt is, hogy barátságosabbá tegyék a UI-t, ha ez fontos nekik. Előbbiek általában nem akartak forrásokat csoportosítani mögé, utóbbiak láma/lusta része pedig nem tájékozódott vagy sajnálta rá az időt. Már csak azt nem értem, hogy aki nem céges szervezőként kapta a PDA-t, az minek vett olyat, miért nem tájékozódott, próbálgatott előtte?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#46) FoxiestFox válasza erdoke (#45) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, ez így van... elég leszólos hangvételű volt amit írtam, de hozzáteszem, nagyon szerettem mindkét pda-mat, és az is biztos, hogy amint kijön majd a WM7, újítok ismét. Addig meg vagy Symbian, vagy Apple...
WM...
Tény hogy érteni kell hozzá valamelyest, mert egy olyan gép teljes szabadságot biztosít a használójának, ha megfelelően kezeli. Viszont pont a lámák, értetlenek, és egyszerűen a hozzá nem értők vásárlóerejét (na és a sznobokét:D) használta ki, hozzáteszem okosan, az Apple.
Egy azonnal használható, sokat tudó, gyors és stabil rendszert csinált. Mert a többségnek ez kell, nem a szöszölés a testreszabással. :)

(#47) erdoke válasza FoxiestFox (#46) üzenetére


erdoke
titán

Így van, de a lehetőség adott WM használatával is. Amit az Apple belefeccölt az OS és a UI kialakításába, annak csak a kisebbik részét kell a PDA gyártóknak hozzátenni a WM-hoz (lásd HTC TF2D és TF3D, Samsung Widgets, stb). Vagy hozzáteheti az elszánt júzer is ("clear" ROM = gyorsaság, nagy tárhely és teljes szabadság – amit soha nem kapsz meg az ilyen félig nyitott megoldásoktól).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#48) #16820480 válasza erdoke (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

a helyzet az, hogy az i8510 azért csinál az átlagosnál jobb képeket, mert egy normális méretű CCD-t tettek bele, nem olyan bolhafost, mint a többi telefonba szokás. ha arra a CCD-re mondjuk csak 2 vagy 3 millió pixelt tesznek rá, akkor esetleg el is érte volna egy kompakt gép szintjét :)

(#49) macikos válasza erdoke (#45) üzenetére


macikos
addikt

"Már csak azt nem értem, hogy aki nem céges szervezőként kapta a PDA-t, az minek vett olyat, miért nem tájékozódott, próbálgatott előtte?"

Na én meg azt nem értem, hogy akkor minek jössz az iPhone topikba ajánlgatni ezeket?

"Szóval a lehetőség korábban is adott volt a készülékgyártók és a vásárlók előtt is, hogy barátságosabbá tegyék a UI-t, ha ez fontos nekik. Előbbiek általában nem akartak forrásokat csoportosítani mögé, utóbbiak láma/lusta része pedig nem tájékozódott vagy sajnálta rá az időt."

Persze, az átlag vásárló megveszi 150-ért a WM-es mobilt, aztán meg azzal szívjon, hogy használhatóvá tegye? Nevetséges.
És éppen ezért nem kellene az ilyen "vackokkal" példálózni az iPhonenal szemben, ami viszont bolondbiztos. Megveszed, bekapcsolod, használod. Nem kell hozzá semmilyen okostelefonos/PDA-s/WM-es tapasztalat.

(#50) erdoke válasza #16820480 (#48) üzenetére


erdoke
titán

A normális méretű CCD-hez kell egy félnormális optika, és megfelelő hardver-szoftver is a tűrhető képhez, nameg hely a készülékben. Ezekből eleve csak a HW lenne meg a szifonban.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.