Hirdetés

2019. október 16., szerda

Gyorskeresés

(#1) Stalker-2572

Stalker-2572
(addikt)

Nagyon tetszik :Y

All Black...

(#2) Trebron09

Trebron09
(senior tag)

Régi konstrukció, új köntösben.. :U

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#3) Rypejakten

Rypejakten
(addikt)

laikus vagyok: ez a 120W, nem olyan, mint az Arctic Freezer 13 300W-ja? :U

(#4) FatalEror válasza Trebron09 (#2) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Ami jó,azt minek lecserélni?

HardCore is my LifeStyle

(#5) Mercutio_

Mercutio_
(nagyúr)

Arra lennék igazán kíváncsi ez is interferál-e a TV-kártyákkal mint annó a 7000/9000 széria, amit ki kellett tessékelnem a HTPC-ből, mert sz*r volt a kép tőle?

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, m4/3 obik

(#6) Retekegér

Retekegér
(HARDVERAPRÓD)

Ha már nosztalgia, AlCu verzió nem lesz? :D

<< AMD - Advanced Mining Devices >>

(#7) Neovenator

Neovenator
(aktív tag)

120W... :U :C :DD
Hát persze...aztán felébredtek.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#8) Indy69 válasza Neovenator (#7) üzenetére

Indy69
(aktív tag)

3-4 ezres ventifordulatnál talán de akkor meg füldugó kell :DDD

(#9) Gave

Gave
(őstag)

Ez már kicsit tényleg átgondoltabb, és nem is 120W a lényeg, hanem 65W és körülötte. Viszont a 30 dollár nagyon nem nyerő az itthoni árazásban. 5-6K-ért már oks.

luck • /lʌk/ • result of an event-chain we are too lazy to decode and backtrace then understand and accept.

(#10) FatalEror válasza Gave (#9) üzenetére

FatalEror
(addikt)

Azt itt 10k lesz. ;) Arról meg már nem a ZALMAN tehet,hogy itt ráterhelnek minden lófütyit.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#11) 69Raizen69

69Raizen69
(tag)

Nagyon tetszetős,de ez a 83gramm nem túl kevés? :F
Mert nézegetem a régebbi típusokat azok 350-450grammosok voltak,az ALCu-s is 260gramm. :U

[ Szerkesztve ]

Létezésünkben rejlik az a központi ellentmondás,hogy életben lenni annyi mint tudatában lenni a halálunknak,az élet ezekszerint egy halálos betegség.

(#12) Gave válasza 69Raizen69 (#11) üzenetére

Gave
(őstag)

Nem tudom, hogy kevés e, nem néztem utána. :D

szerk: kézikönyv

Ez az irány nekem jobban tetszik amikor végre gondolkodnak, és nem csak több/nehezebb fémet pakolnak bele illetve annyi oldalról aggatnak rá ventit ahányról csak tudnak, ami szvsz tök dedós "fejlesztés".

Eltalálták a felépítését.

Egyébként ilyen "stock replacement" gyári csere kategóriában még akár ez a xigmatek darab is helyt áll.

[ Szerkesztve ]

luck • /lʌk/ • result of an event-chain we are too lazy to decode and backtrace then understand and accept.

(#13) lapa válasza 69Raizen69 (#11) üzenetére

lapa
(veterán)

azt néztem én is, de inkább arról lehet szó, hogy a venti annyi, mert van benne anyag. amúgy jól néz ki, biztos jó is.

upd: akkor eszerint mégis csak 9 deka az egész.

[ Szerkesztve ]

(#14) daa-raa válasza Mercutio_ (#5) üzenetére

daa-raa
(titán)

Biztosan fog.

Egyébként meg a konstrukció nem igazán a CNPS akármennyikre hasonlít, sokkal inkább a VF900-ra. A CNPS7000 meg annyira jó, hogy egy stock AMD cooler simán hozta ugyan azt. És akkor most nem is a hetpipe-osokra gondoltam, hanem a sima aluminiumokra.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#15) #97716736

(törölt tag)

Jól néz ki, és az ára sem vészes :)

(#16) danikollar

danikollar
(őstag)

Az a 80mm-es venti nem lesz egy kicsit hangos max. fordulaton? A speckónak nem lehet hinni szerintem.

(#17) Cythyel válasza Rypejakten (#3) üzenetére

Cythyel
(aktív tag)

A Freezer 13-on sosem volt 300W feltüntetve, csak 200W, olyanom van az A8-3850-en :P
Elnézve ezt a Zalman-t, 100W esélyes, de 120 már nem.

(#18) daa-raa válasza Cythyel (#17) üzenetére

daa-raa
(titán)

Ez az életben le nem hűt rendesen 100W-ot. A Shuriken rev B is kínlódik már 95W-os procin, pedig az messze erősebb.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#19) danikollar válasza Cythyel (#17) üzenetére

danikollar
(őstag)

A sima valóban 200W, de a Pro verziót már 300W hűtőteljesítménnyel hirdeti a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#20) Balu12

Balu12
(csendes tag)

Jó kis hűtő Ez nem tudom miért bántjátok

Haswell hőproblémáinak megoldása: http://logout.hu/bejegyzes/balu12/haswell_hoproblemainak_megoldasa/hsz_1-50.html

(#21) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Volt nekem Zalman CNPS7000-AlCu hűtőm, és igenis nagyon jól tette a dolgát a Core2Duo érában. Ez is biztos jó lesz. :R

Live-Die-Respawn

(#22) Steve1207 válasza oriic (#21) üzenetére

Steve1207
(őstag)

Nekem is volt olyanom, de nagyot csalódtam benne, többet vártam tőle. Azért nem olyan rossz ez, csak nem kell tőle sokat várni. De igaz, manapság alig melegszenek a procik, nekem a venti se pörög a kis ivy-n, pedig még alap hűtővel van.

PSN ID: Stewie1207 | "A nevem Randy és öö.. Én csak szeretem a sört."

(#23) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Imádtam. Érdekes lehet most hőcsővel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) Sinesol

Sinesol
(addikt)

Htpc be egy s-es vagy t-s cpu-hoz böven elég ez 35-65 wattra és még hangja is alig lesz, sőt egy sima 77-95 w cpu tuning nelkül vigan el lesz vele , htpc-t amugyse tuningra epit az ember...

(#25) nyunyu válasza Mercutio_ (#5) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Arra lennék igazán kíváncsi ez is interferál-e a TV-kártyákkal mint annó a 7000/9000 széria

Pinnacle PCTV Pro a PCI sinrol szedett, nem szurt 5V tapfeszevel? :DDD
Feszstab helye persze megvolt a nyakon, de lesporoltak rola a ~30Ft-s alkatreszt...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) Sotho

Sotho
(őstag)

Simán megbirkózik 120 wattal, kérdés mekkora lesz a ΔT. Egy izzószál is kinyom annyit, aztán mennyivel kisebb. :D

(#27) sing1ep1ayer

sing1ep1ayer
(őstag)

Ha elég gyorsan áramlik a levegő, még borda sem kell, szóval lehet hogy elbír 120W hőtermeléssel, csak közben helyből felszáll. :)

(#28) Sinesol válasza sing1ep1ayer (#27) üzenetére

Sinesol
(addikt)

De hol van egy htpc be akár csak 100w-os hötermelés is :F :W
nem ertem miröl beszeltek ez nem egy Dark Rock Pro kategoria
Ennek csak annyi dolga hogy egy sima alap cput, vagy energiatakarekost 40-80w körül max lehütsön , arra meg böven jo...
Htpcbe max i5-ös megy de meginkabb egy amd apu.

[ Szerkesztve ]

(#29) bzoley válasza nyunyu (#25) üzenetére

bzoley
(veterán)

Az a 30Ft-os szűrő Zalman hűtő ellen is hatásos? :)
Amúgy nem Pinnacle volt, és az említett hűtők többeknek okoztak kellemetlenségeket, nekem is.

(#30) nyunyu válasza bzoley (#29) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Vegul Terratecre csereltem, azon rendesen szurve volt a tapfesz, nem hullamozott a kep a prociventi utemere.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) shteer válasza Balu12 (#20) üzenetére

shteer
(félisten)

jó bizony - amíg nem kerülsz közelebb hozzá 10m-nél

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#32) szab.tam

szab.tam
(nagyúr)

"Mindehhez a slusszpoén, hogy a cég a 120 wattos hőmennyiség elvezetését is garantálja"

hát igen, valóban slusszpoén.
egy jobbfajta 8mm-es hőcső maximális hőszállítási képessége, általában optimális 70 fokon, kb. 55w.

de amióta hőcső nélküli, sokezres fordulatú vinnyogókkal ellátott stock hűtőket melléklenek, akár 95w-os tdp-jű procikhoz is, így már semmin sem csodálkozom...

**

az egész az új számháború v n+1 része.
na. én 2 kw-ott hűtök le, fejenállva, természetesen 2.000.000-s megakontraszt mellett...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33) Petyás válasza Sotho (#26) üzenetére

Petyás
(tag)

lájk!
:D

(#34) ViZion

ViZion
(félisten)

Lehűtene 12W TDP procit? OK, elhiszem... de nem akarom hallani :D
Meg az sem mindegy, h AMD-re vagy Intelre kerül, azért az FX procik pl. ~60°C-ig érzik igazán jól magukat, nyári kánikulában nem tudom hány percig hűtené. Viszont szép nagyon, HTPC-be jó lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) Mercutio_ válasza nyunyu (#25) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Ugyanaz volt a tünet Leadtek Global és valamelyik Pinacle kártyával is, de tökmindegy mi volt az ok, a lényeg, hogy stock és más gyártó coolerével sem jelentkezett csak a Zalman-okkal.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, m4/3 obik

(#36) vegyszer

vegyszer
(addikt)

Úgy tűnik, hogy a retro a trendi. Már megint.
Nekem 9500as zalman hűtő volt, és nem győzött meg 100%-ig. Halk volt, de alig volt hűvösebb 13000ftért, mint a gyári 939es hűtő.

Bár egy APU tetejére ez jó lenne az én 6cm magas házamba is.

"Az android pedig nagyon felhasználóbarát.... csak megválogatja a barátait"

(#37) Móci

Móci
(addikt)

120W? Hát...
Nosztalgiázni remek, de nem hiszem, hogy ez valóban tudná,amit ráírtak.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#38) Findzs

Findzs
(addikt)

teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#39) shteer válasza Findzs (#38) üzenetére

shteer
(félisten)

nem jó (sőt, elég sz@r), de legalább hangos :DDD

(#40) Trebron09 válasza Findzs (#38) üzenetére

Trebron09
(senior tag)

(#4) FatalEror : Mit is mondtál? :DDD ;]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#41) Gave válasza shteer (#39) üzenetére

Gave
(őstag)

Ez egy nagyon kicsi hűtő, szerintem a marketing osztályon egyszerűen elgurult a gyógyszer.

Intel i3 -hoz és a szorzózáras A10/A8 APU-hoz teljesen jó ez. Ha sub 65W ajánlással hirdetnék akkor tök rendben van.

1db teszt alapján meg egyébként sem érdemes leszűrni semmit, lehet hogy még a pasztát is rosszul kenték fel, vagy egyéb anomália lépett fel.

Ha jól láttam 8,5k körül van itthon, tehát ennyit erről. 5-6k-ért még talán lett volna rá néhány vevő.

(#42) shteer válasza Gave (#41) üzenetére

shteer
(félisten)

ez így oké is, de láthattad a tesztben is 2500k fölött volt, pasztázás meg 1-2 fokot számíthat ha el van rontva akkor is de ezt fölösleges feltételezni

olcsóbban, lejjebb pozícionálva, kisebb fogyasztású slim mITX rendszerekbe

(#43) #97716736 válasza Findzs (#38) üzenetére

(törölt tag)

Az azért durva, hogy a gyári ventilátor jobb nála :DDD

(#44) daa-raa válasza #97716736 (#43) üzenetére

daa-raa
(titán)

Nem első eset. Az AC-nek is vannak ilyen coolerei.

Azt mondjuk nem értem, hogy ilyen coolert mi a vérét kell tuningolt procin tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#45) #97716736 válasza daa-raa (#44) üzenetére

(törölt tag)

Felesleges pénz kidobás, egy ilyen ventilátorért, simán a gyári ventilátor kenterbe veri, semmi értelme :(

[ Szerkesztve ]

(#46) daa-raa válasza #97716736 (#45) üzenetére

daa-raa
(titán)

Tisztában vagyok vele.

(#47) pip válasza daa-raa (#14) üzenetére

pip
(aktív tag)

A CNPS7000 meg annyira jó, hogy egy stock AMD cooler simán hozta ugyan azt

Hat ez igy nem tudom mennyire igaz, nekem egy CNPS7500 AlCu van a gepben a mai napig, alacsony fordulaton gyakorlatilag hangtalanul mukodik, amit a stock cooler megkozeliteni sem tudott. Egy nyaron leesett rola a fanmate2 kabele, egy het utan vettem eszre hogy nem forog a venti, es gond nelkul hutotte passzivan az akkori athlonx2-t. Lehet a stock cooler is megcsinalta volna, de ha fogadni kellene, a Zalmanra tennek penzt.... Szoval szerintem nem doglott ez a konstrukcio, heatpipe-al valoszinuleg meg hatekonyabb.

(#48) daa-raa válasza pip (#47) üzenetére

daa-raa
(titán)

89W-os procin a CNPS7000B AlCu már kínlódott, míg a stock Ajigo MF064-074 halkan tette a dolgát. És még a tunerkártya is rendesen használható volt mellette.

(#49) pip válasza daa-raa (#48) üzenetére

pip
(aktív tag)

lehet hogy a 7500-as a nagyobb venti miatt valamivel jobban hut mint a 7000-es, azert van nekem jobb tapasztalatom vele

(#50) Stalker-2572

Stalker-2572
(addikt)

Itt nem a teljesítmény, hanem a zaj és a méret a lényeg :U

All Black...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.