Hirdetés

2021. május 18., kedd

Gyorskeresés

(#1) ish4d0w

ish4d0w
senior tag
LOGOUT blog

Jó netezést. AJÁNLOM a kütyüt. :R

ELADÓ használt kütyük gépváltás miatt, nézz be a profilomra!

(#2) bitpork válasza ish4d0w (#1) üzenetére

bitpork
veterán
LOGOUT blog

Majd fusd át a szöveget, van pár szóismétlés, de amúgy nagyon jó lett a leírás. Mi a toszért ilyen lassú ez az eszköz ha újraindításról van szó?

Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#3) szabonagyur

szabonagyur
nagyúr

Sebesseg hogy alakul?

https://hardverapro.hu/apro/elado_lego_szettek_tobb_fele_bontot_es_bontatlan/hsz_1-100.html

(#4) UnA válasza bitpork (#2) üzenetére

UnA
Korrektor

És van a szövegben egy kettőspont-W, amit rögtön át is alakított egy csinos emojivá :)

Nem szükségszerűen lassú, én vettem egyet egyszer, ami szinte azonnal fel tudott állni, max. fél percen belül.

(#5) Somatom válasza bitpork (#2) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Én is meglepődtem rajta. Eddig három pár Powerline adapterrel volt dolgom, mindegyik pár másodperc alatt összebarátkozott a párjával és üzemkészek voltak. Igaz, egyik sem volt Wifis. Az első párost villám nyírta ki, a másodikat vmi szolgáltatói túlfesz, a harmadik még müxik. Szóval a röfi delejjel vigyázni kell, érzékenyek rá.

Samsung Note 9 (8/512), Android 9

(#6) Precorus

Precorus
tag
LOGOUT blog

Azzal vigyázni kell, hogy ez az alumíniumot nem szereti. Én vásárlás után szembesültem vele, hogy nálunk valahogy úgy alakult, hogy alu vezetékek vannak a falban... 10MB os eszközön max 2 jött át.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#7) ish4d0w

ish4d0w
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a visszajelzéseteket, szuperek vagytok és örülök hogy tetszett a cikk!
A hibák javítása tervben van illetve egy nagygenerált is kap majd a cikk, amit időközben már be is küldtem a Korrektor Csapatnak. :R :C

Addig is pár kérdésre válasz:

- Tényleg ilyen lassan indul el a kütyü?
--> Igen, de azért a jó hírem van, hogy kb. 4 percre lehet redukálni ha már minden be van állítva. (Amíg nincs kész, addig pedig 5-10p között van, ahogy írtam). Viszont ígyis-úgyis észrevehetően lassabb, mint mondjuk a TP-LINK vagy Devolo adapterei.

- Mennyire melegszik?
--> Eléggé nagyon. (De az összes powerline adapter is hasonlóan fűt, szóval hagyjatok neki helyet szellőzni!)

- Alumínium vezetékek kérdése
-->Ez jó hogy felmerült. Nos az alumínium nem jó, nem barátja a powerline-nak mivel nem jó vezető. Akinek alumínium vezetékelése van, az engedje el a powerline-t szerintem, mert nem lesz jó. Ez nem a kütyü hibája. De én egyébiránt - ettől függetlenül is - javaslom a vezetékelés lecserélését a következő felújítás alkalmával.

- Sebességmérések
--> Jogos, töltök majd fel méréseredményeket a cikk végére.

[ Szerkesztve ]

(#8) ish4d0w

ish4d0w
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ígérem hogy jelentkezem a friss sebességmérésekkel powerlineon. Átlagos értékeim:
Pingidő: 14ms
Letöltés: 65 mbit/s (csomag max: 300 mbit/s)
Feltöltés: 20mbit/s (csomag max)

500 mbit/s-es csomagom van, ami kábelen azért a 300-at szokta hozni általában, így jól látható hogy kb. 65-nél van nálam a powerline határa. Én elégedett vagyok vele, ugyanakkor nekem szerencsém van. Van, akinél csak 5-10 mbit/s, sőt van akinél csak 2-3 mbit/s ez az érték. Van olyan ismerősöm is akinél 200 felett van. Ez tényleg a szerencsém múlik (ház elektromos hálózatának jellege, vezetékelés, nem mindegiyk ideális a powerlinehoz)

Amit tehettek, ahogy a cikkben írtam:
- közvetlen fali konnektorba menjenek az adapterek (tehát nem hosszabbító, nem iker-konnektor és nem elosztó)
- lehetőleg azonos biztosítékon belül (ha megoldható, bár ez nem feltétel)

Ezenkívül próba szerencse. Ha a helyiségbe wifi nem juttatható el, akkor elfogadnám az 5-10et is. Ha eljuttatható akkor inkább wifit használnék, akár mesh rendszerben is, azok már egész jó eredményeket tudnak. TP-Link Deco M5, Huawei/Xiaomi újabb routereiből 2-3 db csodákra képes :)

(#9) Precorus válasza ish4d0w (#8) üzenetére

Precorus
tag
LOGOUT blog

Én pl meshre váltottam(deco m4), miután rájöttem, hogy légvonalban nincs fal, és magam alá tudom helyezni az egyik ismétlőt.
20Mbitről simán 80 fölé ugrottam 200 csomaggal, ami simán szokott lenni 100-120 is ha jó napja van/kevés eszköz, stb.
Cserébe ha sok az eszköz, akkor a ping hajlamos megszaladni :U
De általánosságban nálam javult a dolog. Mondjuk valószínű, hogy csak az alu kábelek miatt, különben tudta volna azt a sebességet, vagy legalább elfogadhatót....

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#10) tyuli76

tyuli76
tag

,Szia!
Az 5g,hogy tudom beállitani rajta,mert csak a 2,4 szórja a booster?

(#11) ish4d0w

ish4d0w
senior tag
LOGOUT blog

Üdv! Be kell lépned a webadmin felületre (ha még nem kapcsoltad össze a modemmel akkor az ip cím a matrican van, ha összekapcsoltad akkor lépj be a modembe és a csatlakoztatott eszközöknél nézd meg hogy milyen ip címet kapott dhcpn). Rámész és belépsz a matricán lévő jelszóval és a haladó beállításoknál tudod az 5Ghz-t bekapcsolni. Alapból is be van kapcsolva úgy emlékszem, csak ugyanaz az SSID Mint 2.4Ghzn. Ezt érdemes átállítani, ugyanitt.

(#12) tyuli76 válasza ish4d0w (#11) üzenetére

tyuli76
tag

[kép] Szia!
Nem találom az SSID,

[ Szerkesztve ]

(#13) tyuli76 válasza ish4d0w (#11) üzenetére

tyuli76
tag

Szia!
Sikerült.
Köszi szépen a segítséget.

(#14) ish4d0w válasza tyuli76 (#12) üzenetére

ish4d0w
senior tag
LOGOUT blog

A biztonság fülön van

(#15) ish4d0w

ish4d0w
senior tag
LOGOUT blog

Hamarosan elérhető lesz ez az írás kibővített formában rendes cikk-ként és abban javítva lesznek a hibák is. :R

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.