Hirdetés

2021. október 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Krugszvele

Krugszvele
aktív tag

Ennyivel fogyasztana többet az, hogy sim kártya van benne? Mi ennek a technikai háttere?

(#2) szabonagyur válasza Krugszvele (#1) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Esélyesen benne van az is, hogy maga a SIM kártya egy elég régi technológia, gondolom veszteség is van a használatával.

(#3) prolad válasza Krugszvele (#1) üzenetére

prolad
őstag

Hacsak a Vodafone nem talált fel valami csodamegoldást, akkor a 30% nagyon optimista. Valamit javulhat, amikor normálról esimre váltottam a Foldban, akkor ment a helyére a céges kártya (amit nagyon ritkán használok csak telefonálásra), úgy lett kb az üzemidő azonos, talán egy picit gyengébb. Persze a 2 kártya többet fogyaszt mint 1,de messze nem annyival, hogy 30%ot ellensúlyozzon.

Kártyához:
Nekem szokott olyan lenni a Telekomossal, hogy a hívás létrejön, de pár másodpercig nem halljuk egymást, ezt olvastam másoknál is. Illetve volt már olyan, hogy a kártyát látta a telefont, a mobilnet ment, de nem tudtak felhívni és az elmulasztott hívás SMS is csak órákkal később jött.
Te tapasztaltál hasonlólat?

(#4) Hieronymus válasza prolad (#3) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

"....a kártyát látta a telefont, a mobilnet ment, de nem tudtak felhívni és az elmulasztott hívás"

Ez lehetséges, ha korlátozva van a kapcsolat például 4G-re. illetve az adott helyen már csak a 4G adatkapcsolat él és valamiért nem sikerül átjárni a két eltérő G között.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#5) t72killer válasza prolad (#3) üzenetére

t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez készülékfüggő is lehet, kérdés, ki mennyi naftát küld a kis kártyába :)). De a 30% valóban brutális, valami nagyon hibádzott akkor a fizikai SIM-mel (előfordul!).

Engem is elkezdett érdekelni a téma, hogy gondolkozom okosóra beszerzésen, de itt UK-ben csak a márkásabb szolgáltatók adnak eSIM-et, azok is leginkább csak full előfizura ami a gyakorlatban évi bő 100£-nyi pénzkidobást jelentene úgy, hogy gyakorlatilag semmivel se kapok többet. Így sajna egyelőre skippelnem kell az eSIM projektet, órából se feltétlen hajtok olyanra, ami tudja.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#6) Blasius0704

Blasius0704
tag

Nekem teljesen alap EE (20£/unlimited/sim only) előfizura is adtak esimet :O

(#7) t72killer válasza Blasius0704 (#6) üzenetére

t72killer
titán
LOGOUT blog

Smartynál és Lebaránál vagyunk, az otthoni netet egy 16£/unlimited smarty adja + van mellette egy 2.5£(!)/2GB Lebara asszonynál kézben. Ha lesz valami hosszabb távú EE akció, lehet ránézek, black fridaykor szokott lenni néha egész éves ez a két csomag is onnan van.

(#8) Blasius0704

Blasius0704
tag

....és az összes magyarországi előfizető felsírt a 16 fontos unlimited hallatán :(

(#9) t72killer válasza Blasius0704 (#8) üzenetére

t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Most nézem, hogy már 14 körül is akad:)). A lefedettség nekünk még a leszólt three hálón, amit a smarty használ, is okés, kiraktam a modemet az ablakba, megvan a 10-30Mbps ami nekünk elég. Fel se merült, hogy bármilyen vezetékes cuccot beköttessünk, ez ha kell, jön velünk hétvégézni, nyaralni, stb.

(#10) bul07 válasza Blasius0704 (#8) üzenetére

bul07
nagyúr

Miért 5e Ft-ért van korlátlan mobil nett itthon is, bárkinek elérhető

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A70 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#11) Blasius0704

Blasius0704
tag

De valami mindig korlátozott ezekben a csomagokban, itt pedig minden, a legcsumpibb csomagok is korlátlan text és minutes minden irányba, plusz valamennyi adat

(#12) st3v3np3t3r válasza Krugszvele (#1) üzenetére

st3v3np3t3r
addikt
LOGOUT blog (1)

[link]

 iPhone 11 64GB  Watch6 Product(RED) // Huawei Matebook D15 R7 // Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.