Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

Írország továbbra is gyöngyörű? igen! :K várom, hogy megint menjek.

a különösen ajánlott ph képet úgy tudom tilos használni.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Hanzsi


Hanzsi
tag

Helló!

Két éve, nyár végén töltöttem 8 napot Írországban, szenzációs volt! Nem tudom, hogy nekünk volt-e elképesztő szerencsénk, vagy az augusztus utólsó hete szárazabb, de összesen 2x szemerkélt az eső, azt is csupán kb 5-10 percre. Ennyi volt az össz csapadék...
Mi is saját magunk szerveztük, bérelt autóval közlekedtünk, de ebbe azért tettünk egy kis nehezítést, mivel 6-an voltunk! 6 főnek egy 9 személyes kisbusz bérelhető, ez bizony a szűk Ír utakon komoly odafigyelést kíván.
Baloldalt sokszor csak néhány centire volt a kőfal, miközben a szembejövő éppen elfért. A SLOW felirat meg nem fér a sávba, a W már átlóg, annyira keskeny az aszfalt csík.
Mi kicsit lazábbra vettük a tempót, az északi tájakat kihagytuk (bár fájt a szívünk), nagyjából a sziget alsó felét kóboroltuk be.
Részemről is különösen ajánlott, mennék is vissza bármikor!

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

(#3) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Szia Bugi, nem semmi írás :) grat!

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#4) UnA


UnA
Korrektor

"Mikor nem esik annyit az eső?"

Helyi ír vicc:

Az ír kisfiútól megkérdezik a turisták:
- Mondd csak, itt minden nap esik az eső?
- Nem tudom, még csak 8 éves vagyok.

(#5) Tsebacsi válasza gubisadam (#3) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia innen is! ;) Szuper olvasmányos írás lett, gratulálok! Nagyon hasonló utat jártunk be mi is családdal 10 éve, jó volt nosztalgiázni kicsit. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6) tomazin


tomazin
veterán

Első repülős úthoz képest eléggé odatettétek magatokat.
Végignézve a képeket és hogy nagyon tetszett nektek, a következő állomásnak azori szigeteket ajánlom.

(#7) Alg


Alg
veterán

Visszatalálós :) Nekünk is tervben van a közeljövőben.

Kérdés: mennyire volt nehéz rászokni a fordított közlekedésre az elején?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8) Victoryus


Victoryus
addikt

Szuper bemutató, köszönöm! :R

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) bugizozi


bugizozi
őstag

Köszönöm a pozitív hsz-okat! :)

Narasim: erről nem tudtam, egy korrektor átnézte a cikket megjelenés előtt, nem szólt, hogy gond lenne a plecsni a végén. :N

Hanzsi: kisbusszal kemény lehetett, én ezt a kis Clio-t is néha terepjáró méretűnek éreztem azokon az utakon :D

tomazin: köszi az ajánlást, már szemeztem ezzel az úti céllal, fent van a bakancslistán :) Te jártál már ott?

Alg: Először nagyon fura volt, alig mertem menni a kocsival. Embere válogatja, nekem másnapra jött meg az önbizalmam, amikor már kicsit bátrabban vezettem, van aki gyorsabban ráérez. Illetve - mint írtam a cikkben is - az nagy segítség volt, hogy párom mellettem mondta hogy mikor mehetek, mikor válthatok sávot stb. Ami még érdekes volt és itthon nem nagyon vagyunk hozzászokva, az a több, 2-3 sávos körforgalmak. Eleinte azt is szokni kellett, viszont utána meg tök jó volt, itthon is bevezethetnék, sokkal jobban halad úgy a forgalom. Van amikor előtte lámpa van, de találkoztunk olyannal is, amikor a körforgalmon belül (!) volt. :D Nyilván nem estem kétségbe, pirosnál megálltam, zöldnél elindultam, minden egyértelmű volt. Itt egy saját kép, a jelzőlámpákat nem aprózták el :D

Amikor hazaértünk akkor meg kis túlzással vissza kellett szoknom. Párszor az elején amikor kis kétirányú utcába kanyarodtam, simán a bal oldali sávba érkeztem :B

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#10) quint válasza bugizozi (#9) üzenetére


quint
aktív tag

Igazából lövésem sincs, hogy miért böktem rá a cikkre. Aztán azt vettem észre, hogy egyre jobban belemerültem, egyre szívesebben olvastam, nézegettem a képeket, határozottan élveztem. Óriás köszönet érte!

A baloldali közlekedés tényleg kaland. Kihalt vidéki utakon párszor kitört a frász, amikor - az addig üres úton - az előttem lévő kanyarból hirtelen felbukkant egy autó a rossz oldalon :Y :D Nagyobb forgalomban semmi gond, az ember ott megy ahol hely van, az meg nagy átlagban az, ahol mennie kell...

Itthon is találsz pár aranyos körforgalmat, a személyes kedvencem Győrben van (itt is vannak a körforgalmon belül is lámpák):

Szóval köszi a cikket, aranyosak vagytok, sok-sok szép közös élményt kívánok nektek!

(#11) Tutu7030 válasza bugizozi (#9) üzenetére


Tutu7030
veterán

Gyönyörű helyen jártatok!
A képhez meg: jobbra kanyarodó sáv felfestve, a lámpára meg jobbra kanyarodni tilos tábla kirakva. Ez olyan magyaros. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) w.miki


w.miki
veterán

az ÍRás (értitek: ír - :DDD -ás) jó, a képek nem rosszak, de ami igazán lenyűgöz itt, az a: szervezés
Hogyan lehetett mindezt előre, itthonról megszervezni? Érdekelnének ezzel kapcsolatos infok.
Illetve az árak is, mennyibe került az egész, milyen bontásban, ilyesmik...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13) Raymond válasza Tutu7030 (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a hsz-ed nem ironia volt:

A titok nyitja annyi hogy az utfestes a savokat jeloli, tehat az a jobb oldali az aminel nem az elso vagy masodik kijaraton hagyod el a korforgalmat. Behajtani a korforgalomba meg mindig a bal oldalon kell es orairanyba mesz, az a jobbra kanyarodni tilos arra van hogy ne menj neki annak a sotet autonak peldaul amit ott latsz, tehat ne kanyarodj be jobbra es ne probalj meg az orairanyal ellentetbe menni.

Egyebent Irorszagban foleg a nyugati parton tele vannak az utak "Links fahren!" tablakkal hogy a nemet turistak ne a rossz oldalon vezessenek veletlenul :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Tutu7030 válasza Raymond (#13) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem irónia volt.. :)
Angliában meg az úttestre van felfestve sok helyen, hogy "nézz jobbra!". (a bamba gyalogosok számára) :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#15) Shoo


Shoo
senior tag

Üdv Irországból! :) Nagyon szuper cikk, gratulálok hozzá! Már 4 éve élek itt a családdal, de kaptam uj ötleteket az uj kiránduláshoz. A Rock of Cashelt szerencsésebb lett volna egyik éjszaka elkapni, mert van hogy más szinnel világitják meg. Mondjuk picit nehéz, mert mostanában 11kor még világos van. Az idei nyár meglehetősen száraz, igy szerintem minden fakóbb és gazosabb is...
Mégegyszer grat a turához és a cikkhez!
Üdv Cashelből, a Rock of Cashel lábától! :)

Ui: a közlekedés nem olyan vészes, pl mindehol alá vannak rendelve az utak, nem kell vakarnid a fejed, vagy épp tekergetned, hogy kinek van elsőbbsége vagy épp jön-e valaki jobbról....

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#16) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Gratulálok, szép kirándulás volt és jó írás! Mi pár héttel előttetek mentünk hasonló kört :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#17) Jeanne d'Arc

Nagyon igényes írás, gratulálok.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#18) BÁ Nutrition válasza quint (#10) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Akkor nezd meg a swindoni magic korforgalmat ahol asszem 5 kis korforgalom van a korforgalomban ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19) quint válasza BÁ Nutrition (#18) üzenetére


quint
aktív tag

A győrit csak azért mutattam, mert szóba kerültek a többsávos, lámpákat is tartalmazó körforgalmak...

Megnéztem a swindonit. Street view segítségével is bejártam. Nagyobb tétet nem mernék feltenni az alkotók mentális állapotára... Ez egyébként népszerű célpont a katasztrófaturisták körében?

(#20) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Nagyon szépen megterveztétek az utat, gratulálok. :)
Találtam is magamnak 3 helyet, amit mindenképpen meglátogatunk.

Azt csodálom, hogy öltönyös kirándulóval nem találkoztatok a Diamond Hill-en. Mi 3 alkalommal voltunk ott, 2-szer esőben, de öltönyös ír mindig volt.
Ja, az elmúlt 3 hétben napsütés, 27 fok, felhő sehol, már kezdtek is kisárgulni a rétek. :DD Szerencsére jött egy kis eső pár napja.

Amúgy ha jöttök még erre, akkor érdemes felnézni az Írországi Magyarok facebook csoportba, nagyon segítőkészek és egy csomó jó helyet tudnak, amik nem feltétlenül szerepelnek az útikönyvekben.

(#21) Vanir


Vanir
veterán

Nagyon szépen köszi az irományt, mi is nemsokára kirepülünk egy nyaralásra. A cikk sok része nekünk is hasznos lesz. :R

(#22) Nexave


Nexave
tag

Kiváló írás! Mióta több barátom is ott él, tervezem, hogy ki kellene menni hozzájuk egy hasonló túrára. Egy nagyjábóli, körülbelüli vegösszeget tudnál írni? Hálás lennék érte ! :)

(#23) BÁ Nutrition válasza quint (#19) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van sok swindoni munkatársam ők azt mondták jól működik és logikus. easy to use
én eddig lusta voltam kipróbálni

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24) bugizozi válasza w.miki (#12) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a dicsérő hsz-okat! :R

w.miki & Nexave

A szervezés rengeteg guglizást, és sok óra utánaolvasást igényelt. Megnéztük hogy utazási irodák hová vinnének el, aztán rákerestünk hogy mit érdemes még megnézni Írországban, külön Dublinban, Kerry Ring-en stb. Ezt összegeztük, megnéztük térképen, hogy melyik hol van majd elkezdtük megtervezni a napokat. Az első kettő adott volt, Dublint néztük meg, hogy mi fér bele, és mikor mit kellene, mi meddig van nyitva, ha tudtunk akkor előre megvettük online a jegyet. Aztán a harmadik naptól az óramutató járásával ellentétesen, fölfelé Észak-Írországnak indultunk el, pakoltuk aznapra a látnivalókat, megnéztük milyen messze vannak, mennyit kell utazni, rákerestem hol mennyi időt érdemes eltölteni, aztán mikor "este lett", a bookingon kerestünk a környéken egy szállást. Utána jöhetett ugyanígy a következő nap... és a következő. Aztán egyszer csak összeállt a kép. Persze ez csak utólag tűnik ilyen egyszerűnek, rengeteget agyaltunk rajta, hogy mit nézzünk meg, mit kell kihúzni a listáról, hol aludjunk stb.

A költségekről itt egy összesítés:

A komplett Excel táblázatot pedig itt meg lehet nézni, ahol napi bontásban van, hogy mikor merre jártunk a végén pedig egy kicsit részletesebb fül, hogy mire mennyit költöttünk: [link]

Shoo: Sajnos nem úgy jött ki a lépés, hogy este nézzük meg, de amúgy is elég sokáig fent kellett volna lenni, hogy sötétbe lássuk, esetleg majd legközelebb ha arra járunk :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#25) tomazin


tomazin
veterán

Cahergall Stone Fort - csak valami kő :DDD

(#26) Napfénysüti

Nagyon szép helyeken jártatok, egyszer én is elmennék arrafelé. :R

Més que un club!

(#27) logitech1


logitech1
tag

Köszi jó ötletet adtál.Nekünk is tervben van a közeljövőben. :D

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#28) myckey


myckey
veterán

:C

Grat az egészhez !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#29) Lenry


Lenry
félisten

szuper leírás és kedvcsináló volt, köszi. :R
nagyon szép helynek tűnik Írország, magam is álmodozok egy angol vidék / Skócia túráról, de úgy látom alternatívának tökéletes lehet Írország is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Kisszidi válasza Lenry (#29) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Szerintem Skócia szebb, kicsit "vadabb", de az időjárás érezhetően rosszabb, mint Írországban.
Ha ez számít, Írország picit olcsóbb.

(#31) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Ez most nagyon idepasszol :D

FB videó

(#32) Balinov válasza Kisszidi (#30) üzenetére


Balinov
félisten

Igen? :)) itt élünk 10 éve, voltam Skóciában párszor, szerintem azért ott nincsenek az árak úgy elszállva, mint itt..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33) Kisszidi válasza Balinov (#32) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Néhány szolgáltatás ára valóban nagyon elszállt Írországban, de ezt nem tudom összevetni Skóciával mivel ott csak turistaként jártam, szóval lehet, hogy ebből a szemszögből nem igaz, amit írtam. Skóciában egy éttermi étkezés, szállás számszerűen ugyanannyi, mint Írországban, csak ott Fontban értendő, ami 13%-os különbség jelenleg. Én legalábbis ezt vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#34) bugizozi


bugizozi
őstag

Köszönöm a dicséreteket :R
Ma olvastam ezt az irományt az ottani melegről: [link] :D

Skócia is fent van a bakancs listán, szomorúan olvasom, hogy ott rosszabb az időjárás :(

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#35) Purple_46 válasza Hanzsi (#2) üzenetére


Purple_46
tag

Köszönöm!
Jól hangzik.
Mennyire volt nehéz hozzászokni a baloldai közlekedéshez?
Köszönöm a válaszod!
Üdv!

(#36) bugizozi válasza Purple_46 (#35) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Itt írtam írtam a bal oldali közlekedésről: [link] :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#37) Lenry válasza Purple_46 (#35) üzenetére


Lenry
félisten

Írországban nem jártam még, de Londonhoz volt már párszor szerencsém(?) furgonnal, és igazából nem nagy etwas.
lejössz Doverben a kompról, és a következő 50 km-en kb 2000x-szer van különböző nyelveken kiírva, hogy "Baloldali közlekedés", "Balra tarts", "Bal oldalt menjél", stb, csak, hogy el ne felejtsd.
autópályán egyáltalán nem gáz, mész az előtted haladó után és ennyi. akibe nagyon bele van rögzülve, hogy ő az élet császára és a bal sáv az övé a pályán, az végre egyszer szabályosan fog közlekedni :D
igazából a legtöbb helyen követed az előtted haladót, és akkor nem lesz nagy gebasz.

próblémát a beidegződések tudnak okozni, pl a már említett körforgalmak, amibe ugye balra hajtasz be és balra indexelve hagyod el őket (körforgalmazni furgonnal nehéz, mert nem igazán tudsz jobbra-hátra kinézni, hogy jön-e valaki, úgyhogy oda nem árt az óvatosság, vagy valaki az anyósülésre), meg pl hogy a menetiránynak megfelelő benzinkutat is a baloldalon kell keresni :)

amit én sokkal inkább problémának érzek a brit (vagy legalábbis a londoni) közlekedéssel kapcsolatban az az intézmenyesített káosz.
mert hogy néz ki a németeknél egy út? - egy sáv x.y m széles, ha nincs annyi, akkor nincs sáv, lesz belőle fű vagy ilyesmi, there must be ordnung!
az angoloknál ugyanez:
- elfértek hárman egymás mellett anélkül, hogy levernétek egymás tükrét?
- háááááát. taláááán.
- szuper, akkor ez a garázsbejáró mostantól egy háromsávos út

simán lesz egy sávból a kereszteződésben három (balra-előre-jobbra), miközben az út egy mikrométerrel nem szélesebb, a buszmegállók előtt kicsivel hirtelen születik egy buszsáv, aztán nyomtalanul eltűnik és így tovább.
az utakon a felfestések próbálnak ebben segíteni, de annyi felfestés van bármely random négyzetméteren, hogy Kétfarkúék is elégedettek lennének.

szóval egy ideje minden adandó alkalommal elmondom, hogy senki ne akarjon Londonban autózni. hülye ötlet.
más települések lehet, hogy nem ilyen durvák

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Kisszidi válasza bugizozi (#34) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

A vízhiány oka, amiről olvasni a linken, nem a meleg. Elsősorban az elavult csőrendszer a probléma, amiből dől a víz, naponta 46M liter szivárog el a talajba.
Amihez hozzájön a szárazság, csökkenő tartalék, és máris itt a probléma. Dublinban néhány kerületben este 10 és hajnali 5 között elzárják a vizet. :D

Amúgy tegnap esett az eső először. Soha nem hittem volna, hogy ennek örülni fogok, de már a fél ország sárga, mintha Texasban lennénk.

Érdekes ez az év, télen extrém hó, nyáron extrém meleg...

(#39) Lacko87


Lacko87
tag

Gratulálok Boogie, ez egy fantasztikusan megtervezett és dokumentált utazás. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.