Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

csini kis cucc, használd egészséggel!

when the sun shines, we'll shine together

(#2) canniball


canniball
nagyúr

Köszönjük szépen! :)

Hogy javítsunk a végeredményen:

"A burkolatnak csupán az egyik oldala van kilyuggatva, átszellőztetés problémás lehet."
Megoldható.

"A burkolatot eltávolítani csak csavarhúzóval lehet, jó lett volna kézzel oldható csavar"
Cserélhető.

"Az eltávolítható alaplapi tálcát popszegecsekkel rögzítették"
Lehet eredetileg nem eltávolíthatóra tervezték? :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Szia!

Ahhoz képest, hogy Mini ITX konfigot raktál össze, elég érdekesen álltál hozzá. Szerintem Mini ITX rendszernek ez túl nagy, táp felesleges nagyobb, hiszen milyen videokártyát pakolnál bele? Az asztali HDD- t még megértem, az ODD- t is viszonylag, mert drága, de azt már tényleg könnyű megoldani.
Nekem már a Modecom ház teljesen megfelelt volna, és az biztos, hogy halk lenne, és nagyságrendekkel kisebb. Persze mindez szigorúan szvsz.
Egyébként grat a rendszerhez, meg az írásokhoz :K

Üdv.
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#4) Ironskin válasza Mákos7észta (#3) üzenetére


Ironskin
csendes tag

Köszönöm az elismerést.
Feszegetem a határokat, és próbálkozom minden új dologgal.
Ez a ház nagyon jó lehet egy Zotac 9300 WiFi alaplaphoz E8400 procival, mert a processzor hűtésére van elég belső tér, tehát akár kis játékos gépet lehet belőle csinálni. A FEEL-302 erre nem alkalmas, mert komolyabb átalakítás nélkül megreked benne a meleg.
Az EPIA laphoz elegendő lenne ez a ház, mert a lap tudása és bővíthetősége nem teszi alkalmassá sem HTPC-nek, sem játékos gépnek. 2db 2,5" HDD-vel viszont isteni kis Seed servert kapsz 20W körüli fogyasztással.

SA Nata A NA.....

(#5) Mákos7észta válasza Ironskin (#4) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Szerintem egy sima ION+Atom konfig is elég HTPC- nek és régi játékok futtatásához. A mindennapokban szerintem nem feltűnő egy (mondjuk kétmagos) Atom és egy szimpla Core2Duo proci közti különbség. Persze ez nem áll egy Photoshop- ra, vagy ilyenekre, de mindenkinek mások az igényei.

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#6) Ste


Ste
addikt

Gratula az íráshoz.
Pont most vagyok itx project közepette, így örülnék, ha a korábban felsorolt házakat is értékelnéd.
C2D-s mini itx lapba építkeznék, és kell a procihűtőnek a magasság, hogy le is lehessen hűteni, hiába lesz alulfeszelve.

Amiben viszont nem vagyok biztos, az a fogyasztása. Pico Psu arany árban van, Sima mAtx vagy Flex atx táp alig beszerezhető :(

(#7) Ironskin válasza Ste (#6) üzenetére


Ironskin
csendes tag

Egy pár perc és lesz egy új cikkecske, amiben az SFX-ekről írok.
Ajánlanám még az MX-31-es házikót, teljes méretű ATX-es táp, és van hely a CPU hűtőnek, bár nem 16cm :(
Csak nem Zotac 9300?

SA Nata A NA.....

(#8) protegeone válasza Ste (#6) üzenetére


protegeone
tag

Bár már én is kezdtem feladni az mATX táp keresését, igen sokat találtam. :DD
Bár nem tudom, kinek mi a véleménye, de IMHO 6800,- korrekt ár egy vadonatúj
300W, ill. 450W mATX tápért. :DDD

****** 781227XY forever ******

(#9) Ironskin válasza protegeone (#8) üzenetére


Ironskin
csendes tag

Nah :Y , ez az információ meg engem érdekelne!! :)

SA Nata A NA.....

(#10) canniball válasza Ironskin (#9) üzenetére


canniball
nagyúr

Már előre látom hogy bővülni fog az SFX teszt... :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11) nyunyu válasza protegeone (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Bár nem tudom, kinek mi a véleménye, de IMHO 6800,- korrekt ár egy vadonatúj 300W, ill. 450W mATX tápért :DDD

Realis, Delta DPS-300AB 7k korul mozog.
Ki tudja milyen, irjunkraegyjonagyszamot noname tapot viszont nem vennek.
(Minosegi gyartoknal meg nem lattam 350W-nal nagyobb SFX tapot.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) protegeone válasza nyunyu (#11) üzenetére


protegeone
tag

Mindaddig amíg meg nem érkezik, zsákbamacska, de amennyit sikerült kiderítenem, az
alapján azért annyira nem izgulok :))

Ugyan egy "noname" gyártó terméke, viszont valszeg direkt maradtak noname, annak
ellenére, hogy 15 éve gyártanak tápokat igen elismert és ismert gyártóknak.

****** 781227XY forever ******

(#13) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szia!

Jól olvasom, valóban mATX alaplapot is fogad ez a ház, illetve a spire néven futó verziója?
A táppal kapcsolatban mik a tapasztalatok? Főleg zaj terén?
Előlap mennyire érzékeny az ujjnyomokra, mennyire karcolódik?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) canniball válasza Mercutio_ (#13) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi-09-5, Spire PowerCube - SPM210B. Tehát az általad linkelt oldalon elírták, csak mITX.
Táp ügyben javaslom a kolléga másik írását: USS-SFX.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15) Ironskin válasza canniball (#14) üzenetére


Ironskin
csendes tag

:R :R

SA Nata A NA.....

(#16) Mercutio_ válasza canniball (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hüpp-hüpp :O

ironskin: Fizikailag sem rakható bele egy mATX alaplap, vagy csak nem arra van tervezve?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17) Ironskin válasza Mercutio_ (#16) üzenetére


Ironskin
csendes tag

Hát valahogy így berakható:
Végy egy lombfűrészt....
Sajnos nem :(
Ha szélesebb lenne, akkor tökéletes lenne egy 2 slot-os VGA-hoz.

SA Nata A NA.....

(#18) Mercutio_ válasza Ironskin (#17) üzenetére


Mercutio_
félisten

Értem.

Most egy olyan aljasságon töröm a fejem, hogy egy minix alaplap, bele (áresés után) egy Phenom II 905, és egy HIS IceQ 4670 + WD 640GB-s vinyó.
Ebbe a házba befér vajon az IceQ?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ja, ezek a kártya méretei, talán így könnyebb a válasz: 12.7 X 20 X 4 cm (HxWxD):R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Közben találtam a háznak egy újabb változatot a TT-nél Element Q néven. (Jól elbeszélgetek itt magammal :DDD )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21) canniball válasza Mercutio_ (#19) üzenetére


canniball
nagyúr

Két okból is necces a dolog:
1. a kártya a ház oldala és egy merevítés közé megy, a kettő között 3cm van, tehát ha a hűtés (gondolom emiatt 4cm vastag) felér eddig a merevítésig akkor ott valamit mókolni kell.
2. az alaplap tartó csavartól a ház tetejéig 12cm (a fent említett merevítésig 10cm) van, kérdés hogy a 12.7cm magasság hogy "adja magát".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22) Mercutio_ válasza canniball (#21) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz az infókat:R
Úgy terveztem, hogy lesz egy htpc összerakás, ha kapok emberi árban minix alaplapot, és ha már kéznél lesz egyúttal belepróbálom az IceQ-t, bár lehet, hogy egy passzív 4670 és egy kifelé fújó venti jobb megoldás :U
Hm, átgondolva nem, mert a Sapphire megoldásánál felül vezetik át a heatpipe-ot, tehát ott fog ütközni :O

Viszont, ha egy 4670 szintű VGA nem fér be, akkor értelmetlen a dolog számomra, marad a mATX méret, mert alapvetően teljesértékű PC-t akarok, htpc helyett pedig nagyon úgy néz ki, hogy a WD TV Live egy külső vinyóval és DVD-olvasóval olcsóbb megoldás mint az ITX ha ki sméretet akarok:(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.