Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fattyu


fattyu
veterán

csodás hardver. még számlázni is ergya. a 15" és a 1366 felbontást már nem is méltatom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Aki megveszi, az meg is érdemli. Borzalom a köbön.
Harmat gyenge a vas, ilyen processzor, ilyen felbontás és ez a 0,3 megapixeles kamera (mikor szoknak már le róla). Talán ha 10 évvel ezelőtt dobták volna piacra.

(#3) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

2GB RAM és 64 bites Windows? Nooormááális? :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Hát nem egy légies design, az biztos! :P

(#5) ukornel


ukornel
aktív tag

"a megjelenítő egy új erejéig érzékeli is az érintést"

Gondolom, a régi ujjak érintését is érzékeli a megjelenítő :-)

Írtó olcsón kell hogy adják, hogy egy picit is észnél levő emberek is megvegyék....

(#6) siti


siti
senior tag

"Irodákba és boltokba ajánlott"
- csókolom, hogyér van most a dominó kártya?
- bök, bök, tapipad: 1699Ft. Megvesz/nemvesz gomb.

kérdem én, minek ide fullHD, retina, 8Gb ram, stb... ja, hogy ph! fórum, amin nem fut fullhd játék miközben megy a szuperpi számolás, az szar... szánalom.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#7) ktamask válasza siti (#6) üzenetére


ktamask
tag

Kétmagos 1.1ghz-es cerka...(lehetne egy kicsit jobb)
2GB ram word/excel és egyéb irodai alkalmazásokra bőven elegendő amúgy.

Lehet jó ára lesz, de sokat nem is ér..

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó, ha olcsón jön :)

Van neki célterülete, és ha olcsó árat társítanak hozzá, akkor bőven elég. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) etel89


etel89
csendes tag

A 64 bites win.-t én sem értem. A proci tényleg lehetne kicsit combosabb (ez talán a neten is megfekszik,az meg tán kellhet irodákba is.) Egyébként mással nincs baj,ahová szánják,oda megfelel. Persze az ár belövése döntő.

(#10) Jim-Y válasza siti (#6) üzenetére


Jim-Y
veterán

jó..de azért az sem mindegy, hogy:

bök.................... bök........................megnyom.............megvesz/nemvesz
vagy
bök,bök,megnyom,megvesz/nemvesz

(#11) siti válasza Jim-Y (#10) üzenetére


siti
senior tag

igaz ez csak XP, de ezen működik a bök,bök,megnyom:

miközben megy outlook, sap, skype, excel 4-5 ablak és még chrome is....
4 éve használom ezt a laptopot, szerintem még ennyit ki fog húzni, még akkor is ha átállunk XP-ről valami másra...

macilaci78
64bitre csak azt tudom gondolni, mint a 320Gb-os vinyóra: ez volt most olcsón.
de majd az ára és a piac eldönti, hogy életképes lesz e, vagy futottak egy kört.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#12) macilaci78 válasza siti (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez eddig tökéletes. De mi a ráknak a 64 bites oprendszer? Ja, hogy két magos... Szóval többszáló szoftver kell alá. Persze, tipikusan ilyen alkalmazások alá szánják. :U

Ezt célhardverként kínálják és odabasznak mellé egy általános célra készített szoftvert. Tolnának rá egy Linux disztrit, rá promótálhatnák az ingyenes, vagy nem ingyenes azon alkalmazásokat, melyekre szánják, mögé valami youtube-os toturial videót. Ezt a gépet nem lehet eladni értelmes haszonnal, csak ha tesznek mögé nívós szupportot. Win le, -20k br az árból, szupportot, szolgáltatásokat beépítik az árba +10k-ért, és mindenki örül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) Sanya válasza fattyu (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert a boltokban valós időben plazmaütközést szimulálnak, ami miatt sok sok cpu és memórioa kell, valamint fotót manipulálnak, amihez 24-30 colos profi monitor kell.

Vannak helyek, amelyek nem igénylik a csúcsgépeket. Te sem Porsche 911-gyel szántasz...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) fattyu válasza Sanya (#13) üzenetére


fattyu
veterán

celeron 1.1 2 giga ram win7.

tegyél rá egy friss officet nyiss meg 4-5 emberesebb excel táblát, tegyél rá lotust minden fosával nyiss meg két három databaset amivel dolgozni is kell és zokogj.

Ez nem alkalmas munkára.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Terminálnak tökéletes.

(#16) Cefet


Cefet
aktív tag

Miért nem Brazos? :U

(#17) Syd69


Syd69
aktív tag

Nekem tetszik, a mostani sem volt jobb újkorában. Az ára érdekel mindenesetre

Alma

(#18) MZperX75


MZperX75
addikt

1366x765? :U Olyat már láttam ,hogy 1366x768... de 765? Már boccs ,de nem elírás?

Távol állnak tőlem az ilyen jellegű egybe konfigktől....

(#19) lapuli


lapuli
tag

" 2 MB utolsó szintű gyorsitótárral" ez tetszik melyik az uccsó 1_2_3 vagy 4

Jaaa spricce dóze maximum

(#21) MZperX75 válasza fattyu (#14) üzenetére


MZperX75
addikt

Jaj már!................ ,ez nem olyan igazi munkára alkalmas,titkár Gizike néni levelezést,műköröm ápolása közben tökéletesen elvégzi erről.....2levél/8 óra a Faszbukkal együtt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) tiszavirág


tiszavirág
tag

Legjobb tudomásom szerint ebben a prociban sima HD Graphics van és nem HD Graphics 2000, ebből kifolyólag, nem 12 EU-val rendelkezik, hanem csak 6-tal, így még kívánatosabb. :D

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#24) mgergo89


mgergo89
csendes tag

A hardveren kívül még az is baj, hogy az ilyen támasztós gépet a felhasználó egy másodperc alatt levágja/rántja az asztalról... Akkor meg hála istenkének nem csak a monitor törik darabokra, hanem a többi hardver is.

(#25) Zealot80


Zealot80
tag

Van akinek ennyi is eleg, amig lehet mellette 4-8 magos sokvidkartyas csodakat is kapni nincs is semmi gond. Majd akkor lessz ha a csodakat kiszoritjak az ilyenek, ahol osszerakjak neked, aztan vagy megy az engribord vagy nem.

(#26) Hisztogram válasza mgergo89 (#24) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Hát ez az, s ráadásul úgy érzem +30% feláras is lesz az all-in-one.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#27) arnyekxxx válasza fattyu (#14) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Most képezelj el egy irodát/boltot, ahol nem kell officeban megnyitott 4-5 emberesebb excel táblát meg lotus minden fosát használni, csak egy számlázóprogramot vagy egy szövegszerkesztőt ami elment korábban a p4-es gépen is.

Megvan?

Na ők a célközönség.

(#28) waithEard válasza siti (#6) üzenetére


waithEard
őstag

+1 :K
Csak az ára dönti majd el, hogy tényleg ajánlott-e boltoknak.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#29) Hina


Hina
aktív tag

Vállalatoknak Home Premium :F kerülik mint a tüzet.. nincs AD.
Másik meg hogy az MSI erre tuti nem vállal 5 év gart és ha tönkremegy a kijelző (mert az ördög nem alszik, és ami elromolhat, az elromlik) az egész mehet a kukába. Joo ez a kisebbik dolog, ami elkerget egy potenciális vevőt.
Az előtelepített WHP az inkább szempont.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#30) boeing


boeing
senior tag

Ez nagyon Retro kinézete van. :DDD

(#31) banhammer


banhammer
veterán

Irodába mit ne mondjak nagy jó felbontás a 1366x765-t.
Nagy táblázatot egyszerűen imádnivaló ilyen felbontás mellett készíteni, szerkeszteni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) dabadab válasza banhammer (#31) üzenetére


dabadab
titán

Egy szamlazo gepen ki a franc fog nagy tablazatot szerkeszteni?...

Ez arra van, hogy lerakjak ettermekben es pincer ezen szamlazzon (leginkabb az erintokepernyon), most is ilyen gepek vannak ilyen celokra.

Egyebkent en irtam szamlat 386-on, azon is meg lehetett oldani azt, hogy akadas nelkul menjen, szoval nem tudom, hogy mit megy itt ez a veszett jajjgatas a 2 GB RAM meg a Celeron miatt.
(Es akkor meg nem is emlitettem mondjuk az erintopaneles ipari PC-ket, amiken WinCE fut valami tok elhanyagolhato x86-on (vagy a kisebbeken ARM-on), aztan azon is folyekonyan mukodik a rajtuk levo vezerloprogram)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) atus72


atus72
senior tag

Komolyan nem értem a világot és a készülékgyártókat, megbasszák az anyjukat pár fillérért is hogy lespóroljon egy konfigból valamit erre jön ez a nem tudom micsoda, de hogy irodába nem tenném az tuti, 15"-os átmérő!!? Ehhez egy komplett gépet letervezetek, legyártottak, fröccsöntöttek és kijött a végén ez a fos használhatatlan ronda valami....

(#34) fattyu válasza dabadab (#32) üzenetére


fattyu
veterán

Jól megvoltunk párezer évet áram nélkül is ezen az alapon....
Értem én hogy meg lehet csinálni rajta de agyfaszt kap a user tőle így 2013ban amikor a két éves otthoni gépe combosabb? Igen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35) slashing


slashing
senior tag

az a baj túl nagyok az elvárásaitok csak abban gondolkodtok hogy egy számítógépen mindennek kell futnia még akkor is ha soha de soha nem is lesz arra használva.
Én vennék ilyet pl. anyámnak netezni ha megállna úgy 75 ezernél (álom pedig ennél többet nem ér). Kicsit, célhardver, relatíve kis fogyasztás....

(#36) fattyu válasza slashing (#35) üzenetére


fattyu
veterán

Egy részt igazad van, azért valahol nem értek egyet.

Hogy értsd, grafkarimentes otthoni gépem van, de valahogy azt érzem hogy ennek az árából kijött ha amonitort nem veszem bele...

És én ennél jobban szeretem anyumat... Most nem kötekszem de a felhasználói élmény skálán szerinted öszintén hol áll egy ilyen? Ez büntetés nem ajándék és nem munkaeszköz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37) arnyekxxx válasza fattyu (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mi a fene felhasználói élmény kell egy számlázó programnak vagy egy szövegszerkesztőnek? átlátszó 3D kockában kell pörögnie a fizetés gombnak?

[ Szerkesztve ]

(#38) dabadab válasza fattyu (#36) üzenetére


dabadab
titán

Te láttál már ilyen gépet? Nem pont ezt, de ilyen érintőképernyős számlázó masinát? Szerinted milyen CPU kell ahhoz, hogy teljesen simán fusson? Kb. egy P3. És ha teljesen simán fut, akkor utána hogy fokozod az élményt? Mert szerintem sehogy.

DRM is theft

(#39) fattyu válasza dabadab (#38) üzenetére


fattyu
veterán

eh? most épp arról volt szó hogy ilyet venne anyjának netezős gépnek....

oké pincéreknek böködni faca...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40) dabadab válasza fattyu (#39) üzenetére


dabadab
titán

Izé, a 34-re szántam válaszul.

DRM is theft

(#41) fattyu válasza dabadab (#40) üzenetére


fattyu
veterán

ok azt fogom, de arra meg ugye nem köll win7? ami egyedül megeszi ezt a hardvert...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#42) dabadab válasza fattyu (#41) üzenetére


dabadab
titán

Hanem mit kellene rárakni? És egyáltalán, hogy fogja meg a hardvert?

DRM is theft

(#43) fattyu válasza dabadab (#42) üzenetére


fattyu
veterán

biztos nem figyeltem hogy a windows 7 már nem eszik erőforrásokat...

mindenki azt vesz amit akar, biztos ez is jó valamire, de hogy ennyiért feltaláltak valamit ami kb tényleg csak egy dologra jó és ezt még védjük is, az nekem nem oké :)

Na befejeztem :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44) Peat;) válasza ktamask (#7) üzenetére


Peat;)
veterán

"2GB ram word/excel és egyéb irodai alkalmazásokra bőven elegendő amúgy"

Amúgy meg nem. Miért kell minden hírben ezt ellőni, amikor ezt a felhasználást nem lehet általánosítani? Rengeteg helyen egyszerűen alkalmatlan egy ilyen gép az irodai munkára. Az említett gép számlázásra, boltba jó, máshova nem nagyon, de oda meg drága lesz szerintem. Irodai felhasználásra én biztos nem venném meg még Marika néninek sem aki a pulikutyáinak az anyakönyvét vezeti a wordben.

[ Szerkesztve ]

(#45) arnyekxxx válasza Peat;) (#44) üzenetére


arnyekxxx
veterán

amikor ezt a felhasználást nem lehet általánosítani?

Pont anyira nem lehet általánositani, mint azt hogy ez a szar sermmire se jo. N+1 területen bőven elég, N+1 területen meg nem. Utobbi helyre vesznek erősebbet de előbbi helyekre mi a halál fszának kellene i7 gép 32Gb rammal?

(#46) arnyekxxx válasza fattyu (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

win7? ami egyedül megeszi ezt a hardvert...

sempron 2800+ proci, 1G DDR ram 64Mb 10éves videokari van az ősi gépemben, simán lehet vele W7 alatt olyan szinten offiszozni amire átlagmancikának szüksége van. Ez a gép azért annál nem gyengébb, viszont monitorral együtt kevesebbet eszik maximumon hajtva, mint a fentebbi gépem magában csak az asztalt bámulva.

XP-t meg nem fognak rátenni 2013-ban egy irodai gépre.

[ Szerkesztve ]

(#47) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Előkerült az ajánlott fogyasztói ár is:

"MSI has introduced a new 15.6-inch All-in-One PC, based on Intel's efficient ULV platform. The Wind Top AP1622 is suited for hotel reception desks, 24/7 stores, gas stations and other commercial environments. The system has two COM ports and a Smart Card reader which works for access control, home e-banking and e-payments. The new All-in-One has a non-glare 1-finger touchscreen.

The Wind Top AP1622 is equipped with the dual-core Intel Mobile 847 1.1 GHz ULV processor and has a fanless design. The device should offer low power usage, combined with a silent and comfortable user experience, MSI claims. The absence of fans should salso increase the system's life expectancy.

MSI's AP1622 will be available later this month at a recommended price of € 398 (£344)."
uk.hardware.info

Azaz cirka 120'000 Ft, bár ne felejtsük, ebben azért monitor és a passzív hűtés is benne van.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#48) dabadab válasza Peat;) (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Az említett gép számlázásra, boltba jó, máshova nem nagyon, de oda meg drága lesz szerintem."

Nade ez a gep pont szamlazasra, boltba van kitalalva. Es ki fogjak fizetni, egyreszt azert, mert munkaeszkoz, nem olyan az ara, hogy kulonosebb tetel legyen, masreszt meg nem nagyon van ra olcsobb alternativa.

(#43) fattyu: "ennyiért feltaláltak valamit ami kb tényleg csak egy dologra jó és ezt még védjük is, az nekem nem oké :)"

Es ebben mi a nem oke? Szerinted akkor egy 2-es Torx csavarhuzo sem jo, mert az csak es kizarolag egyetlen egy meretu es mintaju csavar megcsavarasara valo?... Vannak celszerszamok, amik egy celra vannak, nincs ezzel semmi baj.

(#46) arnyekxxx: "XP-t meg nem fognak rátenni 2013-ban egy irodai gépre."

Mar csak azert sem, mert az XP-t egy jo ideje (egeszen pontosan 2009 januar vege ota, vagyis harom eve) nem is arulja az MS, szoval ha akarnak se tudnak rarakni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#49) Sanya válasza fattyu (#14) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez egy munkagép. nem kell rá office, nem kell rá 3-4 táblázat, nem kell rá lotus.
számlázni egy 386-os géppel is lehet, de olyat nem kapni. CSAK számlázni, árukészletet figyelni több, mint tökéletes.

Az ipadban sem core i7 2700K van, mégis veszik mint a cukrot, pedig nem tudsz ofice-t rárakni, meg megnyitni vele 4-5 emberesebb táblázatot.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50) szilard28 válasza macilaci78 (#12) üzenetére


szilard28
aktív tag

kár hogy a számlázóprogramok és sok más progi win alapú, így a linux kilőve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.