Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbiphu


norbiphu
senior tag

zero tolerance jól mondod...

Ameddig egy autós nem ül fel a bicajra és nem teker városban, vagy országúton néhány kilométert addig fogalma sem lesz róla milyen szar az, hogyha 40 centire mennek el tőled (ez főleg oúton jó érzés egyszer csak tőled fél méterre 100+ km/h - val egy autó brrr), vagy hogyha rádhúzzák a kormányt...
Az is izgalmas amikor mész szép nyugisan oúton, és a szembejövő sávban egyik autó megelőzi a másikat anélkül, hogy eszébe jutna, hogy nekem lehethogy emiatt le kell ugranom a bicajról :U.
Lehet azzal jönni, hogy miért nem megyek kerékpárúton, de hol van az lakott területen kívűli utak mellett kerékpárút? Nem hiszem, hogy sok helyen, ahol meg van, az is szar állapotban....

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#2) Face8814


Face8814
őstag

Őszintén szólva erre a problémára mindkét fél szemszögéből egyetlen járható út létezik, mégpedig a minél több kerékpár út létesítése.
Én autóval közlekedem és engem is többnyire idegesít ha kerülgetnem kell a bicikliseket, de valamilyen szinten meg is értem őket. Ha lenne megfelelő mennyiségű kerékpárút hazánk területén ez a probléma sem lenne jelentős.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#3) D4rkm4n válasza Face8814 (#2) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A vicces az, hogy Fehérváron egyetlen kerékpárútról tudok, ami valóban jó minőségű, még saját jelzőlámpák is vannak elhelyezve, de kinn vannak a város peremén, ahol a madár se jár bringával. Ráadásul egyik végén egy M7-es elkerülő körgyűrűje van, a másik végén pedig egy autóút kezdeti szakasza. Biciklivel előbbire öngyilkosság rámenni, utóbira pedig nem is szabad.

Direkt leírtam, hogy én is vezetek autót, tudom, hogy mennyire zavaróak a kerékpárosok...

Valóban. Kerékpárutakra van szükség, de nem ott, ahol a legnagyobb az autós forgalom, hogy hadd szívja a szmogot aki az egészségeset választja.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4) FehérHolló


FehérHolló
veterán

''szabálytalanul ugyan, mert jobbról nem szabad előzni''
Szerintem ez inkább az elkerülés kategóriája, de mindegy.

Én is szeretek mindenhova inkább biciklivel menni, de néha tényleg nagyon érdekes dolgok történnek, nem csak az autósok részéről.
Múltkor például vonatjegyet mentem venni. Az állomáson nincs kerékpártároló, de miért is lenne? Mindegy, leraktam egy olyan helyre a biciklim, ahol még elég sokan látják, hogy ne merje senki ellopni, de ne legyen senkinek útjában. Le is zártam. Beugrottam a pénztárhoz (kb 50 méterre a biciklitől), megvettem a jegyet, 3 perc múlva vissza is értem a bringához. Legnagyobb meglepetésemre 3 MÁV-os dolgozó állta körbe, egyiknél egy nagy hidegvágó. Kérdezem, hogy mi a rákot csinálnak? Erre a válasz: nagyon útban volt a bringa, nem tudták, hogy kié, vártak egy darabig, majd elhatározták, hogy levágják... Nem válaszoltam semmit, betülekedtem közéjük, leszedem a zárat, azt elhúztam a csíkot... Pedig én csak vonatjegyet szerettem volna venni.

Skynet is real. It's called Google.

(#6) D4rkm4n válasza FehérHolló (#4) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szokd meg: Magyarországon még azt is ellopják ami le van betonozva!

Amúgy nekem már két pringámat ellopták, ráadásul a társasházunk tárolójából. Három bringa volt összeláncolva acélsodronnyal. A biztosító nem fizetett, mert a tároló zárja nem volt feltörve, de a sodronyt elvágák.

Kalandor: hát igen... De Olaszországban sem bringáznék. Vagy legalábbis nem érezném magam biztonságban. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7) csibor válasza FehérHolló (#4) üzenetére


csibor
őstag

A kerékpárra harapnak a MÁV tisztelt alkalmazottjai.Régebben vonattal jártam dolgozni,és mindig bringával mentem a vasútállomásra.Többnyire veszekedés volt a vége,hogy merem ott hagyni a kerékpárt a vasútállomás területén.És ez Balatonalmádi volt.

(#8) D4rkm4n válasza csibor (#7) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ilyen miatt hepajoztak? :F :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9) L4D1K


L4D1K
őstag

Bicikli út lenne a legjobb mindenhová...és nem félméter széles hanem normális, egyirányú, az út 2 szélén egy-egy, mint Ausztriában...vagy mint itt Győrben, istenem Pest után azt hittem ez a menyország. Már ezért érdemes volt leköltözni.

# ANTAL Tuning #

(#10) lorcsi


lorcsi
veterán

Én is biciklivel közlekedem amennyire csak lehet (időjárás függő). Úttesten csak akkor megyek ha nagyon kis forlalmú és a járdán már nem tudnák közlekedni. Inkább a gyalogosokat kerülgetem, nem vagyok öngyilkosjelölt. De még így is rendszeresen előfordul hogy a zebtán rámhúzzák a kocsijukat hogy a @&{&@ beléjük :(((
Szintén van B jogsim és mindkét oldalt ismerem, vannak bicikilsek, akik mernek nagy forgalmó úton közlekedni :F. Tudom, hogy ez a szabályos, de a gyakorlatban ez egyáltalán nem jó. Főleg ha, vagy 3 méteres járdán is tudna közlekedni.

(#11) 3psilon


3psilon
aktív tag

Hát ja... ma is megyek fölfelé, sima főúton:
1. SCHWOOM! kb. 10 centire mellettem, olyan hetvennel. Ha előtte hátranézek, mert szabályos vagyok, és ugye olyankor természetes, hogy egy pár centit elmozdul a kormány, most nem lenne bal karom.
2. BEEP-BEEP! kb. fél méterre, kisbusz, olyan nyolcvannal. De miért dudál? Hogy merek az út szélén menni, amikor ő akar gyorshajtani??

Amúgy ha suliba járok bringával (Budafok->Belváros), egész jók a tapasztalataim. Én többet hibázok, vagyok figyelmetlen. Még nem volt balesetem, és egyre óvatosabb vagyok.
Hozzátenném, jelenlegi ismereteim szerint szabálytalan a kocsisor mellett menni, bár mindenki ezt csinálja. A rárántás is az, persze...

Ajánlom: ''Hogyan ne üttessük el magunkat egy autóval?'' [link]

ui.: Kérlek, NE mutass be neki, ha rádhúzza a kormányt. Csak még jobban fogja élvezni. Mondhatni, úgy teljes számára az élmény.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#12) pink75


pink75
aktív tag

Visszapillantó lerúg, érjen utol.

xxx

(#13) rii


rii
nagyúr

(nem sokat, de) 25.000 km-t tekertem eddig

valahányszor konfliktusom volt (kemény, megállós, ordibálós), a kocsis volt a hibás.
Érdekes, nem? Mindenesetre elgondolkodtató.

nem akarom teljes részletességgel jellemezzni azt az érzést, mikor egy autó 80-100 kmp/hval megy el mellettem egy 2 sávos úton, úgy hogy éppen hogy csak kikerült engem, inkább az én sávomban volt, alig ment át a másik sávba, szemből, 5 km-es körzetben senki más nem volt, ami azavarta volna hogy nagyobb ívben menjen el mellettem.

De ha mindenhol csak kerékpárosok közlekednének, akkos is ugyanolyan bunkón, paraszt módon viselkednénk egymással, mint ahogy az autós-autóssal, autós-kerékpárossal viselkedik.


csak akkor kerékpáros ugatna kerékpárosra.

Mert ez itt magyarország. meg kell tanulni együttélni vele. Jobb úgy sem lesz.



(#12) pink75: ezzel csak rontasz a kerékpárosok helyzetén, megitélésén

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14) pink75 válasza rii (#13) üzenetére


pink75
aktív tag

ha valaki eleve bunkó, ettől bunkóbb nem lesz
és dumálni nem állnék neki egy ilyen barommal
de én szívesen járkálnék pesten egy akkus flex-szel is, hogy az autókon szépen berajzoljam a 60 centit, amit a járdából hagyniuk kéne
(ja, és vezetek eleget pesten)

[Szerkesztve]

xxx

(#15) tiv83us válasza Kalandor (#5) üzenetére


tiv83us
veterán

Koltoi kerdesre nem szoktak valaszolni /max a koltok/, azert en hadd tegyem meg.

1. Mert a kutya nem biciklizik, max sport, hobbi-szeruen ott ahol nincs forgalom. /USA/
2. Mert 10x annyi bicikli van, mint auto /Kina/.
3. Mert szinte mindenhol van kerekpar sav /Ny-Europa/.
4. A biciklisekre nem rantjak ra a kormanyt, mert ha az egyen a kocsi ala kerul, a sofor baratunk megy a dutyiba cirka 30 evre /USA/
5. Nem fernek meg, mert a biciklis idiota es utodott modon cikazik a kocsik es a savok kozott, az autos meg mar csak divatbol is idegbeteg /Magyarorszag/.
6. Megfernenek, ha az autos nem centizne ki a bicajost ugy, hogy a visszapillanto a derekadat surolja es a bicajos valaszkent nem kurvaanyazna. /Magyarorszag/.
7. Nemtudnak megferni, mert a gyalogosoknak is ki van a tokuk, hogy ott suhan el mellettuk az eszetlen bringas 20km/h-el, meg az autosoknak is, mikor a szuper utak minosege miatt a delikvens a bringajat probalja menteni a centirozastol a kovetkezo 10 meteren random modon elhelyezett tankcsapdak elol, ugy hogy kozben profi sielos mozdulatokkal jar a bringa hatso fele. /Na vajon hol?/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#16) twollah


twollah
nagyúr

Pont par napja huzott el mellettem centikre egy par tonnas teherauto, hely lett volna boven a kikerulesemre, de gondolom sokkal viccesebb volt belolem kiijeszteni a szart ugy, hogy majd elvitte a bal konyokom.

(#17) tkazmer


tkazmer
addikt

Nem akarok olyan komoly vitát szítani, mint amilyen egy korábbi, szintén ''kormány-rárántós'' topicban volt, de szerintem lehet alapja az autósok bunkóságának, mikoris a biciklisek(mint ahogy azt te is beismerted) nem keveset szabálytalankodnak. Természetesen szabálytalanságra szabálytalansággal válaszolni szintén helytelen, azonban az autós másképp nemigen tudja kifejezni, hogy a nem tetszik neki a biciklis szabálytalan magatartása, így marad a ''rárántás'', még ha nem is megfelelő ''válasz''.
Én magam azt hiszem, amikor biciklizem, ígyekszem a KRESZ szabályait betartani(igaz mondjuk, hogy főként külvárosban, kisebb településeken, valamint bicikliutakon kerékpározok), így megállok a piroslámpánál, nem biciklizek a járdán stb..és meg kell mondjam, eddig még egyetlen egy rossz élményem nem volt az autósokkal kapcsolatban.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) rii válasza pink75 (#14) üzenetére


rii
nagyúr

bunkóbb nem lesz, csak az autósnak autós haverjai vannak, elmondja, és negőzölnek még többen a kerósokra.

Most kell ez?

- engem is zavar már az autók száma is pesten, az autók száma is, meg a mérhetetlen hülyeség, hogy akinek nem kell, az is autóval jár, mert ''megteheti'' ''miért is ne?'' alapon (az ilyenek miatt a könnyebb lefolyású dugók még elviselhetetlenebbek)

- sajnos meg van engedve az autósoknak, hogy felparkoljanak a járdára, fehár csík jelzi azt a 40%-ot, amit szabadon kell hagyniuk.

- én sem férek el a járdán
de ha nem akarok szívrohamot, agyvérzést kapni, akkor megpróbálok túllépni ezen.
ugyanis:

__ jobb úgy sem lesz. __

ha lesz népfelkelés ezügyben, megyek. Blokád. Megyek. útlezárás. megyek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19) rii válasza tkazmer (#17) üzenetére


rii
nagyúr

ráhúzni a kormányt nem csak szabálytalanság, hanem veszélyeztetés, lekezelés, és ezzel aztt fejezi ki az autós, hogy nem veszi a forgalomban egyenlő jogúnak a kerékpárost ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) tiv83us válasza rii (#18) üzenetére


tiv83us
veterán

''ha lesz népfelkelés ezügyben, megyek. Blokád. Megyek. útlezárás. megyek.'

Maris megoldodott a biciklis-autos kerdes. Sot...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#21) rii válasza 3psilon (#11) üzenetére


rii
nagyúr

azért dudál, hogy jelezze, jön.
nehogy kihajts, kifordulj elé.

Nekem is számtalan ilyen ''élményem'' volt, és a legnagyobb jóindulattal csak ezt tudom elképzelni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22) norbiphu válasza rii (#19) üzenetére


norbiphu
senior tag

az...

vszínűleg nem túl korrekt ez a módszer sem, de egy ismerősöm régóta alkalmazza (országúton teker ő is) és nem lett baja eddig (meg nekem sem).

aki már tekert oúton tudja, hogy előfordul olyan, hogy szemből egy busz/kamion meg hátulról is és kb egyvonalban melletted lennének. lehúzodni ugyebár nem tud a szembejövő eléggé, és ezért nem túl távol tőled kikerül a mögötted jövő busz/kamion néhány centire.
viszont ha szépen beállsz a sávban középre időben, a busz/kamion le fog lassítani mert annyira azért nem agresszív hogy keresztülhajt rajtad. ha elment a szembejövő te félrehúzodsz kamion elmegy. te élsz továb, a kamion útja pedig fél perccel tovább tart... :U

szerk: ahogy már előttem sokan írták, ezt az egész autós-biciklis problémát csak kerékpárutakkal lehet megoldani, abból meg nem sok épül :U. eurovelo 6-ból sincs vmi hű de sok kész, pedig az jól jönne mert elég közel van felhajtok rá és tekerek amennyit akarok. ([link] igaz francia de van térkép, aki esetleg nem tudná mi ez)

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#23) rii válasza tiv83us (#20) üzenetére


rii
nagyúr

spec. én azt arra írtam, hogy a járdán nem lehet közlekedni, de nem baj ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) tiv83us válasza rii (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Biciklivel lehet?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#25) tkazmer válasza rii (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

A kerékpáros meg, amikor jobbról előz, és a járdán közlekedik, akkor meg veszélyezteti a gyalogosokat, veszélyezteti az autókat(persze, ez az utóbbi nyilván nem olyan, mint amikor az autós veszélyezteti a kerékpárost),nem érzi magára nézve kötelezőnek a KRESZ-t, és szintén nem veszi a forgalomban egyenlő jogúnak az autóst(és a gyalogost se), még ha kicsit furcsán is hangzik ez.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) rii válasza tiv83us (#24) üzenetére


rii
nagyúr

nem .. nem biciglivel.
gyalog

gyalog _sem_.
XIII ker.ben általánossgában el lehet mondani, hogy képtelenség.

2 m járdából 1,5-re autók parkolnak fel. egy ember fér csak el.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) tiv83us válasza rii (#26) üzenetére


tiv83us
veterán

Hat kerlek, ez nem 100%-ban az autosok hibaja. Ha mar fentebb szoba jott Ny-Europa vagy Amerika...kb 10 perc es mehetsz az autodert a telepre, ahol $100-$150 elleneben atveheted az elvontatott autodat. 2-3 ilyen eset utan, talan Kemeny Kalman megtanulna, hogy ne parkoljon fel a jardara. Dragak a vontato autok? Keves a hely az elvontatott kocsinak? Komolyan behozna az arat 10-15 telephely Pesten, ahol az autosok naponta pengetnek a 20-30k vontatasi koltseget.
Azert parkolnak fel a majmok, mert hagyjak oket. Ha meg hagyjak, akkor miert ne?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#28) rii válasza tkazmer (#25) üzenetére


rii
nagyúr

800 kilós autót megelőz gey 80kg-os kerékpáros... ugyan kit veszélyzetet?


de akkor a 22-es csapdáját felvázolom.

Dugó van
körút
2 sáv áll

a kerékpáros, hogy szabályos legyen, kimegy a belső sáv bal szélére, és onnan előzi meg a sort, majd ha a sor beindul, mit csinál?

vissza sorol a külső sáv jobb szélére.

Persze az autósok nem fognak káromkodni igaz, hogy balról le kell sorolnia teljesen jobbra.

semmi sem jó. Sem ha jobb oldalt megy el, mert szabálytalan, sem ha teljesen bal oldalt, mert akkor meg a visszasorolással feltartóztat.

-----------------

a járdán kerékpározókat én is szivesen leütném, mert fokozzák a gyalogos-kerékpáros közti feszültésget. A criticall-mass-nek kellene megszólítani a veédenceiket, tájékoztatni, hogy járdán 10kmph alatt lehet csak menni.

de megértem őket egy kicst.
körúton a legszarabb érzék menni el az álló autók mellett, figyelni, nem ül-e benne valaki, nehogy a képembe vágják az ajtót.

Én mindig a körúton mentem, nagyon szar.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29) rii válasza tiv83us (#27) üzenetére


rii
nagyúr

ezért kellene népfelkelés, töntetés, hogy MO-n is így legyen.

csak MO-n az a fontos, hogy minél több autó parkoljon, mert akkor még több lé megy valakik zsebébe.

ezért írtam azt, hogy minden ellenállás hasztalan, hiszen pont akik tehetnének ez ellen, akikre lehetne hatni, azok érdeke a sok parkoló autó.

hagyni kell a fenébe az egészet.
saját magát mérgezi meg, aki ez ellen tenni akar bármit is, vagy csak éppen idegeskedik miatta.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) tkazmer válasza rii (#28) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, rosszul fogalmaztam, nem az autóst, hanem az autót veszélyezteti(fényezés, tükör stb).
A kerékpárosnak meg megvan az a lehetősége, hogy együtt álljon a kocsisorral...bár nyilván ez egyáltalán nem megfelelő megoldás, mert akkor meg miért ne autóval menjen a kerékpáros, ha már úgyis áll a dugóban...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) tkazmer válasza rii (#29) üzenetére


tkazmer
addikt

Komolyan mondom, ez az elvontatósdi nagyon megtetszett....meg kellene valahogy oldanom, hogy az ebből befolyó pénz meg az én zsebembe menjen:)

Viszont ez a hagyni a fenébe meg milyen hozzáállás már? Ettől biztosan nem lesz jobb...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) tiv83us válasza rii (#29) üzenetére


tiv83us
veterán

''csak MO-n az a fontos, hogy minél több autó parkoljon, mert akkor még több lé megy valakik zsebébe.''

Persze, parkoljanak ahol lehet. Ahol meg nem...csodalom hogy ez a nagyszeru es egyszeru penzforras meg nem jutott eszebe az allamnak. Mindenki jol jarna, csak a parasztok nem.
Vontatas, pengetes, aztan legkozelebb meggondoljak.
Dehat lenyegtelen itt minden fele nepfelkeles, nagyon butak meg a kozlekedesert felelosok ahhoz, hogy egy normalis moralt tartsanak fenn. Szet kene nezni a vilagban, kinyitni a pici szemeket es eszrevenni hogy mashol ez mukodik. Igen jol.

tkazmer: Ha tudnad, hogy itt mennyi ember /es az allam.../ milyen szepen gazdagszik a bunkokbol...:U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#33) pink75 válasza rii (#19) üzenetére


pink75
aktív tag

pontosan
éppen ezért ebben az esetben nem hagynám szó nélkül a dolgot, de dumálni nem állnék le, hogy egy kis képzavar

a biciklis nem tehet arról, hogy nincs bicikliút és azért nem álldigál a dugóban, mert
-azért jár bringával, hogy ne álldigáljon a dugóban
-de a bűzbe beledögleni sem akar (ez pedig hatványozottabban érinti, mint egy autóst)
-pirosnál legtöbbször biztonságosabb a kocsisor elől indulni, mint a közepén, főleg, ha kanyarodni szándékozik és nem egy sávos útról van szó

xxx

(#34) rii válasza tkazmer (#30) üzenetére


rii
nagyúr

az egész budapesti forgalom szabálytalan

a körút 70 kmph-s sebességével.
vagy az üllői 90-100kmph-s sebességével.
az 50 kmph helyett, vagy tévedek?

azt szabad, de kerósnak jobbról elmenni már nem, mert _szabálytalan_.

gyerekes reakció az autósok részéről

minden BPi autós napi 10X annyi apró, és kevésbé apró szabálytalanságot elkövet, mint amennyit ő lát kerékáprosoktól.

rengeteg zebrán aprkoló autó van, amikor a zebra előtt és mögött 5m meg kellene hagyni. De a rendőrök meg elmennek mellette, mert nem szeretik a papírmunkát.

Nem akarok vérfürdőt, de ne azzal dobálózzunk már, hogy a kerékpárosok milyen szabálytalanok.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35) opr


opr
veterán

Sokat bringázok is meg vezetek is, de nekem az a véleményem, hogy nincs idegesítőbb, mint amikor megyek a kocsival és kanyarodnék jobbra, és abban a pillanatban egy biciklis jobbról előz... Persze én vagyok a fasz.
Másik: multkor történt... Megyek a kocsival 50 körül városban (nem, nem mentem gyorsabban, mert kerestem egy konkrét házat...), egyszer csak egy kurvaraj gyerek leugrat a járdáról bringával elém, szembe jön a tipikus kalapos-zöld suzukis ürge, olyan közel hajol a kormányhoz hogy majd' leharapja, és akkor mit csinálsz?
a) jobbra téped a kormányt, kinyírod szegény bringást
b) maradsz ahogy vagy, bringás nem hal meg, de mivel a szembejövő inkább karambolozik, mint hogy 80cm-nél közelebb menjen a járdához szal szvsz összecsapod a két kocsit, reméled hogy neki is van légzsák (vagy ezesetben inkább azt hogy nincs :U).

(satufékeztem, mivel hálistennek nem jött mögöttem senki, és valami csoda folytán sikerült fékezés közben lehúzódni úgy, hogy ne törjön semmi... persze a bringásnak megismerkedtem a középső ujjával mert hongosat mertem fékezni és belegázoltam az érzékeny lelki világába vagy nemtom...)

egyébként télleg zero tolerance a jellemző, direkt centiznek a kocsisok, de a bringások is, általában élvezik ha sikerül a frászt hozni rám és 1 cm-re elmenni a tükör mellett... mondjuk ha egyszer az egyik letöri tuti h utánamegyek és elütöm...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) pink75 válasza opr (#35) üzenetére


pink75
aktív tag

hülyék mindig vannak
egyre több a biciklista is, szóval közöttük is egyre több hülye lesz
jelenleg autósból, ebből fakadóan autóshülyéből van több
emmácsakígymegyen

xxx

(#37) rii válasza opr (#35) üzenetére


rii
nagyúr

ha kezd lassulni mondjuk a kocsisor, én még soha lassultam le szintén, és kéreckedtem be teljesnen balra, csak hogy elmehessek mellette ...

szerintem az uatósoknak tudomásul kellene venni, hogy nonszensz ezt elvárni a kerékpáropkstól, és jobbra kanyarodás, vagy sávváltás előtt figyelni kellene rájuk, mivel _máshol nem tudnak menni_

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38) rii válasza pink75 (#36) üzenetére


rii
nagyúr

igen.

emmácsakígymegyen, emmácsakilyen

magyarország

ha mindeki kerós lenne, akkro a kerós ugatna kerósra

(sajnos) értelmetlen a topik

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39) pink75 válasza rii (#38) üzenetére


pink75
aktív tag

egyre többször fordul elő a kerós vs kerós, láttam már pár ilyet
általában egyik fél igen kezdő bír lenni, a rutinosabbnak tűnő meg igen bunkó

xxx

(#40) rii válasza pink75 (#39) üzenetére


rii
nagyúr

én még nem láttam egy ilyet sem ...
de a magyar mentalitásból szükségszerűen következik ;-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) tkazmer válasza rii (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

De az a baj, hogy így van, a kerékpárosok is szabálytalanok. Az általad említett autós példák természetesen megtörténnek nap mint nap, azonban vajon melyik veszélyesebb mondjuk egy babakocsis anyukára nézve, az úton száguldo autó, vagy a járdán száguldó kerékpáros? Elhiszem, hogy te nem kerékpározol a járdán, de mivel vannak akik igen, ez valós veszély.

minden BPi autós napi 10X annyi apró, és kevésbé apró szabálytalanságot elkövet, mint amennyit ő lát kerékáprosoktól.

Egészen bizonyos vagyok benne, hogy ez fordítva is igaz.(ajaj, nem lesz jó vége ennek az idézgetésnek:) )
A rendőrök meg ugyanúgy elmennek a szabálytalanul közlekedő biciklis mellett is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) pink75 válasza tkazmer (#41) üzenetére


pink75
aktív tag

nahát, rosszul vagyok a járdázó bringásoktól
ettől függetlenül két sarkot a házunk előtt én is járdán megyek (10-12-vel), mert így simábban jutok a bringaútra
no meg, mikor felszállok a bringára, még be kell laknom :), azzal foglalom el magam

xxx

(#43) opr válasza rii (#37) üzenetére


opr
veterán

Nem is várja el senki, azért mész biciklivel hogy ne kelljen :)
Én azt mondtam hogy kanyarodok jobbra, index kinn, valamilyen tök különös oknál fogva lassítok, bicajos meg beelőz...
Egyébként jah, hülyék pedig sajna vannak :(
Autósból is van egy csomó, lásd előző postot, bicajosból is egyre több...
Motoros se semmi, amikor előzök és egyszer csak azt látom h a két kocsi között leelőz mindkettőnket 200-al bömbölő motorral... kicsit ijesztő :(((
kb. mint mikor biciklizek és barom állat kocsis azt hiszi h milyen nagyon nagy arc ha 5 cm-el megy el mellettem városban 100-al...

Na mind1, barmok sajnos vannak mindenhol :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) rii válasza tkazmer (#41) üzenetére


rii
nagyúr

azért kellene jobban tolerálni a kerékpárosokat, mert _mehetne_ autóval is. Kinek kell az? még egy autó. örülni kellene, hogy a dugóban nem plussz még egy autó van, hanem csak elsuhan a sor mellett egy kerékpáros.

A járdán kerózókat meg üsse le, az, aki csak akarja, és magyarázza el neki, hogy bizony nincs kitéve kerépárút-tábla. Max 10 kmph, vagy még annyi se.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) pink75 válasza rii (#44) üzenetére


pink75
aktív tag

10km/h-nál már majdnem eldőlök:) ezért 12:)
nna, jóéjt, valaki vegye meg a laptopot, amit árulok, és akkor veszek a kiccsaládomnak házikót vidéken, ahol tudunk a hegybe bringázni nóóórmálissan.
sziasztok mára

xxx

(#46) knifemaster


knifemaster
tag

Nem csak az autósoknak,hanem a gyalogosoknak is tolerálni kellene a kerékpárosokat Ha már felfestették nekünk a járdán a kijelőlt kerékpárutat,azt mi használnák is.
(Mo. 10.000.000 birka hazája...)

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#47) rii válasza opr (#43) üzenetére


rii
nagyúr

jogos. ha jobbra akarsz kanyarodni, mondjuk mellékutcába. teljesen

csak a kerósnak meg eléggé lehetetlen dolga van, hogy figyelni mondjuk körúton
- jobbra, kocsiból nem akarnak ajtót arcába tolni,
- balra, indexet figyelni, nem akarsz-e autóval elé lekanyarodni
- előre, mert hát hogy arra megy ... elétolatnak, stb.

de jogos amit írsz

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48) D4rkm4n válasza rii (#13) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Egyszer volt olyan, hogy (Székesfehérváron a Mártírok útján - hátha valakinek ismerős a terep) az út szélén tekerek, egyszercsak 80km/h-val eldönget mellettem egy kisteherautó. A visszapillantója megcsapta a kabátom szélét. Mondanom sem kell, egyből lementem az útról és egy satufékezés után tízperces szívmasszázst toltam magamnak, hogy nehogy elvigyen egy szívroham... :(((

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#49) D4rkm4n válasza tkazmer (#41) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igen, vannak szabálytalanul közlekedő kerékpárosok, de úgy vélem egy bicajos mind sebességéből, mind pedig súlyából kifolyólag minimális sérüléseket tud okozni egy autóhoz képest.

Egyébként egészséges esetben egy kerékpáros nem megy neki csak úgy egy, a járdán közlekedő babakocsit toló embernek.

Bevallom, hogy van úgy, hogy a munkahelyről hazafele menet (22:00 óra után) amikor elenyésző a forgalom, akkor megyek 40-45km/h-val is. (Lejtőn.)

Tudod ha mindenki úgy szegné meg a kresz szabályokat, hogy az az adott szituációban nézve senkire sem veszélyes, akkor nem lenne baj.

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#50) spirit007 válasza D4rkm4n (#49) üzenetére


spirit007
senior tag

''Igen, vannak szabálytalanul közlekedő kerékpárosok''

Buszból , gyalog , autóból KIZÁRÓLAG MINDEN SZABÁLYT ÁTHÁGÓ ÉS LESZ@RÓ KERÉKPÁROSOKAT LÁTOK ÉVEK ÓTA!!!

Egyszerűen nem alkalmasak bringázásra/motorozásra a magyar városok/utak .
És ez NEM JOGOSÍT fel egyetlen bringátst sem a szabálytalan közlekedésre .
Én tudomásul vettem kb. 5 éve amikor egy hülye pics@ majdnem kivasalt egy kerékpár út/út kerszteződésben (13.ker) .
Ajánlom tegyétek ti is mert sokba van egy temetés manapság ... meg kicsit kellemetlen túlélni is a dolgot , ha a két kerék jobb/bal oldaladra kerül :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.