Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, érdekes. érdekes lenne második résznek egy xbox360-as összehasonlítás, azaz, hogy ehhez képest mivel tud többet egy xbox360. sőt, akár egy ps3. amúgy a legnagyobb baj egy normál htpc-hez képest szerintem az írási képességek és a tv-tuner (felvétel) hiánya.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) shark300


shark300
tag

Grat, tetszett a cikk. Kíváncsian várjuk a folytatást!

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3) dabadab válasza Parci (#1) üzenetére


dabadab
titán

Sajnos 360-ra semmi ertelemes SW nincs meg (a MS-fele sehol sincs az XBMC-hez), ami elonye van, az pusztan a HW-bol fakad: a HD-DVD olvaso meg az, hogy az izmosabb CPU-k miatt az le tud(na) jatszani HD anyagokat is.

A tuner hianya meg csak addig zavaro, amig az ember egyetlen egy gepben gondolkodik, de az tok elavult paradigma :), ha rendesen halozatban vannak a gepek (TV-k mellett Xboxok, vhol a pinceben meg egy backend szerver, tunerkartyaval (kartyakkal) meg rengeteg HDD-vel), akkor mindjart mas a helyzet.

DRM is theft

(#4) Sada88


Sada88
aktív tag

fúú nekem is volt ilyen tunning os es xboxom mennyit filmeztünk rajta :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#5) rudi válasza dabadab (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem is a több komponensű rendszer az igazán járható út, viszont akkor bejönnek a játékban mondjuk a D-link féle Meida Lounge izék (meg a többi gyártó hasonló cuccai) [link]. Árakat majd a hétvégi pályához nézek, de tudi magasak, HTPC legalább annyira ''triggerszó'' mint a gémer, szal lehet érte pénzt kérni.

Most éppen azon filózom, hogy mennyire járható a 10-20 méteres HDMI kábel + bluetooth desktop (vagy rádiós távirányító) + desktop gépem a szomszéd szobában (+ Wii :) ) felállás. Egyelőre a kábel elvezetése (egyszeri megoldást igényel) és a lemezek ki/be rakosgatása (nem túl gyakori, legalábbis nálam) tűnik problémásnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) zzui válasza dabadab (#3) üzenetére


zzui
csendes tag

Én is egy ilyen TV-k mellett Xboxok, vhol a pinceben meg egy backend szerver, tunerkartyaval rendszert szeretnék, de nem igazán akar összejönni. Esetleg neked van működő megoldásod?

(#7) dabadab válasza zzui (#6) üzenetére


dabadab
titán

Van, majd valamikor irok a szerverrol is (egy sima linuxos gep (o a router, a firewall, a webserver, meg egyebek is :) ), rajta MythTV meg egy Hauppauge PVR-250 HW-s MPEG2 tuner). A falakban meg ethernet kabelek mindenhol :)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#8) joghurt


joghurt
addikt

Mit értesz pontosan az alatt, hogy ''igazi'' illetve ''majdnem'' HD?

Aztán van itt nekem olyan 720p streamem, amin még az X2 3800 is izzad (30-50% CPU), egy 1,4-es proci szerintem esélytelen rá, noha azt írod, hogy biztosan megy vele.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) rudi válasza joghurt (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem a ''majdnem HD'' az a 960x540 az igazi meg a 720p (1280 x 720) és az afölötti.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) dabadab válasza rudi (#5) üzenetére


dabadab
titán

Nezegettem ezeket en is, de csak a nagyon mainstream formatumokat tamogatjak (a feliratokat pl. meg fogalmam sincs, hogy mennyire).

DRM is theft

(#11) dabadab válasza joghurt (#8) üzenetére


dabadab
titán

Akkor az valoszinuleg h.264 lesz, azoknak iszonyatos CPU igenyuk van - de mondjuk HDVMW, HD DivX, MPEG2 formatumban bele kell fernie (a MS-fele demo WMV-k nem akadnak olyan nagyon az eredeti gepen sem).

DRM is theft

(#12) eddie303 válasza joghurt (#8) üzenetére


eddie303
őstag

mplayer-nek elegge kicsi a processzorigenye mas lejatszokhoz viszonyitva, ugyhogy nagyonis elkepzelheto.
Nekem csak egy PS2 jutott, abbol is csak slim, ott az SMS Media Player a legjobb dolog, amit hasznalni lehet DivX, XviD nezesre, viszont OGM-mel, satobbivel mar nem boldogul el.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) krixkrax válasza dabadab (#7) üzenetére


krixkrax
tag

Megoldhato a video es audio (sima stereo) jel UTP kabelen kuldese a TVnek? Van egy remote gep, a router viszont a TV mellett van, nem akarok koaxot (vagy RCAt) is vegighuzni. Hasznalhato marad meg a jel 20m kabelnel?
Ha jol ertem, neked a TVk mellett van meg egy gep, ami a LANos streamet atalakitja a TVnek. De hatha tudsz nekem segiteni.

(#14) krixkrax válasza krixkrax (#13) üzenetére


krixkrax
tag

Oops, elobb kerdeztem mint hasznaltam volna keresot. Konkret tapasztalatokra azert kivancsi vagyok ''composite over UTP'' ugyben (HW, kepminoseg, mennyire zavarja a netes forgalmat ami a masik 2 paron megy mellette).

(#15) Totis


Totis
aktív tag

Sajnos a HDD-ről a HD-s anyagok lejátszása eléggé leterheli a gépet, szóval a proci nem igazán bírja. Viszont van egy szériája amelyben 1GHz-es proci van és egy patch-el lehet is aktiválni a benne rejlő pluszt. Viszont maximum csak a HD-s anyagok lejátszására lehet használni. Játék nem lesz tőle gyorsabb.

XBMC - XBoXKluB-os verziót tudom ajánlani mindenkinek. :D Nekem is az fut az XBOX-omon és ami nagy előny a XBOX360-hoz képest, hogy ha van eredeti játékod akkor az XBMC-vel le tudod menteni a HDD-re és ezáltal gyorsabban tölt be.

XBOX360-ra nem tudom meg fog-e jelenni hasonló verzió. PS3-ra már elkezdték fejleszteni.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#16) rudi válasza krixkrax (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

No, ez engem is érdekelne, viszont nem rémlik, hogy ilyet lehetne kapni nálunk (igaz eddig még nem néztem körül alaposabban).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) sekli


sekli
addikt

Nagyon jo kis cikk, tetszik az otlet..., de egy ilyen Xbox miert jobb, mint egy P3 733MHz + GF3TI + 64MB RAM + 8-10GB HDD + LAN + RC...?
100EUR = 25kHUF, ennyiert lehet P3-at venni, es akkor abba DVD-RW-t is rakhatsz, vagy olyan DVD-olvasot, amibelyik mindennel megbirkozik...
Vagy a sw az, amitol ilyen jo, es az nem menne egy ''sima'' P3-mon...?

mod: egy elonyere rajottem kozben, esetleg aki egy kicsit jatszadozni szeretne, annak tobb lehetosege van egy Xbox-szal, mint egy P3-mal...

[Szerkesztve]

(#18) dabadab válasza sekli (#17) üzenetére


dabadab
titán

Igen, egyreszt a SW az, amitol az egesz annyira jo lesz, amennyire. PC-s port nincs, nem is terveznek, mivel a fejlesztok nem akarnak szivni az ezerfele HW-vel, masreszt meg az olyan aprosagok, mint a majdnem instant boot, harmadreszt meg meg az SFF hazak is joval melyebbek, mint a sima szorakoztatoelektronikai cuccok, amikre a butorokat meretezik.


DRM is theft

(#19) Kisiparos válasza sekli (#17) üzenetére


Kisiparos
csendes tag

Azért, mert az Xboxra célszoftver van, ami eléggé jól rá van optimalizálva az Xbox P3-mas rendszerére, ezért pl azonos játék általában szebben fut Xboxon, mint egy azonos alkatrészekből összerakott PC-n.

(#20) krixkrax válasza krixkrax (#14) üzenetére


krixkrax
tag

Egy kicsit utananeztem. Ethernet es composite video nem mukodik egyszerre ugyanazon az UTP-n. :((( [link]

Aki viszont HTPC-nek (? - stereo) akarja hasznalni a masik szobaban levo PCjet, annak megfelel az UTP hordozonak (ha nem megy rajta net). [link]

(#21) sekli válasza dabadab (#18) üzenetére


sekli
addikt

meg talan uzembiztosabb is...
egy teljesen amatornek mennyire ertheto a kezelese...?

(#22) hétalvó


hétalvó
addikt

Kis feketeleves még a wma hiánya legalább is nálam nem megy. A hdd kötelezően cserés, sokkal hallkabb lesz. A hátsó ventit ki lehet cserélni 8cm.re. A másik ventit pedig passzívra.

A jó hogy internet rádió is megy. A wmp -es nekem szintén nem megy.

Jó nagyon a box ,csak lcd-hez már nem az igazi. Sajnos a 360 nem tölti be az űrt.

A DVD-t is ki lehet cserélni LG8164b-re és egyből 16x a sebesség és mindent eszik. Levéve az eredeti jázékokat. :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#23) dabadab válasza sekli (#21) üzenetére


dabadab
titán

A beallitasa nem tul bonyolult, aki itt olvassa a forumokat, az meg tudja csinalni.

Egyszeru felhasznalokent az alapfunkciok (film es zene lejatszasa) nagyon egyszeruek, a taviranyitoval konnyebb megismerkedni, a kontroller meg jobban hasznalhato (egyreszt mert nincs az infra lagje, masreszt meg azon vannak analog vezerlokutyuk is).
A cifrabb dolgok elohivasa azert gyakorlatot kivan, de azokra joreszt nincs is szukseg.

DRM is theft

(#24) bambano válasza dabadab (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Welcome a klubban, azok között, akik nem vettek be szájmenés gátlót :)
A hálózatos cuccal mindig az a gond, a nőnemű lakó mit szól hozzá :)
grats.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) tothl válasza Parci (#1) üzenetére


tothl
addikt

Marha egyszeru. A PS3 es az XBOX360 jelenlegi formajukban egyaltalan nem alkalmasak HTPC-nek, tehat barmifele osszehasonlitas teljesen felesleges. Jelenleg HTPC-nek sajnos csak HTPC alkalmas.. :)

Levi

(#26) sekli válasza dabadab (#23) üzenetére


sekli
addikt

nem magamra gondoltam, hanem a csaladra...:)

(#27) dabadab válasza sekli (#26) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem nem bonyolultabb, mint egy DivX DVD lejatszo.
(Mondjuk nalunk ezt nem olyan egyszeru felmerni, mert ha assemblyben kellene programozni a cuccot, az asszony akkor is elboldogulna vele :) )

DRM is theft

(#28) sekli válasza dabadab (#27) üzenetére


sekli
addikt

hat nalunk a DivX lejatszo a hatareset...;)

(#29) arty


arty
veterán

remek kis írás, grats!

Évek ota kerestem ilyen minőségő htpc szoftvert PC-re, erre boxon találtam meg pár hete, amit CSAK játékra vettem - eredetileg :)

Én párom könnyedén nézte 20mp ''tanitás'' után az xboxon a Gilmore Girls legujabb epizodját a HTPC megosztott \media\ könyvtárából :) (csak a d-pad, A és B gombokat mutattam meg neki, az elég alapnak)

Amugy azt hallottam, h az x360 elviselhetetlenül hangos, ha nem folyamatosan ezer watton játszol mellette :( Talán a ps3 xbmc ami reményre adhat okot ... csak az meg nagyon drága :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#30) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

jo czikk! :R

egy kis kiegeszites: dughatsz usbs billentyut (nekem volt* atalakitom, ara nem veszes) a boxra es frankon lekezeli a billit es hasznalja is(konyebb beallitgatni meg irogatni vele xbmc alatt ha kell)! (de amugy az evox is megeszi az usbs billt :)) )

amugy ajanlom minden kisebb penztarcaju embernek, ha akar egy komplett sd felbontasra szant mozizos gepet(priman nezheto halon keresztul is a film akarhonnan ugye) illetve van jopar gamez ami mai napig megallja a helyet grafban(pgr2, doa-ok, ninja gaiden stb) a pc mellett... okositassal 40Kt rohogve meger...

(jahes vakaki emlitette a sms mediaplayert ps2re: mar tamogat mpeg streameket is! tekerhetsz is benne, folyamatosan feljesztik azt is :)) )



*meg kellett valnom hon szeretett dobozomtol, de amig volt nagyon szepen kiszolgalt! (xbmc foleg) :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#31) rankesz


rankesz
veterán

Jó lett az írás, majd megmutatom unokaecsémnek, ő a kompetens...

Simán jöhet a 2. rész pl hogy kell az 5.1et rákötni bekezdéssel (nem hülyének nézni, nekem nincs boxom) :))

(#32) BOTICSELLI


BOTICSELLI
tag

Sziasztok!

Kíváncsian várom a második részt.
Képzeljétek, olyan láma vagyok, hogy már vagy 4éve megvan a boxom, de
csak most jöttem rá, hogy htpc-ként is használható... :B
DE MÉG HOGY!!!

Láttam az új XBOX360-on és a PlayStation3-on futó Media Centereket és azt kell mondjam elbújhatnak az XBMC mellett!!! :)
Ez a független fejlesztésű program a HTPC programok koronázatlan királya!
De tényleg!
Az új Microsoft féle VISTA MC is lemossa.

Számomra csak egy hátránya van: nincs közvetlen antenna bemenet, és ezért nem tud felvenni TV adást.
(viszont ez megoldható egy hálózatba kötött PC-vel, úgyhogy ez sem akkora hátrány)

Ár/érték aránya a legjobb!!!! :D

CSAK AJÁNLANI TUDOM MINDENKINEK!

http://www.facebook.com/SBMembersOnly

(#33) BOTICSELLI


BOTICSELLI
tag

Szóval helyesen így hangzik:

''Az új Microsoft féle VISTA MC-t is lemossa.'' :)

Eddig kacérkodtam az XBOX360-al, de az XBMC miatt kivárom amíg 360-on is elérhető lesz és csak akkor váltok! :D

http://www.facebook.com/SBMembersOnly

(#34) BOTICSELLI


BOTICSELLI
tag

Ez már tényleg az utolsó, bocsánat!

Ha valakit estleg az kedvetlenít el, hogy a gyári DVD meghajtó nem olvassa rendesen az írott CD-ket, a megoldás:

pár ezer forintért kicserélhető egy PC-s meghajtóra ami TELJESEN mindenevő!!!

http://www.facebook.com/SBMembersOnly

(#35) balintka


balintka
addikt

És hetente jön ki új változat az XBMC-ből. :R

(#36) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Rátaláltam a Mac OS X portra és egyszerűen fantasztikus cucc! mkv-k mennek, optikai kimeneten pöccre megy a bypass :R Ráadásul meg lehet oldani, hogy lássa az itunes könyvtárat is. Mi lesz ebből még!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37) Apoth


Apoth
csendes tag

Én már hónapok óta használom, nagyon kényelmes progi! Bluetooth RC-vel irányítom, és 99%-ban hiba nélkül működik. Vannak apró bugok, de ezeket az ember megszokja, lehet velük élni, mellesleg az egyre újabb verziókban egyre kevesebb van. De tényleg csak annyi, hogy az ember beül a fotelbe, bekapcsolja a TV-t, és a teló gombjaival mindent elér!
Linuxon MythTV frontendként is tud működni a megfelelő scripttel, így a tv-tunert is be tudja húzni.
Szerintem a legjobb HTPC alkalmazás!

(#38) Sigismundpow


Sigismundpow
csendes tag

Nem teljesen értek egyet. mert én feltuningoltam az Xbox-om egy új patch-el.
A gépem így néz ki , van benne 850 GB HDD,1 Ghz proci HD felbontás kezelése, valamint a dts tökéletesen működik. Plusz internet szolgáltatás ami igen gyatra, de 30 féle emulátor, játékokat továbbra is kezeli(eredeti játékok telepítése)Zenekezelés könyvtárban borítókkal, ugyanígy a filmek is. :))

SiggY

(#39) sidocious válasza balintka (#35) üzenetére


sidocious
csendes tag

jajj balintka tudod jól, hogy mennyi hibajavítás, és újabb bug jön minden ilyennel, stable release nem igen van régóta... hacsak a T3CH-eseket nem vesszük annak... Azért, mert SVN-ből nyúznak újabbakat, nem jelenti a jobbat feltétlenül :)
Megjegyzem, nem ismerek jobb és jobban erre a célra fejlesztett médialejátszót... Az XBMC Xboxon tört be és remélhetőleg az Atlantissal betör mindehova rendesen, talán még az MPC-t is leveri... remélem... Kár, hogy 360-on csak nyögvenyelősen tehető fel... downgrade majd linux, majd linuxport...

:: sidocious :: | :: www.xboxklub.hu ::

(#40) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Hahó!

Egy kérdésem lenne az XBOX-on videózókhoz: Az XBOX a XBMC-vel látja a szabványos uPNP AV (DLNA) médiaszerveren lévő tartalmat is? Konkrétan egy linuxos NAS-on futó TwonkyMedia szerverem van, arról kellene filmeket és MP3-at lejátszani.

Előre is köszi!

(#41) dabadab válasza Oldmobil (#40) üzenetére


dabadab
titán

Hopp, ezt nem láttam:

Igen, uPNP megy neki.

DRM is theft

(#42) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Dobjatok meg pár linkel légyszíves az xbmc telepítéséhez :B köszi előre is :R

(#43) dabadab válasza P.e.t.ya. (#42) üzenetére


dabadab
titán

Hol akadtal el?

DRM is theft

(#44) P.e.t.ya. válasza dabadab (#43) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Hát ezt most ciki bevallanom(főleg,hogy sosem volt ilyenem,5éve only ps2) :B
Szóval ott akadtam el,hogy van egy flesselt sosemhasznált boxom :) És
örülnék ha egy xmbc működne rajta. Gondolom ez most--> :W De mindent el kell valahol kezdeni :D

(#45) dabadab válasza P.e.t.ya. (#44) üzenetére


dabadab
titán

Ja, akkor a nehezevel kesz is vagy :)
Letoltod az xboxos XBMC-t, az instrukciokat kovetve felmasolod a 'boxra es tulajdonkeppen kesz is vagy.

DRM is theft

(#46) P.e.t.ya. válasza dabadab (#45) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Hogyan bírom rá ,h lássa a vindózom a boksz meghajtót?

(#47) dabadab válasza P.e.t.ya. (#46) üzenetére


dabadab
titán

Rakotod a boxot is a routerre ethernet kabellel, onnantol kezdve el lehet erni FTP-n.
Jo esellyel xbox neven fog futni a halozaton, a usernev/password meg szinten xbox.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) WN31RD


WN31RD
addikt

Épp egy Linux+XBMC alapú kis HTPC-t rakok össze a szüleimnek, ASUS AT3N7A-I alaplappal. Hasonló szoftverkörnyezetet használok én is, csak nálam a processzor dekódol izomból, elbírja. Kicsit meglepődtem, amikor az Atom+ION páros kb. 4% processzorterhelés mellett játszotta le akadás nélkül a H.264 1080p videót...
:D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

A videokartyak hardveres videogyorsitasat XBMC kitudja hasznalni valahogyan ?

WN31RD : Ezt hol/milyen platformon láttad?

[ Szerkesztve ]

(#50) frescho válasza vtechun (#49) üzenetére


frescho
addikt

Ki tudja hasznalni. Linux alatt az ujabb Nvidia kartyak tamogajak a VDPAU-t

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.