Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) warrior28


warrior28
aktív tag

Nem 10-es skálán pontozza a gépet az élményindex! Hanem 1-től 5,9-ig... :U
Amúgy az írásod szerintem jó lett! :R


[Szerkesztve]

(#2) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Minden hozzászólást szívesen veszek a témában, vagy cikk javításával kapcsolatban :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3) Ragadozó válasza warrior28 (#1) üzenetére


Ragadozó
Ármester

javítom :R
hopsz ez elfért volna modban is... :B
Köszi :R



[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#4) 7 válasza Ragadozó (#3) üzenetére


7
addikt

Szívesebben látnék egy kibővített elemzést, ez igazából egyelőre csak egy alibi-cikknek tűnik, de még lehetne belőle akár jobb is. Szánj rá több időt, bővítsd ki alaposan, jó az alapja, érdekelne.

Apróbb helyesírási hibák (pl. Xp-én helyett XP-n), vesszőkre figyelj oda.

(#5) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sajnos az NF3-as lapoknál lehet gond, olvastam több fórumban, hogy NF3+AGP Ati videókártyánál a Vista nem ismeri fel a videókártyát , nem pontozza, és így semmilyen 3d-s alkalmazást nem lehet futtatni :(((


Én is az elégedett Vista-használók táborűba tartozom, Xp-re már semmi pénzért nem állnék vissza :)
Egy kérdésem is lenne:
Az oldalsáv az mennyi memóriát fogyaszt?Mert nincs húdesok ramom, és emiatt eddig lekapcsoltam, de érdekelne , hogy aki rendszeresen használja, annak mennyit vesz el..

(#6) ZéZé@PH válasza Gzolo (#5) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A Task Manager szerint olyan 30Mb körül eszik, de ez nyílván attól is függ, hogy mennyi mindent pakolsz rá.

Egyébként a cikk valóban egy gyors (felületes) bemutatás, de annak tökéletes :)

[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#7) Ragadozó válasza Gzolo (#5) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Üzemel a másik gépemben egy MSI K8N Neo 2 Platinum + x800pro agp gond nélkül....Előtte xt volt benne, ment Gigabyte K8N-S -en is...

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8) gymisi


gymisi
csendes tag

Egyébként vista változatok között van valami olyan különbség, hogy például nem lehet valami fajta programot futtatni...stb?

Én most szeretnék vista-t venni, a gépet fejlesztésre használom(Turbo Delphi, Visual Studio, Java), ahogy megnéztem az összehasonlítást, nekem a Home Premium teljesen megfelelne..

Szerintetek elég megvennem Home Premium-ot vagy inkább Business-t vásároljak?

“Mindig többet teljesíts, mint amennyiért megfizetnek, és egy napon majd többet fognak fizetni, mint amennyi a teljesítményed volt.” (ismeretlen)

(#9) ZéZé@PH válasza gymisi (#8) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A Vista változatok csak a szolgáltatásokban térnek el.
3rd party progik mindegyiken ugyanúgy futnak vagy nem futnak. ;)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#10) (Kolombusz) válasza gymisi (#8) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem, ilyen különbségek nincsenek, csak az oprendszer felszereltsége más.

(#11) gymisi


gymisi
csendes tag

Köszönöm válaszaitokat :R

“Mindig többet teljesíts, mint amennyiért megfizetnek, és egy napon majd többet fognak fizetni, mint amennyi a teljesítményed volt.” (ismeretlen)

(#12) Ragadozó válasza gymisi (#8) üzenetére


Ragadozó
Ármester

a Home Prémiumban minden megvan, otthoni felhasználásra ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13) shark300 válasza Gzolo (#5) üzenetére


shark300
tag

Erre való az élményindex hack: [link] bár nem vagyok biztos benne, hogy működik.

[Szerkesztve]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#14) Daweee


Daweee
őstag

Igen, én is a Vistát használom jó ideje, már nagyjából rá is álltam a kezelésére, egyedül a filekezelővel nem sikerült megbarátkozni: hiányzik a fel gomb, ráadásul fönt a gördítősávban sem a filerendszer van, hanem az iexplorer előzményei :F Lehet rá kéne szoknom a total commanderre :U amúgy ezt leszámítva nagyon jó oprendszer, bár itt-ott kicsit túl egyszerűsített.

(#15) yash válasza Ragadozó (#3) üzenetére


yash
senior tag

Bocs, de mind a két paraméter helytelen. A Vista az élményindexet nem 5,9-ig, és nem is 10-ig adja, hanem hardverfüggöen. Nincs felső határ! Ha nem hiszitek, járjatok utána: winportal.net (moonman Microsoft Certified Szakzseni oldalán :) )

(#17) Lortech válasza yash (#15) üzenetére


Lortech
addikt

Itt van a Microsoft oldalán : [link]
The scale of the Windows Experience Index ranges from 1.0 to 5.9.

Lehetséges, hogy később egy updattel ez változni fog, de jelenleg ez a helyzet.

Thank you to god for making me an atheist

(#18) warrior28 válasza yash (#15) üzenetére


warrior28
aktív tag

[link]
Inkább ennek az oldalnak hiszek... :P

[Szerkesztve]

(#19) Cathfaern válasza warrior28 (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Onnan másolom:
''A hardversebesség és -teljesítmény növekedésével egyidejűleg magasabb pontszámok is lehetségesek lesznek.'' ;]

Szerk: jah, hogy jelenleg...akkor tényleg 5,9 a max.

(#20) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Eddig nekem is nagyon tetszik a Vista (június közepe óta használom), viszont a napokban eléggé kellemetlen hibával találkoztam. Nem ismeri fel az optikai meghajtókat. Vagyis felismeri, eszközkezelőben is látom, de felkiáltójel van mellette, nem találja a DVD meghajtó-programját. Ezt hogyan lehetne megoldani? Jelen pillanatban nincs net elérés a gépen.

///

(#21) JoeYi


JoeYi
őstag

Amit mindig elfelejtenek az emberek, hogy a májkroszoft mindig a holnap hardverére tervezi az oprendszerét. 1 év múlva már tök általános lesz a 2 magos proci, meg a 2 giga ram, videókariból meg már csak kifotóban lesz olyan ami nem keni-vágja a DX10-et.

Így volt ez anno XP -vel is, csak hát szegény microsoft túl jóra csinálta, így a mai hardveren értelmetlen választásnak tűnik egy driverekkel bicegősen megtámogatott, és itt-ott hibás oprendszerre lecserélni.

Én maradok a régi taktikánál, és SP1-ig semmiképp nem vállalom be. (bár a minap olvastam, hogy Vista SP1 után jön az XP SP3, szóval lehet mégjobban elnyúlik a gépeimen az XP élete :) )

(#22) Ragadozó válasza JoeYi (#21) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az XP sp3-nak itt az ideje, egy frissen telepített XP, már 100 körüli frissítést talál :U
Egybe kellene, már szedni őket...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#23) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Vista SP1: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#24) JoeYi válasza Ragadozó (#22) üzenetére


JoeYi
őstag

állítólag sp3 900 hibát javít, szal must have

(#25) Realradical


Realradical
őstag

Nekem is tetszett a vista...barátságos. szép, viszint a world of warcraftban nem lehet alatta beállítani az 5.1-et és ez lett a veszte szegénynek! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#26) (Kolombusz) válasza Realradical (#25) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hmm, ez fel sem tűnt.
Majd megnézem, hogy nálam is így van-e. :)

(#27) #21810944


#21810944
törölt tag

Köszönöm az írást, pont kapóra jött mivel most készülök váltani Vistára.

(#28) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szerintem a Vistával nagyon nagy gond nincs, mindenki fikázza pedig nem lett rossz oprendszer, én Vistát használok és eddig nagyobb gondom nem volt vele, még az 5.1 et belehet állítani, semmi nagyobb gond nincs vele, teljesen megvagyok vele elégedve UP neki, nah meg az írásnak :)

(#29) Fecogame válasza Black Dragon (#28) üzenetére


Fecogame
veterán

Szintén csak ajánlani tudom. Bár most készülök váltani Win7-re, mégis jó OS ez.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.