Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8Ball


8Ball
tag

Hello!
VMware a barátod ;)
Ott kipróbálhatod mien a ''feeling''je :D
Nekem is van egy működő 3.11em rajta :DDD

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#2) snecy válasza 8Ball (#1) üzenetére


snecy
senior tag

Lehet az lesz, bár 100ft körül láttam isa vga kártyát több helyen is :P

Internetet nem lehet ezen valahogy életre kelteni, mert tulajdonképp arra lennék a legkíváncsibb..

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#3) Pukkancs


Pukkancs
tag

Wolfenstein3D húú az de jó volt szédítő egy játék volt meg az irányítása is

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem kell isa kártya. Az S3 trio 32/64 bandához (melyek tagjai PCI-osak) van win 3.1 driver
Pl:[link] Trio 64 v2 driver legalul

(#5) orbano


orbano
félisten

A win 3.1 egyébként nem oprendszer :) Sose láttam az eredeti dobozát, érdekes, hogy ráírják :)

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) ABnormal


ABnormal
őstag

adok neked isa-s vga karit :)

(#7) vallas válasza ABnormal (#6) üzenetére


vallas
senior tag

Tesztet akarunk!


3d mark 06-t :D
meg egy PI eredményt :D :D

Bocsi új akart lenni de a válaszra böktem

[Szerkesztve]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8) R.P.


R.P.
aktív tag

Én adok neked ingyen egy ISA-s karit ha kell :)

[Szerkesztve]

(#9) misanthropy válasza R.P. (#8) üzenetére


misanthropy
csendes tag

Még egy sört is megér :DDD

[Szerkesztve]

(#10) lorcsi


lorcsi
veterán

Az ára rejtély, de arra emlékszem, hogy egy az egyben fedezte egy tv-re köthető Nintendo árát.
én úgy 25ezerre emlékszem, mi inkább nintendót vettünk :)

(#11) snecy válasza R.P. (#8) üzenetére


snecy
senior tag

Kösz a nagylelkűséget, de kiprószálom előtte a VMware-val :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#12) peba0706


peba0706
csendes tag

Én egyszer Win98-at vettem 200 Ft-ért. Bontatlanul, igaz német volt :)
Az már ''oprendszer'' volt! :D

(#13) bbandi válasza snecy (#2) üzenetére


bbandi
tag

Úgy emlékszem azért adták ki a 3.11et, mert a 3.1ben nem volt hálózat támogatás.

(#14) eziskamu válasza bbandi (#13) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem csak a windowsos fájl és printermegosztás megléte a különbség?

(#15) Cyrin


Cyrin
addikt

És ha jól emlékszem volt 3.12 win is, amit az autocad futtatásához kellett feltenni.

(#16) snecy


snecy
senior tag

A másik ami még így eszembe jutott, hogy emlékeim szerint az 1 gigás vinyóból a 3.1 valami 500MB körül látott maximálisan, ezek szerint ennyit tudott lekezelni? RAM esetében mennyit támogat maximálisan?

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#17) VaniliásRönk válasza snecy (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amennyit az alatta futó DOS (6.22 esetében 64MB), a Windows 3.x még nem operációs rendszer, csak egy GUI, ahogy tulajdonképpen az összes Windows 9x is.

bbandi: Én is így tudom, annak a neve is más, Windows for Workgroups 3.11, de később patchek segítségével a Windows 3.1-et is rá lehetett venni hálózati feladatokra.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) eziskamu


eziskamu
addikt

Volt valami win32-es kiegészítő csomag (talán 3 floppy ?) amivel mentek win32-es progik, win95-re írt tömörítő és fájlmanager progik. Van itt valaki aki bűvészkedett ilyennel, és más érdekesebb win32-es progit is tudott futtatni?
Valamint annó volt egy progi, nevére már nem emléxem amivel a windows 95 kezelő felületéhez hasonlót lehetett telepíteni win 3.x alá.

(#19) VaniliásRönk válasza eziskamu (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amit direkt Windows 95-re írtak az Win32-vel sem futott, csak nagyon alap programok.

Calmira a program neve, volt Calmira XP is, azzal Windows XP stílusba lehetett alakítani, poén volt. :D

[link] [link] [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem még van egy eredeti win 95 , még ugy kaptuk valahonnan.Először kisflopin volt meg, de arról kicsit szenvedés volt felrakni. Viszont a 3.11 re alig emlékszem, sztem nem volt olyan sokáig meg , mert utánna nem sokkal már 95 volt a gépen.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#21) #TOTTI válasza eziskamu (#18) üzenetére


#TOTTI
őstag

Még regebben Kb. 98-ban használtam én is windows 3.11et mivel a WIN 95 összedölt a bad sectoros vinyo miatt nem is indult aztán ideiglenesen 3,11 lett belöle..! Pc world Cdröl telepitettem azt hiszem NHL 98at vagy 97et és hogy attol e vagy mitöl de futottak win32es programok... sajnos nem tudom megmondani hogy mik voltak azok... virusirtó meg ilyesmi ami a CDn volt... nagyon sok setup is elindult utána.. nem futott mindegyik program de hibaüzenetet se azt kaptam hanem egy fekete vagy zavaros képernyőt..!

(#22) Geller72


Geller72
veterán

A win 3xx egy 16 bites gui, aminek a futtatásához jó, ha van fenn mondjuk 6.22-es dos, de asszem a magyar 5.0 is jó. Internetezni lehet vele, vmi winshock.dll kellett alá. Volt winamp is, ami futott alatta. A win95 is 16 bites volt, az OSR2 -ig. Multkor felraktam poénból (igen, nekem cd-s van, szerencsére..-), de ugye még van, aki emlékszik a floppys verziókra..:) ) A boot folyamat egy P3-700-on eltartott még talán 4 másodpercig is, és már használhattam is..:)

(#23) srf


srf
csendes tag

A hálózatos verzió a Windows for Workgroups 3.11 volt. Alapból IPX protokollt használt, és a TCP/IP-hez kellett plusz floppykat telepítgetni.
A Win32 csomag is külön telepíthető volt, azzal jött a pasziánsz is!

Aztán Win32 progi volt a PhotoShop 3, meg a Quark 3.1 is emlékeim szerint.
És a Fractal Design Painter 3. Szuperek voltak! Egy layer, egy szintű undo... teltívű, hatalmas szívás volt. Csoda, hogy egyáltalán dolgozni lehetettt velük.

(#24) 8Ball válasza snecy (#2) üzenetére


8Ball
tag

Lehet,de csak WFW 3.11 en és Microsoft TCP/IP csomaggal próbáltam eddig VMware-en(DOS os hálózati driverekkel nem volt kedvem sz*pni ezért kellett a 3.11), ott simán ment IE5el ;)
ScreenShot is van ahogy az IE telepítője tölti le a dolgokat :)

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#25) VaniliásRönk válasza 8Ball (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugyanúgy DOS-os drivereket telepítettél, a config.sys és az autoexec.bat töltötte a cuccokat. Én XP-s gépet használtam szervernek, ahhoz még valami NT-s csomag is kellett neki, mire rájöttem azt hittem beleőszülök. :D Neteztem pár percig aztán megnyugodtam hogy összejött, a rendszer talán még megvan egy 214MB-os Seagate-en, de többet azt hiszem nem fogom elindítani. Egyébként egy rakás vackot leszedtem hozzá, WMP 1.1, NAV 4, NU, QT 2, WinRAR 2, WinZip 7, Netscape Communicator 4.08, stb. és persze IE5. Winampot nem sikerült működésre bírni, de egy MP3 lejátszó progihoz találtam Winamp skint. :))
Viszont Windows NT 3.51-ről láttam shotot amint épp UT fut rajta. :D (az is ezt a GUI-t használja)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) eziskamu válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha az UT fut, akkor a Q3-nak is kell futnia ;] . Mekkora ez a win nt 3.51?

[Szerkesztve]

(#27) tope


tope
addikt

Hát nálunk nem csak egyet rejt a pince mélye, kb vagy 20 db működő 486, P1-es gépen van még a Win3.1 (3.11) igaz ezek már nincsenek használatban. Vannak itt még dobozban Office 4.2-es, WordStar telepítők

(#28) 5/4es Floppy


5/4es Floppy
csendes tag

Sziasztok!

Egy link a nosztalgiázóknak: [link]
A calmira oldal (az angol nem megy :( : [link]

A 32bites kiegészítés neve pedig Win32s. Adták hozzá a Freecellt és kb hetente újra kellett telepíteni ;-) Innen talán még lejön: [link]

FD

(#29) 5/4es Floppy válasza 8Ball (#24) üzenetére


5/4es Floppy
csendes tag

Tényleg, meg is van az IE5 16bites telepítője! Itt van: [link]
:D

(#30) 8Ball válasza 5/4es Floppy (#29) üzenetére


8Ball
tag

Van VETUSWARE nevezetű oldal én onnan szedtem a dolgokat :)
[link]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#31) 8Ball válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


8Ball
tag

Ugyanúgy DOS-os drivereket telepítettél, a config.sys és az autoexec.bat töltötte a cuccokat.
Igen csak mire úgy sikerült kihozni ezt meg a CDROM stb drivereket, hogy legyen elég 640K alatti RAM, hogy elinduljon a Windows is megőszültem vagy kétszer :DDD inkább a 3.11 lett a védett módú drivereivel

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#32) 8Ball válasza eziskamu (#26) üzenetére


8Ball
tag

500MB kb de azon az összes CPUn futú része fent van (PPC, Alpha, i386 stb.)

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#33) 8Ball


8Ball
tag

[link] Itt a VMware-re telepített 3.11em
[link] Itt meg a Windows 2000en lévőn VMware ahogy tölti le a netről az IE5 összetevőit


[Szerkesztve]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#34) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Én réges-régen ('97 táján) ez alól neteztem. Trumpet Winsock kellett hozzá, meg Netscape Navigator, és hasított 14.4k-val a net, mint a villám. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#35) sztojo


sztojo
tag

100-1208613

wfw 3.11 -> win95 upgrade serial :)

több mint 10 év és még mindig emléxem rá

sztojo

(#36) Lenry


Lenry
félisten

nekem megvan itthon a Win 3.11 for Workgroups, sőt a Win95 is...
a Win95 11 floppylemez... lett volna, ha egy németországi ismerősöm nem lett volna annyira jó arc és nem írja nekem az egészett CD-re... így telepítéskor csak a forrásmappát kellett átírni... az volt ám a rajság... meg h volt CD-olvasóm :D

húúú meg mit találtam: Windows 1.0!!!! kettő azaz 2 db floppy...


sztojo én a Red Alert 2 serialjára emlékszek 6 év távlatából is... 020736-428526-011875-6507 :DD


[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Damage


Damage
senior tag

Nagyon jó az oldal, ahol írnak 1-2 sort a DOS-ról és a régi Win különböző verzióiról. Volt régen egy progi, amivel a PC csipogóján keresztül lehetett hallgatni 1-2 számot (pl Bonanza). Nem emlékszik valaki a progi nevére? Természetesen még tervben sem volt az mp3 formátum, és akkoriban a Wofenstein volt a menő (és talán az Apache?!, helikopterszimulátor szerűség 16 színű szürkeárnyalattal).
Nekem az IDDQD és az IDKFA ragadt meg a fejemben :B

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#38) gLes válasza Geller72 (#22) üzenetére


gLes
őstag

Ez így nem egészen igaz. A Win95 a kezdetektől 32-bites volt, viszont csak FAT16-os fájlrendszert támogatott. OSR2-től tudott FAT32-t. Nem ugyanaz :U

Én is találtam ilyen dobozt egyszer egy lomtalanításon. Persze nem magyar, de attól még kiérdemelt egy díszhelyet a polcomon :P

(#39) gLes


gLes
őstag

Ja és nekem is megvannak még a 3.1-es telepítők, van angol és magyar is, sőt a telepített fájlok is megvannak mindkét változathoz, még Word meg Excel is volt hozzájuk :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.