Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Wiisongás

Hozzászólások

(#1) Stiky


Stiky
senior tag

Nekem az ilyen és hasonló élménybeszámolóktól no meg a nemes egyszerűsége miatt nagyon megtetszett a Wii . Ps3, xbox360?! Minek?! Wii-t a népnek!!
A benne lévő lehetőségek tárháza szinte végtelen. Azthiszem ez a stuff lesz méltó utódja a régi ''hagyományos'' Nintendo-nak. Megint eltalálták - 'Mitől döglik a légy' . Egyszerű mint egy pont (nem teljesen, de azért igen :DDD ) és szórakoztató.

Anyagiak miatt a megvétele nálam még odébb van, de amint lehet beszerzek egyett!!! WiiJuhúúú :))

[Szerkesztve]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#2) Kain


Kain
senior tag

Én si rá vagyok gajdulva Wii-re,szerencsém még ne, volt hozzá,csak rengetek játos videot láttam,és nagyon megtetszett.Ára kb mennyi?

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Nekem is tetszik a cucc, csakhát nem nagyon engedhetem meg magamnak :B :(

(#4) Akheron


Akheron
senior tag

Bennem is kifejezetten csábítóan cseng a Wii név. Ugyan nem szoktam engedni az efféle csábításnak, de el kell ismernem, nem akármilyen erős a ''kung-fuja'' ennek a Wii-nek. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#5) 33as


33as
senior tag

Szerintem is kafa, de félő hogy hamar megunható.
Ja és már van '' tuningolt'' változat értitek ugye. ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#6) Parci válasza Stiky (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a ps3 egy szuper dög, tényleg a világon mindent beleraktak.
viszont a nintendo jót lépett a wii-vel, senki sem tagadhassa.
a zixbox pedig... nos, jó az ár/teljesítménye, de amúgy se a legütősebb, se a legötletesebb. magyarán szokásos ms ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) 33as válasza Parci (#6) üzenetére


33as
senior tag

Persze ez egyértelmű a PS3 a csúcsot jelenti jelenleg, de nagyon drága.
Én Ausztriába élek és az egyik osztrák haverom jegyezte meg frappánsan sajnos még nekik is drága a konzol.(persze a körítésre gondolt ő is HD tv+ 5.1 hangrendszer+PS3 azért már jelentős tétel)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#8) BloodRay


BloodRay
veterán

Én is épp ezen a gépen agyalok... :B
Öcsém születésnapjára veszünk egyet, majd megbolondul érte mióta látta egyszer.
Persze én tv-mnél fogjuk használni. :U Izé ott van hely... :)
Na jó én fogok vele játszani! :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#11) Borgi válasza BloodRay (#8) üzenetére


Borgi
aktív tag

azaz MI fogunk egymás ellen ;] /gg


[Szerkesztve]

Resistance is Futile!!

(#12) BloodRay válasza Borgi (#11) üzenetére


BloodRay
veterán

Jah! :)
Basszus hülye billentyűzeten beragad a weblap back-es gomb. :(((
Júliusban lesz csak meg az a fránya Wii valsz. :O

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#13) Peat;)


Peat;)
veterán

Hátránya az hogy ha többen szeretnének játszani akkor piszok drága, egy új irányító nunchukkal együtt 16-18 ezer...(pl. boxhoz). De én is nagyon elvagyok vele, bár az említett okokból egyedül szórakozok vele legtöbbet, egyszemélyesként mindenkinek ajánlom a red steelt (legszebb wii-s játék és szerintem nagyon jó is), illetve zeldát akinek van türelme. De red steel az ami szerintem mindenkinek tetszene.

Online játékokra kíváncsi vagyok, én vágyom a sportbajnokságokra. Ezt úgy gondolom hogy minden évben indíthatnának bajnokságokat, selejtezőkkel stb, szponzorokkal, nyereményekkel. Remélem nintenodnak is eszébe jut ez az ötlet.

(#14) Akheron válasza Peat;) (#13) üzenetére


Akheron
senior tag

Mennyibe kerül ez a konzol? :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#15) BloodRay válasza Akheron (#14) üzenetére


BloodRay
veterán

65k körül van ha jól tudom.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#16) #51736960


#51736960
törölt tag

a cikk végéről lemaradt az ''x''

(#17) anjani182


anjani182
őstag

Grafikailag mit tud ez a Wii?

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18) Nimrod


Nimrod
addikt

Pontosan azért tetszik nekem is, mert ötletes és jó társasággal élvezetes.

(#19) Peat;) válasza anjani182 (#17) üzenetére


Peat;)
veterán

Keveset. Gyenge mind a processzor(ibm) mind a grafikus kártya(ati) benne és wincsije sincs csak belső flash memóriája. Körülbelül ps2 és x360 között van valahol a teljesítménye, ps2hez kicsit közelebb. De ha megemlítem hogy a red steel amikor a birtokomba került( mondjuk ez tele van bloom vagy milyen fényeffekttel szval annyira nem maradi a cucc), akkor stalkert teljesen abbahagytam test drive unlimiteddel együtt (egyik se rossz pedig) akkor az valamit sejtet az élményről? :) Egyébként 55cm-en tv-n rendben van a grafika, akinek nem az elsődleges, 82-es lcd tv-n már kicsit másabb a helyzet, de állítólag még sok tartalék van benne.

Cserébe picit nagyobb mint egy dvd író, nem ég szénné, ha vkinek számít minimálisat fogyaszt. Ára valóban 65k körüli, egyenlőre túlkereslet van ezért nem csökkent árat nintendo, pedig tudna bőven. Nem rakna rá hasznot és nonprofittal adná a gépet állítólag 200$ lenne az ára....a másik 2 konzolgyártó veszteséggel adja el a konzolokat és softwaren keresi(majd) a profitot. Most odakint 250$ és ebből jön ki idehaza a 65k huf.

Red steel: [link] kár hogy véglegesben nem pont ilyenek ezek a részek :D , összevágdosták, de grafika ugyanaz, kardozás meg kicsit összetettebb, inkább csuklómozdulattal érdemes kombókat bevinni...

[Szerkesztve]

(#20) Peat;) válasza Parci (#6) üzenetére


Peat;)
veterán

Aki játékmániás annak szerinem is ps3 mellé egy wii és egy netező gép. Wii tényleg nem egy kategória ps3-al :)

(#21) BloodRay válasza Peat;) (#19) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez a Red Steel elég kemény! :R
Az a kardos rész! :C
Ez tényleg forradalmi szerintem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#22) marcee


marcee
addikt

(Ha ez is ilyen addiktív, akkor nem szabad kipróbálnom! Basszus, már egy csomó mindentől távol kell tartanom magam. A 24 sorozat nézésére is próbálnak rábeszélni páran, de nem ment el az eszem, hogy hat évadnyi plussz időt kvarcoljak a szkrín elött!)

\m/

(#23) rudi válasza Parci (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem nem kéne látatlanban leírni azt a boxot ;) Első volt a 3. generációsok között, rengeteg hozzá a játék, és az az ATI chip ami bennem van nem gyenge darab. Ha minden áron csúcs grafika kell, akkor úgyis a PC viszi a prímet, persze sokkal drágábban mint a konzolok. Jelenleg a PS3 160k körüli árából a következő PC jön ki:

Intel P965-ös lap - 22k
Core 2 Duo 4300 - 26k
2 GB DDR2 - 17k
250 GB HDD - 15k
DVD-író - 7k
ház+táp - 15k
egér+bill+egyebek 10k
Radeon X1950 XT - 50k

Egy ilyen cuccal már minden mai játék szépen fut. Ha hozzácsapod még azt, hogy a PC-s játékok általában 20-25%-kal olcsóbbak mint a konzolosok, akkor az oprendszerrel és az évi 100-200 dolláros hardverfrissítéssel sem olyan mértéktelenül drága az a PC.


Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Borgi válasza rudi (#23) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

A gép amit felvázoltál szép és jó de teljesítményéhez mérten drága :)
én csütörtökön raktam össze az új gépem jóval kevesebből és teljesítményben sem hiszem, hogy elmaradna. VGA pár területen biztos izmosabb az általad vázoltban de majd dupla árával szerintem nem éri meg :)

nforce 570 ultra -s lap: 22k
athlon 64 X2 4400+ 22k
1GB DDR2 9k
DVD iró 7k
ház+táp 18k
gef 8600 GT 27k

HDD, egér, bill, monitor nem került bele új

A jelenlegi játékokhoz tökéletesen elég és a legtöbb játékot 1024*768-ban maxon megtudja jeleníteni :)

grafikában pedig tud annyit mint 1 ps3 az tuti.

Wii forradalmi a többihez képest nem next gen grafika kell mert csak buta játékok vannak hozzá. akkor már inkáb pc amin sokkal testreszabhatóbb az irnyítás és sokkal szélesebb körben találni játékokat. (többi felhasználásról nemis beszélve)

Wii viszont ötletes és mozgással teli :), izgalmas, és BloodRay-el pár órát már sikerült eltöltenünk Wii büvöléssel :)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#25) Akheron válasza Peat;) (#19) üzenetére


Akheron
senior tag

Megnéztem néhány videót a youtube-on. Tényleg nagyon jó kis játéknak tűnik. :) Bár az még nem világos, hogy pontosan hogyan működhet ez fura játékvezérlő kütyü. Az egyik videóban rángatták, mint egy őrült, és céloztak is vele, a másikban meg csak centimétereket ha mozgatták...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#26) eddie17


eddie17
addikt

Hát ez a redsteel marha jó:) Ahogy kardozik össze-vissza... nagyon tetszik. Eddig azt hittem a wii valami kis hülyegyerek játékgép, de ahogy megnézegettem, nem is rossz. Amugy is konzolt akartam, lehet mégsem az xbox360 lesz a kiszemelt ;)

(#27) BloodRay válasza Borgi (#24) üzenetére


BloodRay
veterán

''csak buta játékok vannak hozzá. akkor már inkáb pc amin sokkal testreszabhatóbb az irnyítás és sokkal szélesebb körben találni játékokat''
-> Nono! Megint nem tetszett megnézni a Red Steel-es videt! :U :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#28) rudi válasza Borgi (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez a ''buta játék'' dolog nagyon szubjektív. Szerintem egy dobozba bámulás és mindenféle lények öldösése sokkal butább dolog mint a haverokkal Wii-s játékokat nyomni és együtt örülni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Peat;) válasza Borgi (#24) üzenetére


Peat;)
veterán

A géped meg sem tudja közelíteni a ps3 teljesítményét. Tudod a konzolokra optimalizálnak mert fix a hardware, ennél fogva sokkal többre képesek az adott processzorral/gpuval mint a pc esetében. A legújabb csúcs vgak tudnak ps3 szintet, sőt akár többet. De a konzolok is fejlődnek, mert egyre jobban kihasználják az erőtartalékokat. Itt egy africa video [link], ilyet biztos tud a 8600gt-d? ;] én a 8800gtx vagy mitől sem látok ilyet egyenlőre...de talán az ami képes ilyesmire, meg az új ati nagyon talán..aki sokat játszik egy konzol kényelmesebb szerintem. Ami beraksz a megy is, nem kell tökölni vele, a ps3-hoz meg van egér+bill is, talán x360-hoz is.

(#30) BloodRay válasza Peat;) (#29) üzenetére


BloodRay
veterán

Mondjuk konkrétan ebben az Africa vidben sajna nem volt semmi ingame... :U
Én egyébként egyetértek, h a konzol kényelmesebb. De csak wii kéne. :)
Többiért nem adnék ki még pénzt a pc mellett.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#31) Borgi válasza rudi (#28) üzenetére


Borgi
aktív tag

a buta játék már nem a wii-re vonatkozik. csak késő volt már és nembírtam megfogalmazni egy épkézláb mondatot :)

ps3 -on nincs normális rpg és rts játék.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#32) rudi válasza Peat;) (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Pillanatnyilag ugye a Resistance az egyik legjobb PS3-as FPS. Próbáltam, és szerintem a STALKER is van olyan szép. Aztán, hogy mi lesz egy év múlva az egyik vagy másik konzolon azt fölösleges feszegetni, mert addigra PC-n lendületbe jön az Unreal motor és a VGA-k, processzorok ára csökken. Az elkövetkező hónapban Xbox 360-at és PS3-at is fogok tesztelni (de sz@r nekem, ugye?), a Wii-t meg már hónapok óta nyúzom, majd írok a tapasztalatokról.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza Borgi (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem úgy negyed óra Resistance után az jött le, hogy a konzolos kontroller nagyon nem jó FPS-hez. Vagy lehet vele pontosan célozni (kis ''szenzivel'') vagy beugrani egy terembe és hirtelen szétnézni (nagy ''szenzivel''), de a kettő együtt nem megy - nagyon nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Akheron válasza rudi (#32) üzenetére


Akheron
senior tag

No, mifene. A konzolok felé is nyitni készül a Prohardver, vagy egyéb okból kifolyólag tesztelsz? :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#35) BloodRay válasza rudi (#32) üzenetére


BloodRay
veterán

Könyörgök verjen az Isten ilyen munkával! :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#36) rudi válasza Akheron (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Godoltuk, alkotunk valami véleményt a 3+1 platformról. Aztán lehet, hogy csak egy nagy játszás lesz belőle, cikk meg nem :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) rudi válasza BloodRay (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Majd ha több mint 2 évig minden csütörtökön hazai pályát írsz ;]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) BloodRay válasza rudi (#37) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha kell még Nők Lapját is írok! :DDD :))
OFF (Sorry de ez még kellett. :) )

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#39) Peat;) válasza BloodRay (#30) üzenetére


Peat;)
veterán

Lement a nyilatkozat hogy ez ingame. De nem valami akciógame lesz, még senki sem tudja mi, lehet csak fotózós játék, vagy prezentáció mit tud a gép és ezért ilyen brutális grafika mert csak azzal kell foglalkozni.

(#40) Peat;) válasza rudi (#32) üzenetére


Peat;)
veterán

Unral motor megy ps3-on és x360-on is(egér+bill támogatással). Wii-re sajnos nem tudták lebutítani vagy nem akarták, bár tucatjátékokra nem is vágyom. Ps3 ára is csökken, indult vmi 170k-ról itthon, most meg 145 körül is kapni és még ki sem jött a olcsóbban előállított változat (cell procit alacsonyabb bizbasszal gyártják, mint a pc prociknál hogy kevesebbet egyen meg ne melegedjen annyira, te vágod :) )
PS3-at ott cseszték el hogy még nincs olyan játék ami megmutatná mit tud. X360-ra is sokára jött ki a gears of war. Mai konzolokkal ez a baj hogy nehéz rá játékot írni. Wii-re meg gyorsan megírják, de sokszor látszik is rajta, pl godfather nekem nem jött be annyira.
Véleményt meg teszt formájában vagy logoutra írjál majd, úgy néz ki sokakat érdekel :)

(#41) bozont


bozont
veterán

Egy ilyen összehasonlító teszt/írás engem is érdekelne, de mivel én az ilyesmi [link] stílusú játékokat szeretem, a PS3 a bejövős. Még az X360 is tetszik, a Wii annyira nem fogott meg, bár az tény hogy sajnos még egyiket sem próbáltam élőben. :(

mod.: Na meg egy ilyennel is eltudnék szórakozni [link] :C
A grafika sem egy utolsó, mindkét játék esetében.

[Szerkesztve]

(#42) Borgi válasza bozont (#41) üzenetére


Borgi
aktív tag

Szépek a játékok nemmondom :)

de mind2 nagy durranás lehet ha ennyire reklámozzák őket idehaza :)

Elég gyakran nézegetek játékokat a boltokba néha PS3 meg X360 at is de ezeekt még nemsikerült fellelnem :)

Wii-t meg próbáld ki jácc vele fél órát és majd után rájösz hogy egy jó grafika nem minden.
és ez már az alap átékoknál is kijön :)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#43) bozont válasza Borgi (#42) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem ezek még mincsenek kész, de majd elválik, meg úgy is mindegy mert egy darabig biztos nem lesz se PS3-am, se X360, se Wii. Viszont egy PS2-re benevezek ,rengeteg jó játék van hozzá, és már ócsóé hozzá lehet jutni. :C
A Wii nem a grafika miatt nem tetszik, nekem fontosabb a játékélmény (de ha még ez mellett jól is néz ki...). Inkább az irányítással van bajom, ami rövidtávon biztos szórakoztató, de hosszútávon már szerintem nem annyira. De mivel még nem próbáltam, így nem állítom, hogy ez a legsz**bb konzol, csak így első ránézésre és hosszú távon gondolkozva nem tetszik.

(#44) BloodRay válasza bozont (#43) üzenetére


BloodRay
veterán

Huhh gyorsan próbáld ki Wii-t! ;)
Hosszú távon is messze több játékélményt nyújt szerintem mint bármelyik PS v X-doboz.
Irányítása nekem is furának tűnt, de kipróbálva épp ez ami leginkább magávalragadja az embert. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#45) Akheron válasza BloodRay (#44) üzenetére


Akheron
senior tag

Hogy a frászba kell irányítani a játékokat? Ha volna kedved, írhatnál erről néhány szót. :) Nézegettem a Red Steel-videókat, de az irányítást nem értettem; mintha teljesen különbözően irányították volna az egyes videókban. Ennyire testre lehet szabni? (Vagy esetleg akad valami Logout-os cikk ebben a témában, amiről lemaradtam?)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#46) BloodRay válasza Akheron (#45) üzenetére


BloodRay
veterán

Teljesen eltérően kell irányítani mint többi konzolnál, v pc-nél. :)
Mivel itt úgy irányítod, mintha valóban ''benne lennél'' a játékban. ;)
Azaz kezedbe veszed a tv távirányító alakú kontrollert(vezeték nélküli persze) és a kézmozgásodnak megfelelően történnek a dolgok. Nagyon jól megcsinálták, nem bonyolult.
Ha pl ütni akarsz játékban(pl tenisz), akkor a valóságban is ütnöd kell a levegőben. Pontosan úgy, mint ahogy a teniszpályán az ütővel a kezedben tennéd.
Van még egy kiegészítő kontroller a játékhoz ez egy pici joystick(vezetékes).
Ezt foghatod a másik kezedben.
Red Steel videókban pont jól látszott az irányítás. :D
Kardos résznél főleg. :))
Amit szeretett volna a karddal a játékban csinálni, pontosan azt a mozgást kellett utánoznia a kontrollerrel a levegőben. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#47) Bog válasza Akheron (#45) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Totál magától értetődik az irányítás.

Tenisz: jön a labda, oszt suhintasz. Box: elhajolhatsz jobbra-balra, az ütés pedig az ütés. Baseball: jön a labda, megküldöd.

Csak mindenképpen fel kell szíjazni a kezedre, mert különben töröd a TV-t:)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) Akheron válasza Bog (#47) üzenetére


Akheron
senior tag

Ezek tényleg egyszerűek, de egy FPS-ben például? A ráncigálással célzok, és egy mini joy-jal mozgok? :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#49) rudi válasza Akheron (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt általában elfelejtik megemlíteni a 3D-s (3 tengelyes) mozgásérzékelés mellett, hogy van egy ''pointer'' rész is, amivel a monitorra lehet célozni (a TV alatt/fölött elhelyezett két infrás fényforrás helyzetét használja ki). Emellett a fő kontrollerre kapcsolható nunchuk is kezeli a 3D-t és van egy analóg joystick (meg 2 gomb) rajta. Ehhez jön még a remote két fő gombja + négyirányú digitális rész + még 2 gomb. Itt [link] asszem egészen jól le van írva.

Ja, és nem szabad elfelejteni, hogy vibrál és még pici hangszóróha is van! Ezek apróságnak tűnnek, de a teniszben pl. nagyon sokat dob a fílinegn ahogyan a kontrollerből suhog a virtuális teniszütő. És a találatokkor érezhető enyhe remegés is nagyszerű mondjuk kardozás vagy baseball közben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) Akheron válasza rudi (#49) üzenetére


Akheron
senior tag

Hmm, nagyon érdekesnek tűnik ez a távirányító... ha jól olvastam, Bluetooth-os, és akár PC-vel is használható lenne. :) [link]ű

Köszi a linket; olvasgatok még. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Wiisongás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.