Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A társasház szerintem lakóközösség és egymás zavarása szempontjából pont ugyanolyan sz.r, mint a panel, ár szerint meg drága, mint egy családiház. Soha nem értettem, minek vesznek társasházat az emberek. Egy haver mondta, hogy mire teljesen felépül egy társasház, kicserélődnek a lakók. Az egyiknek több pénze van, hamarabb végez az építéssel, költözéssel, a másik szegényebb, tovább tart, de akkor már zavarja a gazdagot, az meg veszekszik. Aminek előbb-utóbb elköltözés a vége.

A másik: angol sorház rendszerű társasház. Vesz magának a paraszt egy 10 méternyi utcafrontot, rajta egy ház, jobbra-balra szomszéd, kertbe menni se azért nem lehet, mert szomszéd látja, se azért, mert nincs kert. És akkor a szenzációs építési vállalkozó a bejárat és az ablak elé odarak egy kocka garázst. Ilyen is van a városban. És ezt a fajta lakást elkapkodja az elmeroggyant vevő.

Szóval nekem sose lesz társasházam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Pukkancs


Pukkancs
tag

Tetszik az írás :R a közelünkben is épül két társasház, kíváncsi leszek a lakókra

(#3) HummeRC


HummeRC
senior tag

Részvétem és egyben gratula. Nagyon kifejező lett. :C

Több, mint 20 éve élek panelban, mélységesen át tudom érezni amit leírtál. :R

Egy biztos, ha egyszer módom lesz rá, messzire költözök az összes társas/panel gettótól és soha nem jövök többet a közelükbe. Szüleim legrosszabb döntése volt a 80-as években, hogy költözzünk panelba. Egy pesti társas/panel lakás árából, vidáman veszek vidéken egy telket és felépítek rá egy takaros házikót. Aztán becsukom a nagykaput és senkit nem látok/hallok. Nincs a folytonos b@sztatás, idegőrlés. Ha emberek közé vágyom, akkor kimegyek az utcára, ha magányra vágyom, akkor hazamegyek. Legalábbis elméletileg. Társas/panelben ez kivitelezhetetlen.

A fő probléma az, hogy egyesek képtelenek alkalmazkodni, így a többiek vagy meghunyászkodnak, vagy folyton megy a veszekedés.

Nem tartom magam rossz indulatú embernek, de kívánom hogy aki kitalálta ezt a fajta lakhatást, annak és összes fel-/lemenőinek életük végéig ilyenbe kelljen lakni és szembesüljön azzal, hogy milyen ''klassz'' is a társas élet... ;]

(#4) snecy válasza HummeRC (#3) üzenetére


snecy
senior tag

Érdekes hogy 20 év alatt hova jutottunk. Akkor a propaganda szerint a panel volt a csúcsok csúcsa,sokan családi házakat hagytak ott a panelért csak amiatt, mert akkor még relatíve jó szolgáltatásokat kínált, mára már szinte az egyik legalsó szintet képviseli. Iszonyú drágává vált a lakás fenntartása, a melegvíz és fűtésszolgáltatásokkal sem (Rokon káposztásmegyeren lakik, gyakran mondja hogy nincs melegvíz időnként, és van hogy teljesen random kapcsolgatják be /ki a fűtést) lehetnek elégedettek a lakók túlzottan. Valójában nem is értem hogy a szegényebb réteg hogyan tudja magában fenntartani olyan rezsik mellett. (Fűtéssuámla, 30-35ezer stb..)

[Szerkesztve]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#5) HummeRC válasza snecy (#4) üzenetére


HummeRC
senior tag

Igen. Emlékszem, amikor ide költöztünk, akkor még nem költözhetett akárki társas/panelba. Ma tényleg ez az egyik legalja. A fentartása eszméletlen drága. Télen havi 90k nem futja ki a rezsit kábeltévé és internet nélkül sem. Azzal együtt 100k fölött van az ember még úgy is, hogy ha öröklakás és már régen megvette, tehát nem kell részleteket fizetnie.

A szegényebb réteg pedig úgy tartja fent magát, hogy egyszerűen nem fizeti a költségeket. A panelban nincs lehetőség az áramon kivül sok mindent elzárni úgyhogy ha nem fizeti a lakó, akkor is évekig használhatja, mielőtt szankcionálva lenne. Így van 4-5 éve amire fizetnie kell, ha meg nem tud, akkor eladják a lakást és jön a következő szerencsétlen. (Nem elmélet, tapasztalat. Bp. 13. ker.)

(#6) snecy válasza HummeRC (#5) üzenetére


snecy
senior tag

Ez döbbenet, így azért már sok minden világos. Talán nem járok messze az igazságtól ha azt gondolom, hogy a sok ingyenélőt a fizetésképes lakóknak kell eltartaniuk..egyrészt talán ezért is méregdrága majd minden szolgáltatás.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#7) #64791808


#64791808
törölt tag

A társasházról: január elején kifizettem a közös költségemet augusztus végéig, megvan róla az átvételi elismervény, meg minden. Erre augusztus 7-én kapok egy augusztus 2-ára keltezett papírdarabot, hogy állítólag két havi közös költséggel el vagyok maradva, és fizessem be júli 28-ig. Ééééértitek, aug 2-i keltezéssel fizessem be július 28-ig!

Mert különben? Különben nem lesz melegvíz és fűtés. A fűtés így mostanság nem létszükséglet, de melegvíz kellene, nem szeretem az ilyet. Odamentem a képviselet irodájába, és rákérdeztem, hogy hogy is van ez, ugyan, mutassanak már egy könyvelést. Azt nem lehet, az titkos... elmagyaráztam, hogy az apjuk fasza a titkos, és látom, hogy két hónap nincs lekönyvelve. Mondom ez hogy van? Hát kivizsgálják, de addig is holnap elzárják a melegvizemet. Aha. És mondom akinek a kivonat szerint 300 ezer forint tartozása van, annak két éve nincs akkor melegvize és fűtése? Hát dehogynincs, az más tészta.

No akkor sorban:

1., Elismerték, hogy nekem van igazuk, utánajárnak, de először akkor is kibasznak velem.
2., Velem, aki szerintük 25 ezerrel tartozik. Azzal nem, aki 300 ropival tartozik...

Két tanulság van:
1., Ebben az országban ne legyél becsületes, csalni kell, méghozzá nagyot, annak nincs veszélyfaktora.
2., Egy törvény működik a világban, csakis egy: az erősebb kutya b@szik. Ennek értelmében kijelentettem, hogy holnap otthon leszek, és ha megpróbálja a szerelő úr kikapcsolni a vizet, akkor saját felelősségére tegye, mert nyakonszúrom egy 35 centis konyhakéssel.

Szal rendesen megköszönték, hogy előre fizettem. Semmi probléma, most egy évig nem fizetek. Mikor bírósági felszólítás lesz egy év múlva, akkor majd igen.

Egy utolsó adalék: rengeteg társasházkezelővel vagyok kapcsolatban, mivel ilyen könyvelőprogamokkal (is) foglalkozom. A faszi, aki a mi társasházunknál könyvel, a harmadik helyén van egy év alatt. Az elmúlt kettőről azért rakták ki, mert ''kummantott a lóvéval...''

Mivel guga totyikja, ezért nem istenfaszázok, pedig passzolna ide...

(#8) Szeke


Szeke
senior tag

guga, szívemből szólottál!

Bár én szeretek panelban lakni. Mivel alapvetően lusta vagyok és nem különösebben csípem a fűnyírózást, ereszjavítást, vakolatpótlást, stb...
Ha jó a közösség (de csakis akkor), nem rossz dolog panelban lakni. Csak nézek a számok láttán: fűtés 30-40-50ezer??? Hol? Nálunk Kecskeméten, 63 m2 fűtése télen sincs több 20nál, nyáron meg 7ezer körül. És megdöglünk a melegben. Próbálj meg egy családi házat felfűteni gázzal, havi 20ból... Na mindegy, nem is ez a lényeg.

A mi lépcsőházunkban a negyediken lakik egy ilyen csikkdobálós tahó (ezúton is üdvözlöm!). :((( És fene a száját, láncdohányos. Napi 10 csikket lazán kiszór (ja, és ki is hamuzik). Szép virágokat telepítettünk csöppnyi teraszunkra, hát nem hamus lesz állandóan?? Az utca tele van csikekkel, hadd ne mondjam. Az asszony eljuttott arra szintre, hogy ő feltakarítja. Kb. 2 hetente. Az egész munka 1-2 óra. Ha minden lakó csak fél órát szánna havonta a takarításra, már gyönyörű lenne minden.

Ja, az igénytelenség fő okai panelekben: lakók nagy része: öreg, albérlő, vagy önkormányzati lakásban élő. Ezért nem lehet kivitelezni hőszigetelést vagy vakolást vagy nyílászáró-cserét, mert az 1-200e forint önerőt sem hajlandóak kifizetni.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#9) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Én is panelban lakok, és én is szeretek itt lakni. Mondjuk van a szomszédságban egy-két dinnyepásztor de ki lehet bírni. Tipikus magyar mentalitás hogy le se szarjuk más munkáját. Grat a cikkhez és az új kéróhoz. Remélem sokkal boldogabbak lesztek ott. ;) :R :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Hű, Guga! Te aztán elszánt vagy! Az utolsó linkelt képen feszül a bicepsz is rendesen.
Jut eszembe! A VI. Szinyei Merse utcában a múltkor kiszúrtam egy ruházati boltocskát GUGA névvel. Nem is mondtad, hogy ruha bizniszben utazol. Lefotóztam a telefonommal, de még nem tudtam átrakbni a gépemre. Amint viszont sikerül, egyből közzé teszem, hogy lássák, te is a kizsákmányoló osztály tagja vagy! :P

(#11) biker válasza Szeke (#8) üzenetére


biker
nagyúr

mi ezt pikk pakk megoldottuk.
összeszedtük a csikkeket, és bedobáltuk a postaládájukba.
a második után több csikk nem jött le :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Persze, hogy nekik is elegük lehetett belőled, állandóan sercegett a tollad. :U :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) bLaCkDoGoNe válasza Kalandor (#14) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Zseniális! :D :C

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) Pukkancs válasza Szeke (#8) üzenetére


Pukkancs
tag

Ha kijön dohányozni a fickó, akkor tolj be a dvd-lejátszóba valami operát azt tekerd fel a hangerőt havernál bevált az alattuk lakók inkább visszamentek tőle a házba ;]

[Szerkesztve]

(#17) tildy válasza Szeke (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbálj meg egy családi házat felfűteni gázzal, havi 20ból..
Na hozok otthonról gázszámlát.
70nm -es családi ház, van vagy 60 éves, vagy több, télen (nem az idein, emrt most tél se volt ) a legnagyobb gázszámla 17E Ft volt,az átlag télen kb 14E , most nyáron csak 3E, mert gázbojler is van.
Egyébként pont minap készültem cikekt írni a házakról, lakásokról, lakhelyekről. Guga megelőzött:B:B:B

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) vottokar


vottokar
senior tag

Gratulálok a költözéshez. Remélem a családi házatokban kevesebb lesz a gondod a szomszédokkal..

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#19) dabadab válasza tildy (#17) üzenetére


dabadab
titán

Csak megerositeni tudom, most telen olyan 10k-s gazszamlakat produkaltunk (melegvizzel egyutt) a hazunkban (mondjuk ez uj es az epitesnel figyeltunk az energiatakarekossagra), az anyosom meg a harmadakkora panelben boven husz felett fizetett a tavhoert.

DRM is theft

(#20) tildy válasza dabadab (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát nekünk otthon vályog van, az alapból tartja a hőt télen. Nyáron meg a hüsit.

Guga: szabad tudni hova költöztök?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) bambano válasza dabadab (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt kellene látni, hogy a panel arról szól, hogy relatíve olcsón kapsz egy lakást, amit relatíve drágán lehet fenntartani. A családiház meg arról, hogy drága indulással olcsóbb fenntartást kapsz.
Mindenki döntse el, neki melyik a jobb, szerintem a családiház árát betonban tartani nem jó megoldás.

A panelben pedig ki lehet fogni jót és rosszat is, lehet olyan, ahol tisztességes a közösség, jó a közös képviselő. Nálunk ilyen van, a szomszédok se vészesek, festették, burkolták a lépcsőházat, normálisan néz ki. Kiirtották a csótányokat, nincs semmi bogár. Nem hiszem, hogy sokkal rosszabb lakás lenne, mint egy családiház.

Láttam persze olyat is, ahol folyamatosan elcsordogál a közösség pénze, ennek ellenére a fejbólintó jánosok mindig mindent megszavaznak a lakógyűlésen. Az ilyen helyekre gyűlnek a szélhámosok, mint légy a mézre, utána küzdj meg vele, míg elhajtod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) ngabor2


ngabor2
nagyúr

én társasházban lakom, bő másfél éve. eddig gond nem volt. igaz, ez csak papíron társasház, de akkor is az. öt lakás van közös udvaron. lakásból 5 van, lakóból (pontosabban háztartásból) jó közelítéssel 3.
az első lakásban idén halt meg a tulaj, öreg bácsi volt, sok vizet nem zavart, 2-3 hetente láttam, asszem egyszer beszélgettem vele röviden. a közvetlen szomszédom egy öreg néni, nincs vele gond, ha nem kötnek bele. márpedig én nem fogok, az biztos, mert nagyon rendes. az egyik fia is itt szokott néha lenni, ő intézi tulképp az eész társasház jogi dolgait. a másik szomszédom svájcban él, ritkán van itthon. hátul meg egy cigány család lakik, de ezzel együtt elég rendes háztartást vezetnek, és a ''gondnoki'' melót is ők csinálják. havi 5k-ért rendben tartják előttem is a füvet, és intézkednek a szemétről. nekem megéri, úgy segítünk egymáson, ahogy tudunk.

a ház vagy 60-éves, vályog-téglából épült (1 sor vályog, 1 sor tégla), tavaly januári gázszámlám 6k volt... most már átalányt fizetübk, így egész évben 7k (támogatás nélkül, télen-nyáron egyaránt).

tehát ha úgy nézzük, van jó társasház, csak szerencse kell hozzá. ha marad ilyen nyugodt a légkör, akkor jó lesz. annyi a hátrány, hogy néha ''el kell viselnem'' a szomszéd unokáit (4-5 évesek, tehát nem a csendességükrők híresek) az udvarban.

(#23) guga válasza tildy (#20) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv!

Bánk [link]

[link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#24) torma99 válasza bambano (#21) üzenetére


torma99
aktív tag

''A családiház meg arról, hogy drága indulással olcsóbb fenntartást kapsz.
Mindenki döntse el, neki melyik a jobb, szerintem a családiház árát betonban tartani nem jó megoldás.''

Ezzel arra akarsz célozni, hogy érdemesebb panelba menni és a különbséget felélni?
Én úgy gondolom, persze csak akkor ha jól értettem az alap gondolatodat, hogy :
1. A családiházban a magad ura vagy , a saját területeden, azt csinálsz amit akarsz, te takarítod, tartod rendbe, fejlesztgeted, és senki nem teszi tönkre. Ha rászánod az időt gyönyörű kerted, pázsitod lehet, csak akarni kell, ált. 2 db szomszédod van, ha jóban vagy velük az minden netovábbja, persze ennek az ellenkezője is előfordulhat, akár még össze is járhattok.
2. Egy családi ház, komoly érték és piacképes. Próbálj meg egy kipróbált panelt elpasszolni békásmegyeren, vagy a havannán, szinte lehetetlen, max csoróék vesznek ilyet örök életükre felvett hitellel, más nem nagyon.
3. Rezsi, ahogy írták egy tipp-toppra leszigetelt és megépített ház alap rezsije, luxus nélkül (víz,gáz,villany,csatorna,szemét) 30 ezer körül tartható simán, igaz ennek ára van,de hosszú távon búsásan megtérül.

A panelokról annyit, hogy a jó szomszéd/rossz szomszéd viszony ott is fennállhat pro és kontra, de ahogy a korábbi hsz-ekből is kitűnik, a panelban van közös képviselő/szövetkezet/anyámkínja aki beszedi a pénzt, kezeli és vagy becsületes , vagy nem. A családiháznál a tulajdonos egymaga a közös képviselő, ő kezel, tud mindent, ha két kezével építi fel a házát rendes anyagokból, megbecsüli munkája gyümölcsét, ha a tisztasági felújításokon nem spórol, mint ahogy panelokban, társasházakban teszik, úgy a ház kvázi örökéletű ~100+ évet is megélhet.
Ahogy fentebb is van említve a panelban sokan csalnak , trükköznek, nem fizetnek amit tényleg a tisztességes emberek szívnak meg. Szégyen, de tényleg még a mutyizó embereknek áll feljebb. (Érdemes elolvasni : [link])

Áhhh nem is írok többet csak felhúzom magam... Összefoglalva, aki teheti legyen a maga ura, sose függjön senki mástól, főleg nem ebben az országban...

(#25) torma99 válasza bambano (#21) üzenetére


torma99
aktív tag

''A családiház meg arról, hogy drága indulással olcsóbb fenntartást kapsz.
Mindenki döntse el, neki melyik a jobb, szerintem a családiház árát betonban tartani nem jó megoldás.''

Ezzel arra akarsz célozni, hogy érdemesebb panelba menni és a különbséget felélni?
Én úgy gondolom, persze csak akkor ha jól értettem az alap gondolatodat, hogy :
1. A családiházban a magad ura vagy , a saját területeden, azt csinálsz amit akarsz, te takarítod, tartod rendbe, fejlesztgeted, és senki nem teszi tönkre. Ha rászánod az időt gyönyörű kerted, pázsitod lehet, csak akarni kell, ált. 2 db szomszédod van, ha jóban vagy velük az minden netovábbja, persze ennek az ellenkezője is előfordulhat, akár még össze is járhattok.
2. Egy családi ház, komoly érték és piacképes. Próbálj meg egy kipróbált panelt elpasszolni békásmegyeren, vagy a havannán, szinte lehetetlen, max csoróék vesznek ilyet örök életükre felvett hitellel, más nem nagyon.
3. Rezsi, ahogy írták egy tipp-toppra leszigetelt és megépített ház alap rezsije, luxus nélkül (víz,gáz,villany,csatorna,szemét) 30 ezer körül tartható simán, igaz ennek ára van,de hosszú távon búsásan megtérül.

A panelokról annyit, hogy a jó szomszéd/rossz szomszéd viszony ott is fennállhat pro és kontra, de ahogy a korábbi hsz-ekből is kitűnik, a panelban van közös képviselő/szövetkezet/anyámkínja aki beszedi a pénzt, kezeli és vagy becsületes , vagy nem. A családiháznál a tulajdonos egymaga a közös képviselő, ő kezel, tud mindent, ha két kezével építi fel a házát rendes anyagokból, megbecsüli munkája gyümölcsét, ha a tisztasági felújításokon nem spórol, mint ahogy panelokban, társasházakban teszik, úgy a ház kvázi örökéletű ~100+ évet is megélhet.
Ahogy fentebb is van említve a panelban sokan csalnak , trükköznek, nem fizetnek amit tényleg a tisztességes emberek szívnak meg. Szégyen, de tényleg még a mutyizó embereknek áll feljebb. (Érdemes elolvasni : [link])

Áhhh nem is írok többet csak felhúzom magam... Összefoglalva, aki teheti legyen a maga ura, sose függjön senki mástól, főleg nem ebben az országban...

(#26) moma válasza HummeRC (#3) üzenetére


moma
őstag

Panelban lakom én is. Nekem semmi gondom a szomszédokkal. Mondjuk nincs is túl nagy barátkozás(nem is vágyom ilyesmire), de nem is zavarjuk egymást. A gondnok viszont kicsit sumák. Igazából nem is értem minek gondnok egy ilyen házba, mi a fenét csinál azon túl, hogy kihívja a liftszerelőt ha nem jó a lift? Mindenesetre az kulcs, hogy milyenek az ember szomszédai. De egy vidéki kertesháznál is megkeseríthetik egymás életét(közvetlen családon belüli tapasztalat alapján mondom), nem kell ehhez panel...
Egyébként a fentiektől függetelnül én sem szeretem a panalt, ha lesz rá mód költözöm. Leginkább egy régiépítésű belvárosi házba vágyom ahol már a plafon magassága miatt is jóval nagyobb a tér. Valahogy szűk nekem ez a panel :D
Egyébként a panel lakótelepeknek szerintem annyi előnye van, hogy viszonylag kicsi a beépítettség. Nálunk minden második házak közötti részben nagy és kultúrált játszóterek vannak (a többiben meg autókat tárolnak a szerencsétlen lakótársak, persze tök ingyen[hányóssmiley]). A környéken épülő lakóparkoknál meg épp néztem, döbbenet közelre építik egymáshoz a házakat, kész velence.

Ja és még egy: volt nemrég az a erőforrás lábnyomos poszt itt a logouton. Ott is lejött, de nem is nehéz kitalálni, hogy ha mindenki saját kertesházra tör akkor előbb utóbb ki kell nyírni a maradék erdőt is (megy is a harc ezen pest környékén is).

we all deserve a bit of luck.

(#27) tildy válasza guga (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Csodálatos :C :C :C
Gratula, de azt hiszem neked aki vidéken nőtt fel nem is kell magyaráznom, mennyire jó lesz nektek ott:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) tildy válasza bambano (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

A családiház meg arról, hogy drága indulással olcsóbb fenntartást kapsz.
Ez leginkább csak a nagyvárosokban állja meg a helyét. Vidéken , kisvárosban sok esetben egyárban van a panelos jellegű lakás a kertesházzal.
Sőt egy vidéki kertes ház sokesetben jóval olcsóbb, mitn egy budapesti panel. :U És ehhez elég csak szétnézni Budapest 50-100 kmes körzetében.

És azért a régi családiházaknál is meg kell nézni mit vesz az ember. A vályog , ha rosszul csinálták meg, hajlamos felvizesedni.
----------------------------------------------------

Társasház<-> családiház.

Szerintem az első az ''muszáj'' hely, muszáj, mert az ember ha teheti inkább családi házba megy. MErt milyen jó is kiheveredni az udvarra a fűre, milyen jó, hogy a szomszéd szexelését, ''fingását'',esti ordibálását nem hallod, és így tovább. Igaz lehetnek kellemetlenségek, pl. ha a szomszéd valami állatot tart, de ez a mai gabonaárak mellett már nem jellemző. Így max csak a fűnyírózúgás, vagy asztalosmunka zavarhatja a nyugalmat, de azt hiszem ez igazán belefér.

Én nem szoktam meg a társasházat, pedig már évek óta ilyenhelyen lakom. Először volt uyge akoli, a sok részeges bulis hallgatóval, akiktől sokszor aludni sme lehetett, persze annak megvolt a maga előnye, hogy ha valami jegyzet kellett helyben volt.
De most pl. nem söpörhetek a folyosón nyugodtan, mert az alattunk lévő szomszédhoz hull. Nem porszívózhatok este 8kor, nem moshatok este 8kor, mert minden áthallatszik.



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) bambano válasza torma99 (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Arra, hogy a különbséget éld fel, nyilvánvalóan nem célozhatok, hiszem szerepelt, hogy a fenntartása drágább, tehát arra kell félretenni.

De mondok két szélsőséget:
én megvettem a panel lakásomat két misiért anno, most 10-ért simán el tudnám adni. Közben körülbelül télen 20-25 rugóval, nyáron 5-8 rugóval kerülhet többe fenntartani, mint egy hasonló szintű családi házat. Akitől vettem, az akkor építette fel a 40 misis vityillóját (nyilván nagyobb méret, de akkoris). Másik ismerős az enyémhez képest kétharmad akkora társasházi lakást vett, felvett rá 15 év hitelt (ráadásul a vásárlás időpontjában is tudta, hogy családtervezési elképzelései miatt kicsi a lakás). Ha nem csinál előtörlesztést, akkor a következő 15 évre bebetonozta magát, muszáj, hogy legyen munkája, kocsira csak visítva költhet, stb. Ez is egy szemlélet, én nem mondom, hogy aki családi házra költ, az helytelen. Én nem tudom garantálni, hogy mindig lesz munkám, azt meg nem szeretem, hogy végeláthatatlan időre előre be van osztva a fizetésem.

Ennek ellenére azt mondom, szerintem jobb, ha az ember az indulásnál spórol és a megtakarítást valami jó befektetésben helyezi el. Pl. vállalkozást alapít vagy beteszi befektetéssel kombinált életbiztosításba és hagyja dolgozni a pénzt.

A dolog tisztességes elemzéséhez azt is meg kellene fontolni, hogy kinek mennyit ér meg a környezet, hogy a gyereke milyen helyen nő fel, stb. stb. Ezek szubjektív, nehezen forintosítható kérdések.

A lakó mutyizást én nem látom akkora problémának, EU szabvány szerint egyéni fogyasztást kell mérni, mindenkit ki lehet zárni a fogyasztásból, aki nem fizet. Elfogadom, hogy egyes házak bekerülhetnek egy tartozásspirálba, ahonnan nincs kiút, mert nincs rá pénz.

Az alap gondolatom pedig az: mindenki azt csinál, amit akar, én nem teszem betonba a nemlétező pénzem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza tildy (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ne haragudj, de nekem költségek szempontjából nem összehasonlítási alap a budapesti frekventált panel meg a vidéki családi ház. Az országban több helyen is kapsz annyiért egy családi házat telekkel, mint amennyibe Pesten kerül egy nagyon kiemelt társasház egy négyzetmétere. Ez persze megint olyan csalóka összevetés, mint a másik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) tildy válasza bambano (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Természetesen igazad van, ha a fővárost, környező településeket vesszük alapul. Így megállja a helyét , hogy ''A családiház meg arról, hogy drága indulással olcsóbb fenntartást kapsz.''
Viszotn jól íod, a lakókörnyezetet , életteret nem igazán lehet forintosítani . Ráadásul ott van az is, hogy vannak olyan emberek, akik igénylik azt, hogy mások elvégezzenek bizonyos dolgokat helyettük, amiért ők szíveen fizetnek.

Egy előnyét én is tudok mondani a panelnak: általában van mellette , közelében játszótér. Ez a falvakról nem minden esetben mondható el. :( :(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) FPéter válasza bambano (#29) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ez mind igaz amit írsz, de csak a hasonló anyagi helyzetű emberekre. Láttam már százmilliomos vezérigazgatót társasházban lakni, ilyen is van, ez tény. De magasabb fizetéssel nem 15 év a családi ház, hanem 5, és akkor már inkább azt... Az hogy a családi ház jobb-e és hogy kinek van pénze rá, az két külön dolog.

[Szerkesztve]

(#33) bambano válasza FPéter (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az, hogy egy ismerősöm 15 évre vett fel hitelt, nem jeletni azt, hogy mindenki más is ennyire fog :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) concret_hp válasza tildy (#17) üzenetére


concret_hp
addikt

én pl azért arra is kíváncsi lennék :)

Guga pedig ismét hozta a formáját :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#35) dabadab válasza tildy (#28) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ird meg azt az irast a kulonbozo lakasokrol, ne itt offoljuk szet gugat :)

DRM is theft

(#36) redskinhu


redskinhu
csendes tag

Mi is társasházban laktunk, de már szerencsére elköltöztünk, én azért nem csináltam hasonló költözési mókát, mert volt 3 család akik viszont normálisak voltak...

Néhány érdekesség az ottmaradottakról... :)
[link]
[link]

Máig nem értem miért vesz meg valaki egy 10 lakásos társasházban 22 milláért egy lakást, amikor ennyiért telekkel együtt olyan családi házat lehet rittyenteni. Biztos a közösségi szellem. :)

Nincs, nem volt, és nem is lesz...

(#37) dabadab válasza redskinhu (#36) üzenetére


dabadab
titán

Kerdes, hogy milyen hazat (telekkel egyutt 22 azert nem tul bo koltsegvetes), es kerdes, hogy hol.

DRM is theft

(#38) Szeke válasza biker (#11) üzenetére


Szeke
senior tag

Köszönjük szépen ezt a nagyszerű ötletet, kipróbáljuk hamarosan :R

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#39) MyCroft válasza guga (#23) üzenetére


MyCroft
tag

Hehe, Bánkra költözöl? :)

Mi onnan vagyunk kitiltva a volt középsulis osztályommal :D
Kétszer voltunk ott, másodszor a panzió tulaja úgy köszönt el, hogy ha legközelebb szállást keresnénk, NE őt hívjuk :D

Úgyhogy a te nyugalmadat már nem tudjuk megzavarni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.