Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ktg3


ktg3
őstag

tovább!!! :R

(#2) Maestro85


Maestro85
tag

Mééég!!!

én szerencsére kimaradtam ebből az egészből!! iszonyat mázlim volt. abban az évben törölték el, amikor érettségiztem. ez főleg azért érdekes, mert nem vettek fel azonnal egyetemre, így 1évet dolgozhattam. meg is őrültem volna, ha ahelyett, h dolgozok 6hónapot kellett volna cumiznom meg ugrálgatnom 8általánosból túlkorosan kibukott ''brazil'' tisztecskék előtt :D
de olvasni, meg hallgatni idősebb rokonok/ismerősök sztorijait elég király! :D
szóval várom a folytatást!!

(#3) norbiphu


norbiphu
senior tag

nagyon jó ez az írásod is! :R

imádom a katonaságról szóló történeteket :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#4) bambano válasza ktg3 (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A 3. rész már készen van, 29-ére dátumoztam. A többit majd megírom :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Nagyon jó, várom a folytatást. :R

"Csak úgy mondom"

(#6) Zotya84


Zotya84
őstag

Folytatást! Folytatást! Isten király az írás mind tartalmilag, mind a leírása. :R :R :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) 3psilon


3psilon
aktív tag

Köszi!! :) :R

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#8) Ygg


Ygg
senior tag

Gratula!
Jó!

(#9) gegee


gegee
csendes tag

Állati jó!!!!!
Évekig tudnám olvasni :D

(#10) DarkByte


DarkByte
addikt

Én is kimaradtam - szerencsére? - ebből a katonásdiból, így érdekes olvasni amit írsz! Várom a folytatást :R

(#11) Solad válasza DarkByte (#10) üzenetére


Solad
őstag

en a magam reszerol sajnalom hogy kimaradtam belole

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12) DarkByte válasza Solad (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Én igazából nem tudom eldönteni hogy jó e vagy sem. Jó mert azért csak nem szívatták az embert x ideig (mostanság kezdek egyre kevésbé fogékonyabb lenni rá, de lehet könnyen besokaltam volna), arról meg nem is beszélve hogy nem voltam y ideig egyfajta rabságban végülis. Rossz, mert azért csak kimaradtam valamiből és azzal hogy valaki ezen túlvan bizonyít valamelyest magának is. Tippelgetni viszont nem szeretnék hogy egyébként mekkora gyakorlati haszna van a dolognak azon kívül, hogy az emberek többsége megemberesedik a katonaság alatt. Nem hiszem hogy mondjuk egy 15 éve volt sorkatona egy kvázi háború esetén annyival jobban bevethetőbb lenne mint egy teljesen ''újonc''. Ez persze magánvélemény..

[Szerkesztve]

(#13) bambano válasza DarkByte (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ANNAK a katonaságnak ma már nincs létjogosultsága.
Az igaz, hogy valamilyen szinten csoportszellemet tanított, mert a kollektív szívás közös elszenvedése nagyon jól össze tudja rázni az embereket. Az is igaz, hogy amikor tanítottam egyetemen, három perc után tudtam, melyik diákom volt katona és melyik nem. A helyi menő csávókból két hét alatt visszafogott embereket faragtak.

De ma már nincs olyan háború, hogy közösen kialkudott területet csatatérré nyilvánítanak, rendes hadüzenet után, majd jól látható, jól érzékelhető ellenség ellen nyilvános rohamot, csatát indítanak.

Ma már az a divat, hogy alvó sejteket időnként felébresztenek, akik a háztartási boltban vásárolt cuccokból kotyvasztanak valamit és ártatlanokat robbantanak fel. Ezek ellen a korábbi katonai módszerek semmit nem érnek.

Aminek volna értelme az az, hogy mindenkit, nőket is, berántanak egy lényegesen rövödebb kiképzésre, mondjuk két alkalommal két-két hétre és polgári védelmi dolgokat tanítanak nekik. Hogyha taposó aknát, világháborús lövedéket talál, mi a megoldás, hogyha büdös parasztok gáztámadást intéznek a metró ellen, akkor mit kell tenni, vagy ha idióták repülőtérnek nézik a 100. emeletet. Kétszer két hétbe pedig nem rokkanna bele senkinek a karrierje. A másfél éves kiképzésnek az is hátránya volt, hogy akik olyan területen dolgoztak (pl. tv műszerész, stb.), hogy volt klientúrájuk, azoknak 0-ról újra kellett kezdeni a munkát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Loader


Loader
tag

Nagyon klassz írás! Szét röhögtem a fejemet! (vizuális típus vagyok)

''Te! Hogyis van ez?''

(#15) bzoley


bzoley
veterán

Az ilyen ''élményt'' nem lehet elfelejteni :)
Én jól elvoltam a katonasággal, egy hosszú nyaralásnak tűnt utólag. Rengeteg balhét találtunk ki, hogy ne unatkozzunk. Persze az alapkiképzésen túl kellett esni, de nem volt túl vészes, technikai század lévén(rakétás, irányító) a délelőtt a padokban telt.
Gödörásás az volt, de addig forgolódtam, míg valahogy megúsztam, és mehettem kúszni a töltésoldalra, és háborúzni a többiekkel:)
A gumi dolga a szemétkedés a kopaszokkal. Ő ugráltatja, ő szivatja a kopaszokat.
Ennél azért egy kicsit fejlettebb volt nálunk a gondolkodásmód.
A gumi, ha spórolni akart az energiájával, akkor a feladatait a kopaszra passzolhatta tovább, de fölöslegesen senki nem szivatott senkit, az öreg békésen megfért a kopasszal.
Egyedül a ''Geci Leó'' (főtőrzs - volt zászlós) szórakoztatta magát néha, de erre büszke is volt, ezért fokozták le nemegyszer. Amúgy jó fej volt.

(#16) bambano válasza bzoley (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Már az én időmben is sokat változott a katonaság. Egyrészt nem volt elég suska, így pl. a Reziben tartandó kiképzésről már lemaradtunk, másrészt már fújdogáltak a rendszerváltás előszelei, már nem volt annyira kemény, mint 2-3 évvel korábban. Az utánunk 2-3 évvel bevonulóknak meg operettkatonaság volt az egész.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) bzoley válasza bambano (#16) üzenetére


bzoley
veterán

Todom már, mit felejtettem ki. Lövészet. :)
Mi is megkaptuk a lőszereket, alig tudtam összeszámolni mind a három darabot.
Aztán cél a 200 méterre lévő tábla alsó széle közepe, egyes lövésekkel tűz.
Ezután az írnokkal(aki nagy tételben árult apró csokikat) elsétáltunk a céltáblához.
Két lehetőségem volt. Vagy veszek csokit, és akkor a nála lévő 7.62-es kaliberű PAX tollal csinál három lyukat a lőlapra, vagy újra kell próbálkoznom. A kísértés nagy volt, mert már várt a káposzta konzerv, és már mögöttem volt 20kmerőltetett menet a lőtérig, de nem hagyhattam ki,hogy legalább még egy körre be ne fizessek. Így lőhettem még kétszer hármat, de sok csokiba került, mert az írnoknak már nem volt kedve annyit sétálni oda-vissza.
Sajnos a sorozlövést nem volt alkalmam megismételni, pedig élveztem piszkosul.
Miután a parancsnok kiadta a rövid sorozatokkal tűz parancsot, elsőre elengedtem három lőszert, mert a fene tudta, mi számit rövidnek, Miami Vice-on nevelkedtem, ott meg 1/20 a rövid sorozat. Így kicsit zokon vettem, amikor hátulról rámkiabáltak ''azt mondtam rövid sorozatokkal''. Ennyi infóból már ki tudtam következtetni, milyen egy rövid sorozat, és elküldtem még két lőszert, majd végül a maradék egyet is, és elégedetten indultam a konzervemért.

(#18) bambano válasza bzoley (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Lesz lövészet és hosszú sorozat is :)

Szerk: nálunk az volt a parancs, hogy mellalak alsó széle közepe. Azóta az (hogyismondjam szépen) intim kapcsolat fedőneve nálunk a lőkiképzés :)

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.