Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

''Egyedül kevés vagy.''

Akkor szorozd be hatmilliárddal ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Honnan tudod, hogy máshol nem lehet kapni?Mi van ha az ufók is szeretik és náluk is van :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3) Tüzi

Hogy is van?

Amikor az ember kifogta az utolsó halat...
Amikor az ember megmérgezte az utolsó tiszta vízforrást...
Amikor az ember kivágta az utolsó fát...
Akkor fog rájönni, hogy az arany ehetetlen.

Ez annyira jó :)
Az lenne a sors igazi fintora, ha csak az emberiség pusztulna ki. Hibába mondjuk, hogy így az emberiség, meg úgy az emberiség. Pont olyanok vagyunk, mint egészséges szervezetbe jutott baktérium. Túltenyésztődik, és elpusztítja a gazdaszervezetet. Utána elpusztul a baci is, de azért nekünk több agyunknak kellene lennie, mint egy egysejtűnek :F Talán... Bár ránézve egy-két ''fejlett'' ipari országra... hááááááááááát :)) :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4) Renwick válasza Tüzi (#3) üzenetére


Renwick
őstag

Heh, be ismerős szavak ezek. :)

I’d like to share a revelation that I’ve had, during my time here. It came to me when I tried to classify your species and I realized that you aren’t actually mammals. Every mammal on this planet instinctively develops a natural equilibrium with its surrounding environment, but you humans do not. You move to an area and you multiply, and multiply until every natural resource is consumed. The only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus. Human beings are a disease, a cancer of this planet. You are a plague, and we... are the cure.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) Thrawn válasza Renwick (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Talán Mátrix?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) tkazmer


tkazmer
addikt

Egy barátom a bolygóján (nem vicc, tényleg elneveztek róla egyet) árulni fog, és akkor ott is lehet majd kapni.:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) Renwick


Renwick
őstag

Bezony Mátrix. :)

Ez a könyv nagyjából egy hónapja jelent meg, valamelyest kapcsolódik a témához, elég érdekes lehet: [link]

Valahol lehetett olvasni róla a napokban magyarul is.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) bolondember válasza Thrawn (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

még egy savazat a Mátrixra...

Amúgy szvsz tényleg nem csak nálunk lehet ''kapni'' csokit -bár, ha máshol is van (és miért ne lenne? Ha a mi Földünk ki tud termelni egy norbi+RRÉka kombót, akkor az Univerzum tutira ki tud termelni kárpótlásul még vagy 100 helyet, ahol van CSOKI), legfeljebb annyi a különbség, h nem pénzt kérnek érte, hanem ingyé' va'...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) concret_hp


concret_hp
addikt

''Innen el nem mehetünk sehová. Hiú ábránd az űrállomások és más bolygók terraformálásának gondolata. Hiába költöztetnének ki 100 embert, vagy 500at, vagy 10.000-et. Milliárdok maradnak ugyanabban a helyzetben. Mert nem 100 vagy 500 vagy 10.000 embert kellene akkor máshová vinni hanem százmilliókat. Ma, amikor 5 ember űrbe juttatása 2 hétre több milliárd dollárba kerül, a tömegek mozgatása lehetetlen.''

csak nem a hvg.hu-n (talán az újságban is?) nemrég megjelent írásból leszűrve a tanulságot? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) Szabesz


Szabesz
őstag

Ma, amikor 5 ember űrbe juttatása 2 hétre több milliárd dollárba kerül, a tömegek mozgatása lehetetlen.

Ma. Na és holnap? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#11) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem feltétlenül és elkerülhetetlenül szükségszerű, hogy jöjjön egy nagy, mindent elpusztító háború. Sőt, mióta van atombomba, még kisebb az esélye. A többibe eleve nem tudunk majdnem mind beledögleni.

Szóval ez az írás jól meg vagyon spékelve nem kis adag, ámbár mostanság divatos pánikkeltő hangulattal és paranoiával...

Persze nem azt mondom, hogy ne tegyünk semmit, hiszen folytatni kell pl a csökkenő környezetszennyezés tendenciáját.

(#12) Allien válasza Szabesz (#10) üzenetére


Allien
veterán

Ja. Ráálnak egy betontömbre, az alatt atombomba, és elég hamar fent lesznek. EZ MA morbid, holnap meg senki se érti, hogy eddig mé szenvedtek annyit azok az idióták. Külömben, én gyerekkoromban nagyon kevés csokit ettem, késöbb viszont rászoktam. Lassan 20 éve (pontosabban 18 jelenleg) elkezdett kialakulni a pollen allergiám. Egyre erősödött, és pl ebben az évben már nagyon korán elkezdte, tavasszal. Aztán valahol hallottam a keresztallergiáról, pl. csooki. Leálltam a csoki zabálásról, és szinte tünetmentes vagyok. Ergo, Nekem NEM kell vigyáznom a Földre, mert itt kapható csoki. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13) Lenry


Lenry
félisten

concret_hp : olvastam egy jövőkutató (sajnos a vezetéknevére nem emlékszem) Zoltán írását. Elsődleges gondolatindító volt ehhez az íráshoz, de bárki rájöhet erre némi logikus gondolkodással.

Crystalheart : elég sok helyen ''fokozódik a helyzet'' háborús szempontból, és nem tudhatjuk mi lesz az a szikra ami kirobbant egy nagy háborút. Bár neked legyen igazad.

Szabesz, Allien: bízzunk a technikában... Nem mondom h nem találhatnak ki hirtelen vmi világmegváltót... Az is lehet h már kitalálták, csak a Nagy Tesónak nem áll érdekében h mi is tudjunk róla.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Lenry válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Lenry
félisten

''Szóval ez az írás jól meg vagyon spékelve nem kis adag, ámbár mostanság divatos pánikkeltő hangulattal és paranoiával...''

így hatásos... nem csak a Nagy Testvér manipulálhatja a közönségét ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) lapa


lapa
veterán

Egyedül már nem tehetsz semmit.

de.

Hiába kapcsolod le a lámpát, ha kilépsz a szobából. Felépítenek egy új üzemet, létesítenek egy új szerverparkot, ami egy nap alatt több energiát fogyaszt, mint te egész életedben.

attól még lekapcsolom, ha nem kell.

Egyedül kevés vagy.

nemá. nem. sose.

Hiába dontöd el, hogy mostantól csak bio vegyszerekkel permetezel.

azzal se. eldöntöttem oszt mégis megérett a cseresznye is, a paprika is meg a paradicsom is. ma is jóféle parisali lett belőle.

Valakiknek csak egyetlen gombnyomásába telik, és atomsugárzásban halsz meg milliónyi társaddal együtt.

hűha. akkor felesleges volt lekapcsolnom a lámpát? ''a kutya bassza meg''.

Már sokan is kevesek vagytok.

mások szerint én egyedül is sokan vagyok néha.

Túl sok a túl erős cég, vállalat és állam. Nekik kellene ezt végiggondolni, mert ők azok, akik tehetnének valamit.

ahh tényleg, akkor bele is szarok gyorsan az egészbe. mindjárt dobok is a paradicsomra egy posztumusz vegyszer-antibio kezelést.

Mi ehhez porszemek vagyunk, és porszemekből nem építhetsz gátat, a sziklák pedig nem akarnak gátak lenni.

ezt én mohameddel ismerem asszem.

mindenesetre ejnye. nehogy megöngyilkold magad ilyen hülyeségek miatt. csak az számít, amit te művelsz. az, hogy fáj nem jelenti azt, hogy fel kell adni. azt meg pláne nem, hogy nagy közös sírósdit kell rendezni egy olyan helyen, ahol felelős vagy a leírtakért. mutass példát és attól tényleg jobb lesz. bocs ha kicsit cinikus volt a hangvétel.

[Szerkesztve]

(#16) Lenry válasza lapa (#15) üzenetére


Lenry
félisten

Cinizmus jöhet nyugodtan én is szeretem használni mert hatásos tud lenni. :DDD
A porszemes gondolat saját találmány (bár lehet h hallottam már vhol és tudatalatt megragadt :) )
huh... szóval... igazad van... pontosan úgy van ahogy írtad. megteszed amit tudsz. s ha mindenki megtenné amit tudna ezügyben, akkor érvényesülne Orbano #1 hsz.-e és akkor az írásom tárgytalan volna. de sajnos nem így van. arra próbáltam rávilágítani, h kevés az az ember aki tényleg foglalkozik ezzel, és ők is csak porszemek.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Lenry válasza lapa (#15) üzenetére


Lenry
félisten

ja és egyáltalán nem áll szándékomban megöngyilkolni magam :DDD :D , mert ad1: mindösszesen egy embert tudok aki miatt hajlandó volnék elhalálozni (a többi nem érdemli meg), ad2: amúgy örökké szándékozok élni, mert egyrészt kíváncsi vagyok melyikünknek lesz igaza, másrészt anno '99ben lemaradtam a napfogyatkozásról és mindenféleképp látni szeretnék egyet itthon (Magyarországon legközelebb 2081-ben lesz :DD )

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

''Túl sokan vagyunk, és ebbe nagyon sokan fognak belehalni.'': konkrétan mindenki.
''Éltem, s ebbe más is belehalt már'' mondta valaki...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Overlocker válasza Allien (#12) üzenetére


Overlocker
veterán

Húú, ezt nem is hallottam hogy csokival keresztallergia,hmm akkor lehet nálam is ez van :(((

[Szerkesztve]

(#20) Lenry válasza concret_hp (#9) üzenetére


Lenry
félisten

Galántai Zoltánnak hívják azt a bizonyos jövőkutatót, a cikk pedig itt olvasható [link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Vamp


Vamp
senior tag

PoS - Deus Nova. 22/16-od?:D

(#22) TompapaTM válasza concret_hp (#9) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Szerintem Asimov Alapítvány sorozatát olvasta. Ott ez a folyamat nagyon precízen le van írva. Kicsit apokaliptikus hangultú, de jó és hihető. Lehet, hogy az a jövő?

(#23) ollie


ollie
MODERÁTOR

''Hiú ábránd az űrállomások és más bolygók terraformálásának gondolata. Hiába költöztetnének ki 100 embert, vagy 500at, vagy 10.000-et.''

Ez nem igaz. Ha a faj fennmaradása a tét, akkor nem hiú ábránd.

***

(#24) Lenry


Lenry
félisten

ollie: de sajnos az. mert a faj fennmaradását szinte mindenki úgy gondolja, h ''mentsük meg a faj elit részét, a többi meg mind1'' az elit rész pedig magától értetődően nem az afrikai busmanok lesznek, hanem azok a milliárdos vállalkozók, akik cégei a jelen helyzetért nagy mértékben felelősek, és ők fogják mindezt túlélni, mert megfizetik. Az pedig megintcsak párszáz, párezer ember, és nem százmillió...


TompapaTM: igaza van concret-nek, a hvg-s cikket olvastam, Asimovtól az Alapítványt még nem, bár szándékomban áll. Eddig az Én Robotot olvastam, de lenyűgőző könyv volt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Lenry válasza Vamp (#21) üzenetére


Lenry
félisten

:R

ajánlom az albumot mindenkinek, aki igazán mély, gondolatébresztő zenét szeretne hallani [link]

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Andie


Andie
őstag

Olvassátok el a Galaxis Utikalauzt. Abban is bennevan a Föld kérdése, kicsit más aspektusból.
Egyébként meg:
[link]
[link]
[link]
[link]

(Düsseldorf mellett fotóztam, a Neandervölgyben, az ott felállitott múzeumban)
:)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#27) concret_hp válasza Lenry (#13) üzenetére


concret_hp
addikt

jövőkutatónak azért enyhe túlzás nevezni (Galántai Zoltánról van szó), de valóban elgondolkodtató dolgokról volt szó.
nagyonoff: nekem volt szerencsém 2 egyetemi kurzusához is

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28) Lenry válasza Andie (#26) üzenetére


Lenry
félisten

42 :C :C

nagyon jók a képek... hatásosak... :R

concret_hp: a cikkben ezt írják, én sosem hallottam ezen kívül róla

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Crystalheart válasza Lenry (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''elég sok helyen ''fokozódik a helyzet'' háborús szempontból, és nem tudhatjuk mi lesz az a szikra ami kirobbant egy nagy háborút. Bár neked legyen igazad.''

Fokozódhat a helyzet akárhova, százmilliókat hentelhetnek le a túlnépesedett részeken, de egyik vezető sem annyira hülye, hogy atomháborút kezdjen. Fenyegetni persze fenyegetnek vele, de ma is az van, mint a hidegháborúban, csak nem érzékelhető a feszültség. Nem is baj. Más pedig nem képes a kihalás szélére lökni az emberiséget, főleg, hogy az olaj kifogyóban van... Azt én is nagyon remélem, hogy nekem lesz igazam :D Ha megélek még 70-80 évet, addigra megérem, milyen irányba megyünk tovább :)

(#30) dabadab


dabadab
titán

Ez a tulnepesedes szerintem egy kicsit tul van ragozva.
Tessek, itt az orszagok listaja: [link]

Ha jol megnezed, a lista eleje tele van fejlett allamokkal, ahol nem nagyon jellemzo, hogy az emberek egymas torkanak esnenek, Kina nepsurusege alig valamivel magasabb, mint az EU-e, szoval nem nagyon kell attol tartani, hogy olyan sokan lennenk, hogy nem fernenk el a bolygon.

Nyilvan, ha holnap hirtelen lenne hatmilliard amerikai es mindegyik egy Ford Expeditionnel rohangalna, az bazi nagy gond lenne, ennek viszont nulla a valoszinusege.

A technikai haladasba vetett bizalom meg szuksegszeru, ugyanis jelenlegi berendezkedesunkkel gyakorlatilag erre epitunk es egesz jol mukodik a dolog.

DRM is theft

(#31) Lenry válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Lenry
félisten

egyik vezető sem annyira hülye - az amerikai elnök nem épp magas intelligenciaszintjéről ismeretes :((( de alapvetően igazad van.

az olaj kifogyóban van... - reméljük előbb fogy el, minthogy vmi visszafordíthatatlan történne

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) dabadab válasza Renwick (#4) üzenetére


dabadab
titán

''Every mammal on this planet instinctively develops a natural equilibrium with its surrounding environment, but you humans do not.''

Jesszusom.

Az elso Matrix jol megcsinalt akciofilm volt (a tobbi mar kevesbe), de mint filozofiai v biologiai munka, hat, ize, meglehetosen gyengus.

DRM is theft

(#33) Lenry válasza dabadab (#32) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem ment volna el a második és harmadik rész nagyon a scifi irányába, hanem valamilyen más befejezés történik, akkor jobb lett volna.

szoval nem nagyon kell attol tartani, hogy olyan sokan lennenk, hogy nem fernenk el a bolygon.
hely van, ezzel nincs is probléma. de a sok embert etetni kell, és a sok ember sok szemetet termel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) dabadab válasza Lenry (#33) üzenetére


dabadab
titán

Az etetes sem jelent igazan technikailag problemat, Hollandia pl. a majd felezer fo/km2-es nepsurusegevel eleg eros mezogazdasagi exporttal rendelkezik, az intenziv mezogazdasagi technikakkal rengeteget lehet termelni.

A szemet az meg egyszeruen technologiai problema, eddig is megoldottuk, ez utan is meg fogjuk.

DRM is theft

(#35) Crystalheart válasza Lenry (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyelőre ott tartunk, hogy a normál népsűrűségű országok, mint EU országai, felesleget is terelnek. Az USA még többet is. Hogy valahol nem, az a pénzhiányból és így a technológia fejletlenségéből adódik. (Már nem a tundrára vagy a sivatagokra gondolok...) A Földre igazán ezek a fejlődő országok jelentenek környezetvédelmi veszélyt, pl Kína, aminek egy része már igen fejlett, de a nagy része tele van gyárakkal, és jó kommunistákhoz méltóan a környezetvédelemmel nem sokat törődnek. Vagy egyes afrikai országok, ahol a túlnépesedés és nyomor mellett a tudatlanságból fakadóan ugyanígy vagy még jobban nem törődnek a természettel.

Amúgy az emberiség túlélte a középkort is, pedig Európa nagyvárosaiban néha olyan roszul éltek az emberek, mint ma egy etióp éhező, és akkora járványok pusztítottak, hogy sokszor szinte esély sem volt a túlélésre. Egyedül a technológiánkban bízhatunk.

(#36) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

''Mi a cél? Mindenkinek saját plázát!''

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#37) BobChemistry válasza Crystalheart (#29) üzenetére


BobChemistry
őstag

azért az túlzás, h az olaj kifogyóban lenne :)
még jópár évtizedig elegendő a jelenleg ismert lelőhelyekről származó olaj mennyisége

de tény, hogy hosszútávon az atomenergiának nem lehet versenytársa

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#38) Crystalheart válasza BobChemistry (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nyilván nem arra gondoltam, hogy jövőre már nem lesz olajunk :D De ha mi vagyis egy jelen generáció még megéri a változást, az azt jelenti, hogy a nyakunkon van. :)

(#39) baliii


baliii
senior tag

valaki irta, hogy majd holnap lehet h soksok ember is olcson feljuthat az űrbe.. ÉS? minek mennél fel, oda is innen kell vinni a vizet, meg mindin nyersanyagot, ha itt elfogy, ott sem lesz...
bocsanat ha valaki mér irt ilyesmi, nem olvastam végig :B

(#40) BobChemistry válasza Crystalheart (#38) üzenetére


BobChemistry
őstag

ja, világos
de nem hiszem hogy a mi életünkben jelentős változás következne be emiatt
talán majd a következő generáció észreveszi

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#41) Crystalheart válasza BobChemistry (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

40-50 évet azért remélem, még megérek (többet is), annál többet nem jósolnak még úgy sem, ha beleveszik a fel nem tárt lelőhelyek eshetőségét. :D De az autók és gyárak száma exponenciálisan növekszik, még hatalmas piacok vannak, ahol nincs még légszennyezettség sem, szóval nem fog az szerintem addig kitartani. Pláne, hogy teljesen sosem engedik majd elfogyasztani, mert a gyógyszerekhez, szgépekhez is kell, inkább az autók forgalmát fogják korlátozni, azokat lehet nélkülözni.

(#42) BobChemistry válasza Crystalheart (#41) üzenetére


BobChemistry
őstag

de ha beleveszed, hogy jóval több atomerőmű épül, mint hagyományos, és a hagyományos hőerőműveket is igyekeznek átállítani gáz vagy biomasszatüzelésűre, úgy már van esély arra, hogy tovább is kitartson
még ha az autók száma folyamatosan emelkedik is

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#43) Lenry válasza baliii (#39) üzenetére


Lenry
félisten

ez egy kifejezetten jó gondolat, amire még nem is gondoltam... bár csak a Föld körül keringő űrállomásokra igaz. egy terraformált bolygó lakossága már képes az önállóságra. nézz utána Wikipedian, szinte minden Naprendszerbeli bolygóra van terraformálási és/vagy kolonizálási ötlet/terv:
Mars terraformálása: [link]
Hold kolonizációja: [link]
Merkúr kolonizációja: [link]
Ceres kolonizációja: [link]
Vénusz terraformálása: [link]
és még sok egyéb bolygó számításba jöhet...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) Crystalheart válasza BobChemistry (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az egy dolog hogy így több szenünk marad (ugye a hőerőmű azzal megy), de azzal legföljebb gőzmozdonyokat mozgathatnánk :) Bár turisztikailag lehet kifizetődő volna pár :D A legtöbb olajat egy ideje már az autók viszik. Ha hipphopp eltűnne az összes autó, meg esetleg a repülők is, szinte megállna a légszennyezés.

De mindegy, úgyis úgy lesz, ahogy lesz, még az okosok is csak feltételezgetnek. :)

(#45) BobChemistry válasza Crystalheart (#44) üzenetére


BobChemistry
őstag

nem a hőerőmű a kőszén egyetlen felhasználási helye
a szén elgázosítása/kigázosítása, és az ezen alapuló technológiák is sok szenet igényelnek

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#46) Crystalheart válasza BobChemistry (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

OK, de ezt nem is mondtam :)

(#47) BobChemistry válasza Crystalheart (#46) üzenetére


BobChemistry
őstag

:D

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#48) Daneeka


Daneeka
senior tag

Nyugi fiúk!
A fejlett demokráciák már dolgoznak a túlnépesedés problémáján. Nem kell messze mennünk. Médiákból sugárzott szingli és homokos életképek. Valósítsd meg önmagad, ne szülj gyereket. Egyre nehezedő gyermekvállalás. (Terhesség, gyermeknevelés, lemaradsz, tudásod elavul, öregszel, nem kellesz munkaerőnek stb...) Egy kis mérgezett kaja, különféle sugárzások, stressz, orvosaink szerint ez az oka a férfiak növekvő impotenciájának. Művi meddővé tétel korhatárának lecsökkentése. Csökkenő születésszám. Reform: lombikbébi program megnyírbálása.
Magyarországon egy kisebbségtől eltekintve fogy a népesség.

(#49) BobChemistry válasza Daneeka (#48) üzenetére


BobChemistry
őstag

nem is feltétlenül a fejlett országokban kell félni a túlnépesedéstől
Kína, India, és az afrikai országok miatt kellene aggódni

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#50) ollie válasza Lenry (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne sírj már folyton! :U

1000 ember nem fogja a faj fennmaradását biztosítani. Valszeg több millió fog kelleni hozzá, de még ha csak milliárdosok is fognak ''túlélni'', rájuk kemény, munkával teli jövő vár.

Egyébként meg mit parázol, mindenki meghal. Tudod, az élet kemény, aztán meghalunk... :DDD

***

(#51) Lenry válasza ollie (#50) üzenetére


Lenry
félisten

te aztán meg tudod nyugtatni az embert :R :R :D :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52) #19617792 válasza Lenry (#51) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egyébként ollie-nak igaza van! Egyszer mindenki meghal... senki sem élhet örökké!
Nem is tudom, hogy mondjam: Én úgy érzem ez a cikk rejt némi ellenszenves, hanyag hozzáállást, az itten való siránkozás helyett szerintem próbálkozni kéne! Ha előbb feladjuk mint ahogy megpróbálnánk valamit tenni is akkor bizony nem lesz happy end... De ha megpróbáljuk és nem jön össze az is baj de, nem akkora mert így legalább elmondhatjuk, hogy mi (v. én) bizony megpróbáltam(~tuk), de nem jött össze majd legközelebb... és majd legközelebb itt jön egy jó dolog: A Tapasztalat! Az előző esetből tanulván lehet, hogy a második próbálkozásra sikerül! De ha mégsem sikerül akkor sem szabad megállni majd egyszer sikerül... (de mikor... Majd! Egyszer!) De ha egyszer sikerül elérni azt a valamit, az több szempontból jó lesz:
Egy örülni fogsz mert, jót tettél és megbecsülnek a jóemberek!
Másrészt példamutatásnak is jó lesz és büszke leszel magadra!
Ha a példádat követni fogják akkor bizony jól fog esni ez is!
Sorolhatnék sok mindent mert, tulajdonképpen ennek nem lenne hátránya!
Aztán amit lapa írt az nagyon is megfontolandó mintegy megerősíti azt amit most leírtam kész ellenpéldákkal! Példaul:

Te: ''Hiába kapcsolod le a lámpát, ha kilépsz a szobából. Felépítenek egy új üzemet, létesítenek egy új szerverparkot, ami egy nap alatt több energiát fogyaszt, mint te egész életedben.''

lapa: ''attól még lekapcsolom, ha nem kell.''

CSAK az ilyen hozzáállással lehet elérni valamit mert jó példa és ha, rá tudod venni a körülötted levőket, hogy kövessék a példádat akkor (erősen optimistán) akár egy ''lánc-reakciót'' is elindíthatsz amelyben tovább terjed a jó példa!

Tulajdonképpen lapa leírta ugyanazt amit én gondolok csak Ő kész ellenpéldákkal spontán spártai módon...

Üdv!

Ui: NO OFFENSE!!!
Csak cinikus kritika és saját vélemény!

[Szerkesztve]

(#53) Lenry válasza #19617792 (#52) üzenetére


Lenry
félisten

nem veszem támadásnak, mert ad1: igazad van, ad2: ha nem is volna igazad akkor sem venném annak, mert civilizált emberhez máltó, normálisan megfogalmazott véleményről van szó (mint ahogy az összes többi hsz is az :R )
és igen, igazad van, mert ha összefognánk nagy eredményeket lehetne elérni... de sajnos ott az a ''ha''... és összefogás nélkól oly mindegy h lekapcsolom-e azt a lámpát...

ezúton is köszönöm mindenkinek az eddigi és ezutáni gondolatindító és gondolkodásformáló hozzászólásokat... :R :R

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#54) trodon


trodon
csendes tag

qwaaaarr...és én pont most jönn* ilyen bolygo* hol lenni shwattt? :O
*nem tudni * mik tenni egy emberben ezt* sehol jövöbe gondolkodás...*
csoda bolygóóónak hinni ee hely..űűűűű
megvan technology, megvan tudomány*** az követelmény ne lenni az, hogy felrepültess te ember az űr**NE!.. itt lenni az ideje, hogy leszálljonak a gondolataid...vissza...vissza a földre.

(#55) Crystalheart válasza Lenry (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

de sajnos ott az a ''ha''... és összefogás nélkól oly mindegy h lekapcsolom-e azt a lámpát...

Hát ha neked mindegy, mennyi villanyszámlát fizesz... :) Amúgy az energiatakarékos izzókat jobb, ha nem kapcsolgatod gyakran, mert azoknál csak az eszik sokat. tehát hacak nem mész ki (sacc) fél óránál többre, lekapcsolni sem érdemes. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.