Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bero


Bero
aktív tag

Érdekes írás, bár egy kicsit más a véleményem...
A törés-zúzást, rombolást, tag-ezést nagyon keményen büntetném. Egyértelműen, és keményen kéne lecsapni a ''f@sz@gyerekekre'', hátha észrevennék magukat, vagy elég ha egyszeűen félnének ilyet mégegyszer csinálni.
Viszont a graffitit és azért egy más csoportba sorolnám, szvsz inkább legális keretek közé szorítását kéne elvégezni (erre kijelölt szabad felületek biztosítása pl. mint győrben). Bár én nem értek sajnos a graffitihez, és semmi kézügyességem, amit észrevettem, az az, hogy a graffitisekben egyáltalán nem él a ''rombolhatnék'', inkább széles körben szertnék a művüket ismertetni.
Kb. ennyi a véleményem. :) Szerintem több nézőpontot is meghallgathatunk, ha a graffitis totyik néhány törzs személyisége találkozik a cikkel.

P.s.
[link]
[link]
[link]
Ilyenek díszíthetnék akár a városunk lerobbant falait.

(#2) dragonfx


dragonfx
veterán

sittre kéne dobni őket, vagy pénzbírság+szedje le ahova felnyomta.
Ezekre semmi szükség sehol.
Fújkájja otthon a háza falát, majd faterja ad neki.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3) Neck válasza dragonfx (#2) üzenetére


Neck
veterán

Ne haragudj, inkább nézem ezt (ha igényes), mint a metrókéket, vagy a betonfalakat...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5) RexpecT válasza Bero (#1) üzenetére


RexpecT
addikt

Hiába adnak nekik falfelületet összefestik azt is aztán tovább állnak, emlékszem volt valami mávos kezdeményezés hogy régi kocsikat össze grafittizhettek , de a riportban a simaszkos kölykök mar röhögtek h ugysem fognak leállni szolval nem sok ertelmet latom!
A legtöbb elég gusztustalan(95%),inkabb csinalnanak valami értelmeset!

A legtöbb összegrafitizett vonat egyébként ugy néz ki mintha lehányták volna!Tisztelet a kivételnek akik tényleg tudnak(nekik pedig normális helyre kellene)!
Kicsit kikészülök mikor egy új vonat/épulet/busz akármi-t összegraffitiznek :((( !

(#8) ktg3


ktg3
őstag

a graffiti-n kívülivandálkodásokról nem érdemes beszélni-undorító dolog...
de örömmel veszem észre h a combinot meg az új volvo buszokat nem nagyon rongálják.
minden graffitisnek adni kéne vászont éljék ki magukat azon:D
pl a fővám téri aluljáróban csinálták h a bkv fizettett a graffitiseknek h ilyen marha nagy alkotásokkal nyomják tele a falat---meg is csinálták
ennek hatására szinte senki nem próbálkozott a festett falakra csinálni vmit...:DDD
az ami meg rajta van annyira nem rossz-tűrhető-jobb mintha sok kis sz@r lenne rajta

(#9) slyking


slyking
csendes tag

Mint említettem télleg léteznek művészi szintete karistoló graffitik de ezek száma a flakonnal a falakra kifújt kreálmányok közt szinte elenyésző. csak mivel lépten nyomon látunk ilyeneket ezért maximum csak a szebbeket vesszük észre.

De mint köztudott adnak módot a profi graffeseknek is hogy bizonyítsák tudásukat.

DE én az írásomban valóban azokra gondoltam akik mások ( jelen esetben magánszemélyek) tulajdonát mázolgatják rombolgatják.

Nem hinném hogy ha éppen most fejeztél be egy keritést, napokat áldozol vele a munkára, a lefestésére. És akkor jön pár db 15-16 éves takony és összefújják a kerítésedet akkor is azt mondod hogy inkább nézem azt mert szebb.

Természetesn más tészta amikor elhagyatott gyárak falait IGÉNYESEN fújják össze.
Az valóban tud élvezhető is lenni.

De ezek nem is injkább vandálok hanem megnem értett művészek :D :D

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#10) tiv83us


tiv83us
veterán

Megint csak lenne mit tanulni az amerikai torvenyrendszerbol ilyen teren; amikor elkapnak mesz a dutyiba, kifizet erted apuka-anyuka egy jo adag penzt masnap reggel, majd utana 3-6 honap kozmunka. Jo is tud lenne a szemetszedes jeges szelben az autopalyak mellett :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11) twollah


twollah
nagyúr

En spec nagyon szeretem amikor az frissen kirakott megallok uvegtablait par napon belul kitorik (elvinni azokat nem lehet, mert nagyon nehezek, es mivel ''kristalycukor''szeruen tornek szet szoval uvegezni, ujrafelhasznalni szinte lehetetlen az uvegtablakat), az egyszeru kispolgar meg szetfagy, szetazik a megalloban mire feljut a kivant tomegkozlekedesi eszkozre.

A falfirkaloknak az osszes ujjat eltornem, de elotte azt a lakast dekoraltatnam ki veluk kivul, belul ahol laknak.

(#12) twollah válasza tiv83us (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

''Jo is tud lenne a szemetszedes jeges szelben az autopalyak mellett''

Sajat elmenyek?

(#13) Vamp válasza RexpecT (#5) üzenetére


Vamp
senior tag

Én speciel láttam olyan vagont, aminek az oldalára egy hányás volt ráfestve :D

(#14) moma


moma
őstag

Na ez a vandálkodás nekem is érzékeny pontom. Számomra a graffitit sem kell kiemelni a sorból. Ugyanúgy hányok tőle mint a többitől. Ami pedig még inkább undorító, hogy akik csinálják, azt hiszik magukról, hogy valami művészek, akik valami szépet hoznak létre. De könyörgöm, ha szinte mindenki undorodik tőle akkor mégis miért gondolják ezt. Szerintem nagyjából párhuzamban van ez a dolog, a most okt23-ikai eseményekkel. Ott is lehetett látni az interjúkat meg képeket, és a suttyók meg voltak győződve róla, hogy ők is ugyan olyan forradalmárok mint az 56-osok. Na pont annyira művészek a graffitisek, mint ezek forradalmárok...

Azt elképzelhetőnek tartanám, hogy valaki ha megbeszéli a környék lakóival is, felajánljhassa saját házfalát, egy ilyen gyönyörűszép műalkotáshoz. Ahhoz képest hogy mennyire meg vannak győződve hogy klassz dolgot csinálnak, nem is értem, hogy miért nincs tömegesen ilyen igény a munkájukra. Miért van az, hogy egy szobafestő megtud élni belőle, ezekre a fantasztikus szépséget alkotókra meg nincs igény?

we all deserve a bit of luck.

(#15) Protezis


Protezis
őstag

Teljesen mindegy, hogy szepet vagy csunyat fuj fel egy gyokerpalanta a kiszemelt falra.
Szegenynek nem tetszik a homogen felulet?! A fogat tornem a fujokajaval.

(#16) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Ezt a cikket én is meg akartam írni. De bizonyára kicsit indulatosabban fogalmaztam volna. Mert iszonyatosan ingerelnek a tagek. Ha tetten érnék valakit, az csúnyán pórul járna.

Ki kell találni valamit, hogy elkapjuk ezeket a szenny férgeket, akik ilyet tesznek. Keményen el kéne verni őket, és közmunkára ítélni, ez jó ötlet. És saját pénzéből hozza rendbe amit összevandálkododott.

És meg kéne szervezni a figyelőszolgálatot, akik éjjel éberek és jelentik a vandálokat. Van elég unatkozó nyugdíjas, munkanélküli, stb. Még nem hallotam felelősségre vonásról. Nincs meg az akarat, hogy ezekkel a patkányokkal leszámoljanak. Pedig az emberek 99%-át irritálják a rongálások. Budapest a talajszinttől 2 m-es magasságig ocsmány. És egyre több másik városban terjed ez a mocsokság.

Példát kell statuálni, keményen, el kell ezeket rettenteni, erővel, akármivel, nem érdekel. ELÉG EBBŐL!!!! És szarok az emberi jogaikra, számomra nem ember az ilyen. :((( :( :((

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#17) moma


moma
őstag

Pont most láttam ezt a képet: Az év fényképészek szemével sorozatok egyiképból van :DDD:[link]

we all deserve a bit of luck.

(#18) Jenő


Jenő
aktív tag

Azt bírom, hogy az a cím, hogy vandalizmus, és csak a firkászok vannak kiemelve.
Soha életemben nem fújtam falra, de mindig is gyökérnek tartottam azokat, akik ezzel kapcsolatban általánosítottak. Mintha a graffitinek csak illegális változata lenne. Gondolom, arról még nem hallottatok, hogy jobb helyeken, jobb graffitisek már megrendelésre dolgoznak, és nem azért, hogy összefújják a szomszéd Marinéni házikóját. Nagyon bírom az olyan megszólalásokat, hogy ''az összesnek eltörném kezét-lábát''.
Néha gondolkozni is kéne.

Ennyi erővel általánosíthatnék, hogy az összes autós hülye gyökér, mert egy csomó baleset van az utakon (és akkor még nem jött szóba a környezetszennyezés), és legszívesebben lelőnék mindenkit, aki autót vezet. De nem teszem.

(Ja, és nem vagyok hajlandó senkivel se vitázni erről, csak felhoztam ezt a szempontot is.)

[Szerkesztve]

(#19) rup1u5 válasza Dalai Láma (#16) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ezzel a nick-el ilyen kirohanás.... :C

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#20) Jenő válasza Jenő (#18) üzenetére


Jenő
aktív tag

Egyébiránt aki összefúj egy szép középületet, vagy magánépületet, vagy akármit, amit nem kéne, és tettenérik, az meg is érdemli, hogy megverjék. De nem ''az összes kis rohadék''.

(#21) tiv83us válasza Jenő (#18) üzenetére


tiv83us
veterán

Amirol itt szo van - ahogy a cime is adja - vandalizmus. Ebbol kovetkezoen, egyertelmuen lehet vonantkoztatni arra, hogy a forumtarsak nem a kedves muvesz urak kezet akarja kitordelni, hanem a vandaloket, akik osszebasszak a varost.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#22) Dalai Láma válasza Jenő (#18) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nos: nyilván aki ecsettel ken össze egy vásznat, ami a sajátja, azzal semmi baj nincs, az illetőt eséllyel művésznek nevezik. De abban a pillanatban, amikor egy másik ember tulajdonát festi össze az illető beleegyezése nélkül, az vandál.

Most sem a hivatásossokról van szó, ezt észrevehetnéd a címből is. Itt a vandálokról van szó, és azok akrmilyen jókat hoznak is létre, vandálok. És jellemzően nem hoznak létre szép dolgokat. Az nagyon ritka, hogy egy belvárosi ház valán egy nagyon igényes szép alkotás szülessen. Erre idő sem lenne, ahol meg van ilyenre idő, ott nyugodtan lehet is. Az meg már nem vandalizmus. Tehát te itt összekeveredték egy kicsit.

Látom nem akarsz erről vitázni, viszont tudnod kell, hogy ez egy hibás nézőpont. Azokat ítéljük el, akik más tulajdonát megrongálják szándékosan, és a graffitis kifejezés leginkább még őket takarja, bár fontos, hogy a tagesekkel nem keverendőek össze.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#23) Jenő válasza tiv83us (#21) üzenetére


Jenő
aktív tag

#14 (de lehet, félreértettem valamit, és én is csak általánosítottam. :D)

(#24) tiv83us válasza Jenő (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Itt csakis azokkal van a gond, akik ''nem megrendelesre dolgoznak'', a tobbi az mindenki mas maganugye :) Hogy kinek mi tetszik, az mindenkinek a maganugye, ha valaki egy veder szart loccsant fel a falra, mer neki az jo, akkor tegye :)
Egyes graffitik nekem is tetszenek, csak rossz helyen vannak, ezen van a hangsuly :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#25) Dalai Láma válasza Jenő (#23) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ő arról írt, hogy a graffiti is ocsmány szerinte. És ha törvénytelenül mások tulajdonát festik össze ilyen módon, az is vandalizmus. Ha a házam falára csinálnak egy szép graffitit az engedélyem nélkül, igencsak fel leszek háborodva. Főleg, ha frissen festettem. Nincs kifogás, vagy a védelmük, miszerint a graffiti szép és művészi. Lehe,t ohgy van, akinek tetszik, én is látok jókat. Vasúti sínek mellett betonfalakon. Oda lehet. Frissenfestett házfalra továbbra is taplóság, okádék szarháziság, aki ilyet tesz, azt rendesen meg kell fingatni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#26) BloodRay válasza Jenő (#20) üzenetére


BloodRay
veterán

Hát szerintem sem a művészekről volt itt szó. Másrészt pedig teljesen blőd az az elgondolás(szerintem), hogy ''akit elkapnak az megérdemli, hogy elverjék''.
Na b...+ nem hiszem, hogy te ennyivel megelégednél, ha az általad újonnan lefestett házat(vagy súlyos pénzekért lefestettet) firkálnák össze olvashatatlan ''Itt járt Gazsi!'' vagy ''Dzsoni vagyok a menőgyerek'' feliratokkal. Vagy ha esetleg ÁLTALAM művészinek tartott képet graffitiznek a TE házadra...
Az ilyennek elmennék az otthonába és összetördelném a legkedvesebb cuccait, belehugyoznék az ágyába és hasonlók, hogy érezze milyen az amikor a köz v magántulajdont rongálja.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#27) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Valamit tenni kell. De mit? Kinek kell levelet írni, vagy nyaggatni, hogy tegyen lépéseket a vandálok visszaszorítására? Ki kell találni valamit, ez így nem maradhat. Kamerát minden házfalra? Engem nem érdekel, ha engem is látnak, törvénytisztelő állampolgár vagyok, aki nem az, azt meg kapják el. Alázzák meg nyilvánosan. Vagy valami. Fényes nappal kelljen letakarítania a művét, hogy mindenki tudja, ő volt ez a szarházi.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28) lorcsi


lorcsi
veterán

Mennyire ocska és elcsépelt dolog mindig a graffitit előhozni :W
körbe van ez már járva vagy 600 irányból orrba-szájba...

[Szerkesztve]

(#29) Jenő válasza BloodRay (#26) üzenetére


Jenő
aktív tag

Az ''Itt járt Gazsi!'', meg ''Kupak Joli rabló'', meg egyéb formák nem graffitisek. :D
De nyílvánvalóan egyetértek az ágybahugyozós elméleteddel.

Na, de mindegy, éljen a bűnüldözés! :D

(#30) Jenő válasza lorcsi (#28) üzenetére


Jenő
aktív tag

Ezzel lehet egy közösségben együttérzést, szimpátiát és legfőképp agressziót kelteni.. Ez csak természetes, hogy szóbajön.. :DDD

(#31) Dalai Láma válasza lorcsi (#28) üzenetére


Dalai Láma
őstag

nálunk páéldául acélos bakanccsal szétrúgtak egy az útburkolatba épített vandálbiztos épületmegvilágító világítótestet. Most ennek mi értelme volt? Még nem is üzemelték be, annyira új volt. Basszus, hogy .......... meg az ilyen férgek. El kell kapni ezeket és ellátni a bajukat. Hogy az életben többet ne tegyenek ilyet. S fizessék meg az okozott kárt és a helyreállítás költségeit. Csak mindenekelőtt kapják el ezeket a mocskokat. Nehogy már büntetlenül maradjanak, le kell csukni ezeket az ocsmány férgeket.

[Szerkesztve]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#32) slyking


slyking
csendes tag

teszmészetesn a vandalizmus alatt nem kizárólag a graffiti-kről van szó.
de mivel az a legelterjedtebb így arról mindenkinek van véleménye.

DE itt bármire gondolhatunk egyik kollega hozta fel itt a okt23-i eseményeket.
gondoljatok bele ha a ti kocsitokat gyújtják fel ,törik össze vagy festik le akkor mit érezhettek.

vagy csak egy teljesen egyszerű dolog ami nem graff mégis a falatkaparja tőle az ember..
SZÉTB@SZOTT buszmegállók. Amit nem is említek olyan hogy menetrendi táblák a megállókban luxuscikkek.

a megoldás ezek ellen???

1. zárláncú térfigyelők ---- rohadt drága de viszonylag hamar megvan (5-10év)
vagy
2. a társadalom iq szintjének hatványozása.. mert a neveltetésnek is nagy szerepe van ennek a jelenségnek a kialakulásában.---.ez olcsóbb mint az előződe kivitelezése(70-100év)

esetleg más ötlet?

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#33) Dalai Láma válasza slyking (#32) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ha már úgy is bátorságra és faszagyerekségre játszanak, akkor szerintem lehessen vadászni rájuk lőfegyverrel. Így ha valamelyik életben marad, akkor nagy sztár lehet, lesz tétje is a dolognak, és az emberek pedig gyűjthetik ezeknek a férgeknek a skalpjait, előbb-utóbb elfogynának.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#34) rdi válasza Dalai Láma (#33) üzenetére


rdi
veterán

túl sok amerikai, szar sci fit nézel :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#35) villamos


villamos
őstag

A buszmegállóban a kuka felgyújtása nem minden esetben szándékos. Ipse cigizik a megállóban ugye, és hirtelen megjelenik a busz. Barátunk gyorsan bedobja a cigi maradékát a kukába, de nem oltja el, mielőtt becsukódna előtte az ajtó. Azonnal kész is a baj, valami szemét tüzet fog. Tulajdonképpen nem állt szándékában felgyújtani, mégis megtörtént, véletlenül, gondatlanságból.
Mondjuk aki a megállóban széttöri az üveget, annak én is letörném kezét-lábát :((( . Qrva jó ám hajnalban fagyoskodni :((!

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36) Protezis válasza slyking (#32) üzenetére


Protezis
őstag

''esetleg más ötlet?'' - tisztogatas? ;]

(#37) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

A vandálkodás témájában pedig nem a graffiti a fő probléma, hanem inkább az olyan köztárgyak rongálása, ami valami funkciót is betölt (szóval nem azért kell itt főként visítozni, hogy fehér a fal, vagy nem fehér). Az én véleményem szerint legalábbis sokkal inkább nevezhető vandalizmusnak, mikor padokat zúznak szét (amire ugye le lehetne ülni), buszmegállókat, telefonfülkéket törnek össze (melyek ugye az időjárás viszontagságai ellen hivatottak védeni), vagy kukákat gyújtanak fel.

A graffitikről meg csak annyit, hogy egyrészt nem lakóövezetben, házak falain fordulnak elő leggyakrabban, hanem inkább pályaudvarokon, vonatokon, kieső környékeken, másrészt peidg a mélyen tisztelt laikusoknak a figyelmébe ajánlanám, hogy bármilyen felületen egy festékszóró spray-ből húzott csík, vagy igénytelen felirat _nem graffiti_. Aki meg olyan gyopár, hogy annak minősíti, annak már rég rossz ;)

(#38) Dalai Láma válasza BLiNk3r (#37) üzenetére


Dalai Láma
őstag

a falfirkák viszont undorítóak és engem idegesítenek, milyen szép lenne a belváros nélkülük, de pár seggarc ezt máshogy képzeli. Ők valszeg nem is a belvárosban élnek, , hanem valami kinti lakótelepen, stb. Akkor azt firkélják össze, és ne többszázéves házakat. Az üvegek karcolásáért pedig valami extra büntetés kéne. Már IC ablakot is láttam összekarcolva. Undorító és értelmetlen. Hogyan álljthatnánk meg ezeket a férgeket?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#39) moma válasza BLiNk3r (#37) üzenetére


moma
őstag

Szerintem az, hogy külterületen van, vagy vonaton, semmit nem oszt szoroz. A lényeg az, hogy olyasmit csinálnak, ami a többieknek teher és rossz. Ráadásul a vonat spec ha minden igaz köz tulajdon. Szóval fokozottan, gusztustalan a festékkel történő összehányása.

Jenőnek: azért a graffiti-nek szerintem elhanyagolható része legális. És ami mégis az többnyire az sem azért mert bárkinek is tetszik az alkotón és a három haverján kívűl, hanem mert szerencsétlen többség próbálja valahogy megóvni legalább a házak és közterületek egy részét és azt mondja, hogy akkor csináljátok legalább itt ha már annyira suttyók vagytok hogy feltételen olyasmit akartok összefesteni ami a másé(!). Kérdezem, hány graffitis festette össze a saját házát vagy a családjáét? Ha ezt nem tette meg, kezdek arra hajlani, hogy azért ő is érzi hogy nem jó ezt bámulni minden nap... Személy szerint nekem az se tetszik amikor sinek melletti falakat festenek össze. Jövök be a városba vonattal, meglátom ezeket az össszevissza mázolt falakat és nem lesz tőle jó érzésem... nektek igen?

we all deserve a bit of luck.

(#40) Dalai Láma válasza moma (#39) üzenetére


Dalai Láma
őstag


A szürke beton elég ocsmány. Ha van rajta néhány mókás művészi ábra, az feldobja a dolgot, és sokkal jobban zavar a sinek melletti hatalmas szemétlerakó, a hatalmas környezetszennyezés amit csinálnak.

De persze a vonat firkálását már nem szeretem. De amikor összetagelik és barmolják a városi házakat 0-2m-es szintig, az elképesztően zavar. Szét is rúgnám a szarháziak seggét.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#41) moma válasza Dalai Láma (#38) üzenetére


moma
őstag

Szerintem rövid távon sehogy. talán a demszky mondta kutya szar ügyben, hogy nem lehet mindenki mellé rendőrt állítani és imo igaza van. Ugyan ez igaz csik eldobálókra vagy szemetelőkre. Ja és az autósok hozzáállására, úgy álltalában a közlekedéshez. Amíg a fejekben nem lesz változás addig max valami tüneti kezeléseket lehet alkalmazni. Sajna bármilyen nyugis és kellemes is volt sokanak az előző rendszer nagyon mélyen belénkivódott ez a minden mindegy szemlélet. Szerintem, pár hozzászólóval ellentétben, azért lehet értelme egy ilyen írásnak is, mert hátha páran akiknek eddig bejött és mókásnak tűnt a falfestegetés, berakja a bogarat a fülébe, hogy talán másoknak ezzel fölöslegesen ártok és mi is nyerek én vele... szumma: budapest jelenleg elég szutyok hely, és azok miatt ilyen akik itt élnek(élünk), szép lassan lehet csak ezt emberről emberre újra írni. Szerintem.

we all deserve a bit of luck.

(#42) slyking


slyking
csendes tag

bár mondjuk nekem dalai láma #33 as hozzászólásában foglaltak elég szimpik :D :D :D

elő kéne terjeszteni valami nyilvános fórumon,,, pl : aláírásgyűjtés :D

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#43) lorcsi válasza Dalai Láma (#38) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem meg a szmogfüsttel beivott falak a gusztustalanok meg az omló vakolatok és a búz ami a falak mögül árad

(#44) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A mulltkor mentem egy aluljáróba, és ott láttam egy két jobb grafitit amik ábrázoltak vmit, de a többségük semmit se ábrázol és nekem nem is mondanak semmit.De az itt járt józsi meg a szeretlek mari feliratoktól is a falnak megyek, kiváncsi lennék, hogy mi jár az ilyen emberek fejébe :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#45) Protezis válasza lorcsi (#43) üzenetére


Protezis
őstag

Na mostmar ezt is tudom! Ha omlik a vakolat, veszek par flakon festeket, aztan felfujom, hogy ''Takarodj Feri'', esetleg ''Kurva anyád OV'', és már meg is van oldva. :U

(#46) Dalai Láma válasza lorcsi (#43) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azok sem szépek, de össze sem lehet hasonlítani a vandalizmussal.

Omladozás: idősek a házak, sok generációt kiszolgáltak. Az omló vakolat is dettó. A felújításra pedig kevés a pénz. Ha van pénz, felújítják, és évtizedekig szép. Kivéve, ha jön a vandál. És ha évtizedekig nincs pénz felújítani, akkor egy vandál félperces firkálását ne mlesz pénz letakarítani sem.

A szmogfüstöt járművek bocsátják ki, amik segjtségével emberek dolgoznak, közlekednek, ami szintén a munkájukban segíti őket, termelnek, bevételt szereznek vele az államnak. És évek, éévtizedek alatt feketedik be egy épület szmog miatt. A vandál pár perc alatt taccsravágja. Emellett semmi értelmeset nem csináln, neki is pénzbe kerül a spré vagy a toll, amivel csinálja, idő, energia, amit munkára vagy valami hasznosra fordíthatna, pl a barátnőre, barátokra, stb.

Lehet, hogy van, akinek pl nem tetszik a Lánchíd. Van sok dolog, amik tényleg nem jók. De ezt nem lehet egy ''de''-vel szembeállítani a vandalizmussal, szerintem ide legfeljebb az ''és'' kötőszó helyettesíthető be. Van aqmi nem tetszik, és van ,ami még nem tetszik, de ez nem ellensúlyozza, nem kisebbíti a vandalizmus rémségeit, és féregségét. A vandálok a legrohadékabb népség, akik ellen keményen fel kell lépnünk, minden magyar állampolgárnak. Ki kell vetnünk ezt a szennyet, ne élősködjön tovább rajtunk. Kemény és törvényes eszközökkel rá kell lépni a pöcsükre. Amíg semmi következmény nem lesz, nem fog javulni a helyzet.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#47) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

Most nemrég megtudtam, hogy mi a tageknek az értelme. Az a ''menő'' ha minél neccesebb/több helyre firkálnak, mert ezt látják más taggerek is és húúú...szánalmas

A törés, zúzásról meg annyit, hogy részegen sokan erősnek érzik magukat egyes primitív lények, de KIZÁRÓLAG csak a haverok előtt akik, mint a birkák követik a főagyast, de egyedül eszébe/eszükbe sem jutna.

( [link] -itt sok intelligens falfirkát találtok..)

[Szerkesztve]

(#48) lorcsi válasza Dalai Láma (#46) üzenetére


lorcsi
veterán

Értem én hogy mint mondasz, hogy ezek szükséges rosszak. Én ott vontam párhuzamot a 2 közt hogy mindkettő csúnya ill. nem, mert a gaffitiből vannak szépek is.


Félreértés ne essék nekem sem tetszik a vandalizmus ruhadtul utálok olyan ülésre ülni a buszon ami össze-vissza van firkálva gusztustalan, de láttam már falakon nagyon szép munkákat. és azért a graffit nem egyenlő 100%ban a vandalzmussal :( , egy része az nem mnd. ugyanúgy mint pl. a rockerek sem mind alkoholista részeg állatok akik kukákat borítanak fel és összehánynak mindent mikorben késszel hadonásznak




Protezis: :F, nem ezt mondtam. vannak minőségbeli különbségek ebben a műfajban is.

(#49) Dalai Láma válasza lorcsi (#48) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A vandalizmust nem így kell csoportosítani. Nem szépség alapján. Hanem hogy hol található. Ha más tulajdonán illetéktelenül, legyen az akármilyen szép is, vandalizmus. Ez van, ebben nem lehet engedni, ugyanis a szépség itt relatív. Ha engedéllyel egy undorító szobrot állítanak fel, az nem vandalizmus. Ha valaki fest egy ocsmány képet, és legálisan kiállítja, nem vandál. Viszont ha más házának falára felfesti a Mona Lisát, akkor vandál.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#50) Bubee82


Bubee82
őstag

Ahogy látom baromira megy itt a graf ellenesség. Ha már itt járok elmondom a véleményem. Bármennyire is utáljátok itt sokan, meg bűnként könyvelik el - mert persze az is -, de hiába háborogtok. Ilyen mindig is lesz. A graffiti egy járvány amit soha senki se fog megállítani. A graffiti igenis művészet méghozzá nem is akámilyen. DE! Minden szakmában vannak barbárok, akik azt állítják h csinálják, de a munkájuk egy rakás szar. Ez mindenhol, így a graffitiben is így van. Igényes munkára nem mindenki képes, és én is kurvára utálom a tageléseket, főleg azokat amik aztán kritikán aluliak. A legtöbbet éretlen kispajtások csinálják akiket legjobb szívvel se lehet writereknek nevezni. Én is gyűlölöm ha az ablakok össze vannak karistolva tagekkel, meg én is gyűlölöm ha a kresztáblák össze vannak fújkálva valami zagyvasággal, valamint fontos épületek (múzeumok stb) úgy néznek ki mint egy hányás.

Szeretem ha a vonat ablakán kinézve - márha ez lehetséges :D - nem az ócska zajvédőket látom hanem kiba szép színkavalkádot. Ez csak egy példa. Most itt nyilván jön majd vki h mit szólnék hozzá ha össze lenne festve a házam. Lehet h én meg is fogom csináltatni vmi faszára. Nekem tetszik. Sok helyen láttam már h writereket kértek meg arra h csinálják meg a boltjuk feliratát ami nagyon szép lett és sokkal gusztusosabb mint vmi egyszerű matricázás vagy mittomén. Ezen kívül szobákat meg sokmindent. Persze ez erősen szubjektív.

A másik dolog. A graffitihez tartozik az h csak azok tudják elolvasni akik képesek erre. Ez a művészet egyik jellemzője. Ki tudja 100%-ra megmondani h pl mittomén Da Vinci éppen, pontosan mit akart kifejezni a művével. Erről ennyit.

A lényeg: én is marhára ellenzem az értelmetlen, ronda firkálásokat, ellenben sok szépségét látom a dolognak. Támogatom is meg nem is. Bűnnek bűn a dolog, de ez ellen értelmetlen harcolni, mit az ellen is h ne legyenek gyilkosságok meg rablások stb. Aki ezt csinálja az vállalja a felelősséget a tetteiért, ez egyértelmű. Aki profi szinten csinálja az úgyis szép, értékelendő műveket csinál, és nem olyan helyeken ahol az idióta barmok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.