Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borgi


Borgi
aktív tag

Hi!

nekem Leadtek winfast 6200 TD 128MB/128bit -om van és csak alapfeszen teszteltem de a kép sosem szemetelt csak 1 csík volt függőlegesen 720 Mhz es mem frekinél. :) azóta 700 fölé nem viszem.

alap órajelek: 300/550

emelt órajel: 450/700

ez volt a legtöbb amit adtam neki de lehet hogy bírná tovább is nem próbáltam. 3dmark-ban a gyorsulás 30% körül volt az alaphoz képest. melegedni ugyan már kezd az alap hütésével 78°C ot is volt hogy elérte de stabilan müködött és sokáig használtam játék közben így. 400/700-on például nem is ment akadásmentesen a dark messiah de 450/700-on igen :)

A kép elsötétülése az ati 9600XT kre jellemző és az is pont így csinálja. Oka ismeretlen de feltételezem hogy a melegedés közrejáccik :) igaz azok alap órajelen és alap feszen is müvelték már :)

bye

Resistance is Futile!!

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

04ahgy: A csúcs 5200 kártyáknak, az 5200 Ultráknak 325 MHz volt a core frekvenciájuk, úgyhogy szerintem az alapfeszültségen elért 333 MHz is nagyon szép ettől a kártyától!

Egyébként az FX5200 Ultra teljesítménye valahol a sima 5600 szintje körül volt.

#tarcsad

(#3) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

5200 ultra kb 5600 erejü? elképzelhető az én 6200-am pl 6600-as maggal szerelt csak levan tiltva egy pipa amit ha bekapcsolok egyből szemetek ergő hibás :(

ezt hívják kölcséghatékonyságnak ha kicsit hibás azt letiltják és eladják olcsóbban.

bye

Resistance is Futile!!

(#4) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A címet javítottam, GrForce-ról GeForce-ra...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5) llax válasza 04ahgy (#4) üzenetére


llax
senior tag

Könnyen lehet, hogy a sípilós-leállós problémát a pozitív visszacsatolás okozza. Szabályozáshoz stabil és állandó feszültséget kellene használni, nem a már szabályozottat. Így könnyen gerjedhet a szabályozási kör. Ezt legegyszerűbben oszcilloszkóppal lehetne ellenőrizni.

(#6) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

vagy én vagyok vak vagy te nem írtad hogy melyik 3dmark-al testelted.

2001se, 2003? melyik?

bye

Resistance is Futile!!

(#7) VR6-Fan válasza Borgi (#6) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Szia!

''teszteltem, 3DMark 2001-gyel'' ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#8) sekli


sekli
addikt

ugyes...:R

nekem anno, voltmod nelkul ment 315/571-et az 5200-am, akkor a P4-em mellett az 7850pontra volt eleg...

(#9) Borgi válasza VR6-Fan (#7) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

megtaláltam köszi én voltam a vak

2001-ben teszteltem én is a vasamat:

mindne alapon: 8840 pont
mindne beállítás fullon tuning nélkül: 5065 pont
minden fullon vga 450/699-en: 6319 pont

alap beállítások mellett húzott karival nem teszteltem :)

bye

[Szerkesztve]

Resistance is Futile!!

(#10) 04ahgy válasza llax (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De ha gerjed, akkor folyamatosan kéne csinálnia, nem? És két hidegítőkondenzátor hatására a gerjedésnek (ha meg nem is szűnik), csökkennie kell. Kipróbáltam, és nem következett be. Szerintem nem gerjed, de még másik feszültséget is megpróbálok a kártyán keresni (legfeljebb a nyers 5V tesztképpen), amiről működhet a szabályozás.

Vagy kerítek valahonnan szkópot... :S

Köszi a megjegyzéseket! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

''Van élet a voltmod után? '' Van.... Csak lehet, hogy nem a kártyának... ;]

(#12) 04ahgy válasza juliabrilke (#11) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy neked 200 ezer forintod van csak alaplapra, míg másnak a gépe sem kerül annyiba, de attól nem illendő lenézni a kisebb teljesítményű alkatrészeket sem! És képzeld, hogy van élet utána, vígan muzsikál most is!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) juliabrilke válasza 04ahgy (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

Még egyszer olvasd át kérlek az általam leírt sorokat.... Hol van benn arra utaló szó, hogy lenézem a kisebb teljesítményű alkatrész miatt? :P

Egyszerű tapasztalat csak... a legtöbb moddolt kártya, ami meghalt, az a 5200 és a 9800-as részlegből került ki. Egyébként erre utaltam az általam írt sorokkal. :P :P :P

[Szerkesztve]

(#14) 04ahgy válasza juliabrilke (#13) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nah, sok idő telt el azóta, ezúton kérek elnézést korábbi epés hozzászólásomért. :) Mondjuk lelkes újoncként még, kissé elszállott, sokprocis aláírással voltál akkoriban. De az idő (meg te magad is) bebizonyította, hogy vissza kell, hogy vonjam a korábbi kijelentésem. :R

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15) butcher eu


butcher eu
senior tag

grat az íráshoz,

nekem is volt ilyen karim, és nagyon szerettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.