Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

A vezetékes telefonomat jobbára azért húzom ki, mert a Tele2 és a porszívóügynökök előbb megtalálnak rajta, mint a Science, vagy a NG főszerkesztője :D.

Nem tudom amúgy, hogy a PH!-s közösségben mennyire találnak célt az ilyen jellegű írások, magam részéről elmondhatom, frappáns kis szösszenet, most már ezt is tudjuk... :C

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2) PazsitZ válasza Dr.F.E.R.I. (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jó kis írás, csak kicsit tömény. De mindenképp elfér. grat :C
Írhatnál esetleg bővebben milyen formái, alakja kell, lehet egy cikknek szvsz.

Dr.F.E.R.I.: Ártani nem árthat, mivel itt is cikkeket írogatnak az emberek, legalább egy kicsit közelíthetünk a szakmai profizmus felé, az sose árt...

- http://pazsitz.hu -

(#3) ALI_G


ALI_G
veterán

Kösz a reakciót :) Mindössze azért ''raktam'' fel, mert tegnap este késztetést éreztem, hogy megosszak veletek valamit, ami hasznos lehet. Biztos a 3 sör és a 2 unicum volt az oka :)

Lényeg, hogy én ezt egy ált. műv. tárgy keretein belül tanultam. Amikor anyagot kerestem, a google nem volt a barátom és nagyon nehezen szedtem össze ennyi anyagot is és most ezért is raktam fel a tudástárba, hogy kereshető legyen. Ha nem talál célt, nem baj, de ha valaki ilyen cipőben jár, hogy nincs fent magyar anyag akkor támpontnak itt lesz ez.

Ali

ui: PazsitZ-nek köszönöm, hogy felrakta helyettem a cikket, ugyanis nem jött be a logout tegnap este, e-mailben kültem el neki, hogy felrakja. :)

(#4) concret_hp válasza ALI_G (#3) üzenetére


concret_hp
addikt

nem olvastam végig, mégis beszólok :DDD

ez nyelvtan házi vagy mi? :U (már látom, hogy majdnem eltaláltam, de már nem törlöm ki)

''Egy tudományos cikk megírása 5 lépésből áll. Az első az, hogy külső forrásból pénzt kell szerezzünk, különben nem tudjuk elkezdeni a kutatásokat. ''
szerintem előbb érteni kell valamihez és ha eléggé értesz valamihez, akkor úgyis meglesz a lehetőséged kutatni és publikálni... :U

''Egy cikk az elküldésétől számított 1-1,5 hónap után kaphatunk visszajelzést a tudományos folyóirattól, mely 4 féle lehet. 1. amikor változatlan formában kiadják a cikket. 2. amikor kisebb változtatásokat kérnek, 3. nagyobb változtatások szükségesek és a 4. amikor is visszautasítanak. ''

1-1,5 hónapos visszajelzés -> fogadjunk ha találnék polinom idejű algoritmus Hamilton kör keresésre, 3napon belül jelentkeznének? :D (10M USD értékű probléma)

szóval lehet hogy jó amit írtál, de az élethez és a gyakorlathoz vajmi kevés köze van :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5) dearbear válasza concret_hp (#4) üzenetére


dearbear
tag

udv,

En az 1-1.5 honapos visszajelzesen nem igazan rokonyodtem meg, de lehet hogy rossz korokben mozgok (elvegre is meg csak most lesz 3 eve hogy megjelent az elso publikaciom). Tobbnyire ezek a folyoiratok nem fognak csak egy valaki kedveert megjelenni, megvan a sajat jol bevalt cikk minositesi infrastrukturajuk, es ez nem minden esetben manualis ezaltal az attorest jelento cikkek is csak ugyanabba a hosszu sorba kerulnek elbiralasra mint a tobbiek. Nekem szemelyes tapasztalatom 1 honapnal rovidebb visszajelzesrol nincs is - meg az ismerettsegi koromben sem igazan hallottam ennel rovidebb idot, de volt mar ra pelda hogy majd 4 honap telt el mire kiderult egy cikkrol hogy elfogadtak. Szoval vagy en es a kornyezetem is nagyon messze van a realitasoktol vagy az altalad emlitett pelda egy igen extrem eset.

Byez

To develop or not to develop that is the question.

(#6) ALI_G válasza concret_hp (#4) üzenetére


ALI_G
veterán

:) ismerem az NP teljes problémákat és hogy szép összegeket fizetnek érte. De azt már kihirdették és ha van megoldáson, nyilván nem fogod titokban tartani.
Nem, nem nyelvtan házi volt :) Tudománymetriára kellett írjam, általánosan művelő tárgy és asszem 2 éve írtam.

Az élethez max annyi köze van, hogy magyarul annak idején semmit se találtam ebben a témában...tudod...tudástár ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.