Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bandiras2


bandiras2
senior tag

Hú hát remélem nem vágnak ki innen végleg ez a beszólásom miatt

Remélem feloszlatják minél előbb...
Azt hiszem őket szokta szidni az a rengeteg jobboldali nézeteket valló ember, akik szerint a zsidók kezében van minden.
Na igen van vagy 10 zsidó, aki uralkodik a világgazdaság felett, de van kb ugyanennyi nem zsidó is. Az egyszerű izraelieket viszont nem kellene a sok sötét nácinak utálnia. Nem rasszizmus kell ide, hanem egyének szerint kiválogatni, hogy kinek a fejébe menjen a golyó, származásra, bőrszínre való tekintet nélkül. Viszont annó az ensz annakidején kijelentette, hogy a cionizmus és a nácizmus között sok különbség nincsen. Ezt aztán később erős pénzügyi nyomás miatt visszavonták.(erről ha valakinek van infója az postolja be ide)
Az hogy valaki anticionista, kizárja azt hogy antifasiszta is legyen?

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2) finest válasza bandiras2 (#1) üzenetére


finest
őstag

Őket sok baloldali is szokta szidni, így például a cikk írói, akik eltökélten baloldaliak, ráadásul zsidók - zsidó származásúak is, ahogy a blog cikkírói közül eddig aszem mindenki az is volt. Nézd csak meg a neveket Pl.: Weissbrot, Weissmann etc. Amúgy Chomsky is zsidó származású felerészt. És akkor mi van?
És igen, igazad van, h ez a cikkek -bár a több is - Amerika és globalizmus ellenességük miatt akár a kurucinfó külpolitika rovatába is beleférnének. Jót röhögnék, ha egyszer egy zsidó antiglobalista cikkét jelentetnék meg. Micsoda ambivalens érzést kelthet egy ifjú nacionalistában egy zsidó antiglobalista!? Hát igen, az élet nem fekete-fehér. Chavezt szokták isteníteni, ez jól meg is szokott lepni, de nekik mindenki szövetséges, aki nem ellenség. Ez éppen olyan hülye gondolkodásmód, mint amit Bush is hirdet (lásd: előző cikk).

A kérdésedre: a fasizmus mindig valamilyen felsőbbrendűséget hirdet (lehet etnikai, kultúrális, vallási) és elnyom minden másirányú, beállítottságú tábort. Ilyen alapon a kommunista diktatúrákat is nevezhetjük fasisztának, nem csak a jobboldaliakat. Így a fasizmus és az antifasizmus sem zárja ki az anticionizmust. Sőt, ha megnézed mit csinál Izrael Palesztínában, akkor akár arra a következtetésre is juthatnánk, h fasiszta módszereket használnak. Ennek olvasatában az antifasizmus és anticionizmus jól összeegyeztethető egymással.

A Zmag.org -on sok cikk foglalkozik a Közel-Kelettel, Izraellel, Palesztínával, Gázával, ha tudsz angolul, nézegesd meg őket. Egyszer talán fordítok egyet ide is közülök.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) bandiras2


bandiras2
senior tag

Ahogy nézem, a nép nem igen tud mit kezdeni ezzel a témával, főleg az első, általam elkövetett hozzászólás miatt. A téma igen kényes.
Aki azért kíváncsi, az látogasson el a bombagyar.hu oldalra, van ott két podcast, igen érdekes adás, bár kicsit többet zsidózik az elkövető mint a kultúrális érzékenységem, de aki meghallgatja, az véleményt is alkothat az ott elhangzottak alapján.

Ja, én vállalom hogy bírom a Tomcat búráját, és igyekszek nyitott szemmel járni a világban.
Tomcat nem véletlenül járatja a száját.

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4) finest válasza bandiras2 (#3) üzenetére


finest
őstag

Te, itt nincs szó semmiféle zsidózásról, se Tomcatről. Egyátalán nem kényes a téma, te teszed azzá, hogy összemosod a magyar szlsőségeseket ezzel. Ha elolvastad volna a blog bevezetőjét, tudnád, h undorodom a magyar belpolitikától és nem szándékozom a cikkek kapcsán ilyen párhuzamokkal foglalkozni.
Ha nekem kellene a magyar politka és a cikk kapcsán párhuzamot vonnom, én a szerkezeti reformokat emelném ki, amelyek nálunk is lezajlottak, zajlanak folyamatosan.
A bombagyáros marhaságtól elment a kedvem miután elolvastam a felvezető szöveget, miszerint terjesszem mint niggerek az AIDS-et, ennél szinvonalasabb megnyilvánulásokról van itt szó általában. És nem is hiszem ezek után, h újat tudnának mutatni nekem. A vélemélnyemet meg már megalkottam ócska sztereotípiák nélkül is.
Ezzel a bloggal az a célom, h pont az ilyen mérhetetlen buta, sztereotípiákra, előítéletekre, klisékre épülő, magyar belpolitikától eltérően, egy másik értelmes, intelligens lehetőséget mutassak a politizálásra.
Marhára unom a belső ellenségkép állandó felélesztését, a jobboldalon (pl.: kurucinfó) aki rossz, az minimum zsidó, nemzetáruló. A kormány oldalról is folyton az oszd meg és uralkodj politikája ömlik, hetente másik társadalmi réteget célozva meg, szembefordítva őket egymással (gyógyszerészek, orvosok, tanárok, rendőrök, buszvezetők stb.) Szóval mindig van kire haragúdni, arra persze senki sem akar rájönni, h közös összefogásra lenen szükség. Mit lehet tenni? Írom ezt a blogot.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) Tithian válasza bandiras2 (#1) üzenetére


Tithian
őstag

Az ENSZ egyik legszégyenteljesebb pillanatában tette a cionizmus fogalmát egyenlővé a rasszizmussal és a faji megkülönböztetéssel, ám ezt nem gazdasági okokból vonták vissza, hanem azért, mert az álláspont szalonképtelen, nem vállalható. A nyugati világ akkor sem fogadta ezt el. Abban az időszakban történtek botrányos dolgok az ENSZ háza táján (pl. Idi Amin Dala ugandai diktátor kezelése).
A cionizmus fogalmáról a wikipédián is egész tűrhető összefoglaló olvasható. Nem kell nagy dolgokra gondolni, a cionizmus egyfajta nacionalizmus, egy vállalható elképzelés.

Az IMF-et sok kritika érte, nem gondolom, hogy napjainkban az elmúlás fenyegetné, bár sokak szerint az egész Bretton-Woods-i intézményrendszer átgondolásra vagy cserére szorul. Hosszútávon ez valószínűleg így is van.
A fejlődő államok számára számos rossz megoldást is kínált, a leglátványosabb fejlődést pedig talán azon államok érték el, melyekben az állam legalább bizonyos kulcsfontosságú területeken magánál tartotta a döntési jogot, s erős szociális hálót tartott fenn, melyre támaszkodva sikeres vállalkozásokat indíthattak a polgárok (jó példa Tajvan, ahol ugyan csak minden nyolcadik-kilencedik próbálkozás sikerült, de az állampolgár tudott takarékoskodni, s újra nekirugaszkodni a feladatnak). Az export-orientált gazdaság kialakítása azonban nagyon is hasznos tudott lenni bizonyos államok számára, bár ez nem csak az IMF-en múlott...
Egy szó mint száz: nem gondolom, hogy a jelenlegi nemetközi gazdasági intézményrendszer hosszú távon ebben a formában tartható, de ahhoz elég rugalmas, hogy egy ''darabig'' még velünk maradjon.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#6) finest válasza Tithian (#5) üzenetére


finest
őstag

Örülök a hsz-ednek, aszem teljesen egyetértek mindennel! Bár én nem hiszem, h a jelenlegi pénzrendszerek túl hosszan fenntarthatók maradnak.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) Crystalheart válasza finest (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''A kérdésedre: a fasizmus mindig valamilyen felsőbbrendűséget hirdet (lehet etnikai, kultúrális, vallási) és elnyom minden másirányú, beállítottságú tábort. Ilyen alapon a kommunista diktatúrákat is nevezhetjük fasisztának, nem csak a jobboldaliakat. Így a fasizmus és az antifasizmus sem zárja ki az anticionizmust. Sőt, ha megnézed mit csinál Izrael Palesztínában, akkor akár arra a következtetésre is juthatnánk, h fasiszta módszereket használnak. Ennek olvasatában az antifasizmus és anticionizmus jól összeegyeztethető egymással.''

Azért ne keverjük a fasizmust a nemzetiszocializmussal, ala nácizmussal :) Komcsi időkben előszeretettel mosták össze a kettőt.
[link]

(#8) Mista Boller


Mista Boller
tag

Az irasba meg csak beleolvastam, egyelore erdemben nem tudok reagalni, de az elejen latok egy kis hibat. Nem tudok Newt Grinch szerzodesrol, ellenben volt egy Newt Gingrich nevu fazon, aki a legutobbi idokig eleg szep befolyassal birt az amerikai politikara (vezeto republikanus politikus), csak nemreg kuldtek el a busba par szaftos botranyt kovetoen.

Tout le monde est une nonne

(#9) finest válasza Crystalheart (#7) üzenetére


finest
őstag

Szerintem szó szerint azt írtam, ami a wikiben is van. :F

Mista Boller: Igen, az ő nevéhez köthető egyfajta gazdaságpolitika, olyan mint a Bokros-csomag. Lehetne Newt Grinch-csomag.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10) Mista Boller válasza finest (#9) üzenetére


Mista Boller
tag

En is igy tudom, de akkor is Newt Gingrich. :)
Amugy AliG is keszitett vele egy interjut:) Najo, nem offolok itt, majd visszterek, ha atolvastam az irast.

Tout le monde est une nonne

(#11) finest válasza Mista Boller (#10) üzenetére


finest
őstag

OK.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) bandiras2


bandiras2
senior tag

Tomcat írt a Talmudról a blogján. Érdemes elolvasni, de mint tudjuk, egy forrás nem forrás, én bármennyire is relevánsnak tartom.
Tudna valaki egy talmudot linkelni legalább angolul?.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#13) finest válasza bandiras2 (#12) üzenetére


finest
őstag

[link] Még keresni is lehet benne. Szeretném viszont megint felhívni a figyelmedet arra, h nem minden zsidó cionista. Valójában csak egy töredékük, akik az USA-ban a neokon néven futnak, vagy azokat futtatják, azoka zsidók, akiket Tomcat kritizál. Én pont azért csömörlöttem meg Tomcat-től és pl. a kurucinfótól, mert folyton általánosít. És a zsidókat mindig mint etnikumot teszi mindenért felelőssé. Erről pedig szó sincs, talán pont az általam fordított cikkek bizonyítják a legjobban, h a washingtoni zsidók nagyrésze ellenzi az iraki háborút és nem ért egyet a zsidó lobbikrácia módszereivel.
Ezen túlmenően leírnám mégegyszer, h nem akarok a blogban magyar vonatkozásokkal foglalkozni, ezek világpolitikai cikkek, a továbbiakban Tomcat és társai vonatkozásában érdeklődj a PH!olitika topikban: [link]!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) bandiras2 válasza finest (#13) üzenetére


bandiras2
senior tag

Első hozzászólásomban:

''Az egyszerű izraelieket viszont nem kellene a sok sötét nácinak utálnia. Nem rasszizmus kell ide, hanem egyének szerint...''

Nem vagyok zsidóellenes(van a családban, olyan mintha a bátyám lenne).
Roma kollégáim is vannak, mindkettő tisztességesen gályázik a gyárban, jó haver mindkettő.
Származás szerint nem különböztetek meg, annál inkább viszont viselkedés alapján.
Amit viszont a talmudban olvastam, a tomcat által linkelt szemezgetésben, az bicskanyitogató.

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#15) finest válasza bandiras2 (#14) üzenetére


finest
őstag

Értettem én, nem rád céloztam, hanem arra, h én Tomcat írásait nem tartom kellően objektív forrásnak, meg azt, h ezt a topikot nem a magyar belpolitika kérdéseinek taglalására nyitottam. Gyere a poltopikba Tomcatről beszélni! -Már csak azért is, mert én keveset tudok Tomcatről, a poltopikban viszont sokan vannak, akik nálamnál ezerszer pontosabb információkkal rendelkeznek róla, meg engem nem is igen érdekel, amit csinál vagy nem csinál.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.