Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Addig, amíg ilyen szánalmas büntetések lesznek, mindig menni fognak a stiklik. Maradjunk a példánál: 20 milla a Pannon-nak. Nagyjából mennyi idő kell ennek a cégnek, hogy legyen 20 milla tiszta/adózott nyeresége?

Ha mondjuk a büntitételek így néznének ki, hogy a tavalyi elmúlt éves forgalmad 10%-a (figyelem! forgalom és nem nettó bevétel!), hamarhamar meggondolnák magukat a stiklizők...

https://www.coreinfinity.tech

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy ezek a befizetett büntetések kiket gyarapítank? Gondolom nem a ''kárvallott'' ügyfeleket...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) luciferc válasza sh4d0w (#1) üzenetére


luciferc
őstag

én is mióta mondogatom ezt, de sajnos akik változtathatnának ezen, azok vagy le vannak fizetve, vagy leszarják az egészet. Nem is tudom melyik a rosszabb. :(

Valahogy úgy kellene, hogy megtévesztő reklám? éves bruttó árbevétel 1%-a ugrott. megint hazudnak? hát akkor 3%. még mindig? 5%. továbbra is? 10%. Már az első 1%-os büntetés a nyereség akár 10%-a is lehet, jó eséllyel repül az egész vezérkar. De a 3%-os kör után biztos.

tildy: hogy ki a kárvallott, az nehéz megállapítani, polgári per kell hozzá. amit ott megítélnek, azt kártérítésnek hívják. Ez meg büntetés, azt pedig mindig az állambácsi szedi be. szerintem helyesen. az már más kérdés, hogy mire fordítják (ellopják...)

[Szerkesztve]

(#4) stangli válasza sh4d0w (#1) üzenetére


stangli
senior tag

a büntetésekről csak annyit, hogy ezeknek a cégeknek mindegy... mindadig, amig kevesebb a nyereségnél...

ajánlom figyelmetekbe a Corporation (A Pénz birodalma) c. filmet... az ehhez hasonló dolgokra, alátámasztott válaszokat meglehet találni benne... :)

(#5) h-yle válasza tildy (#2) üzenetére


h-yle
addikt

Én multkor gondolkodtam el azon, hogy miért ilyen rohadtul alacsonyak a büntetések itthon. Máshol egy gyorshajtásért is a gatyádat kell kifizetni, itthon meg csak pár ezer forint. Máshol ha nem engedélyezett helyre tesz valaki plakátot (mondjuk itthon épphogycsak a parlamentre nem lehet tenni) szintén 100e-t kell fizetnie, csak míg itthon forintban, addig nyugaton euroban/dollárban.

Ilyn módon ezek a büntetések 1 és csakis 1 dologra jók (valakinek). Mivel az összeg egy jól menő cégnek vicc, ezért simán fizet, és újra meg újra szabálytalankodik, tehát neki ez jó. Aki a büntetés kiszabja, újra meg újra elteszi a pénzt, tehát neki is jó. A fogyasztó/állampolgár/bárki aki nem tartozik a fent említett 2 csoportba meg szívja a fogát továbbra is, mert minden marad a régi.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) ALI_G


ALI_G
veterán

sajnálom, hogy nem írtak mobilarénások.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.