Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

PCBoost ---> egy idoben hasznaltam, de sok gyorsulast nem mertem vele = parasztvakitos cucc.
SuperRAM ---> detto hasznaltam, van n+1 freeware alternativa ra.
Webroot Spy Sweeper ---> fizetos, de szerintem annyival nem nyujt tobbet mint a freeware Spybot - Search & Destroy, amugy meg Firefoxot es neha Operat hasznalok.

Szakmai temanak ez amit itt osszedobtal edeskeves, fooldalra kirakni botorsag.

(#2) feka007


feka007
nagyúr

Nem tudom, hogy csak ennyire siettél az írással, és azért ennyire hibás nyelvtanilag, de ezt így rosszul esik olvasni...írásjelek helytelen használata, vesszők tömeges hiánya. Nem lehetett volna nagyon megerőltető ezt a rövidke szöveget egyszer végigolvasni, és itt-ott kijavítgatni, mielőtt a főoldalra biggyeszted...

(#3) birno válasza twollah (#1) üzenetére


birno
addikt

Megtudhatnám, hogy melyik az a freeware progi amelyik neked bevált?

(#4) twollah válasza birno (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

FreeRamXPPro

BySoft FreeRAM

(#5) birno válasza twollah (#4) üzenetére


birno
addikt

Kösz, megnézem őket.

(#6) 3psilon válasza birno (#3) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nekem a Linux nevű free ''progi'' vált be ;)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#7) #64791808 válasza 3psilon (#6) üzenetére


#64791808
törölt tag

nekem meg 8 giga ramom van :D

(#8) neduddki válasza #64791808 (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tyan vagy szupermakkro?:- )))

udv

neduddki

p.s. nabar ma mar nem is kel illen cucc:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) FFVIIAC


FFVIIAC
csendes tag

Tudom ajánlani a Spyware Terminator-t megelőzés és irtás céljára. Nekem bevált. Nagyon is!!!
Spybot-nál annyival jobb, hogy realtime fut és gyorsabb is. Antivírus is van bele integrálva és választható, hogy akarod-e használni vagy sem. :) Ja és a legfontosabb, hogy ingyenes progi!!! :)
Akit érdekel itt megnézheti: [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#10) dragonfx


dragonfx
veterán

A spysweeper alap szoftok közt kell legyne egy normál mai netel rendelkező gépen, ugyaneza igaz az AAW2007re és a SD-re és a spybotra is.

Amugy a pcboostot próbáltam és tényleg jobb lett ha nem is sokkal de egy intallt megér.
A realtime futás meg xarrá lassítja a régebbi gépeket szal cska kétmagoson ajánlott.


[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11) varga911 válasza dragonfx (#10) üzenetére


varga911
senior tag

A spysweeper alap szoftok közt kell legyne egy normál mai netel rendelkező gépen, ugyaneza igaz az AAW2007re és a SD-re és a spybotra is.


Érdekes nekem csak Ad-Aware-em van, havonta ha 1x lefuttatom és akkor sem talál semmit. Vírusölő, tűzfal nincs. Ha nem mész fel warez/xxx/egyéb nem biztonságos oldalakra, akkor semmi problémád nem lesz. Decemberben raktam fel XP-t utoljára. Az ilyen figyelő okosságokat meg azért nem szeretem mert irritál hogyha a Task Managerben 17 processnél több van :DDD Ha lelövöd mert pl. játszani akarsz, akkor meg széjjelhal az egész XP és fél percig hibaüzeneteket dobál (á lá Zonealarm Pro)

(#12) f_sanyee válasza varga911 (#11) üzenetére


f_sanyee
senior tag

egyetértek. én sem használok semmit spyware ellen, van fent egy nod32 és tüzfalnak comodo, ennyi védelem bőven elég, nod-nak semmi dolga nincsen.
nem kell xxx/crack meg ilyen oldalakra járni és nem lesz virus meg spyware.

(#13) dragonfx válasza varga911 (#11) üzenetére


dragonfx
veterán

állj, én írtam is a raltimeot utálóm szal se az SD se a SW nem fut guard pajzsos instenfrankó hypervédelmbe folyamatosna, keresés, amit talál karantén avgy törlés és bezárás, mégha aggályoskodik is shut downt neki :DDD

Lehetséges azért mp3 kell valahonnan :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14) Füleske válasza dragonfx (#13) üzenetére


Füleske
addikt

Van ami nem fogja a gépet realtime sem : Windows tűzfal+avira antivir+spyware terminator. Ja és ezek full ingyenesek.

(#15) Andie


Andie
őstag

Mint ahogy tudjuk a Windows a memóriát betelíti de nem tisztítja ki, hacsak újra nem indítjuk a gépet.
Mint ahogy tudjuk, ez nagy butaság :) Ha ez igylenne, akkor egy 512 memóriával rendelkező gép kb fél napot tudna menni átlagos használat mellett. Ezzel szemben azonban hónapokig elmüködik, mint tudjuk.
Való igaz, a windows kicsit más tipusú trash-managementet használ, mint unixos kollegái, de azért nem annyira használhatatlan. Igenis kitakaritja a memóriát, többnyire akkor, amikor kérés érkezik egy újabb szelet lefoglalásáért. A memóriapocsékolást, és folyamatos terjeszkedést a gondatlan és hozzá nem értő programozók követik el. Egy összetett program, ami dinamikus objektumokkal dolgozik, netán ciklusban kreál meg ojjektumokat, foglal le tárterületet, majd ezt nem szabaditja fel (C tipusú nyelvekben még a forditó sem gondoskodik erről ugye), no az a program képes percenként több megával is megnyúlni, igy pár óra alatt 100 megabyte-os méretet ölthet a memóriában. Ezt a windows se, és ezen csodaprogramok sem tudják felszabaditani, mert a futó alkalmazás fogja az adott területet.
Tehát maradjunk abban, hogy a windows, amire már nincs szükség, igenis újra leosztja, úgymond ''felszabaditja'', és ezen programok max annyit tesznek, hogy még mielött a win megtenné, teleirják 0-val a szabad területeket, igy a win könnyebben osztja ki, mikor kérés érkezik.
A win által fogva tartott, másnak kiosztott memóriaterülethez mindenféle hozzápiszkálás védelmi hibát okoz, és ez a jólismert kék képernyőben nyilvánul meg.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#16) DeSanto válasza FFVIIAC (#9) üzenetére


DeSanto
őstag

Csak halkan jegyzem meg de a spybot telepítésnél nem csak a ''next'' gombot nyomkodnád talán észrevennéd hogy van egy ''TeaTimer'' nevű alkalmazás amit ha bepipálsz a spybot realtime lesz és mindig kérdez ha valami módoítás történik a reg adatbázisban vagy máshol...

Szóval ez is fut szvsz realtime.

(#17) Crystalheart válasza varga911 (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tűzfal nélkül kimenni netre, ahhoz aztán kell vakmerőség. Ha felteszel egy olyat, ami mutatja a betörési kísérleteket, akkor egy szál oldalra nem kell neked fölmenned ahhoz, hogy mutasson pár tucatot ;] Lehet, hogy te nem tudsz róla, közben meg vmi hackerprog meg szervernek használja a géped ;]

(#18) Andie válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Andie
őstag

Nekem a ZA óránként kb 50 betörési kisérletet fog meg. Ezekböl 1-2 kritikus, a többi átlagos, és kb felük a szolgáltató szerverétöl jön (hogy miokból, azt nemtom).
De ha óránként 1-2 volt valós, hacker vagy tracker által inditott támadás, már megérte. És nekem a ZA-val semmi bajom nincs, még 4.0 van fent, évek óta, és lekopogom, soha semmi virusom, trójaim, semmim nem volt, mióta gépezek. Pedig elég aktiv vagyok a neten.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#19) Lortech válasza Andie (#18) üzenetére


Lortech
addikt

De ha óránként 1-2 volt valós, hacker vagy tracker által inditott támadás, már megérte.
Abból kb. 0 valós évente. Mindenesetre arra jó, hogy szükségét érezd a tűzfalnak (ezért megvásárold / lewarezold, kinekmi), és megnyugodj, hogy rendkívüli bizonságbabn vagy.
A trackerek pedig nem támadnak, kikérem magamnak. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#20) Andie válasza Lortech (#19) üzenetére


Andie
őstag

Gondolod, hogy ZA beépitett a programjába egy ilyet, hogy óránként bedobjon egy fake támadást egy fake IP-röl? Az ip visszakereshetö. Meg nem olyan szinvonalú cég ez...
Tagadod a portszkennelök létezését is?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#21) Lortech válasza Andie (#20) üzenetére


Lortech
addikt

:D
Semmi olyat nem írtam, amit leírtál. Szóval, mi a kérdésed?

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.