Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adalbert1


adalbert1
veterán

Hát a teli találatos lottónak eleve nagyon kicsi az esélye, ezért nem nagyon látom, hol van itt a játék amúgy is... :(
Viszont mintha valami ilyesmit is olvastam volna, hogy az eu-nak nem igazán tetszett a szerencsejáték zrt. monopoliuma, ill, az, hogy a szolgáltatások szabad áramlását akarják akadályozni (gondolok itt a különböző netes fogadóirodákra a totál beszűkült tippmix-el szemben)...
Viszont valami olyat is olvastam, hogy a szerencsejáték rt.-nek is lesz póker szoftvere, meg még nyitnak pár olyan fronton, ahol eddig nem.

(#2) szállitó válasza adalbert1 (#1) üzenetére


szállitó
senior tag

ez igy igaz de ezek is alacsony visszafizetési százalékkal müködnek majd mert egyrészröl valoban nagy az adó másrészröl meg kell az irreális profit.

(#3) adalbert1 válasza szállitó (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, de ha megvalósul az, hogy tényleg teljesen nyitott legyen ez a piac, akkor már csak a fogyasztó döntése, hogy melyik cég játékát válassza, és pl. kíváncsi lennék arra is, hogy hány százalékkal csökkent mondjuk a tippmix által hozott profit az elmúlt pár évben, mikor a netes fogadóirodák megjelentek. Tehát szerintem ha nem lesznek képesek egy viszonylag játékosbarát normális szisztémát kidolgozni, akkor hosszabb távon a legtöbb fogyasztó átpártol majd más cégekhez.
A pókert meg kíváncsi leszek, hogy hogyan oldják meg, ugye ott van egy bevett séma, amit alkalmaz a legtöbb cég (kisebb-nagyobb eltérésekkel a rake terén), ha nagyon kedvezőtlen lesz, akkor szintén kevesen fognak majd ott játszani...

(#4) szállitó válasza adalbert1 (#3) üzenetére


szállitó
senior tag

csak hogy erre egyelöre esély sincs mert ép múlt héten döntöttek arrol hogy az aranytojást tojó tyúk marad az állambácsinál. a nem legállis internetes sportfogadásban és a külföldre kiutaztatott pénzek pedig már most is jelentösebbek mint a tipplimix bevétele.kb 2/3 1/3 arányban a szzrt é a kissebb szelet. de ez a lottó illetve a számsorsjátékok bevételéhez képest csak egy kis szelt a tortábol

[Szerkesztve]

(#5) Hakuoro válasza szállitó (#4) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Nem játszom gyakran 6-os lottón. Talán ezen a legkisebb a nyerési esély.
Egyébként az államnak legalább 40 milliárd jön be a szerencsejáték zrt-től évente adó címén!

(#6) raszputyin


raszputyin
senior tag

Lottó helyett tőzsdézzetek. Ugyanolyan szerencsejáték, csak épp pozitív a várható érték!

(#7) adalbert1 válasza szállitó (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet hogy ezért kellene valószínűségszámítást tanítani már akár általános iskolában is :), hogy az egyszeri userek megtudják, hogy milyen kevés a nyerési esélyük (habár egyik haverom szerint 50-50, vagy bejön, vagy nem :D ).
Viszont komoly konkurencia nélkül nem fog változni semmi, ha ez az egész állami monopólium marad.

raszputyin: hát azért tőzsdéhez nem árt valamilyen közgazd irányú alapképzettség sem, na meg azért nagyobb lé belekezdeni, mint venni mondjuk egy lottószelvényt.

[Szerkesztve]

(#8) Rommel6600 válasza Hakuoro (#5) üzenetére


Rommel6600
őstag

40 milliárd? Csak veszteséget termel ;]
Azonnal adja el az állam kb 200 millióért! Ez megy manapság...

(#9) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Párommal mi is veszünk lottót minden héten. Tudom, mik az esélyek (1:90*89*88*87*86), tudom, sokan ebből gazdagodnak meg eszeveszett módon, de veszünk! Álom 175Ft-ért. Utána végiggondolom, hogyan költsem el, osszam be, hogy ne rontson el. Kinek adnék. Mennyit? Életjáradék? Lakás? Saját cég? Van miről álmodozni... Nekem ez az álom megér 175 Ft-ot.

[Szerkesztve]

(#10) And válasza TompapaTM (#9) üzenetére


And
veterán

Hi!
''Tudom, mik az esélyek (1:90*89*88*87*86) ..''
Ennél azért egy kicsit nagyobb ;), 1:44'000'000 körüli, tehát kb. 120-szor nagyobb, mint amit említettél.

(#11) szállitó válasza And (#10) üzenetére


szállitó
senior tag

90*89*88*87*86 / 1*2*3*4*5 igy jön ki 43949286. egyébbként a hatoslotton nagyob az esély nyerésre ott csak 45*44*43*42*41*40 / 1*2*3*4*5*6 ...........

(#12) Steelheart válasza szállitó (#4) üzenetére


Steelheart
senior tag

Hát kérlek ha új cégek bejönnének, akor is a Szerencsejáték ZRT-nek lenne a legnagyobb ajánlata, nyilván nem vennének sokan mást. Amúgy meg sztem vagy 5ös lottó, avgy semmi. Amilyen kicsi mindegyiknél az esély, annyiért már vagy milliárdokat adjanak, vagy hagyjanak a búsba a koszos százmilliókkal, még egy valamirevaló házra sem elég. :)

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#13) concret_hp


concret_hp
addikt

lottó = önkléntes adófizetés :)

sztem eléggé tudott dolog, hogy a lottó állambácsi zsebét gazdagítja, és mégis heti nemtom hány millió szelvényt feladnak. ráadásul mint megtudtam már 175 pénzér? ötösön a kettes mennyit fizet? egy ezrest? 10* pénzt tuti nem. évente egyszer bejön, többi bukó, megéri? :U

persze mindenki reménykedik, hogy majd megnyeri a fönyereményt és akkor aztán mi lesz... :U de azért erre k* kicsi az esély, inkább iszok egy sört. egy kis tuti öröm az életben :)

amugy európában elég kevés helyen állami monopólium a szerencsejáték.
sportfogadás nálunk ugye csak fosmix van, más országot télleg nem is tudok, ahol állami biznisz lenne a sportfogadás, lásd pl. : szlovák, jugó fogadóridák (mellesleg mi pénz kiáramlik/ott az országból azzal is hogy sokan átjárnak fogadni...)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14) EQMontoya válasza concret_hp (#13) üzenetére


EQMontoya
veterán

igy van... nade aki 20 éve lottózik, úgyse hagyja abba... olyan ez, mint a cigi.

Same rules apply!

(#15) cochy válasza concret_hp (#13) üzenetére


cochy
tag

nagyon jól mondtad : ''mindenki reménykedik''

látnátok néha, hogy az öreg néni-bácsi milyen gondosan tölti ki a szelvényt.
pedig tuti hogy nem magára gondol ....

(#16) Steelheart válasza concret_hp (#13) üzenetére


Steelheart
senior tag

Nagynéném egyszer megálmodta az ötös számait, halál komoly, de aszitte hülyeség, és nem is adta föl. (600 körül volt éppen) Na ez a pech. :D Azért ha álmodnék csak úgy öt számot, egy próbát megérne ;)

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#17) DArchAngel válasza Steelheart (#12) üzenetére


DArchAngel
tag

Korrekt. Csak egyszer nyeném már meg végra az ötöst :D
Amúgy a lottó nagy lehúzás, ezt még az is tudja, aki megrögzött játékos. Én is szeretném már abbahagyni, de az a baj, hogy fix számokkal játszom, és amilyen ''szerencsém'' van, biztos azután nem sokkal húznák ki a számaimat, hogy abbahagytam. Na akkor megütne a guta, mint a Garga bácsit.
Persze így meg sosrem fogják kihúzni a számaimat (lásd: ''szerencsém'') :W

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#18) TompapaTM válasza szállitó (#11) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Ja, igazatok van. Holnap többet veszek! ;)

(#19) Vamp


Vamp
senior tag

Írok valamikor egy hosszabb cikket az ötöslottó matematikájáról, ámultok majd rendesen:D

(#20) Neck válasza EQMontoya (#14) üzenetére


Neck
veterán

Inkább ez, mint a cigi :D Nem is kerül annyiba, a ciginél ha beüt a véletlen, meghalsz, itt ha beüt a véletlen, meggazdagodsz. Sztem.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#21) peterszky válasza Neck (#20) üzenetére


peterszky
őstag

Van benne valami :D

A családban egyszer volt egy ilyen véletlen, de jó nagyot szólt. Nagypapámnak volt 5000 Ft dugipénze (1960-1970 között, nem tudom pontosan), amit betett a bankba, nehogy a nagymamám lecsapjon rá :) Akkoriban kaptak valami szelvényt, amivel nyerni lehetett. Talán félévente húztak. Papa nézi az újságot, megakad a szeme a húzásról szóló híren, hát nem nyert egy Moszkvicsot? Nagy öröm, végre van autó, már jogsi is volt. Rá fél évre ismét húzás volt. Papa nézi az újságot, ismét megakad a szeme a híreken, csak elolvassa kiváncsiságból. Nem fogjátok elhinni, de nyert egy Skodát :D Nem hiszi el, telefonál, ott is meglepődnek, ilyen még nem volt, de csak az övé. Választhat Skoda vagy pénz. A pénzre esett a választás, autó már volt.

Egyik kedvenc történetem. Imádom, amikor meséli.

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#22) concret_hp válasza Vamp (#19) üzenetére


concret_hp
addikt

erre kíváncsi leszek :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23) tildy válasza peterszky (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Anyám keresztanyjáék motort nyertek :) Aztán el is adták, és vettek belőle (kicsit kipótolva) saját házat. Ez midnent elmond az akkori viszonyokról :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) pink75 válasza Steelheart (#16) üzenetére


pink75
aktív tag

nagyanyám anno ki is töltötte a telitalálatos szelvényt, de messze volt gyalog a posta és éppen jött a szomszédasszony biciklivel...természetesen elfelejtette feladni.

xxx

(#25) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Nekünk még 2000 környékén volt négyesünk, 672k-t fizetett, aztán rá egy hónapra nyeretlen szelvényekkel 400k-t nyertünk :D előtt meg két hármas. Sűrű hónap volt.

90 87.5 87.8 87.5

(#26) szállitó válasza peterszky (#21) üzenetére


szállitó
senior tag

Az Autónyeremény betétkönyv volt ilyet ma is vehetsz. 5000-10000-20000-50000 címletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.