Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Menthirist


Menthirist
veterán

érdekes... kipróbálnám (bár nekem annyira természetes már a maya viewportkezelése is :) )

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2) luzerboy


luzerboy
csendes tag

Anno felfigyeltem én is a ph-s hírre, megtetszett nagyon, kipóbálnám énis. Egyébként precíz, érzékeny szrerkezet? Meg gondolom, ha kicsit nyomod akármerre, lassan megy, ha jobban, akkor gyorsabban.

(#3) ByB válasza luzerboy (#2) üzenetére


ByB
addikt

Rettentően míves szerkezet, ahogy írtam is, még nem találkoztam hasonlóval! Alapból is jól vannak beállítva a nyomáspontok, finom mozgatásra kicsit, erős mozgatásra nagyon megindul az adott irányba, emellett pedig igen jól kalibrálható utólag is. A precízsége jócskán felülmúlja az amúgy szeretett, Logitech V500 egeremét! :R

(#4) Ra3


Ra3
őstag

Én még egy régebbi spacemouse-t használtam pár éve, unigraphicshoz kaptuk, de nekem inkább csak látványosnak tűnt mint hasznosnak, mondjuk nem termékfejlesztésre használtam hanem szerszámmodellezésre. Nekem konkrétan az volt a bajom vele hogy a bal kezemet teljesen lekötötte, és állandóan át kellett nyúlkálni a billentyűzetre, szóval az egér-spacemouse párosításnál nekem jobban bevált az egér+billentyűzet combo.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#5) nbk


nbk
aktív tag

kipróbálnám, sőt ha sokat foglalkoznék 3d vel vennék is... imádok a térben repkedni ;)

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#6) ByB válasza nbk (#5) üzenetére


ByB
addikt

''imádok a térben repkedni'' - Google Earth-ben elképesztő hatása van, ahogy suhansz a táj felett. Azon gondolkodtam, hogy vajon nincs valamilyen repülő szimulátor amit támogatna a 3DConnexion? :D

(#7) kekike


kekike
csendes tag

En a cégnél ahol dolgozom ennek a nagyobb testvérét használom (több gomb van rajta- pontosan 8) a Space travellert-t. Hát mit mondjak, elso probalkozásomra nem igazan sikerult pontosan pizicionálnom. Egér -billentyűzet kombó után nagyon furcsa tud lenni :)
De a kütyü nagyon ki van találva azért. Van súlya, igy nem lehet csak ugy lelökni az asztalról és ami a legfontosabb, iszonyúan érzékeny tud lenni. Szinte simogatni és tekergetni kell finoman mint egy női .... na mind egy :D
Ahogy az ember tekergeti a készüléket úgy mozog a modell, rengeteg szabadságfoka van, tehát minden apro mozdulatot lekövet a progi. A beállítása pedig pofonegyszerű, minden gombnak meg lehet adni egy adott parancsot program futtatása közben.
Szoval teljesen hasznos kis jószág csak kell egy kis idő amig az ember megszokja hogy ne akarjon lenyomni egy billetyűt a klaviatúrán a mozgatáshoz, forgatáshoz...
Úgyhogy csak ajánlani tudom én is.

......

(#8) kekike válasza ByB (#6) üzenetére


kekike
csendes tag

Ahonnan vettük, azt emlitették hogy a SpaceNavigator-t inkább játékra használják a kevés gomb miatt, csak azt nem tudtam megkérdezni hogy mégis milyen játéknál lehetne használni :)

......

(#9) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megnéztem a graphit.hu oldalán, nagy betűkkel hirdetik, hogy: ''Megérkeztek az új 3Dconnexion termékek beveztő áron stb stb.'' Most akkor kapható v nem? :U

(#10) ByB válasza kekike (#8) üzenetére


ByB
addikt

Azzal egyet értek, hogy nem ártana még több kalibrálható gomb, gondolkoztam én is egy komolyabb darab beszerzésén, de inkább 3D's Max mester kurzus lett belőle... :R

ui.: Egy jó repülőszimulatorhoz elképesztő lenne!!! :DDD

koxx - Hívd fel őket! ;)

(#11) varga911


varga911
senior tag

Akinek kell az megveszi, de szerintem 21k-t nem ebbe fog ölni egy user. Jókis ketyere az biztos.

(off: szerintem 3ds Max, nem 3d's)
Üdv. :)

(#12) ByB válasza varga911 (#11) üzenetére


ByB
addikt

Ez az eszköz tényleg csak a 3D-s programot sokat használóknak, illetve azoknak éri meg, akik pénzt keresnek vele! :R

ui.: Tényleg 3ds Max, javítom!

(#13) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát itt csupa jó, érdekes cikk van! :R

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#14) Lasi válasza ByB (#10) üzenetére


Lasi
tag

Estleg a Microsoft féle Fligth Simulator? :) Csak egy 5let ;)

Nagyon jó a cikk! Grat! :R :C

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#15) ByB válasza Lasi (#14) üzenetére


ByB
addikt

Ha nem lennék lusta feltelepíteném, de még az uninstall is vagy negyed óra... :D Iszonyat mennyiségű fájlt tartalmaz!

(#16) ace a merész


ace a merész
csendes tag

szeva!
tényleg jó cikk, grat!! :R
tetszik a kis kütyü.. nekem kicsit olyan modern track ball... :P
de fasza... mérnök pályára készülök.. ki tudja talán egyszer ilyen nélkül meghalok
majd kiderül :U
grat mégegyszer!

byez!

Egy dakota közmondás szerint: ''egyszerű, mint taposó aknára lépni''....

(#17) Stein válasza ByB (#12) üzenetére


Stein
csendes tag

remek cikk. ha egyszer unni fogod ezt a nevetséges modellezgetést, akkor fel tudok ajánlani egy komoly szakújságírói állást :) félre a létrát, tényleg nagyon klassz a cikk. magának a cuccnak az áráról én csak annyit mondanék, hogy, ha én, mint felnőtt gyerek képes vagyok venni magamnak egy Logitech G25-öt, hogy autókázhassak (ja, ByB, egyébként működik a gép már...), akkor 20 ropit nevetve adnék ki egy ilyenért, hogy ezzel ''repüljek''. persze munkára nem fognám, az mégiscsak olyan ledegradáló :)

(#18) ByB válasza Stein (#17) üzenetére


ByB
addikt

Remélem jövőhéten is működni fog a gép, bár tudom, ha egyszer kipróbálom... :D Ami pedig az ''állást'' illeti, adjatok nekem kütyüt és én írok róla! Ez a kis szösszenet, egy pillanat alatt zúdult ki belőlem, már annyira hiányzott az írás! :R

(#19) .tnm


.tnm
addikt

mikor láttam előszőr ilyenról hírt /logitech hírlevélben/ akkor nekem is nagyon megtetszett, azt sajnálom csak, hogy egyelőre kizárólag tervezőmunkákhoz használható lényegében... azt képzeltem el -és erre várok, hogy vegyek én is ilyet-, hogy ezzel lehessen majd fps-t irányítani, mivel sokkal kézenfekvőbb egy ilyenen a gugol, feláll, előre,hátra, balra, jobbra, bedőlések, mint billentyűkkel, és még négy programozható írány így is maradna...
remélem egyszer felfedezik az ebben rejlő lehetőségeket...

[Szerkesztve]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#20) ByB válasza .tnm (#19) üzenetére


ByB
addikt

Teljesen egyetértek veled, hatalmas lehetőség van benne, ugyanis rettentő precíz szerkezet! Lehet írok egy levelet a 3DConnexionnak, hogy nem dédelgetnek-e ilyen álmokat?! Csak van közöttük egy pár fps imádó mérnök... :D

(#21) rudi válasza ByB (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Végülis, semmiből sem állna egy olyan drivert írni hozzá, ami az adott mozgásokhoz egy-egy billentyűlenyomást rendel. Ha ez megvan, akkor már lehet is vele játszani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Sanyo válasza ByB (#3) üzenetére


Sanyo
senior tag

Köszi a cikket, kedden rendeltem meg a cuccot és ma délután már ki is hozta az UPS (2 nap a németektől). Egyelőre én is csak ismerkedem vele, talán a google earth alatt a legegyszerűbb begyakorolni az irányítást. A 3ds max miatt vettem, mert egérrel esetlenül ment a nézelődés. :B

Akit érdekelnek a kicsomagolás pillanati képekben, és lesz elég időm, holnap feltöltöm az anyagot. :)

(#23) Sanyo válasza Sanyo (#22) üzenetére


Sanyo
senior tag

(#24) 3DFan


3DFan
aktív tag

Üdv Mindenki! Hogyan lehet egy ilyen SpceNavigatort beszerezni hazánkban. Írtam emilt egy CAD-es cégnek (a nevére nem emlékszem), olvastam, hogy ők a hazai forgalmazók, de válaszra sem méltattak.

[Szerkesztve]

(#25) 3DFan


3DFan
aktív tag

Valaki?

(#26) Sanyo válasza 3DFan (#25) üzenetére


Sanyo
senior tag

Itthon én sem találtam forgalmazót, ezért rendeltem meg a gyártó honlapjáról. Csak egy dombornyomott bankkártya kell és két nap alatt kihozza az UPS.

(#27) 3DFan válasza Sanyo (#26) üzenetére


3DFan
aktív tag

Az a dombornyomott nálam hiánycikk. Gondolom PE-t vettél. Az 59 euro minden költséget tartalmaz?

(#28) Sanyo válasza 3DFan (#27) üzenetére


Sanyo
senior tag

Igen, PE-t vettem, a számlámról nagyjából 21 rongy volt a tranzakció, a pontos összegre nem emlékszem. Pedig nem volt olyan rég. :DDD Az UPS embere ajtóig hozta, aláírtam és már ment is. Semmi egyéb költség nem volt.

Nézz utána a bankodnál a webes vagy internetes bankkártyáknak, én sem arany Visával nyomom. :B

(#29) 3DFan válasza Sanyo (#28) üzenetére


3DFan
aktív tag

Találtam egy írást ezzel a termékkel kapcsolatban, idézek belőle: ...''Még december elején felvettem a kapcsolatot a hazai képviselettel, ahol azt az információt kaptam, hogy január elején érkezik hozzájuk ez a remek kis kütyü. Idei megkeresésemre már más választ kaptam, elmondásuk szerint, annyira olcsó a termék, hogy nekik nem éri meg behozni, azt ajánlották, rendeljem meg interneten a gyártótól. Nincs is ezzel semmi gond, csak akkor miért hirdeti ''.... No comment! :Y

(#30) Sanyo válasza 3DFan (#29) üzenetére


Sanyo
senior tag

Bánja a Kánya, ha az itteni forgalmazónak nem vagyunk jók, ám legyen. :((

(#31) 3DFan válasza Sanyo (#30) üzenetére


3DFan
aktív tag

Mindenesetre elég érdekes hozzáállás.

(#32) ByB válasza 3DFan (#31) üzenetére


ByB
addikt

Állítólag mégis fogják forgalmazni, de még semmi sem 100%!

Az írást pedig tőlem idésted! ;)

(#33) koxx válasza ByB (#32) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma végre megérkezett az enyém is :)) , nagyon profi a kialakítása és a súlya, mint ahogy írtad is. Egyelőre Solid Edge-ben és Google Earthben tesztelem.

(#34) beni3d


beni3d
aktív tag

de volt valami ien kütyü 7000ért...az most meik?Lehet ezt kapni még egyáltalán?Vagy azt rendelitek 20k-ért? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.