Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Manson


Manson
csendes tag

mennyibe fáj egy ilyen?

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#2) ToM2oo4 válasza Manson (#1) üzenetére


ToM2oo4
tag

Az Acomp nevű cégnél 320-340e HUF környékén, de ezt a licites akció keretében 240e HUF-ért vettem. :)

(#3) #19617792


#19617792
törölt tag

Gratulálok az íráshoz meg laptophoz! :R :C
Milyen szép volna ez a laptop csak folyton elcseszik azzal a sok matricával...
A hajamt bírnám tépni ettől :W

(#4) (Kolombusz) válasza #19617792 (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ezt könnyedén le lehet szedni, ha esetleg nyoma marad, akkor sebbenzinnel eltűntethető a ragacs, és voila máris nincs matrica. :)

(#5) k. válasza ToM2oo4 (#2) üzenetére


k.
őstag

Nagyon jó lett a cikk!

És örülök hogy megirtad :)

[Szerkesztve]

(#6) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Örülök, hogy tetszik a teszt. Amúgy én is gondolkodtam rajta, hogy elszedem a 2 kék reklámmatricát, de féltem, hogy ottmarad a nyoma és ha megpróbálom eltüntetni, akkor megmarja a műanyagot. Szóval jobb a békesség. ;)

(#7) (Kolombusz) válasza ToM2oo4 (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A sebbenzin nem fogja, ne izgulj. :)
Már több notit tisztítottam így.

(#8) Daweee válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


Daweee
őstag

...és voila máris nincs garancia. :D Vagy igen :F

(#9) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Nos, a 2 kék reklémmatrica eltávolítva. Szerencsére mindegyik műanyag matrica volt, könnyen lejött és nem hagyott maga után semmit. Így egész más a kinézete! :)

(#10) (Kolombusz) válasza Daweee (#8) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Egy diszmatrica eltávolításáért nem veszited el a garit. :)

(#11) Blaise válasza ToM2oo4 (#2) üzenetére


Blaise
veterán

jó a cikk, de a gép abszolút nem volt olcsó :Y

(#12) ToM2oo4 válasza Blaise (#11) üzenetére


ToM2oo4
tag

Nem, de azért nem is mondható a legdrágábbnak és az a majd' 100e HUF endegmény sem kevés. ;)

(#13) Blaise válasza ToM2oo4 (#12) üzenetére


Blaise
veterán

Hát ez az árengedmény erősen marketingfogás...ennyi pénzért Core 2-es notit lehet venni akár 2 giga rammal ;)

[Szerkesztve]

(#14) ToM2oo4 válasza Blaise (#13) üzenetére


ToM2oo4
tag

Akkor átvertek, de végülis nem bántam meg, mert tetszik a gép! :)

(#15) k. válasza ToM2oo4 (#14) üzenetére


k.
őstag

Azért azt ne mond hogy átvertek.Elég komoly kis gép ls ennyiért max fujitsut kapsz 2gb rammal ami nemcsak hogy gagyi anyagból van(és igen fogtam jópárat tudom hogy nem a legjobbak)hanem még minőségileg sem a legjobb.Nem volt olcsó de ez 1 vaio.A vaio sosem a gagyi minőséget képviselte.
Tapasztalat.

(#16) (Kolombusz) válasza k. (#15) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Így van a vájók mindig is drága notik voltak.

(#17) Klemice


Klemice
senior tag

szerintem elirtad a videóvezérlőt nem x600 hanem x1600 csak megakadt rajta a szemem
jó gép jó árért szerintem

(#18) twollah válasza (Kolombusz) (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Meg ugye bar a Sonyt, mint markanevet is meg kell fizetni.

(#19) Blaise válasza k. (#15) üzenetére


Blaise
veterán

Ennyiért kapsz jó Hp-t, Dell D620-at sőt még lenovo thinkpad t60-at is akár, 3 év garanciával :U

(#20) k. válasza (Kolombusz) (#16) üzenetére


k.
őstag

Ugyebár nekem is vaiom van.Namost ez a laptop (n250N)alig került többe(30 ezerrel)mint a mindenhol kapható lenovo viszont ez már vista businessel van ellátva ami ömmagában 40 ezer forint.Az igaz hogy ujracsomagolt de szerintem ha ilyen áron kaptam 1 duplamagos gépet 1gb rammal és vistával ami még sony is szerintem nem nagy baj.
ÉS az anyagminősége is olyan hogy rákönyöklök és szinte nem is roppan.Igaz nem vok 1 súlyos gyerek de a billentyűzetem olyanokat roppan ettől mig a laptop szinte semmit.Na én ezt nevezem minőségnek.

(#21) k. válasza Blaise (#19) üzenetére


k.
őstag

De azt hogy vaiod lesz azt meg kell fizetni.Ezek azért nem olyan tucattermékek mint pl 1 lenovo.
ÉS különben is ha neki ez kellett szive joga ezt venni.

(#22) Blaise válasza k. (#21) üzenetére


Blaise
veterán

Lenovo t-széria tucattermék ? :D Ne viccelj már

(#23) bambano válasza k. (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez az árszint (a 340 rugó) szerintem a két-két és fél évvel ezelőtti ibm thinkpadek szintje. Ami azért mégiscsak rendes számítógép, nem ilyen sony.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Keitaro válasza bambano (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Ízlések és pofonok, nekem egy Sony szubom van és nem cserélném IBM-re, remekbeszabott egy darab.

(#25) k. válasza bambano (#23) üzenetére


k.
őstag

Talán azért a 2 és fél évvel ezelöttieké mert ez a modell 2 és fél éves :D .

(#26) Den válasza Blaise (#19) üzenetére


Den
veterán

...mondta Andersen, és becsukta a mesekönyvet...

www.simson4t.hu

(#28) Blaise válasza Den (#26) üzenetére


Blaise
veterán

pl [link]

(#29) Den válasza Blaise (#28) üzenetére


Den
veterán

Aham, és elolvastad te egyáltalán hogy milyen sonyról van szó? legalább a specifikációkat olvasd már el, és utána indokold meg, hogy miért is járna jobban a srác ezzel a (használt) lenovóval?

www.simson4t.hu

(#30) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Itt kezd létrejönni egy igazán jó vétel: [link]

(#31) Blaise válasza Den (#29) üzenetére


Blaise
veterán

Már nem azért, de hol olvastad hogy ez a gép használt ? :U
Oda van írva: ''IBM T60 Új. 1db van''

Szerintem a gép felépítése, strapabírósága, valamint a 3 év garancia, és a kiváló support miatt jobban megéri egy bc gép ....azonban ízlések és pofonok különbözőek. De jelent valamit az is hogy itt nem nagyon terjedtek el a Sony gépek, ennek is megvan az oka.

[Szerkesztve]

(#32) DeusHun válasza Blaise (#19) üzenetére


DeusHun
őstag

Akárcsak a tied, nem? Azok a régi szép idők...

Rainforest Alliance Certified signature

(#33) Blaise válasza DeusHun (#32) üzenetére


Blaise
veterán

kötekszel ? érdemi hozzászólás ?

[Szerkesztve]

(#34) DeusHun válasza Blaise (#33) üzenetére


DeusHun
őstag

Ne kérd a logot.
MOD: nem véletlen van offban.

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#35) Blaise válasza DeusHun (#34) üzenetére


Blaise
veterán

?

(#36) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

A cikk kellemesen kimerítő, minden részletre kiterjedő. Gratulálok.
Hogy mennyire volt jó vétel nyílván így nem tudom megmondani, mert sokat dob rajt a személyes tapasztalat is. Lényeg hogy neked tetszen, és használd sokáig örömmel.
Azt furcsállom, hogy 2005-ös gépükhöz nincs gyári akksi.... Ez tutti?

Mindenesetre én sokallom az árát, nekem egy Lenovo-m van majd fél éve. Ami igazából eltántorított a Sony-tól anno, az akkor is az ár-tudás arány volt. Bizony drágák, a keretem viszont véges volt.

Ez az eset hasonlít az örökös iPod vitára. Mielőtt vettem volna egyet, mindent elolvastam róla pro és kontra, kipróbáltam vagy 5-ször. Amikor kifizettem szívtam a fogam, amiért egy rakat pénzt leemeltek a számlámról. Csak használat közben jöttem rá igazán az előnyeire, hogy bizony nagyon testreszabható, és még a szüleim is tudják használni logikus kezelése miatt.


Szóval aki a hardvere miatt fikázza a géped, igazságtalanul bírál. Az erő nem minden.
Ha terheled mennyire melegszik? Venti mennyire hangos?

Jet



[Szerkesztve]

(#37) azbest válasza (Kolombusz) (#30) üzenetére


azbest
félisten

csak belépéssel elérhető.... esetleg screenshoot?

(#38) Vandit.


Vandit.
addikt

Nem hiszem,hogy 240-ért nem lehet jobb notit kapni. :( :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#39) raszputyin válasza Den (#29) üzenetére


raszputyin
senior tag

Az ott most látható T60 lazán erősebb gép, akkor is, ha nincs videókártya (úgyse lehet mire használni laptopban...)
Nagyon csábít is. Amúgy elvben nem használt, ha megnézed. Vettem ezen a helyen, és nagyon korrektnek tűntek.

(#40) ToM2oo4 válasza Jetbrowse (#36) üzenetére


ToM2oo4
tag

Köszönöm szépen a jó véleményt!

Amúgy a hivatalos oldalon volt, nincs gyári akku már, de viszont sok helyen még lehet venni, szóval nem tudom.

Amúgy melegedni azt tud, de csak töltős üzemmódban leginkább, illetve ugye ha a processzor teljes gőzre van kapcsolva. AMúgy meg szinte teljesen hangtalan, a venti lassan pörög, illetve egyáltalán nem, szóval csak közelről hallani, ahogy a HDD megy.

Viszont most van egy elég kellemetlen problémám, miszerint a beépített DVD író kezdi bemodani az unalmast. Leteszteltem ugyanis egy CD-RW-t vele Nero CDSpeed-del és a Quality Check végén 0 pontot kapott, mert rengeteg helyen hibásan olvasott. Ugyanez a CD az asztali gépem mindkét írójában 100%-ot kapott 0 hibával. Szóval a noti íróját cserélnem kell. Meg is van már 2 kiszemelt. Egy NEC illetve egy Plextor slim kivitelű író.

És egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a Sony gépekbe lehet más márkájú írót rakni? Vagy csak Sony-t? Vagy ha lehet cserélni, akkor ezt házilag meg lehet oldani vagy mindenképp szervízbe kell vinnem?

(#41) Den válasza Blaise (#31) üzenetére


Den
veterán

az van írva hogy garancia 2010.07-ig... nem 3 év garancia...


egy gyártó sem úgy adja meg a garanciát hogy megad egy konkrét dátumot a garancia végének függetlenül az eladás időpontjától...

itt is azért van így megadva, mert ez a gép eredetileg 2007.07.-ben lett eladva és a garancia már ketyeg. persze egy 1 hónapos noti szinte új, de csak szinte....

és továbbra is kiváncsi vagyok hogy miért is éri meg egy szinte új lenovo, jobban mint egy új sony a a specifikációk figyelembevételével

segítségként a két gépben eltérő dolgok:

sony 240 000
processzor: pentium M 750 1,86ghz
hdd: 80gb
vga: ati x600 256mb dedikált memória
lcd: 17col 1440x900

lenovo 230 000
processzor: core 2 duo 1,86ghz
hdd: 60gb
vga: integrált intel
lcd: 14,1 col 1024x768

egyedül prociban erősebb a lenovo, kérdés hogy mi haszna belőle egy középszerűminőségű xga felbontású kijelző és az integrált vga társaságában? játszani nem lehet rajta, videoszerrkesztés szintn nem az errőssége, 3d modellezéshez, kiadványszerkesztéshez ez a kijelző vga páros szintén kevés..

de eleve butaság egy irodai munkára szánt gépet felhozni alternatívaként egy multimédia notival szemben... almát hasonlítaz a körtéhez.

ami meg a minőséget illeti, a sony notik burkolata és általános minősége a legjobbak között van.

egy thinkpadet munkaeszköznek szántak annak tökéletes is, én is egy t40-et használok évek óta, nélkülözhetetlen munkaeszközzé vált, de az előző gépem is egy t20-as volt.

a cikkiró viszont láthatóan nem munkaeszközt keresett,hanem egy otthoni multimédiás notit,ami tulképpen egy szórakoztató elektronikai eszköz, és ha vmiben nagyon jó a sony az a szórakoztatóelektronika, épp ezért mutimédás notiként a vaiok ugyanúgy verhetetlenek, mint a t szériás thinkpadek munkaeszközként.

aki meg azon rágódik hogy vmivel drágább mint egy hasonló paraméterlistájú más noti, az nézzen meg élőben egy működő vaio-t, tapogassa meg, stb...

www.simson4t.hu

(#42) ToM2oo4 válasza Klemice (#17) üzenetére


ToM2oo4
tag

Bocsi, csak most néztem vissza a hozzászólásokat és rábukkantam erre.

Szóval jól íram le, X600-as Mobility van benne.

(#43) k. válasza Den (#41) üzenetére


k.
őstag

Ugyebár nekem is vaiom van.Nekem nem volt konkrét cél lehetőleg netezésre meg persze ilyen gyengébb játékokhoz lett a gép véve.Ugyan most nem játszom vele de majd lehet hogy fogok.Szóval a kijelzőjén meglátszik hogy sony.Néztem sok másikat mindet megverte.A sony tényleg a vaio laptopjainál -kivétel pár széria- a szorakoztatásra helyezte a hangsulyt nem a munkára.Azthiszem ezért is szerettem bele :))

(#44) Blaise válasza Den (#41) üzenetére


Blaise
veterán

Akkor csak 2 év és 10 hónap...egye fene

A gép nem lett még eladva, én is vásároltam már ott. A srác ott bontja ki előtted a dobozt, akkor települ fel az oprendszer stb..

x600 vidkártya sem termett különösebben játékra, azonban frankón melegszik és fogyaszt. Aki játszani akar az ne vegyen notebookot...

(#45) Vandit.


Vandit.
addikt

Gondolom ez sokkal szarabb gép :U [link]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#46) yash


yash
senior tag

Nekem csak 3 matrica volt a HP-n. Mindet eltávolitottam, sokat dob a külsején. Két aprócska volt (XP certified, Centrino Duo), meg egy hosszabb (HP ergonomy). Szerintem sokkal vadabb matricák nélkül!

(#47) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Nos valakinek van valami ötlete, hogy lehet-e nem gyári DVD írót rakni ebbe a gépbe? Elfogadja vajon a BIOS?

(#48) ToM2oo4 válasza ToM2oo4 (#47) üzenetére


ToM2oo4
tag

Nos, már kaptam választ, Sony-NEC-Optiarc, Matushita, Toshiba, TSST (Toshiba Samsung), Sony, szóval valószínűleg a legtöbb meghajtóval megy. Most egy TSSTcorp van benne, ez már RAM-ot is ír az előzővel szemben, szóval még jobban is jártam vele, mint a gyárival. :)

(#49) Vandit. válasza ToM2oo4 (#48) üzenetére


Vandit.
addikt

Ennyi pénzért még cserélgetni is kell az írót? :U :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.