Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EnginEEr


EnginEEr
tag

Mitnick könyv? :F

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#2) copass


copass
veterán

ismerős, de majd holnap megnézem a könyvben, most olvasom! :)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3) sh4d0w válasza EnginEEr (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A megtévesztés művészete.

Mondjuk a fentebbi írás kissé elnagyolt, de pl. a Rendszer ellensége (Hackers 2) c. filmben bemutatják a social engineering iskolapéldáját.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) modd3r válasza sh4d0w (#3) üzenetére


modd3r
őstag

Már megjelent a 2. könyve is magyarul, ''A behatolás művészete'' címmel.

(#5) EnginEEr válasza sh4d0w (#3) üzenetére


EnginEEr
tag

az, nemjutott eszembe címe, egyébként megvan a könyv, bár még nem értem a végére... kicsit mást vártam tőle, de végülis érdekes olvasmány...

a kommentem arra akart célzás lenni, h a szerző a könyvből írja az infot, vagy saját fejéből....

Abor-Asör-Apálinka => Asus | AMD | Ati - az utóbbi 2 már egy, de a sör nem válik pálinkává ilyen könnyedén :)

(#6) Rover623


Rover623
félisten

Szvsz nevetséges az egész...bár inkább sírni támadt kedvem miközben olvastam...:O
A ''szerzőnek'' gyak fogalma sincsen arról amiről beszél/ír..helyesírási hibák, logikai bukfencek, értelmetlen idegen kifejezések tarkítják a ''tanulmányt''...amit ráadásul primitív szóhasználat és mondatszerkezet jellemez...:W

Ez a legveszélyesebb de legjelentősebb fázis, az információ átvétel után az áldozat feltehet pár személyes kérdést a fals ügyfélnek.
Ki tesz fel kérdéseket kinek...:F

...a dialektusos tartalmú szövegeket ilyenkor kikell hagynia
Magyarul: a nyelvjárásos tartalmú szövegeket ilyenkor ki kell hagynia...ergo nem használhat pl. dunántúli vagy moldvai csángó kifejezéseket...?:Y

P.S.:
Nem arról volt szó, hogy vmiféle ''szakmai szűrésen'' fognak átesni a címoldalra kikerülő írások...?:P


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#7) paleinho válasza modd3r (#4) üzenetére


paleinho
senior tag

''A behatolás művészete''

csak 18 éven felülieknek? :B
gondolom mi lehet ez eredeti cím, The ART of penetration :W

[Szerkesztve]

(#8) sghc_toma válasza sh4d0w (#3) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Mondjuk a fentebbi írás kissé elnagyolt, de pl. a Rendszer ellensége (Hackers 2) c. filmben bemutatják a social engineering iskolapéldáját.

a Hackers-ben is, Zero Cool és Acid Burn első ''találkozása'' előtti jelenetben.
Imádom azt a filmet :)

in asm we trust

(#9) Salty válasza Rover623 (#6) üzenetére


Salty
csendes tag

Kedves Rover,
Amint látom a Prohardver már füstölög a hozzászólásait számától, vagyis jártas lehetsz a szakmában. De itt kezdődik a nagy kérdés. Minek hozták létre akkor a Logout-ot? Nyilván nem profi újságírók számára, hanem ez egy szabad közösségi oldal.

Visszatérve a cikkhez, belátom, vannak benne hibák, de szerintem logikai bukfencek nincsenek, próbáltam dióhéjban és minél egyszerűbben kifejezni magam, ami a mai IT cikkekben nem nagy szokás.

Személy szerint én az olasz IT újságíróktól vettem példát, amivel nagyon könnyen össze lehet barátkozni. A véleményed elfogadom, és remélem, hogy majd írsz egy hasonló cikket és megmutatod az embereknek, hogy mi is az a social engineering. :C

(#10) sh4d0w válasza sghc_toma (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Hackers-t nem láttam, csak a Mitnickes filmet. :)

https://www.coreinfinity.tech

(#11) ALI_G válasza EnginEEr (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

többek között abban is benne van :)

(#12) Rover623 válasza Salty (#9) üzenetére


Rover623
félisten

és remélem, hogy majd írsz egy hasonló cikket és megmutatod az embereknek, hogy mi is az a social engineering.
Hát sajnos arra várnod kell...:U

Nem fogok ide cikkeket írogatni, blogom sincs, de ha lenne, akkor sem ez lenne a bemutatkozás részében:''A blogom egyértelműen személyes tapasztalatokról szól.''...[link]...;]
Pedig nekem tényleg van ebben a témában (is)...;)

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#13) Salty válasza Rover623 (#12) üzenetére


Salty
csendes tag

Most megbántottál, de gonosz vagy. :O :D Megyek és gyászolok, az életkedvemet is elvetted, pedig el se tudnád képzelni mekkora lelkesedéssel kezdtem bele.

[Szerkesztve]

(#14) Avalon válasza paleinho (#7) üzenetére


Avalon
tag

:DDD :DDD :DDD

Elektronikus kámaszutra?

[Szerkesztve]

(#15) Avalon válasza sh4d0w (#10) üzenetére


Avalon
tag

Az melyik volt? Cím?

Én a könyvet olvastam (az első részét, a második meg... hoppá, itt a Karácsony! :DDD ), az szerintem jó volt. A példák néha mondjuk kicsit erőltetettek voltak, olyan érzésem volt, hogy valós körülmények közt simán megbuknaa sztori, és így nekem már nem volt annyira hihető, habár mint mondtam nekem végeredményében tetszett a könyv.

(#16) sh4d0w válasza Avalon (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hackers 2: A rendszer ellensége [link]

https://www.coreinfinity.tech

(#17) westlake válasza Salty (#13) üzenetére


westlake
félisten

kivancsi vagyok, melyikotok loki ki elobb a masikat a homokozobol :DDD

Play nice!

(#18) Xpod


Xpod
addikt

A cikket nem olvastam el. Mindkét Mitchnik könyvön, illetve a Háló Kalózai: Hogyan lopjunk el egy kontinenst című könyvön is átrágtam magam kb fél éve.. Érekes olvasmányok és elég valóságszagúan vannak tálalva. Szerintem lehet belőle tanulni, na nem a hackelést (de a lényegesebb elveket meg lehet érteni), hanem hogy mikre érdemes odafigyelni.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#19) Rover623 válasza westlake (#17) üzenetére


Rover623
félisten

Én nem hagyom magam, mert akkor neki maradna a vödröm meg a kis lapátom...:B
Rossz hatással van a PH!-n lézengő sok fiatal, befolyásolható elmére az ilyen viselkedés...
Ugyanolyan káros mint a nem létező konfiggal való hencegés...:(

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.