Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8Ball


8Ball
tag

Respect :R nagyon teccett a cikk.
Én is álmodoztam ilyenről a PII korszakom elején, csak nem volt rá keret :(
Ami viszont feltűnt az a 192bites RAM-busz. Gigantikusnak tűnik az akkori S3amhoz képest :DDD

[Szerkesztve]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#2) Konflikt válasza 8Ball (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

Valójában nem 192 biten, hanem 3x64 biten kapcsolódnak a RAM-okhoz:)

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3) Borgi


Borgi
aktív tag

Üdv!

nekem volt 1 ilyen meg haveromnak is végül mind2 nála kötött ki miután vettem egy gef2 mx 200-at :) asszem nekünk is 12 megásak voltak de már nem emlékszem. Viszont nem hinném hogy túl adott rajtuk és ha szeretnéd megkérdezhetem megvannak-e még :) annyit tudok hogy nem sli-ben használta hanem 2 gépben ez kb 6-8 éve volt inkább 8 :)

bye

Resistance is Futile!!

(#4) ktg3 válasza Borgi (#3) üzenetére


ktg3
őstag

de gyorsan telik az idő..
neee :O
erre asszem most mást nem tudok mondani

(#5) Konflikt válasza Borgi (#3) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát igen, jó rég volt. 1998ban jelent meg, szval 9éve már:) Hát az mx200 az jóval erősebb kari volt már akkor. Amugy többen gyűjtik őket, lehet kell vkinek.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6) Lasi


Lasi
tag

Gratulálok a leíráshoz! :C

Nagyon olvasmányos, és bár használtam én is Voodoo 2-t,
ez a cikk most meglepett. De régen volt ;)

:R

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#7) bossvico


bossvico
senior tag

Nagyon klafa cikk, meg az emlékek amik ilyenkor feltörnek.Cak hallgattam a nagyokat, akiknek akkor volt és csorgott a nyálam, aztán nekem is lett, használtan és őrület volt.A Quake 2 szállt vele.Egy idő után nem is létezett nélküle lehetőség a játékoknál, mindíg kérte a 3d gyorsítót.Mostanában a Physix kártya lesz ilyen?
És a Glide api csúcs volt, ez a d3d egy hulladék volt hozzá képest, Na jó volt nosztalgiázni.

3DFX yeeeeee.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#8) truba


truba
tag

Kiváló írás,grat.hozzá.

(#9) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Csemege!

Gratula!

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#10) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszik a cikk, jó olvasni ilyenekről. :)

***

(#11) Zotya84


Zotya84
őstag

Tetszik ez a retro.

Itt hever előttem egy Diamond Multimedia Mosnter 3D PCI 4MB-os kártya. Sajna kábelem nincsen hozzá, pedig jó volna kipróbálni mit is tudhat. (ilyen chipek vannak rajta: 3Dfx 500-0004-02 -ez pontosan mi lehet? V1? V2?)

(Délután tudok róla képet linkelni.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) Yutani válasza Zotya84 (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az egy Voodoo1 kártya. Szerintem hanyagold, V2 alatt retrózni sem érdemes... :DDD

#tarcsad

(#13) Incognito válasza Zotya84 (#11) üzenetére


Incognito
senior tag

Szerintem ez Voodoo 1 lesz, mert a Voodoo 2 -eseken már 8 mega volt a minimum (de lehet rosszul emléxem)...

(#14) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Tetszett a cikk gratula! Régen mindig szerettem volna egy Voodoo karit (igaz V3-at), de t
úl drágák voltak :(
Így hát akkoriban nekem csak a frenetikus :DDD SiS 6326 illetve a Savage 4 maradt. Régi szép idők... :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) dennisjunior válasza Zotya84 (#11) üzenetére


dennisjunior
tag

A Diamond Multimedia Mosnter 3D PCI 4MB az pontosan Voodoo 1, ilyenem volt anno. Nagyon jó kártya volt a maga idejében, egy NV Riva 128-al tudtam összehasonlítani, ahogy vissza emlékszek jelentősen alulmaradt képminőség és teljesítmény tekintetében a Voodoo-val szemben. Akkoriban még ennyire futotta az Nvidia-tól :).

(#16) Dottore


Dottore
addikt

Ez nagyon szép volt.

Még néhány könnycseppet is elmorzsoltam a szemem sarkában.

Grat a cikkhez. Nekem egy Matrox G4 szenderült hosszú szolgálat után jobblétre az egyik gépemben.

(#17) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Jó cikk :R
Anno nekem volt 1-es, 2-es is.
A 2-es-t nagyon sokáig használtam...
Ha jól emlékszem az AvP2-kor adtam el....
Utána fektettem be egy voodoo 5500 pci-ba, nagyon király képe van (még meg van)...
Volt Agp-sem is, és voodoo4 pci-m is utána...azokat már eladtam...
Ha lenne 3dfx kari még biztos az lenne nekem is, most Ati párti vagyok...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#18) Konflikt válasza bossvico (#7) üzenetére


Konflikt
addikt

Physx kicsit más. Nélküle is megy bármilyen játék, sőt a PPU-val egy fps-t se gyorsul a game, ''csupán'' realisztikusabbak lesznek tőle a különbőző nagy számítási kapacitást igénylő részek (robbanások, ütküzések, modellek stb.) A CPU-tól a fizika számítását veszi át. Amugy: [link]:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#19) Konflikt válasza Zotya84 (#11) üzenetére


Konflikt
addikt

Bizony, ez egy voodoo 1 lesz, a legtöbb v1 Diamond volt.
Ez lesz az: [link] :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#20) ollie válasza Konflikt (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hogyne gyorsulhatnának a játékok tőle? Pont te írtad, hogy a CPU-t tehermentesíti a fizikai számításoktól. Vannak olyan esetek, ahol a CPU és nem a VGA korlátozza a játék sebességét (vagy mindkettő).

***

(#21) Konflikt válasza ollie (#20) üzenetére


Konflikt
addikt

Pedig nemgyorsul tőle. Amennyire tehermentesíti sztem az kevés. Lehet benne van a ph-s cikkben is.

mod: benne van - A játék sebességére nem volt különösebb hatással a PPU, átlagosan ugyanolyan sebességet mértünk vele és nélküle is, szóval elmondható, hogy nem dolgozott az általános sebesség rovására.

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#22) kiskakas válasza Konflikt (#21) üzenetére


kiskakas
senior tag

köszi a cikket és egyben a megemlékezést a kártyáról.. Annó horror áron a Ready-ben vettem egy Elephant Voodoo1-est és látástól vakulásig nyomtam a Forsaken-t:) Aztán nemsokkal később kéz alól sikerült szereznem egy bécsből behozott 12megás Creative kártyát, isten volt.
[link]

[Szerkesztve]

(#23) ollie válasza Konflikt (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nade a játékok nincsenek erre optimalizálva. Nagy különbség lesz, ha majd a játékokat optimalizálják is.

***

(#24) acrored


acrored
csendes tag

Hat bizony anno volt nekem is egy ilyen tipusu videokartyam. Sokaig kellett sporolnom, hogy tulajdonomba keruljon, de megerte. Elvezetes volt alatta jatszani. Utolag eladtam, de most mar banom. Most remekmu erteke lenne. Egy korszakot irt.

(#25) cskamacska válasza Yutani (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

Nana! A korabeli játékhoz igen is hozzátartozik a korabeli konfig és a korabeli szaggatás is. :DDD Csak így teljes a retro érzés. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#26) cskamacska válasza ollie (#23) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem fognak feltétlenül ''gyorsulni'' az új játékok a külön pizikai koprocitól, hanem egyszerűen bonyolultabb, valósághűbb fizikai modellezést fognak használni jelenlétében.
A már megjelent de ppu-t nem támogató játékokat meg szinte biztosan nem fogják(valszeg nem is tudják) optimalizálni, hogy ppu mellett gyorsuljanak, a közeljövő játékainál meg csak készítenek ppu-s és ppu nélküli fizikát is a programhoz, így nem fog bekövetkezni az, hogy ppu-val 130 fps is megvan egy játékban, nélküle meg a 30 is nehezen.
A Voodoo 1 sem ''gyorsított'', hanem lehetővé tette a normális 3D-s megjelenítést, mindenféle + effektel együtt. Erős procival szoftver renderben is megvolt régen a 30fps, de az sehogy sem nézett ki a 3dfx féle 3D-s képhez képest. :)

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) Skica


Skica
őstag

Screamer autóverseny isteni volt vele, és SLI-ben a Serius Sam. :R

.: No Comment Grp:.

(#28) (Kolombusz) válasza cskamacska (#25) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ezekkel a cumókkal a maguk idejében nem sok dolog szaggatott. :R

Tény, hogy a 3dfx sok hibás döntést hozott. A ddr ramot az istenért nem akarták bevezetni, izomból akarták megoldani a gondokat, pakolták sorra a gpu-kat a nyákra.
És az oem piac felé mozdultak el a voodoo3 idején. Innen indultak ki a problémák.

(#29) cskamacska válasza (Kolombusz) (#28) üzenetére


cskamacska
addikt

Szvsz egy komoly hibát követtek el, megvették az STB-t.
Némi nemű + profitért cserébe szakítottak gyak az összes kártyagyártóval, csúsztak a projektjeik, és tán némi ideiglenes anyagi gondjaik is jelentkeztek.
Na most, ehhez képest az nVidiákénál fejlesztettek őrült tempóban, 1,5 év alatt 3 kártyagenerációt dobtak piacra. A megcsúszott V5-nek egy nálánál későbbi generációs kártyával kellett megküzdenie(ha a Geforce 256 idejében adják ki, mindent lemosott volna a színről, és valszeg még ma is lenne 3dfx), a rossz széria pedig maga alá temette a céget. Szvsz.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#30) Franticfox


Franticfox
tag

Anno kimaradt a Final Fantasy VII. Azóta nem vagyok hajlandó végigvinni, elhatároztam, hogy veszek egy PS-t, vagy egy Voodoo karit, amin Glideban nyomhatom! :DD

A cikk nagyon tetszett!:)

[Szerkesztve]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#31) opr


opr
veterán

Kössz a cikket, de jó volt visszaemlékezni :B
Emléxem régen, ha volt valami játék, mai szaggatott, akkor 2 voodoo2-t összepakoltunk (haveré+ enyém), egy hétig nálam volt, nálam toltuk a game-el, utána egy hétig náluk...
Nameg UT-nak valami hihetetlen gyönyörű képe volt rajta... Azóta sincs olyan szép képe semmin sem :O

Szóval télleg kössz, jó volt visszaemlékezni ezekre az időkre :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) Pet_i


Pet_i
senior tag

De jó volt erről olvasni. Rögtön eszembe jutott életem legelső gépe, amelyben egy 2 megás S3 Virge ketyegett vadul, aztán megérkezett hozzá a várva várt InnoVision Voodoo 2 Mighty 12 MByte (pont, mint a cikkben). Hát ez a kettő kombóban egy csoda volt, napokig nyomtam rajta még a Fifa '98-at, ha jól emlékszem meg az Nfs2-t...a régi szép idők! :)

[Szerkesztve]

(#33) ttower


ttower
aktív tag

voodoo 2-höz driverek mindenféle OS alá
[link]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#34) Konflikt válasza kiskakas (#22) üzenetére


Konflikt
addikt

Azt elhiszem:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35) Konflikt válasza ollie (#23) üzenetére


Konflikt
addikt

Nemfognak gyorsulni, a ppu nem arra van kitalálva

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#36) Konflikt válasza (Kolombusz) (#28) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát igen. nem elégedtek meg a bevételekkel, oem piacot és magukénak akarták tudni. ez nagy hiba volt. DDR ram Daytonával jött volna, amire sajnos már pénz nemvolt, néhány prototípus került ki csupán.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#37) Konflikt válasza opr (#31) üzenetére


Konflikt
addikt

Emléxem régen, ha volt valami játék, mai szaggatott, akkor 2 voodoo2-t összepakoltunk (haveré+ enyém), egy hétig nálam volt, nálam toltuk a game-el, utána egy hétig náluk...

Zsír :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#38) Rocko


Rocko
tag

Ahhh... /hátradőlőnosztalgiázószmájli Régi szép vodoos idők V1 és V2 is volt... P2 266MMX + V1 (aztán V2)... A V2 kettő után a másik nagy klasszikus került hozzám a Riva TNT 2

[Szerkesztve]

(#39) ttower


ttower
aktív tag

a voodoo 2-esekből nem lehet quad sli-t kihozni?
2d-s vga -> külső kábel a voodoo slihez -> másik külső kábellel a masodik slihez -> monitor

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#40) Májsztró


Májsztró
addikt

valóban jó az ilyen írásokat olvasgatni ! a Quad-ot meg nemtom , hogy meg lehetne -e aplikálni , valszeg olyan driver is kéne hozzá ami 4 videókárolyt lát .... de ugye olyan egyáltalán nincsen ! Vagy lehet hogy menne sima SLI driverrel is , csak mindengyik karihoz fel kell tenni .... ezt csak azt tudhatja , akinek van 4 egyforma V2-ese és összekötötte már ! :DD

(#41) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

és nőtt a teljesítmény sli mellett, az egykártyás eredményekhez képest? vagy ezt nem nézted?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#42) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát manapság már sok értelme nincs ezeknek a régi kártyáknak, hiszen már fillérekért hozzá lehet jutni egy nagyságrendekkel jobb kártyához. Ezek fölött már elmúlt az idő, a polcra még ki lehet tenni őket, de másra nem igen érdemes használni őket.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) shankeesham válasza ttower (#39) üzenetére


shankeesham
tag

Ellenben 2db Quantum3D Obsidian2-t 2*24Mb memóriával el tudnék képzelni sli-ben. Az 48Mb lenne. Kíváncsi lennék rá. Bár nem emlékszem rá, hogy lehetőség lett volna az összekötésükre, de lehet, hogy gyártottak, olyan verziót is, ami alkalmas sli-be való alkalmazásra. Fene tudja.............. :)

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#44) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Ha valakinek lenne eladó a cikkben is leirt VooDoo 2 páros, akár más gyártótól is, korrekt áron, az egy privivel dobon már meg. Köszönöm !

(#45) Bull Boss válasza Bull Boss (#44) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Ja és még egy VooDoo 3 3000-nek is szép képe van UT -ban Glide ban ?? :DDD

(#46) Bull Boss válasza Bull Boss (#45) üzenetére


Bull Boss
senior tag

:R Már egyet szereztem, még kellene 1db Gainward gyártmányú Voodoo 2 , ha valakinek van ne habozzon privit irni :R

(#47) akos86


akos86
aktív tag

Elolvastam a leírást minden eliamerésem.Egyszer nekem is volt egy voodoo 2-es kártyám.Hát igen az maga volt a csoda!!!!Nagyon szerettem csak sajna eladtam de máig bánom.1999 ben kaptam az első gépem PII 333MHZ akkoriban ha vkinek volt Voodoo2 es kártyája az igen nagy dolognak számított.

3dfx, gone but never forgotten...

(#48) Májsztró


Májsztró
addikt

-3dfx.nfo (3dfx kártyák tesztjei, különösen ajánlott!): [link] :C :R

(#49) Konflikt válasza Májsztró (#48) üzenetére


Konflikt
addikt

;)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#50) s_henderson


s_henderson
csendes tag

Nekem egy Gainward Voodoo Banshee volt az első 3D kártyám. Glide-dal toltam, gyönyörű képe volt. Régi szép idők...😃

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.