Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Rák

Hozzászólások

(#201) raver válasza Akheron (#200) üzenetére


raver
aktív tag

Hogy lehetetlenné tette-e? igen, mondhatjuk. Suliból is nagyon sokat kihagyott. Bár ez volt a legkisabb gondja.


Moderáltam , mert Akheron törölt mondataira vonatkozott. - Batman

(#202) Batman válasza Akheron (#200) üzenetére


Batman
őstag

Azért a poénkodásnak is megvan a határa, és ez szerintem nem poén, kérlek moderáld magad vagy én fogom megtenni!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#203) raver válasza Batman (#202) üzenetére


raver
aktív tag

Köszönöm szépen :R :R :R
Bár ha meghagyod, az lehet nagyobb bünti lett volna.....

[Szerkesztve]

(#204) Akheron válasza raver (#203) üzenetére


Akheron
senior tag

Hát ez szép. :) Most mindenki, aki nem látja már, azt fogja hinni, hogy valami csúnya dolgot műveltem. Igaz, gondoltam, hogy ez lesz.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#205) Batman válasza Akheron (#204) üzenetére


Batman
őstag

Mert igen is ''csúnya'' dolog volt!
De ebbe itt nem akarok belemenni , erre is megvan a megfelelő hely.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#206) REDeath


REDeath
őstag

Csak gratulálni tudok Batman :R :R Iginotus neked is :R ez a helyes hozzáállás :C

személyes imerősöm nem volt rákos, de a családban több családtagot emiatt nem is ismerhettem, bár nem voltak mind vérszerintiek. Nemrég szüleim ismerősének a fia került nehéz helyzetbe, a feleségéről derült ki, és egy hónapja sem volt :U
Kötelező szűrés amúgy szokott lenni? vagy akinek nem könnyen felfedezhető, ő hogy szerez róla tudomást? pl. ha valakinek fájdogál valamije, és fáradt is, de csak arra gondol hogy biztos beütötte és azért fáradt mert keveset alszik..? Mert az orvosoknak lehet hogy bizonyos dolokból egyértelmű, de lehet a betegnek fogalma sincs az egészről, meg hogy mik a leehtésges tünetek, és ezért nem is gyanakszik :(

Mégegyszer grat az íráshoz :R

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#207) Batman


Batman
őstag

[link]

Találtam ezt a cikket, ami szerintem többé kevésbé fedi a valóságot és jól írja le a helyzetet, hogy mivel szembesül az aki ezzel a betegséggel kűzd.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#208) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Rájöttem, mi az a fakéreg, Macskakarom-nak hívják, de hogy mi volt az eredeti neve... :F

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#209) cherockee


cherockee
aktív tag

Hát először is ERŐT, meg hosszú és eredményes életet kívánok! (nem, nem vulkáni lenni, csak nem akartam sajnálkozó lenni, mert tényleg nem az kell ide)
Tetszik az írásod, alapjában véve könnyed, érdekes, és elgondolkodtató. Nem az az igazán dark novel, mikor a végén fizikai fájdalmaid vannak napokig, nem egy ilyent olvastam már, ki is röhögtem őket, és most itt van az ellenpélda. Erről szól ez a dolog:). Ezért átverés a Heroes (fan vagyok azé:))...az igazi hősök sose láthatók...

3 apróság:
Metrón minap mellettem ült egy hölgy, 50+, mikor leült, kezében egy papírral, majdnem kibökte a szemem, még csak oda se nézett, erre lapozáskor a nagy zenére-magam-elé-bambulásomban (kedvenc sportom a futás után) megzavart egy szó, cista...Kicsit elgondolkodtam, bambulásomból nem sokáig zökkentett ki, ilyenkor mindig hatalmas vitákat vívok magammal, gondolatban, és most eszembe jutott. Elmondhatom, hogy nem éreztem szánalmat-sajnálatot-lenézést, neki ez a sorsa, ahogy mindenkinek megvan a sajátja. Alapvetően már filozofálnom kéne ahhoz, hogy el tudjam magyarázni miért éreztem úgy, hogy ez az ő keresztje, ahogy te is írtad. Sajnos hosszú és fájdalmas történetek végére jöttem rá, hogy nem kell mindenkivel törődni, csak azzal aki kér rá...Ezért is tudok teljesen hideg fejjel elmenni a maszkos-mankós-viharverte emberek mellett, viszont ezért is szoktam táskát-buszra-vonszoló embereknek segíteni, vagy neadjisten zsepit osztogatni:) (unom, mikor a csendes, ambient zenéim közepében szipogást hallok, a mellettem álló orra irányából:)). Neked is csak annyit tudok kívánni, hogy tovább, így, kicsit kutass esetleg, nem feltétlen orvosi irányba, hogy mi és miért történik, ha már történik...valahol ez az értelme...
A csodaszarokról és a valós alternatívákról meg annyit, hogy ahogy mindenben, itt is sok a zsebmágus, rohadék falékony-húsdarab, aki még a haldoklóba is belerúg, de ugyanakkor legalább annyi a valós, tényleges alternatíva. Láttam már ex-gerinctöröttet mutogatni a röntgenképeit, meg azt, hogy milyen az új (gör)deszkája...
Zárásképp: tényleg sokat lendíthetsz a közhozzáálláson, ilyen kicsivel is...emellett javaslom, ha egy picit is úgy érzed, van ennek az egésznek valami oka, keress-olvass.

(#210) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

:R

Mindig megdöbbenek, hogy mennyi erő van az emberekben.

Ha majd ilyen helyzetbe kerülök, belőlem egy kupac, reszkető massza lesz.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#211) Bubu79 válasza Algieba (#210) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv :)

Soha ne vedd tutira, hogy nincsen meg Benned az erő :)

''Ha majd ilyen helyzetbe kerülök, belőlem egy kupac, reszkető massza lesz''
Ne légy ennyire negatív - miért kerülnél ilyen helyzetbe? Neked sincsen több esélyed rá, mint bárki másnak...
Szoktam olvasni a topikodat és tudom, hogy milyen problémáid vannak az egészségeddel, de abból kiindulni, hogy minden betegség megtalálhat, azért túlzás :)

Ajánlom figyelmedbe ezt a hsz-t: [link] - amit benne leírtam, az az én esetemben teljesen fedi a valóságot...

Hidd el, sokat lendíthet a lelkivilágodon, ha másként állsz az élethez, és leginkább Önmagadhoz :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#212) Batman válasza cherockee (#209) üzenetére


Batman
őstag

Örülök, hogy tetszik az írás, nem akartam sötéten ábrázolni, csak leírni mi a valóság, de akkor úgy néz ki ez sikerült.

Az , hogy nem kell mindenkivel törődni se teljesen igaz sokan annak ellenére , ''szomjaznak'' a törődésre, hogy nem mutatják vagy kérik. Ennek sok oka lehet , büszkeség, konokság, vagy szégyelli magát.

Arra , hogy ennek mi lehet az oka nem igazán értem mire akartál kijukadni, szerintem nincs oka és ha van is nem lehet megmondani mi az, de ezen már túl vagok nem igazán érdekel mi volt az oka.
De kicist belegondolva, mégis érdekel olyan szempontból ha megtudnám ,hogy ez genetikai, vajon milyen érzésekkel mennék bele egy gyerekválalásba majd a jövőben ,hisz megvan rá az esélye ,hogy örökölje és ha nincs szerencséje pár év alatt el is viheti ez a betegség. Ezt feldolgozni nem lenne könnyű , hogy ha nem is közvetlenül te de felelős vagy a haláláért. De valszeg sose fogom megtudni miért vagyok rákos , és vajon genetikai hajlamom van e rá.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#213) physicist


physicist
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire vág ide, úgy értem mennyire van itt a helye, de írnék pár sort a sugárterápiáról, főleg hogy hogyan működik. (úgy értem, nem a berendezésekről) Igyekszem összefoglalni érthetően a lényeget. Amennyiben off lenne inkább, előre kérek elnézést.
Először is néhány alapvető fogalmat kell tisztázni. Mint azt már többen emlegették, a sugárterápia úgynevezett ionizáló sugárzások alkalmazásával történik. Az ionizáló sugárzás 3 fajta lehet: alfa, béta illetve gamma sugárzás.
1. A gamma sugárzás nagy energiájú (MeV (mega-elektronvolt) nagyságrendű) elektromágneses sugárzás, és mint olyan exponenciálisan csökken az intenzitása minden közegben. Természetesen függ a csökkenés mértéke a közeg anyagi minőségétől, de
mivel az ember testének több mint 80%-a víz, ezért az ember jól közelíthető vízzel ilyen szempontból. A gamma sugárzás emberi testben cm nagyságrendű távolság alatt nyelődik el, de az exponenciális jelleg miatt, nyilván az út korábbi szakaszában adja le energiája jelentős részét.
2. A béta sugárzás nem más, mint egy nagy mozgási energiájú (sebességű) elektron. AZ elektron tömege ilyen tartományban is kicsinek mondható, ezért ha közeggel találkozik, a közeg atomjain elkezd ''pattogni'', közben az energiáját nagyjából egyenletesen adja le. Pályája ''zeg-zugos'', tehát az energia leadás elég jól lokalizált. A béta sugárzás emberi testben mm nagyságrendű távolság alatt nyelődik el.
3. Az alfa sugárzás nem más, mint egy nagy sebességű Hélium atom (alfa részecske). Ennek aránylag nagy a tömege, nagyjából 7344szer nagyobb az elektronénál. Az alfa részecske útját emberi szövetben legjobban az ''elefánt a porcelánboltban'' effektussal lehet szemléltetni. Az elefán nagy sebességgel bejut a boltba, ott a pályája jó darabig egyenes, mivel ugyebár elefánt - nehéz megállítani, de elöbb utóbb jön egy fal, majd esetleg ha nem állt meg, még egy néhány. Emberi szövet esetében a fel igen hamar, mikrométer nagyságrendű távolságban bekövetkezik(sejt).
Egy dolog közös a fenti sugárzásokban, ahogy a nevük is mutatja: ionizálnak, azaz elnyelődésük folyamán töltött részecskéket váltanak ki különböző valószinűséggel. Ha éppen nem ionizálnak, akkor energiájuk hő formájában nyelődik el a szövetekben.
És most jön a lényeg: a sugárterápia 2 módon történhet alapvetően:
1.: A sugárforrás kívül van a páciensen. A fentebb elírtak alapján könnyen érthető, hogy ilyen esetben csak a gamma sugárzás, illetve kistestvére, a röntgen sugárzás jöhet szóba(szintén EM.sug.), hiszen ezek a sugárzások képesek a szövetek mélyére hatolni. A célzás ilyen esetben ugynevezett kollimátorral (árnyékolás) történik, azaz a sugárforrás szempontjából igyekeznek kitakarni a besugározni nem kívánt területet, pl ólommal. A fókuszálás nem optikai értelemben történik ilyenkor, hanem úgy, hogy a forrást úgy mozgatják pl egy köríven a páciens körül, hogy a sugarak 1 pontban, a tumor helyén metsszék egymást, így csökkentve az egészséges, de útban lévő szövetek sugárterhelését. A módszer nagy dilemmája, hogy milyen intenzitású sugárforrást alkalmazzanak, hiszen a cél a rákos testszövet TELJES elpuszítása, közben pedig úgy kell alkalmazni a kezelést, hogy a környező szövetek (főleg, ha azok a légző, ideg és/vagy keringési szervrendszer elengedhetetlen részei) ne pusztuljanak egy bizonyos mértéken túl. Ez egy igen bonyolult optimalizálási folyamatot igényel, amely a modern diagnosztikai módszerekkel kombinálva már jól kivitelezhető.
2.: A sugárforrás a páciensen belül van. Itt egy új fogalmat kell bevezetnünk a megértéshez, ez pedig az úgynevezett magreakció. A részleteket félretéve, a számunkra lényeges magreakció olyan, hogy egy atommagot neutronokkal besugározva az atommag egy alfarészecske kibocsátása mellett egy másik atommaggá változik. (Általában (10B(n,a)Li7) reakció) A lényeg pedig az alfa részecske, aminek a fentebb leírt tulajdonságai éppen olyanok, amilyenre nekünk szükségünk van: nagy energiájú, kicsi hatótávolságú. A módszer úgy működik, hogy a páciens szervezetébe ilyen magreakcióra hajlamos elemben gazdag vegyületet juttatnak, majd a tumor területét neutronsugárzással felaktiválják (kollimálva és/vagy fókuszálva), azaz kiváltják a fent leírt magreakciót. Az alfa részecskék ezen a területen adják le energiájukat, és mivel igen kicsi a hatótávolságuk CSAK ezen a területen, és éppen ez a módszer hatalmas előnye. A neutron szempontjából, mivel nem töltött részecske, a emberi test eléggé átlátszó, kivéve azt a területet, ahol a bejuttatott magreakcióra hajlamos anyag felhalmozódik, tehát az útjába kerülő szövetek csak igen kicsi mértékben károsodnak. A módszer ''egyedüli'' nehézsége ez a bizonyos felhalmozódás. A cél az lenne, hogy a bejuttatott anyag CSAK a tumorban halmozódjon fel. A felhalmozódás aránya sajnos napjainkban a % nagyságrendbe esik, így a módszer hatásfoka egyelőre alacsony. Amennyiben ezt a felhalmozódási arányt meg tudnánk növelni, a rák tökéletesen gyógyítható betegséggé válna. Ha ezt valakinek sikerül kivitelezni, az egészen biztosan Nóbel díjat kap.
Még egy adat: mivel a cél az adott szövet teljes elpusztítása, az ide jutó dózis hatalmas, mintegy 70Gray, ami egy ember ÉVES sugárterhelésének több tízezerszerese, tehát az eljárás hatalmas körültekintést igényel.
A szakmai részt félretéve minden tiszteletem az olyan embereké, - mint a topic indítója is - akik képesek ilyen nehéz helyzetben is teljes értékű életet élni. Nekem is vanak a családomban többen akik daganatos betegséggel küzdenek, illetve küzdöttek, úgyhogy valamelyest át tudom érezni a helyzetet.
üdv!

(#214) cherockee válasza Sensei (#192) üzenetére


cherockee
aktív tag

Az a kálcium...a C vitamin tudtommal nem okozhat vesekövet, kiürül, ha nincs szükséged rá, csak az a kérdés, hogy (mikor) mennyire van szükséged...ez olyan, mint hogy napi 2 liter víz kell az embernek...persze, csak van aki a levest nem nézi víznek, és van nyáron is 2 litert iszik...már az észrevehető változásokat okoz, ha napi 4 litert áttolsz a szervezeteden.

(#215) lorcsi válasza cherockee (#214) üzenetére


lorcsi
veterán

napi 4 liter után is kialakulhat a vesekő

(#216) cherockee válasza Batman (#212) üzenetére


cherockee
aktív tag

Pont az tetszett az írásodban, hogy egy 15 éves szemével láttam a dolgokat. Van még dolgod, csinálod, nem hagyod abba, csak azért mert valami izé itt azt hiszi ő a jani, a te testedben:). Erről van szó...

''nekem-nem-kell-segítség-mutatom-ezt-kifelé-emberek'' - volt már pár ismerősöm, aki egyenlőre egészségügyileg nem, de lelkileg a szakadék szélére kapaszkodta magát, a tetőről persze, és kegyetlen nehéz volt nézni, ordítani telitorokból, és aztán majdnem kettészakadni, mikor meg se hatotta...ettől függetlenül nap mint nap nézem az embereket, és hülyén hangozhat, de így észre lehet venni, hogy van néha aki szinte ordibál...

Ok: genetikai hajlamnak is van oka. Az ég kékségének is van oka. Nem fogok itt belemászni a kauzalitásba, páran már leköpték azokat akik fentebb meg merték említeni az egyenlőre alternatív-nembiztos-hüdeócska névvel csúfolt útvonalakat...nem megúszni akarom, de azért kíváncsi lennék egy statisztikára...egy jelenleg gyógyíthatatlannak titulált kór (jó szót írtam? nem szindróma ha jól tudom, de nem is...szóval remélem:) ) ha már a kicsit is alternatív gyógymódok, akár a placebo hatás, akár a gyökerek meggyógyítanak, vagy csak tünetmentessé tesznek, szerintem már az se semmi, nemhogy rögtön kuruzslás. De isten őrizz, hogy itt hittérítsek-reklámozzak, aki akar mennyen csak a vágóhídra, majd látjuk még egymást...Szóval csak arra céloztam, amit itt még nem neveztek meg pszichoszomatika néven, tehát, hogy a legtöbb betegségnek lelki alapja van, vagy ha úgy tetszik a lelki gyengeség okozza a betegség bejövetelét-életképességét.

Egyébként elkezdett érdekelni a téma, végig is olvastam az összes hozzászólást, Lenkei dokit nekem jelenleg egy erőteljes hangulatingadozásra, teljesítményingadozásra javasolták, épp időpontot keresek...

És mégegyszer RESPECT mindenkinek, aki küzd, küzdött...a lényeg már itt van a topicban...

(#217) piqla


piqla
őstag

Ha nekem azt mondanak, hogy rakos vagyok, en tuti feladnam. Persze, csaladom meg magam megnyugtatasara mondogatnam, hogy en vagyok a faszagyerek, mit nekem egy rak a kurva anyad, de belul tudnam, hogy engem csak es kizarolag egy agressziv es gyors lefolyasu tamadhatott meg, es kesz, vege ennyi volt.

Respekt neked es azoknak, akik tudjak, hogy jobbak.

Szereted az állatokat?

(#218) cherockee válasza lorcsi (#215) üzenetére


cherockee
aktív tag

a kettő között nem akartam párhuzamot vonni, csak arra írtam, hogy van aki X gramm vitamint tart szükségesnek minden test számára, minden étkezési szokás mellett, minden égövön, mindenkinek mindenhol, ami SZERINTEM nem igaz...és erre akart példa lenni a víz...pl busmanusok:)

[Szerkesztve]

(#219) cherockee válasza commanDOS (#138) üzenetére


cherockee
aktív tag

Túlnépesedés mint világvége elmélet egy ideje megdöntött dolog, közgazdaságtani rendszerek már igazolták, hogy nem lenne akkor se gáz, ha az etiópok nem halnának olyan gyorsan...Csak az egy másik dolog, hogy piac diktál, vevő eszik...szerinted miért halad olyan lassan az őssejt? Miért használunk X éve elavult belső égésű motorokat? Miért...szóval másik téma:).

(#220) cherockee válasza Rive (#163) üzenetére


cherockee
aktív tag

''standard sejt vs ráksejt'' - a rákos sejt feladata egyszerű, és ennél fogva buta. Mutáns, torzulás...Az egy dolog, ha a gyenge szervezet (ha akarod ne lelki okra vezesd vissza) ''standard'' sejtjeit a brute force agyoncsapja.
''ép'' - te is idézőjelben írtad...azért az vitatható, hogy kinek mi a teljes élet, kinek mi az egészséges.
''AIDS vs rák'' - kb 3 éve döbbentem meg, mikor azt mondták a sprektum egyik ebben a témában tartott délutáni 4-5 órás cikkecskéjében, hogy az aidsesek egy része (arányt nem tudok, de asszem nem is mondták) rákhoz hasonló sejtbúrjánzásokba hal bele.
''A ma hivatalos rákterápiák jobb eredménnyel gyógyítanak, illetve növelik a várható élettartamot, mint bármi más. Szóval?'' - hivatalos....hmmm....szóval az állami hivatalos oktatás a legjobb. Sőt, az állami szállítmányozás, posta, és tömegtransport a legjobb. Vagy nem. Lehet, hogy akkor az egészségügy se? Lehet, hogy nem csak itthon? Lehet, hogy a tömegeket nem éri meg hű de jól eltartani? Lehet, hogy csak azon keveseket, akik kaparnak előre, azokat érdemes megetetni az igazsággal, és pont annyival, hogy kussoljon? Ha tudnád mennyire röhelyes a jelen társadalmi rend...

Arra meg hogy valaki kitalál valamit, életcélja-munkája alátámasztására 2 dolgot jegyeznék meg: Az onkológus is ezt teszi, szinte mindenki mással együtt, bár van aki tudja, hogy hazudik, van aki nem (tudja, hogy) hazudik, és van aki úgy néz ki, nem hazudik:). És persze van olyan is, aki arra alapít céget, ami szerinte tényleg jó...nem mindenki olyan keserű, hogy a másik torkára lépve akarja elérni a mennyországot:). Alapvető elvekben van különbség asszem közted és a fentemlített Doktor között, van aki az emberi lelki erőt minden feletti erőnek tekinti, meg van aki még nem látott eleget. (ez utóbbi mondatom sértő is lehet, de hidd el, nem sértegetni akarlak, csak volt, mikor én is törékenynek néztem azt, ami törhetetlen)

(#221) Batman válasza physicist (#213) üzenetére


Batman
őstag

Szia!

Köszi, hogy ezért reggeltél és ezt leírtad nekünk, valami rémlett még fizika óráról mikor olvastam a hsz-ed , de ez sose volt az erősségem. :)

Amúgy szerintem jól leírtad a lényegét, a dolgoknak, a miként jét is egy ilyen kezelésnek.
El kellett mennem előszőr CT-re , annak alapján az onkológis rajzolt egy ''térképet'' a mellkasomra, kb 15x20 cm-es téglalapott, plusz pár jelölést.
Utána egy kannyargós folyosón keresztül vezettek be a kezelés helyszínére, a falak min 1,5m szélesek voltak, plusz az ajtók se voltak piték.
Felfektettek , egy mozgatható ágyra, a hölgy beprogramozta a gépet, hozzáigazította a''térképemhez'' a célkeresztet, majd kiment, ekkor a gép mely két részből áll, és te a két rész közt fekszel. Elkezdett mozogni különböző szögekben , és változó ideig maradt egy-egy helyen.
Majd egyszer csak abba hagyta a forgást és készen is voltunk, maga a kezelés teljsen fájdalommentes, de több kezelés után , megég az ember bőre , és égéekre való spray-vel vagy kenőcsökkel kellet kezelni. De ha bőröm így megégett pedig nem is oda volt összpontosítva a sugárzás vajon mit művelt odabenn? :U

Az összesített sugárzás amit kaptam 38Gray , sokan voltak akik ennél jóval többet kaptak, de én örültem ,hogy nekem ennyi is elég. Így is a sok izotóp labor sugárkezelés, CT , PetCT, röntgen miegymás, valszeg elég sugárzó egyéniség lehetek, ha majd egy sugárzásmérő közelébe kerülök, tutira megnézetem magam, hogy jobban sugárzok e mint egy átlagos ember! :B

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#222) Batman válasza lorcsi (#215) üzenetére


Batman
őstag

Nekem vesekövem is van........ :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#223) Batman válasza cherockee (#216) üzenetére


Batman
őstag

A lelki okokkal nem igazán értek eggyett, azt hogy ezt magamnak köszönhetem, mert nem voltam elég boldog és ezzel büntetem magam például. Vagy mert valami mélyen bántott és ezzel tört a felszínre.
Nem mondom ,hoyg az ember egésségében nem számít a lelki háttér, de szerintem ezek a stressz betegségre vonatkoznak inkább, magas vérnyomás, fejfájás stb...

Egy tumor nem alakul ki azért mert ideges vagyok!
Nem tudom megmondani neked mi volt az okda, de senki máss se fogja tudni!
genetikai hajlamnak sem lelki oka van szerintem , független a genetika az idegállapottól, szép is lenne ha összefügne. Szerintem akkor sokkal komolyabb bajok lennének a világban, ha minden stresszes embernek beteg gyermeke születne, mert genetikailag ezt adta át neki.
Ez már inkább sci-fi kategória. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#224) Batman válasza piqla (#217) üzenetére


Batman
őstag

A legtöbben így gondolják előszőr , de amikor belecsöppennek rögtön megváltoznak és másképp álnak hozzá. Szerintem az első ''sokk'' után, talpra állnál és kűzdenél.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#225) Rive válasza cherockee (#220) üzenetére


Rive
veterán

a rákos sejt feladata egyszerű, és ennél fogva buta
Kérlek, legalább alapszinten nézz utána, hogy miről is beszélsz. Ez úgy hülyeség, ahogy van.
Akárcsak a folytatás. A sok 'talán, hátha, esetleg, véletlenül' kaliberű feltételezgetéseidet állítod szembe a számokkal, a tudománnyal, és mellé elvárod, hogy egyenrangúként kezeljük őket. De ez nem így működik.

A topikindítónak sok erőt kívánok a folytatáshoz, és gratulálok, hogy eddig is bírta tartással - én kérek elnézést, hogy ez a mellékszál idekerült.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#226) lorcsi válasza Batman (#222) üzenetére


lorcsi
veterán

:(
milyen gyakran jön elő a bajod vele?

nekem olyan 4 évente :((
valami vesesalak izé, se a röntgen se az uh nem mutat sose semmit :F

(#227) Batman válasza lorcsi (#226) üzenetére


Batman
őstag

Nekem 2 éve volt kb. 4mm-es , azóta nem voltam vele dokinal, néha begörcsöl a vesém, de ha azon túlvagyok megint no para. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#228) Iginotus válasza cherockee (#220) üzenetére


Iginotus
őstag

Gondolkodtam, ha a betegségeknek lelki baja van akkor, hogy gyogyítsunk egy 3 honapos gyereket pl.? Vagy, hogy ilyen nagy lelki baj lehet a születés? :)

Az ilyen írók fejére huznám a könyvüket.....

szerk.: Helyesírás..

[Szerkesztve]

Plug and Pray... :)

(#229) D600 válasza Iginotus (#228) üzenetére


D600
tag

Nagyon nagyon sok erőt és kitartást kívánok és büszkén nézek fel rátok amiért így tudtok hozzá állni egy ilyen tipusú betegséghez és a vele járó életvitelhez!

Nem tudni előre, hogy ilyen helyzetben hogyan állnék hozzá, de valószínű én is úgy lennék, hogy a kezdeti sokk után, talpraállnék és kapaszkodnék.

Iginotus: Egy 3 hónapos gyereknek még nincsenek olyan mély gondolatai, mint egy felnőtt embernek.
Saját környezetedben is utána nézhetsz, hogy a lelki baj külső elsődleges jele lehet például az őszülés. Hány 18-30 éves fiatalt látni nap mint nap az utcán megőszülve, vagy őszülés nyomait megfigyelni rajtuk. Több közeli ismerősöm egy kemény szerelmi bánatba őszült meg pár hónap alatt, miután dobták őket. Ez tény, láttam, mert mellettem zajlott le a folyamat. Vagy idesorolható az idegeskedésből kiinduló gyomorfekély.

Ha külsőleg ennyire befolyásolhatnak a testünkre a lelki gondok, akkor belsőleg is előfordulhat ebből kiinduló betegség.

Persze ez nem azt jelenti, hogy a rák is így indul be a szervezetbe.

(#230) Iginotus válasza D600 (#229) üzenetére


Iginotus
őstag

Ezt elfogadom egy lehetséges oknak a lelki bajt, ha nem minden betegséget ezzel magyaráznak akkor igaz amit a lenkei könyvek leirnak, de csak ha nem mindent ezzel magyaráznak.

Hidd el nem vagyok erösebb senkinél söt gyengébb is, az 50 kilos zsák takarmányt alig birom megemelni, régebben meg felszaladtam vele a dombon. Szóval még erösebb is vagy mint én :)
Persze csak mondja doki, holnap (megyek kontrollra) hogy végre mehetek edzésre, akkor lesz csak nemulass. Jo kis izomláz, fáradság, jobb mint a sex :C :))

Plug and Pray... :)

(#231) Loretto válasza Iginotus (#230) üzenetére


Loretto
veterán

Akkor mixröpin találkozunk? ;)

Szárnyas: ezt mindig is bírtam benned, hogy semmi nem jött át ebből (vagy vak vagyok) ;)

Soirée...

(#232) wwenigma válasza ollie (#50) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Erőt vettem magamon, voltam benn. Időben. Köszönom. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#233) cherockee válasza Rive (#225) üzenetére


cherockee
aktív tag

Hidd el, nem a levegőbe beszéltem, mikor azt mondtam, hogy a rákos sejt buta, nem kitalálom amit mondok, csak azért hogy vitázhassak veled:). Nem állítottam szembe a feltételezéseimet semmivel, ne keverj össze azokkal, akik zászlószerűen viszik maguk előtt a hitüket. Csak felvetettem pár dolgot. És nem csak talán-hátha-esetleg-véletlenül rész volt ott, az egy dolog, hogy nem méltatod cáfolatra se, pedig annyira sziklaszilárd vagy a témában. Pláne nem vártam el egyenrangú kezelést, miután volt már aki baltát lengetett a hozzám hasonló véleménnyel rendelkezők felé...Téged ugyse foglak még csak elgondolkoztatni se, ez a beszélgetés már rég nem erről szól.

Mellékszálért meg elnézést kérni...pfff...egyre több a topic, ahol ha már egy picit is lazábban kapcsolódik valami a témához rögtön az ''offolókat'' égetnének egyesek.

(#234) cherockee válasza Iginotus (#228) üzenetére


cherockee
aktív tag

Van, aki nem azt mondja, hogy újszülött, nincs még múltja, nem lehetnek mély gondolatai...azt meg hogy kinek mit húznál a fejére nem véleményezném, csak kicsit lenne érdekes a tudomány fejlődése, ha mindent, ami elsőre picit is butaságnak hangzik eltakarítanánk...volt már ilyen korszak pár...

(helyesírás nekem volt jelzés?)

(#235) wwenigma válasza cherockee (#233) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A buta rákos sejt. Gecc. Ugyes. Azert huje, ja. Poenbol epittet a szervezettel eret, ha már nem elég a tápellátása mer huje nem? Inkább lusta. De nem huje.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#236) Iginotus válasza Loretto (#231) üzenetére


Iginotus
őstag

Lehet de ott még csak nézö leszek :)

Plug and Pray... :)

(#237) Iginotus válasza cherockee (#234) üzenetére


Iginotus
őstag

Van olyan ismerös aki hitt a ''könyvnek'' mégis meghalt, tehát még mindig inkább szerencse kérdése ez.

csak kicsit lenne érdekes a tudomány fejlődése, ha mindent, ami elsőre picit is butaságnak hangzik eltakarítanánk...volt már ilyen korszak pár...
Igen ha a görögök példáját követjük már mind buzik lennénk ha spártát katonaállam ha napoleont......
Mindenki tévedhet, valaki nem is kicsit!

Lehet 100 év mulva neked lesz igazad, vagy a veled rokonszenvezök lesznek többségben, de a orvostudomány (és egyéb tudományok..) jelenlegi állása szerint Nekem!


A saját helyesitásomat javitottam, ill probáltam. :)

Plug and Pray... :)

(#238) Batman válasza Loretto (#231) üzenetére


Batman
őstag

már vak is vagy nem csak ződ... ;]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#239) Batman


Batman
őstag

Oké a lelki hátérről már sokat olvashattunk, de a topic elején volt pár egész komoly hozzászólás , úgy tünt vannak akik komolyabban értenek hozzá.
Őket kérdezném, ha tudnák akkor érthetően és szemléletesen elmagyaráznák nekem tulajdonképpen mi is az a rák, orvosilag.

Ha valaki tudja ne kíméljen , érdekel a téma.köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#240) physicist válasza Batman (#239) üzenetére


physicist
csendes tag

Sziasztok! Ismét megnyilatkoznék, bár tőlem kissé távolabb álló témában, mivel én csak sugárvédelmi szempontból vagyok érdekelt a témában, úgyhogy ha tévednék, nyugodtan javítsatok, ez persze az előző postomra is érvényes.
Ha a rákot definiálni szeretnénk tömören, akkor az nem más, mint egy szabályozatlan sejtszaporulat, mely képes bejutni más szövetekbe is. Ez a szabályozatlanság a DNS hibájából adódik, úgy is mondhatjuk, hogy mutációjából. Egy egészséges sejt életciklusa szigorúan meghatározott, egy néhányszor osztódik(mitózis), közben a DNS természetesen változhat, ez az evolúció alapja, de ha ez a változás káros, akkor a keletkezett új sejt már életképtelen, így magától elhalálozik. Az elhalálozás az egészséges sejtekre is jellemző, meghatározott számú osztódás után mindenképpen bekövetkezik a sejthalál. Ezt a programozott sejthalált nevezik apoptózisnak.
A daganat kialakulása (karcinogenezis) esetén általában a sejtciklus szabályozásában résztvevő DNS rész károsodik, ez ahhoz vezet, hogy a sejt osztódásra képes, ám az apoptózist elkerüli, így beindul egy sejtburjánzás, amely sejtszaporulat viszont már csupa hibás DNS-ű sejtből áll. Az ilyen daganatoknak két fajtáját különböztetjük meg: jó (malignus) és rosszindulatú (benignus) daganatok. Az utóbbi köznapi elnevezése a rák, illetve tumor, bár a tumor kifejezés nem jelent mindenképpen rosszindulatú daganatot, illetve az is ide tartozik, hogy a fent említett sejtburjánzás nem minden esetben okoz tumort, ilyen például a leukémia, tahát az elnevezés ilyen formában nem konzisztens.
A jóindulatú daganat nem terjed át a test más szerveire vagy támad meg más szöveteket, ritkán jelent életveszélyt, hacsak fizikailag nem nyom össze létfontosságú szerveket. Ezzel szemben a rosszindulatú daganat megtámadhat más szöveteket, áttéteket képezhet a test távolabbi részein. Ez utóbbit hívják metasztázisnak szaknyelven.
Egyelőre ennyi jutott az eszembe, most viszont lefekszem, mert lefordulok a székről :)
üdv!

(#241) Batman válasza physicist (#240) üzenetére


Batman
őstag

Köszi szépen ezt a kis gyorstalpalót.
Gondolom te egy akkor egy korházban dolgozol, mint onkológus?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#242) Rive válasza Batman (#239) üzenetére


Rive
veterán

Megpróbálom én is összefoglalni röviden, minél általánosabban.

Minden emberi sejtben ott van a teljes emberi genetikai anyag. Azaz elvileg elegendő információ egy másik ember felépítéséhez (lásd klónozás). Ugyanakkor egy normális, átlagos sejtben ennek a genetikai anyagnak csak egy része aktív: annyi, amennyire az adott sejtnek ténylegesen szüksége van a feladatai ellátásához. Ezt a korlátozott működést bizonyos szabályozómechanizmusok garantálják: lényegében ezek határozzák meg, hogy az adott sejt mit, hogyan és meddig csinál. Meg, szükség esetén, mikor vágja el a saját torkát.

Ebből következően egy normális emberi sejt tulajdonképpen nagyon 'buta', bár ez a fogalom nem igazán írja le jól a dolgot. A lehetőségeinek csak töredékét használja: kifejezetten azért, hogy a szervezet egésze jól működjön. Azaz ezen önkorlátozásában nagyon is okos. Csakhát a rák nem erről szól.

Ha ezek a mechanizmusok sérülnek, akkor előáll egy rendellenes állapot. A genetikai kódból addig inaktív részek is működésbe jönnek.

Ebből már sejthető, hogy egy rákos sejt miért is nem 'buta'. A genetikai kód által meghatározott lehetőségek nagyobb tárházából válogathat, mint egy normális sejt.
Kevésbé korlátozottak a lehetőségei.
Fontos kérdés ezen a ponton, hogy ezek a mechanizmusok sérülését mi okozhatja. Nos, nagyon sok tényező jöhet szóba. Belülről a mutáció, illetve öröklött hajlam: kívülről pedig tulajdonképpen bármi rendellenesség, ami 'kényelmetlen' az adott sejtnek. Kémiai anyagok, sugárzások, tartós gyulladások, vírusok... Egy valami nem, az eddig említettek közül: a kedélyállapot ezen a ponton nem jön szóba, mint elsődleges ok.
Ezen a ponton már említhető a megelőzés. A mutációval illetve öröklődéssel nem lehet mit tenni, de a külső tényezők súlya értelemszerűen csökkenthető.


Általában ezen a ponton a sejt el is pusztul, vagy mert a sérülés miatt eleve életképtelen, vagy mert a maradék, még működőképes mechanimusok, esetleg a szervezet immunrendszere kinyírják.

Ezen a ponton ugrik be a képbe az immunrendszer. Ha megfelelő az állapota, akkor jó eséllyel megtalálja és kinyiffantja a rendellenes sejteket. Azaz minden, ami az immunrendszert erősíti, segíthet megelőzni a rák kialakulását: minden, ami gyengíti az immunrendszert, egyszersmind növeli a rák kialakulásának kockázatát.
Igen, az immunrendszer állapotára - nagyon-nagyon sok minden más mellett!!! - a mentális egészség is hatással van: kimért, ellenőrzött, ismert dolog.
Az immunrendszer állapota mind megelőzés, mind a gyógyítás során fontos: mind a rákos sejtek, mind a kezelés ideje alatti fertőzések szempontjából. Ugyanakkor a tapasztalatok szerint önmagában az immunrendszerre építeni sajnos csak a legritkább esetben elégséges, és semmiképpen sem biztonságos. Ha már rákról van szó, akkor az immunrendszer egyszer már veszített.
Azt is fontos megemlíteni, hogy a rák kialakulása esélyek kérdése. Topra trenírozott immunrendszerrel is lehet valakinek rossz napja. És egy élethosszon át gyengélkedő immunrendszer mellett is meg lehet halni aggkori végelgyengülésben.


Ha a sejt életképesnek bizonyul, és az öngyilkosságához vezető mechanizmusok sem működnek, illetve az immunrendszer is késve reagál vagy eleve nem veszi észre a gondot, akkor ezek a rendellenes sejtek szaporodni kezdhetnek.

Innentől kezdve orosi ügy a dolog: az ide tartozó kategorizálás és szakszavak - jó/rosszindulatú, mikortól rák, daganat, stb. már eddig is előfordult a topikban.

Ettől a ponttól egy újabb tényező is belép: a sejtek szaporodás közben egyfajta evolúción mennek keresztül, azaz kifejezetten az emberi szövetekben való direkt túlélésre, szaporodásra szelektálódnak.

Ezért is korlátozottak az immunrendszer lehetőségei. A rákos sejtek - elég szapora osztódással - eleve úgy szelektálódtak, hogy az immunrendszer ne találja meg őket. Ha pedig nem találja meg őket, akkor fellépni se tud ellenük.
Fontos kutatási iránya a rák gyógyászatának, hogy a rákos sejteket valamilyen módszerrel felismerhetővé tegyék az immunrendszer számára. De ez csak egy kutatási irány a sok közül. És még ez is mesterséges beavatkozás, nem csak happyterápia és vitaminbogyó.


Fontos hozzátenni, hogy ez csak egy - a konkrétumoktól gondosan megfosztott és vulgarizált - összefoglalója a témakör klasszikus ismeretterjesztésbe beleférő kis részének. Ennyit a vonatkozó (orvosi) honlapok és ismeretterjesztő irodalomból bárki össze tud rakni magának: erre mindenkit biztatnék is.
Konkrét ügyekben, mélyebb kérdésekben mindig orvos, illetve erre szakosodott tanácsadó az illetékes. A témáról az egyes orvosok milyenségétől függetlenül hatalmas ismeretanyag áll a tudomány és az orvoslás rendelkezésére: a modern gyógyászatban a túlélési esélyek is egyre jobbak.

Főleg, ha az ember időben orvoshoz jut.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#243) physicist válasza Batman (#241) üzenetére


physicist
csendes tag

A feltételezés nagyon hízelgő, de csalódás kell okozzak azt hiszem. Egy mezei fizikus hallgató vagyok a BME-n. Nukleáris szakirányra készülök, és emiatt hallgatok sugárvédelmi tárgyakat. Amit leírtam az mind innen, meg utánaolvasásból származik, úgyhogy a biológiai/orvosi ismereteim ilyen téren (is) erősen korlátozottak, bár szerintem azért sikerül nagyvonalakban megfogalmaznom a dolgot. Az ügyben csatlakoznék az elöttem szólóhoz, hogy az ilyen irányú szakirodalom szinte korlátlan mennyiségben elérhető az interneten, meg a könyvtárakban, úgyhogy érdemes keresgélni.

(#244) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

huhh... ugy látom kimaradtam pár dologból :B látom van azért itt más is aki érthetően, de megfelelő tudományossággal tud megnyilatkozni... meg persze most is vannak zöldségeket beszélők :)) akkor dobsz majd egy Dg-t?

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#245) Batman válasza YouCanCANON (#244) üzenetére


Batman
őstag

Attol függ mi az a Dg, de ha az amire gondolok, akkor max jövő hét elején tudok, mert akkor tudom bescannelni a cuccot.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#246) GeR6


GeR6
újonc

Oly! 27 éves vagyok! Túl vagyok egy hereRákon...Hát nem egy leány élmény, de sajna bárkivel megtörténhet! Azóta 2X több csajom van...a jelmondatom pedig ''Töketlenek között féltökű a KIRÁLY'' bár én is tudnék mit mesélni :) :)

Yamaha R6 - FAG Da Cancer! -

(#247) GeR6


GeR6
újonc

Inább Sugár , mint kemoterápia! Égjen a bőröm, minthogy 7 napig sugárba hánnyak....:S

Yamaha R6 - FAG Da Cancer! -

(#248) pussy_cat


pussy_cat
tag

UP nektek!

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#249) zszszs válasza GeR6 (#246) üzenetére


zszszs
tag

Hali! Csak nem a C-belen kaptad a cis-platiniumot testvér, hány szériát nyomtak?

(#250) SLYM


SLYM
veterán

nekem is pár hete halt meg nagypapám májrákba. 84 éves volt...

[link] olvassátok el az 1. postot. nem bonyolult, regelsz, felteszed a progit, és az dolgozik magától úgy, hogy észre se veszed. minnél többen számolunk annál gyorsabban meglesz a rák ellenszere

[Szerkesztve]

(#251) Batman válasza SLYM (#250) üzenetére


Batman
őstag

84 év már szép kor ,bár élhetett volna még többet is.
Remélem én is megélem ezt a kort, bár ha őszinték akarunk lenni nekem kevesebb az esélyem rá mint egy átlag embernek.


GeR6 :
Ha szabad megkérdezni , mind a kettőt elkapta vagy ezekután még lehet gyerked?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#252) SLYM válasza Batman (#251) üzenetére


SLYM
veterán

vegyél valami vitamin-pack-ot, meg 1-2 óránként egyél 1 g C-vitamint. ez napi 10-15 g. az nagy mértékben segíti a helyzeted szvsz. nem árt még valami mega dózis E-vitamin se. ezek mind segítenek. meg persze ilyál sok vizet, nehogy veseköved legyen ezektől. én amióta vitamin pack-ot szedek nincsenek nagy betegségesim. esetleg megfázás. (kop-kop-kop)

(#253) Iginotus válasza SLYM (#252) üzenetére


Iginotus
őstag

Érdekes mert pont az győzi le legkönnyeben a szervezet...
Igaz azt felejti el leghamarabb is.

Plug and Pray... :)

(#254) YouCanCANON válasza SLYM (#252) üzenetére


YouCanCANON
tag

napi 10g C-vitamint szép veseköveket tud okozni, és egyébként enyhén szólva túlzás is...

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#255) sztanesz


sztanesz
tag

nem tartom szégyelnivalónak hogy rákos vagy, sőt a kitartásod és hogy nem adod fel pédaként kell említeni :R

Gigabyte B550 Gaming V2, Ryzen 5 5600,32gb 3600Mhz ram, gigabyte 1050Ti OC http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#256) Batman válasza sztanesz (#255) üzenetére


Batman
őstag

Nem is szegyellem, nem mondom hogy buszke vagyok ra , de en igy fogadtma el magam igy vagyok boldog...

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#257) Thrawn válasza Batman (#256) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a legjobb amit tehetsz, én is így tettem! :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#258) jerry311


jerry311
nagyúr

Van itt egy majdnem teljes csomag Avemar.
Nekünk, sajnos, nincs már rá szükségünk. Kidobni nem akarom, mert ahhoz kicsit drága, meg talán valaki hasznát veszi még.
Szóval csak el kell jönni érte, vagy ha nem nagyon kieső helyen laksz akár el is vihetem.

(#259) lúzer válasza Thrawn (#257) üzenetére


lúzer
veterán

Na ne!
csak nem Te is érintett vagy? :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#260) Thrawn válasza lúzer (#259) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem, az én nyavalyám más, de hasonló. Van topikja is, de már másfél éve nem szólt hozzá senki.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#261) lúzer válasza Thrawn (#260) üzenetére


lúzer
veterán

99%-ban sejtem, hogy melyik topic

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#262) Shepard válasza lúzer (#261) üzenetére


Shepard
tag

Az emberek többsége nem is sejti, mennyire erős és mennyi mindent kibír kellő elhatározással. Bár inkább ne így derülne ki..

Egyet biztosan tudok: nekem a legjobban nem az elveszett lehetőségek, a kis sz@r*s életem esetleges elvesztése fájt, hanem hogy láttam a legjobb barátokat, ismerősöket, család tagokat körülöttem. Ahogy aggódnak, féltenek, némelyek szó szerint bele őszülnek, vagy éppen bíztatják egymást a háttérben, hiszen most már egyre többeket sikerül kigyógyítani. Legalább ezért megérte azt mutatni, stramm vagy, kiállod.

Az oda vezető út nem egy leány álom, ebben tökéletesen biztos vagyok, de hinni kell hogy van holnap és a problémával időben orvoshoz fordulni. Ez a minimum, amit magadért tehetsz.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Rák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.