Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Tetszett! :C Jöhet a következő! ;) Az különösen nagyon tetszett, hogy apádék annyira szeretik egymást és benneteket is. Az is nagyon jó 5let, hogy konditerem helyett hozzájuk jártok segíteni! :R

IN GOD WE TRUST!

(#2) Csimasz22 válasza talmida (#1) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Köszönöm! Örülök, hogy tetszik!
A családunk tényleg nagyon összetartó. Büszke vagyok rájuk! Sokat nevetünk és sírunk együtt. :)) A szüleim önzetlenségéhez nem fér kétség; nagyon becsülöm és szeretem őket! Megérdemlik a segítséget. Ez a minimum, amit tehetünk, hogy ott vagyunk és gürizünk velük együtt, ha nem is mindig fűlik hozzá a fogunk (mert például inkább a Balcsin pancsolnánk betonozás helyett...).

(#3) talmida válasza Csimasz22 (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon példamutató család vagytok! :) ... de nemcsak a családotok tetszik, hanem maga az írás is :C

Képeket nem tudnál beszúrni?

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#4) tildy válasza Csimasz22 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Az írás tökjó, de azért az a Jász-biszbasz kicsit sérti az önérzetem, tősgyökeres jászságiként....
De segítségként felsorolhatom az összes jász falut:
Jászalsószentgyörgy
Jászapáti
Jászágó
Jászárokszállás
Jászberény
Jászboldogháza
Jászdózsa
Jászfelsőszentgyörgy
Jászfényszaru
Jászivány
Jászjákóhalma
Jászkarajenő
Jászkisér
Jászladány
Jászszentandrás
Jászszentlászló
Jásztelek

Ja és nincsenek farkasok se, sőt. De azért jó házörző kutya nemárt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) tildy válasza Csimasz22 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja még egy: rettenetesn túlzol:
A jászág a legjobb esetben 60-70 a legrosszabb esetben is kb 90kmre van Budapesttől.. Ez közel sem 200km . (Bár nem tudom hol laktok, de úgy érzem itt Pesten.)
Nem tudom merről mehtettetek, de [link] Ez alapján alig pár kilométerre van árokszállástól is, és pusztamonostortól is.

Bocs , hogy így folyamatosna írogatok, csak közben még olvasom:)
Szóval ti tősgyökeres pestiek vagytok? Csak mert kicsit az érződik , hogy ''lenézitek '' a vidéki életvitelt, hogy valaki esetleg jó érezheti magát vidéken is. (Én holnap megyek le anyámék házába, ők épp nyaralnak) .

Még valami: nagyagyám egy jászágó-árokszállás melletti tanyán nőtt fel. Lehet, hogy pont abban, amit a szüleid megvettek, nem tudhatom. Sajnos sosem láttam még azt a helyet. :U Én jómagam Jászberényben egy istállóból átalakított lakásban kezdtem meg életem és ott is éltem 5 éves koromig.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Solad válasza tildy (#4) üzenetére


Solad
őstag

pl Jaszbereny falu lenne? ez bizonyara nagyon sok ott elo ember onerzetet serti hogy ennyire degradalod a lakohelyuket.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#7) Csimasz22 válasza tildy (#5) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Teljsen igazad van. A hitelesség kedvéért, -és persze, hogy lássátok, milyen idiótán gondolkodtam, hiszen épp ez a vicces ill. nevetséges az egészben - a naplómat szó szerint és változtatás nélkül idéztem! Az első rémület, (hogy elmennek a szüleim) és a tájékozatlanság sok sületlenséget és akaratlan túlzási hajlamot hoz ki az emberből (minden messzebbnek tűnt, és félelmetesebbnek, még rá is tettem egy lapáttal 1 évvel ezelőtt a bejegyzésemben, hogy saját magam félelmeit igazoljam!). Az újtól való félelem és féltés méltó példája az én írásom. Természetesen egy év alatt már volt időm jól megismerni az útvonalat, tisztában vagyok a távolsággal! ÉS NAGYON MEGSZERETTEM A JÁSZSÁGOT, A SZÉPSÉGÉT! Bpest, Ecser, Maglód, ........... Sülysáp, ..... Szentmártonkáta, Szentlőrinckáta, Pusztamonostor, Jászágó az útvonal.

(#8) tildy válasza Solad (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Elnézést, települést akartam írni, bocsánat, figyelmetlen voltam. :R (És a lista még így s etlejes, mert hiányzik Alattyán, Jánoshida, Meggyespele, Portelek, és még pár település, ami arrafelé van a Jászságban. )

csimasz: Az jó:) Örülök ha tetszik . Majd szüleimet kikérdezem tanya ügyben, valahol arrafelé van nagyanyámék tanyája, ha még áll egyáltalán. .Így már érthető a ''költői'' túlzás. Nekem msot még munka szempontjából nem jó hely, de öreg napjaimban lehet én is visszatérek majd.

Az útvonal: az jó, az jobb út, mintha fényszaru felől mennétek. Mi is arra járunk lefele:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Csimasz22 válasza tildy (#5) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Debrecenben születtem, sokáig vidéken éltem. Minden nyáron az apai nagymamáméknál nyaraltam - és imádtam!
Eszemben sincs lenézni a vidéki embereket, hisz -bár Pesten lakom,- én is közéjük tartozom.
Akiktől azonban megvették a szüleim a tanyát, nem törődtek semmivel, csak csúnyán tönkre tették a házat, a veteményest sem gondozták. Lehet állatot tartani tisztán, lehet gazdálkodni kultúráltan is. A nagyszüleimtől és a szüleimtől ezt láttam, és nagyon nem tetszett az Jászágói extulaj hozzáállása! Tisztában voltam vele: ha anyámék oda költöznek, a belüket kidolgozzák, hogy mindent rendbe hozzanak. Anyu egészsége nem valami fényes, és már nem is mai gyerek egyikőjük sem, ezt be kell látni. Félek: áll majd a kis álomház, de nem lesz aki élvezze! Bár ne így legyen...

(#10) tildy válasza Csimasz22 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Bízz a szüleidben, szerintem tudják, hol a határ;) Sok boldogságot nekik:)

Remélem nem nagyon félnek . Mostanában sajnos elszaporodtak a lopások , főleg a tanyákon,de sajnos már a falvakban is:((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Csimasz22 válasza tildy (#10) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Igyekszem bízni az erejükben. Na persze nem hagyjuk magukra őket: egységben az erő és kevesebb a lelkiismeretfurdalás veszélye is!

(#12) Crystalheart válasza Csimasz22 (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Félek: áll majd a kis álomház, de nem lesz aki élvezze!''

Egyet se félj, majd az utódokra hagyják. :) Úgyis egyre nagyobb sláger a vidéki ház.

Mi a félkész házunkat építjük folyton egy kicsit, neobarokk kastély-szerű lesz, ha kész lesz pár évtized múlva :D

(#13) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Jó írás lett, szórakoztató volt végigolvasni, de nekem valahogy hiányoztak a képek, mármint arról , hogy nézett ki elötte és milyen most a ház.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14) Zewa


Zewa
senior tag

Tényleg jo lett, nekem is tettszik bár a képeket is meg nézném.
Crystalheart Sztem arra utalt csimasz hogy az utodok még nem szivesen költöznének le falura.

Várjuka folytatást :) :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#15) Csimasz22 válasza Jégkokó (#13) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Az írás második részének a végére - a telek és a házikó jelen állapotáról- , igérem teszek majd fel képet. Sajnos arról nem készítettünk felvételt tavaly, hogy milyen volt. Pedig tényleg érdekes lenne összehasonlítani! :U

[Szerkesztve]

(#16) Csimasz22 válasza Zewa (#14) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Hát valahogy így van... Nekem ez a csend, a nyugalom egyenlőre hetente egy-két napon, amikor lent vagyunk, elég ahhoz, hogy feltöltődjek. Tök jó a madár csiripelést vagy a tücsök muzsikálást hallgatni, de megszoktam és szeretem a városi életet, a nyüzsgést. A munkám is a városhoz köt, nem igazán dob fel a gazdálkodásssal és állattenyésztéssel való foglalkozás lehetősége... Segítek, -persze a szüleimnek, ha már ők ezt választották (mert egyedül képtelenség azt a hatalmas területet megművelni, állatokat tartani és építkezni is ugyanabban az időben), de nem vágyom arra, hogy átvegyem tőlük! MA még nem. Ellenben nővérem bármikor lemondana a Mammutban lévő Játékbolt vezetői állásáról, és leköltözne! Talán nyugdíjas koromban másképpen fogom gondolni, és folytatom, amit ők elkezdtek. Az már annyira nem elképzelhetetlen....

Ja! Köszönöm, örülök, hogy tetszett!

[Szerkesztve]

(#17) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Nem is értem a hozzászólások sorát, még Csimiét sem! A település neve: YASZAGO, ami egy japán halászfalu ;)
Arrafelé mindenki halat fog, halat eszik, halszagú. A tenger is csak maximum 1200 km-re van...

[Szerkesztve]

(#18) Csimasz22 válasza TompapaTM (#17) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Igen, Tompapa, ahogy mondod... Én meg Csimi Lí vagyok, a japán parasztlány :Y . Mostmár bevallom :DD .

(#19) Muréna


Muréna
őstag

Jó kis írás, tetszett, mikor lesz a következő? :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#20) Zewa válasza Csimasz22 (#16) üzenetére


Zewa
senior tag

Ige valahogy sejtettem, az sztem még elég messze van. :) Én sem birom sokáig a város nyüzsgése nélkül. Az a baj hogy elég nehéz össze kötni a jo melot+a vidéki elétet (nem a városok vonzáskörzetében lévő falvakra gondolok)
Remélem sokáig élnek még a szüleid és nem kell azon gondolkoznotok hogy nem lesz aki élvezze a kis kis álomházat! ;) '

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21) Csimasz22 válasza Zewa (#20) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

A következő részek készen vannak; azóta is, - a mai napig - vezetem a naplómat. Sajnos egyenlőre ennyi fért, de ahogy lehet, felteszem a folytatást! Nagyon klassz, hogy másokat is érdekel! Tényleg nem gondoltam volna... :U

A szüleim most vonultak nyugdíjba, így van bőven idejük, ha nem hajtják magukat túl. Majd mi, a lányai résen leszünk.
Munkalehetőség vidéken (nem csak a Jászságban, de sajna mindenütt az országban) valóban szinte egyenlő a nullával. A kisebb településekről legtöbben ingáznak a városokba; szinte csak azért dolgozni, hogy utazásra költsön az ember: luxus - mert bizony marha drága játék ma már az is....

(#22) Crystalheart válasza Zewa (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó meló meg vidéki élet??? :DDD Az igazán jó meló mellett meg sem kottyan egy helikopter! ;];];];];]

(#23) Zewa válasza Csimasz22 (#21) üzenetére


Zewa
senior tag

Mi várni fogjuk:) Én is vezetek naplot csak én kcsit bővebben és naponta. Elég furcsa meg nézni az Alsotagozatos naplomat. :C becsülöm vaterod 3lányt felnevelt egy feleség mellet :Y

Crystalheart : ige azt irtam Elég nehéz, de nem lehettlen! Volt szomszédunk pl csendestárs egy válalkozásban (persze ahoz kell némi tőke) ;)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#24) yash válasza Zewa (#23) üzenetére


yash
senior tag

Nem tudom, hogy a DALLAS-ban volt-e doki, de én annak a szavaival élnék: NEXT PLEASE! :)

(#25) Csimasz22 válasza Zewa (#23) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Apám mindig jól tudta kezelni a négy nőt. Anyám óvodás koruk óta oda van érte, és most 60 éves fejjel is szerelmes bele, tehát sohasem okozott problémát neki: úgy ''manipulálta'' őt a fater, ahogy csak akarta. Minket lányokat nagyon szigorúan fogott. Tiszteltük kisgyerekként, szeretjük felnőttként. Előttem talán még 80 évesen is lesz tekintélye, mert (bár van sok hibája is, de) rettenetesen céltudatos, szorgalmas pasas; neki köszönhetem, hogy elértem azt, ami vagyok, - ő mindig bízott bennem.

(#26) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Tetszenek az írásaid.Így tovább. :R :R :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#27) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyon tetszik, várom a folytatást! :C És képekkel szórd meg ha lehet :)

[Szerkesztve]

(#28) SLYM


SLYM
veterán

jó kis történet. tényleg, mivel végigolvastam, és a másik 2-t is mindjárt. faterom is ilyen, de ő nem hiszem, hogy le fog költözni ilyen kis faluba, mer anyám megbolondulna. viszont ez a medence ez tök jó lesz. haveréknak van és nagyon komoly benne nyáron lazulni. nekünk nincs pedig mi is akartunk, csak már nincs hely a kertbe :( van helyette gagyi felfújható :D a kondibérletet lecserélni a melóra... én pont a meló miatt nem fejlődök rendesen. egyébként ez most komoly, hogy leutaztok hétvégén, hogy segítsetek melózni a szüleitekkel?

(#29) Csimasz22 válasza SLYM (#28) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Szia SLYM! Először is megtisztelő, hogy "visszalapoztál" a naplómban és elolvastad a történetem elejét is! Igen, frankón igaz, hogy minden héten lejárunk segíteni anyáméknak! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.