Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó a cikk, de azt azért tedd bele, hogy csak otthoni használatra ingyenes.

***

(#2) Peet


Peet
senior tag

Én is szeretem és használom az IrfanView-t, de Én legfőbb riválisának nem az ACDsee-t hanem az Xnview -t említeném ami szintén nagytudású, ingyenes otthoni felhasználásra, és alapból tud magyarul is.

Gyártó oldala: [link]

Letöltéshez: [link]

Amiért viszont Én talán jobban szeretem az IrfanView-t, az az, hogy felismeri a képek eredeti fájlformátumát és figyelmeztet ha nem az ami, hogy nevezzem át. (pl: ha megnyitsz egy bmp kiterjesztésű fájlt ami valójában egy jpg csak rosszul lett átnevezve szól, hogy jpg és átnevezi ha kell)


(#3) Hanzsi


Hanzsi
tag

Igen, valóban nagyszerű kis programocska! Régóta használom, és nagyon szeretem.
Ha jól emlékszem most tartanak a 3.99-es verziónál. Kíváncsian várom, a 4.0 hoz-e valami nagyobb újítást?

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

(#4) ALI_G


ALI_G
veterán

pluginek nagyon hasznosan hozzá --> lossles konverzió, bár szerkesztgetésre ott vannak a profi progik. photoshop és társai...


most nézem, nekem csak 3.97 van fent. Na majd megnézem a 4-est, gondolom lejön itt is mint hír.

[Szerkesztve]

(#5) szjoci


szjoci
őstag

nagyon jó kis program, én is ezt használom! :R

néhány félregépelés: ;)
Tiszta (kicsit talán ósdi)
képinformáicók megjelenítése
plug-in-ek seígtségével

(#6) cousin333


cousin333
addikt

ollie: Igaz, beleírtam...

Peet: ACDSee-t azért írtam, mert az ismeretségi körömben ezzel szoktam még találkozni. XnView se rossz, bár az IrfanView készítője tesz rá 1-2 dehonesztáló megjegyzést: ''unlike some other graphic viewers, which whole ''creativity'' is based on feature cloning, stealing of ideas and whole dialogs from ACDSee and/or IrfanView! (for example: XnView is stealing/cloning features and whole dialogs from IrfanView, since 5+ years). '' :). Esetleg még egy ajánlat: Futurix Imager [link]

ALI_G: Jól leírtad a lényeget: jók a pluginek csak már egy svájci bicskát csinálnak belőle. A ''fejlett'' funkciókhoz más programot használok, ez alapvetően képnézésre, vagdosásra és (esetleg kötegelt) konverzióra tartom.

szjoci: Köszönöm az észrevételt, javítottam őket (mennyi hiba... :B)

"We spared no expense"

(#7) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Én is szeretem a gyorsasága, egyszerű szerekesztési lehetőségei és a kis mérete miatt. Eddig egy hibát találtam benne (ver 3.97): volt néhány kép amit elforgatva szerettem volna elmenteni az eredetihez képest, de sehogyse (mentés másként, mentés felülírva, stb.) sikerült valamiért ezt összehozni néhány esetben.. :F

(#8) cousin333 válasza Kobaljov (#7) üzenetére


cousin333
addikt

3.99 a legfrissebb, próbáld azzal, hátha javította a hibát.

"We spared no expense"

(#9) kefete


kefete
tag

Szerintem a legjobb képnéző program a FastStone Image Viewer: [link]

Mindent tud, amit az ACDSee-ben használtam, de nagyságrendekkel kisebb, gyorsabb és ingyenes.

A teljes kérernyős nézetben az egeret a kép szélei felé mozgatva különféle menük úsznak be, amelyekkel gyorsan el lehet érni az összes szükséges funkciót. Mindenkinek ajánlom kipróbálásra. :)

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#10) cousin333 válasza kefete (#9) üzenetére


cousin333
addikt

Igazság szerint túl sok mindent tud, és egy kicsit kusza a kezelése (valamelyest biztos meg lehet szokni). Persze, ízlések és pofonok. Mint már említettem és az IrfanView-től jórész az egyes képek nagyon gyors megnyitásá várom. Katalogizálásra mást használok, de erről majd később.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#11) DJGABI


DJGABI
addikt

jó kis ajánló! grat :R
Én is ezt a progit használom már elég régóta és nekem nagyon bejött.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#12) tempx válasza kefete (#9) üzenetére


tempx
tag

Isten ez a progi! (Mármint a FastStone). Köszönöm az ötletet, nagyon rég keresek egy ilyet. Az Irfan-t sajnos gyűlölöm pár apró bosszantó dolog miatt. Az ACDSee-t 3.x-ig szerettem, de az még nem támogat CRW-t. Az új acdsee viszont böszme, lassú, és ezért az alapfunkcióját (számomra) nem képes ellátni. thx :R

(#13) Alukard


Alukard
senior tag

Én személy szerint az Irfant használom már nagyon rég óta, elég sok olyan beállítás van amit személyre lehet szabni, nagyon gyors is, és szerencsére a pluginok sem lassítják be :DDD
Nagyon teccik benne, hogy könnyen lehet vele screenshot okat csinálni, képernyőkímélöt, slideshow-t (1 db exe fájl, tartalmazza a képeket), képernyő kímélőt... az Thumbnail nézet és funkciói is nagyon jól használhatók (sztem).
Teljes képernyős nézetben is elég sok mindent meg lehet csinálni (persze ismerni kell a bill kombinációkat), a batch futtatása is gyors és egyszerű mindemellett elég sok speciális lehetőséget biztosít.
A nyomtatókat is jól kezeli, a TWAIN forrásokkal egyetemben.

Csak azt hiányolom, hogy nincs benne ''Open in PhotoShop'' gomb :(

Összességében én teljes mértékben csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a kis progit... aki megofgadta a tanácsom és kipróbálta, az rá is szokott :DDD

https://blackfyre.ninja

(#14) dome911


dome911
tag

mégsem..

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#15) szergej válasza Alukard (#13) üzenetére


szergej
tag

InfranView gyors, viszont én a FastStone-ra adnék még egy szavazatot, mert az is kellően gyors és leváltotta nálam az AcdSee 6os verzióját. + ebben lehet '' Edit with external program''-mal gyorsan photoshoppolni pl. Szóval cool.

Az InfranView is cool, csak a kicsit jobban windows picture and fax viewer feeling...
A FS-Viewer meg AcdSee feeling...kinek mi jön be :)

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#16) finest válasza szergej (#15) üzenetére


finest
őstag

Fast Stone-ra még egy szavazat.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17) Shim válasza szergej (#15) üzenetére


Shim
őstag

IrfanView-ban is bármilyen külső szerkesztőt megadhatsz, aztán Shift+E-vel lehet előhívni.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#18) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Lehet, hogy nem az úújabb verziókat láttam belőle, de nekem sosem tetszett a program. furán jelenítette meg a képeket, kicsit randa a kinézete, és nekem kicsit nehézkes. Lehet, hogy az újabb verziók már nem olyan gagyik. De én mindig inkább egy ACDsee 4-5 körőli verziót használtam, mert kényelmes, rendesen lehet nézelődni benne, nem érzem azt, hogy nem férek el benne, a fonto gombok elő vannak pakolva, szóval nekem az jön be. bár most épp nem az van a gépemen, hanem egy HP szoftver, de egyelőre ez is megteszi.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#19) Silivrian válasza Alukard (#13) üzenetére


Silivrian
csendes tag

A kép megnyitása más progiban: fájl/megnyitás külső editorral [shift+E]
Beállítások/egyéb2 fülön be tudod állítani a Photoshop elérési útját.


mod: lassú... :DDD

[Szerkesztve]

(#20) Alukard válasza Shim (#17) üzenetére


Alukard
senior tag

Köszi, csak a szemet nem szúrta ki... :DDD

https://blackfyre.ninja

(#21) Rolly


Rolly
veterán

windowsos kép és faxmegjelenítő oszt heló, ha meg szerkeszgetni kell akkor úgy is kell normális progi

(#22) cousin333 válasza Rolly (#21) üzenetére


cousin333
addikt

Ez gyorsabb :). És szerintem több formátumot ismer. Ráadásul egyáltalán nem nagy, szóval inkább IrfanView. Alapműveletekre is jó: forgatás, kivágás, átméretezés, konvertálás, mindez akár kötegelve is. Erre nem jó az alapprogram, a komolyabb progi meg felesleges...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#23) Rolly válasza cousin333 (#22) üzenetére


Rolly
veterán

vista képnézője picit többet tud, s a kezelőfelület / kezelhetősége fényévekkel lehaggya az Infrant kezelhetőségét :D

(#24) cousin333 válasza Rolly (#23) üzenetére


cousin333
addikt

Hányan is használnak Vistát összesen...? ;]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#25) rlazol


rlazol
addikt

nálam az irfan a kizárólagos úr. Szerkesztésre ott a PS. tömeges átnevezésre, méretezésre, nézegetésre ideális apróság, ráadásul a tisztán billentyűzetről is irányítható.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#26) Brutforsz válasza Hanzsi (#3) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A héten megjelent az IrfanView 4.00 verziója.

Röviden összefoglalva semmilyen komolyabb újítást nem tartalmaz, akinek nem sürgős, szerintem nyugodtan várhat a frissítéssel a magyar nyelvi dll megjelenéséig (vagy tovább).

Változások a korábbi verzióhoz képest:

- Javított Vista-kompatibilitás
- Új megjelenítési opció: kép középre helyezése az ablakban
- Az eszköztár megjelenése változtatható - ez kicsit feldobja a kezelőfelületet; jelenleg 12 skin (van, amelyikből több méretváltozat is létezik) tölthető le
- A videólejátszáshoz DirectShow használható
- Új kötegelt képfeldolgozási opció: az automatikus színbeállítás is megadható
- A színjavítás mostmár használható a kijelölt területre is
- Ha a képhez rendelkezésre állnak a GPS-adatok, megmutatja a készítés helyét a Google Earth-ön
- ''The EXIF dialog can stay displayed on screen'' - ez nem tudom, mi a tök akar lenni
- Új Vista ikon
- Gyorsbillentyű a JPG-megjegyzések megtekintéséhez / szerkesztéséhez
- Néhány PlugIn megújult
- Több hiba javításra került (indítási mappa, RLE BMP-k, ANI betöltése)

mod: Azóta észleltem, hogy twollah is írt már erről. Bocsánat a duplikáció miatt. :U

[Szerkesztve]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#27) lapa


lapa
veterán

nem tudom volt-e már említve a brutális parancssoros támogatás illetve olyan extrák, mint a (majdnem tökéletes) pdf writer plugin, amiből eddig csak fizetőset láttam kötegelt feldolgozáshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.