Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez a vonyítva röhögök kategória :))

Szerk: aki egyébként nem tudná, Poirot belga magándetektív.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) TompapaTM válasza bambano (#1) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Javítva, köszi! Legközelebb Colombo-t írok, bár azt sem nézem...

(#3) Szabtom


Szabtom
senior tag

Nagyon komoly, felváltva potyogtak a könnyeim a nevetéstől és hagyták el néma bazmegek a számat, miközben olvastam (melóban...). Hogy ezt te hogy bírod ki, nem tudom, de riszpekt! :R

(#4) bambano válasza TompapaTM (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az jó, mert Colombo Sri Lanka fővárosa. A detektív meg Columbo és amerikai :)

for my 2cents...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) WN31RD


WN31RD
addikt

:C

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Azigen, ehhez képest him létemre pedáns, rendmániás egyén vagyok.

(#7) tkazmer


tkazmer
addikt

Lehet, linkelem 1-2 embernek.:D :C

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) bambano válasza Kalandor (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A szakítás elvileg nincs összedrótozva a diplomázással...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) tbs


tbs
addikt

Nagyon jó szöveg..! Respekt a kitartásodért. Mióta is..? (Fontos tényező, mert láthatóan nem szoktad még meg... ;] )

(#12) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Hát ez jó volt, kössz sírva röhögtem :C :C :R
Egyébként eddig azt hittem én vagyok a rendetlen. :)

(#13) Szabtom válasza tbs (#11) üzenetére


Szabtom
senior tag

''Keverd meg, majd hagyd állni őket 6-7 hónapig''

(#14) KrAt


KrAt
veterán

Egyszerűen csak :C :R

(#15) DArchAngel


DArchAngel
tag

Nem vagyok pedáns ember, de ilyenért azért egy idő után (amíg forralom magamban) üvöltenék, mint a sakál.
Nálunk az albiban mindig elmismásolták az albérlők a mosogatást, én meg mosogattam utánnuk is, mikor már elfogyott a tiszta tányér vagy a mosogatóból éppen világhódító útra indult valami frissen kialakult állatka. Egyszer egy ilyen mosogatás után kiszámláztam nekik, hogy akkor egy óra munkám 500 forint, vagyis három üveg sör...
Utánna egy ideig ők is mosogattak.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#16) tbs válasza Szabtom (#13) üzenetére


tbs
addikt

:R

(#17) #64791808


#64791808
törölt tag

Monsieur Hercule Poirot az írásban szereplő ''egyedet'' önelégült mosollyal kísérte volna a börtönbe, számára a rend ellen való vétek nagyobb bűn, mint a gyilkosság :)

Viccet félretéve: nem kellene kislányt picsánrúgni a viselkedéséért? Nem nagyon, csak úgy, hogy a haja is leégjen... (csak kérdezem...)

Egyébként a stílus és az ötlet zseniális :D



[Szerkesztve]

(#18) N1


N1
tag

Nagyon szemléletes leírás a ''mai fiatalokról''.:)
Igen, itt tartunk..

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#19) ktg3 válasza N1 (#18) üzenetére


ktg3
őstag

ez nem vonatkozik minden fiatalra kikérem magamnak:U
mondjuk a zoknit én is néha a földön hagyom de összeszedem utána ha kialudtam magam:DDD

egyébként rispect iszonyat jóóó:R
címlapra vele:U

(#21) joghurt


joghurt
addikt

:R :C

Egy lehetséges megoldás: Az összes széthagyott cuccot belapátolod az ágyába. Lehetőleg azelőtt, hogy barátnőivel együtt jön haza. Akár a fürdőszobai vizet is beleértve. :)
A bejelentkezve hagyott MSN-re meg számtalan vicces példát találni a bash.hu-n. Pár ismerősének írsz valami cikiset, aztán majd éghet a feje.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) Viszlát


Viszlát
addikt

Nagyon jól mulattam, köszönöm szépen. Egyébként fogadd részvétemet :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Uhh, ez naggyon odabasz :DDD :R Azért jó látni, h nem minden fiatal ilyen :)

Same rules apply!

(#24) #64791808 válasza Kalandor (#20) üzenetére


#64791808
törölt tag

No igen, ez igaz. Ekkor viszont sorry vagyok, de a felelősség teljes egészében az anyáé, legalábbis szerintem. Az ő feladata lenne egyensúlyt teremteni, mert valakinek fegyelmeznie kell, de jogos, hogy a mostohaapa nem teheti meg. Viszont úgy gondolom, hogy ha egy gyerek 16 évig azt látta, hogy otthagyhat mindent, mint eb a sza(ha)rát, akkor ezt soha nem lehet kinevelni belőle.

Egy kérdésem van még. Tényleg kérdés, kivételesen nem cseszegetni akarok. Hogyan lehet együtt élni valakivel és szeretni valakit, akinek - eszerint - az utód nevelése kérdéskörről ellenkező véleménye van?

A megoldás szerintem a problémára az anya, és csakis az anya. Ő teheti lehetővé ez esetben azt, hogy a szülők egységes véleményt prezentáljanak a lány felé. Messzire mentem? Lehet, csak négyszer olvastam el az írás, első két alkalommal vinnyogtam, de most így utoljára elkeserítő volt, hogy a mostohaapának egy olyan életszituációban kell helytállni, ahol ép ésszel nem lehet.

(#25) bambano válasza Kalandor (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Úgy látom a hsz-ekből, hogy én valamit nem értek. A blogszerző az most felszedett egy ilyen csajt és mint barátnő szerepel nála vagy összejött egy elvált szülővel amitől hirtelen ''született'' neki egy ilyen lánya?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) #64791808 válasza bambano (#25) üzenetére


#64791808
törölt tag

szerintem utóbbi. előbbi esetben szólt volna, hogy menjünk ásni :D

(#28) Nimrod


Nimrod
addikt

És akkor most lehet átfáradni az ostorokról szóló írásomhoz szemezgetni a fegyelmező eszközökkel, mert a nadrágszíj már amúgyis oldschool. :))
A címből ítélve másra számítottam, de mindenképpen valami humorosra. Zseniális, nagyon jó írás lett, egy pici hibával. ;)

ithhon töltött időd 68%-át

[Szerkesztve]

(#29) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

''...nem megtörtént eset, de a valóságon alapul, kicsit tupírozva, koncentrálva...''
Tisztelt Hozzászólók! A fenti kitételt mintha le sem írtam volna! :Y
Ebihal elolvasta, amit írtam, és nem örült... Fel van háborodva! Nagyon és kifejezetten! Aki úgy érzi, hogy tartozik neki ezzel, azonnal kérjen tőle bocsánatot!
Kérdésre válasz: 15 éves kora körül született számomra. Anyukája kifejezetten neveli, de ő ellenáll.
Üdv. És köszönöm. :P

(#30) EQMontoya válasza TompapaTM (#29) üzenetére


EQMontoya
veterán

most könnyeket kellene hullatnom icipici lelki világáért? :U

Same rules apply!

(#31) N1 válasza TompapaTM (#29) üzenetére


N1
tag

Keressen meg, majd én elbeszélgetek vele a világ dolgairól.
Fel van háborodva? Előbb tegyen le valamit az asztalra, aztán pofázzon.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#32) lesaux


lesaux
veterán

Nem lesz ez így jó.
Bár a cikk egy-egy részén felröhögtem. :)

(#33) bambano válasza EQMontoya (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Valamivel illedelmesebb dolog lenne, mint szemenköztröhögni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bambano válasza TompapaTM (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mondanám, hogy a zseppénz megvonás mi mindenre jó, de vannak veszélyes következményei is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) EQMontoya válasza bambano (#33) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát nemtom, kiröhögésből lehet tanulni, mer azé az mégiscsak ciki, meg ilyenek... ;]

Same rules apply!

(#36) Nimrod válasza TompapaTM (#29) üzenetére


Nimrod
addikt

Tipikus kamaszkor? :U

(#37) TompapaTM válasza bambano (#34) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Hahó, itt Tompapa szíve hölgye, a makrancos kisasszony anyukája.
A gyerekem rendetlen, a környezetére valóban ijesztően és felháborítóan igénytelen, romboló hatással van a konyhára mosogatás közben, a fürdőszobában szépítkezés közben, a virágaimra locsolás közben, stb; az is helytálló, hogy mindezekkel szemben FURCSA MÓDON önmaga szépségére és ápoltságára rendkívül igényes... túl igényes, mondhatni végletekig igényes, ezzel is őrületbe kergeti a családját...!
Több milliárd idegsejtem pusztulását okozta már ezen -egyébként Tompapa által is nagyon kedvelt- ifjú hölgy nevelése. A hozzászólóknak fogalmuk sem lehet arról, hogy milyen csatákat vívok naponta (17 és fél éve) a kiscsajjal!
Igenis nevelem, nem sajnálom az energiámat, a hangomat, néha-néha meg is tépem, megvonom a zsebpénzét, de mindhiába..
Akkor is a gyerekem, elviselem,és szeretem!
Ha igénye nincs is rá, hogy rendet teremtsen maga körül, majd -bízom benne- egy idő után lesz.
A dolgát így is meg kell csinálnia, csak esetleg zsarolás árán, icipici furmányos kényszerítő eszközök bevetésével.
Nekem van hozzá energiám.

(#38) TompapaTM válasza Nimrod (#36) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Megint a Kiscsaj Mamája reagál:
A gyerekemet az ''alantas, piszkos, fújos'' takarítás valahogy nem tudja lekötni, ezeket a dolgokat képtelen megjegyezni...Ő mindenre azt válaszolja: ''Ja, elfelejtettem...'', és néz ártatlanul.
A lelki élete viszont rendkívül élénk. Sajnálja az elesetteket, az éhezőket, megsiratja és hazavinné a kóbor kutyákat.
Nála így kerülnek a világ dolgai egyensúlyba.
A mosogatólébe nyúlni ''undorító'', egy culáger hontalant azonban hazahozna..
Igen, igazi kamasz.
És nagyon szeretetre méltó.
És nagyon idegesítő.
Mi ez, ha nem egyensúly?!?

(#39) McCann


McCann
tag

Respect Tompapa! :R :R :R

Nagy fába állt a fejsze... :)
Esetleg a gép levédése jelszóval? (bár ez csupán 1 probléma a sok közül...)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#40) Nimrod válasza McCann (#39) üzenetére


Nimrod
addikt

Én nem hiszem hogy ez vezetne bárhova is. Inkább az jutott eszembe hogy az egy lehetséges ''büntetés'' ami most is történt. Rossz kislány leszel blogra kerülsz. :))

Egyébként kitartás, egyszer elmúlik, a helyzet meg annyira nem tűnik reménytelennek. :R

(#41) N1 válasza TompapaTM (#38) üzenetére


N1
tag

Ne tessék haragudni, de én erre a jányra inkább az ''ostoba, egyszerűcske, lusta'' jelzőket használnám.
Úgy ebben a sorrendben.. Majd' 18 évesen kevés lányismerősöm volt ilyen gyerekeszű már.

(érdekes beszélgetés van kilátásban, már csak az hiányzik hogy a főszereplő is felbukkanjon)

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#42) bambano válasza TompapaTM (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nevelési tanácsadó a logout.hu-n!! tararararaaaaaaaaaaaaam :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) bambano válasza TompapaTM (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az jutott eszembe, hogy egy (azt hiszem) angol családban az vált be, hogy a családfő lefotózta a lány által generált rumlit és kirakta a netre. Mivel a leányzó így szégyenben maradt, mégiscsak a javulás útjára lépett.

Egyébként valakinek fel kell vállalnia az atyai szigort és a hozzá szükséges tekintély kivívásának nehéz procedúráját.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) bambano válasza N1 (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak jöjjön a főszereplő, van nálam hajsampon...

szerk: fejsampont akartam mondani, de olyan nincs...

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Nimrod válasza bambano (#44) üzenetére


Nimrod
addikt

És a kopaszoknak? :))

(#46) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Nagyon jó írás :D

Nézz meg egy részt, és utánna Hastings kapitányt is rakd bele, úgy authentikusabb lesz a story! Ha nincs egy részed sem a sorozatból akkor privát, vagy emil nekem és megoldjuk! :)

(#47) bambano válasza Nimrod (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fejmosást lehet adni kopaszoknak is... de nem hiszem, hogy egy magára adó csajnak nincs haja...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) N1 válasza bambano (#43) üzenetére


N1
tag

Az anya-lánya kötelék úgyis erősebb, mint a második férj-anya kötelék.. Ha a férfi vállalja ezt a feladatot, arra rácseszik, a nő pedig képtelen erre, ahogy a helyzet is mutatja. Ez bukó.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#49) bambano válasza N1 (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha már így összejöttek, próbálhatnák együtt is... Persze majdnem 18 évesnél ez nem triviális.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) #64791808 válasza TompapaTM (#38) üzenetére


#64791808
törölt tag

Kedves Mama! (idiótán néz ki, egy név sokkal szebb lenne ide :) )

Nekem van egy 15 éves húgom, én magam 23 éves vagyok. Takarítani ő sem hajlandó, azt anyánk csinálja, kivétel akkor, ha megkérik rá, akkor húgom is beszál. Mitöbb, én is.

Viszont mindig rend van a szobájában, a saját dolgait elrendezi, ha kérik lerendezi az állatokat, kiviszi a szemetet, stb. A saját dolgain kívül önmagától semmi mást nem csinál meg, de ha bárki kéri a családból, első szóra megy. Bármi, undorodik, de segít még csirkét kopasztani és halat pucolni is, pedig ezeknél nem sok undorítóbb van.

Az automatizmusok is működnek: ha iszol egy kisüveges narancslevet, az üveget a kosárba teszed, hogy majd levihessük a szelektív szemétgyűjtőbe.

Iszonyat idegesítő ő is, mikor elkezd faggatni, hogy ehhez a nadrághoz milyen arcpúder illik, de érzi, meddig vicc a vicc. Ha megmondom neki, hogy 1 perced van, hogy a bejárati ajtónál álljál, akkor 1 percen belül ott van.

Viszont nem sajnálja az elesetteket és az éhezőket, tudja, hogy az apja fizet annyi adót, hogy a mi családunk részéről ez a dolog ki legyen pipálva. Imádja az állatokat, de tisztában van azzal, hogy az egészséges egyed az életképes. Továbbá szép volt az a veréb a meggyfán, de piszok kártékony, le is lőtte légpuskával.

Ötletei, céljai, elképzelései vannak, politológus akar lenni, és a Berkley-i egyetemen akar tanulni. Ettől függetlenül ő is igazi kamasz. A szülőkkel meg nem mondom, hogy nincsenek súrlódások, de a veszekedések igen ritkák.

Félreértés ne essék, én nem akarom úgy beállítani a dolgot, hogy mindenki hülye, csak a mi családunk helikopter, de csak van valami oka annak, hogy az általad kőkeményen nevelt leányzó annyira nem képes, hogy rendet rakjon. Lehet, hogy pont a szigorú apa hiánya, vagy nem tudom. De igenis van kamasz, akinél ezek a dolgok rendben vannak.

Kedves Ebihal!

Igazán lehetne benned annyi tartás, hogy anyád kedvéért, aki 16 éve kínlódik veled, amellett, hogy szeret, és pót-apád kedvéért, akiről biztosan sok rosszat lehet mondani, de gürcöl érted, és igazán igyekszik, hajlandó legyél legalább a magad területén rendet tartani. Ez lenne ugye a minimum. Nem hiszed? Na majd jól pofáraesel, úgy, hogy csak úgy zörög. Majd mikor 18-19 éves leszel, és lesz mondjuk egy 24-25 éves pasid, és ott fog hagyni, mert nem bírja ki, hogy mennyire nem érdekel téged a rend és a tisztaság, akkor rájössz, hogy nem anyád idióta kérése volt ez, hanem ez úgy a minimum. Persze lehet, hogy talász magadnak ehhez partnert, és akkor együtt kapirgáltok a szemétdombon...

Félreértés ne essék, nem megsérteni akarlak, legkevésbé sem. De az Ebihal nagyonjó szó. Ha megengedsz egy rövid allegóriát: az Ebihalból lehetsz kis aranyos levelibéka, [link], vagy varangy [link]. A társadalom mindkét esetben befogad majd, csak az a kérdés, mekkora áldozat árán.

Felháborodni pedig jogod van. Illetve jogod lesz. Ugyanis az embernek ''joga'' akkor van, ha a ''kötelezettségeit'' úgy kb elvégezte.

Tiszteletem!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.