Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

...és a teremtett világ tanulmányozás által is hitre lehet jutni...

Láttam a Fresh Water c. részből egy részletet és ismét meggyőződtem a Teremtő erejéről és létezéséről. Mindenféleképpen érdemes felkutatni a film lelőhelyeit.

https://www.coreinfinity.tech

(#2) Grizzly79


Grizzly79
tag

Letöltöttem egy 5 perces részt az egyik epizódból. Megnéztem és leesett az álam.

100%, hogy megveszem, ha megjelenik itthon nagy felbontásban valami jó narrátorral. Végvári Tamás-ra szavazok!

[Szerkesztve]

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#3) Kantorpe


Kantorpe
tag


Ezek olyan helyek ahova emberi kez, meg nem tette be a labat.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#4) cousin333


cousin333
addikt

Azt hiszem, hogy ennek az egyik részében van az, amikor mutatnak pár repülő madarat közelről, majd lassan kizoomolnak, amíg az egész képet be nem tölti a sok százezer(!) madár. Na, az kemény.. Igaz, nem láttam belőle sokat :U

Nálam természetfilmeknél, ha a szórakoztatóságot is belevesszük, akkor a Sivatagi show az etalon :R [link]

Nem jönnek be a képek :(

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#5) Viszlát válasza cousin333 (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Sajnos délután óta nem elérhető a kep.tar.hu... azt hiszem keresnem kell egy megbízhatóbb tárhelyet. Elnézést a kellemetlenségért.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) sh4d0w válasza Viszlát (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom az Imageshack-et, a kepfeltoltes.szar-t szvsz felejtsd el...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Viszlát válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Az az igazság, hogy még sosem volt ezelőtt problémám a képtárral. Imageshack legalább annyira lassú és megbízhatatlan mint a kepfeltoltes.hu, úgyhogy assszem marad az ultimate megoldás: saját tárhely :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) #54715584


#54715584
törölt tag

bocsi ha nem pont ehhez kapcsolodik, de az ocean titkai c sorozat is nagyon szep es szorakoztato :)

(#9) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Szép lehet. :C

Lehet majd le.... :U

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#10) #54715584


#54715584
törölt tag

lattam a sorozatot, elvileg minden resz 1 dvd
ezexerint egy resz jo masfel 2 oras?
magyar felirattal fellelheto valahol?
eddig 11 reszt lattam, van/lesz tobb is?

(#11) sh4d0w válasza Viszlát (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam mindig műxött. Ettől még persze más tapasztalhatott eltérő szolgáltatásminőséget :)

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Brett apó


Brett apó
tag

Egyik torrentoldalról le is lehet szedni hd-dvd-sen. Mindössze 24 giga :)

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#13) Viszlát válasza Brett apó (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Hogy pontosak legyünk, a 720p-s változat 24 giga, de érdemes az 1080p-t letölteni, az viszont 48 :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) Brett apó válasza Viszlát (#13) üzenetére


Brett apó
tag

Szerintem legtöbbünknek ez is elég :) Sajnso nekem se lessz a közeljövőben hd-s tévém

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#15) kraftxld válasza Viszlát (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem az 1080p-s 104 giga :Y

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Viszlát válasza Brett apó (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem kell hozzá HD tévé, a 22 colos monitoromon már igencsak észrevehető a különbség. Persze nem azt mondom, hogy vacak rajta a 720p :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) Viszlát válasza kraftxld (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Valószínűleg azért, mert a forrást szedted le, vagyis a nyers hd-dvd-t. Ami nekem van, az már x264 kodekkel készült 1080p.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) ecch


ecch
csendes tag

Attenborough a megszokott magyar hangját kapta meg a planet earth sorozatban is, ez a narráció átment a hddvd változatra is. Brutálul néz ki számítógépen a nagyfelbontású film :)

ECCH!

(#19) ecch


ecch
csendes tag

Igaz "csak" az 1280x720-as van meg x264 kodekkel, de egy 1024-es laptoppal és egy 1280-nal használt 17-es CRT-re mit akarjak még ennél is nagyobbat :) Így is egy tökéletes fotó a screenshotja :)

ECCH!

(#20) Renwick


Renwick
őstag

Na, ma megrendeltem a Blu-ray kiadást.
Pár trailer megtekintése után eldöntöttem, hogy megéri azt a cirka 15 000 HUF-ot...

üdv

R.

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#21) Viszlát válasza Renwick (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Hát most egy kicsit utállak :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) Renwick


Renwick
őstag

Jelentem megjött végre a pakk (a Magyar Posta hozta a formáját, a helyettesítő kézbesítőt bizonyára zavarba hozta a vámnak szóló sok angol rizsa a felmatricázott csomagon, ezért ijedtében visszavitte az elosztóba, de szerencsére végül mégis eljutott hozzám). Szavakkal nem lehet leírni ezt a látványt, mindenesetre aki nekem ezek után azt mondja, hogy nincs a HD-nek értelme, azt ünnepélyesen kiröhögöm... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#23) janosski


janosski
csendes tag

Előrendelhető a magyar szinkronos 7 DVD-s változat, márc. 25-re van beigérve a szállítás (xpress.hu). A magyar HD-s változatra mennyit kell vajon várni? Hogy működik ez általában?

(#24) PPeter válasza janosski (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Magyar szinkronos HD-változatra akkor van/lesz remény, ha a gyártó stúdió/kiadó (BBC) úgy ítéli meg, hogy el lehet adni annyit belőle, hogy megérje legyártani. Ha lesz valami külön kelet-európai vátozat a környező országok szinkronjaival, akkor van rá esély, hogy azon lesz magyar felirat vagy hang is. Hogy külön egy hazai forgalmazó megvegye a magyarországi forgalmazás jogát és legyártasson egy lokális, magyar változatot, az még nagyon messze van, legyen szó bármilyen HD-s kiadványról, filmről. Nincs rá igény.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) PPeter válasza ecch (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Pedig elég kontár release egyébként, mert ennél a filmnél a forrás nem 1080p, hanem 1080i a BD/HD DVD változatokon, és nagyon gyatrán sikerült a progresszív képet összetukmákolni az x264 változat számára. Az eredeti 1080i-nek sokkal folyamatosabb a képe értelemszerűen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) PPeter válasza Renwick (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Nekem megvan a HD DVD és a BD változat is, ezzel a kiadvánnyal (is) teszteltem a két formátum különbözőségeit. Döbbenetes élmény, azt meg kell mondani.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) janosski válasza PPeter (#24) üzenetére


janosski
csendes tag

Hát ez szomorú, de logikus. Akkor egyelőre marad az angol változat BD-n.

Jól értem hogy szerinted a DVD-s változatot nem érdemes megvenni? (1080i -> 720p konvertálás)

(#28) Viszlát válasza janosski (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

A DVD az nem 720p, mivel csak 720*576 a felbontása, szemben a 720p 1280*720 pixelével... szerintem pénzkidobás... :U

Mellesleg a magyar szinkronról annyit, hogy - számomra felfoghatatlan okokból - 2.0 hang lett. Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29) PPeter válasza janosski (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Én a 720p-s warez x264 változatra írtam a rossz konverziót. A hivatalos DVD-Video változatnak semmi baja, az nem sufnintuning masterelés.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) PPeter válasza Viszlát (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Mondjuk pénzkidobásnak nem nevezném azért a DVD-s verziót sem. Korrektül összerakott kiadvány és egy normális TV-n ez is bitang jól néz ki ám.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) Viszlát válasza PPeter (#30) üzenetére


Viszlát
addikt

10.000 forint egy az eredetihez képest gyatra minőségért, míg a BD változat 15-16.000 körül mozog. Szerintem pénzkidobás :)

szerk: na jó, egy kivételt elfogadok, ha a magyar hang feltétel, akkor valóban nem az.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32) PPeter válasza Viszlát (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Nézd, a BD és a HD DVD változaton nincs magyar narráció, ami sokaknak számít. A háztartások jelentős részében nincs HDTV készülék, nem hogy BD vagy HD DVD-lejátszó. A DVD-s változat pedig egyáltalán nem gyatra - nyilván az SD nem összemérhető a HD-vel, de egy korrektül masterelt, szép DVD-Video kiadvány egy olcsó upscale-képes DVD-Video játékossal még egy HD-Ready vagy FullHD-s TV-készüléken is nagyon jól néz ki - jobban, mint az agyontömörített magyarországi digitális TV-adások vagy analóg műsorok. Tehát semmiképpen nem pénzkidobás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) Viszlát válasza PPeter (#32) üzenetére


Viszlát
addikt

Elmehetünk ebbe az irányba, de akkor muszáj vagyok megjegyezni, hogy azok a háztartások, ahol nincs pénz egy 22"-os monitorra, amit akár már 50-60ezerért is megkapsz, vagy egy 1-200ezer forintos hd ready, fullhd tévére, nem fognak kiadni 10ezret egy ilyen pakkért. Szerintem.

Mellesleg a 720p-s x264 változatból készült egy jól megcsinált változat is :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) PPeter válasza Viszlát (#33) üzenetére


PPeter
addikt

Pedig nyugodtan elmehetünk ebbe az irányba, akkor sem lesz több értelme annak, hogy a DVD-kiadást gyatrának nevezed. Csak azért mert HD-re forgatták a filmet? Akkor ezek szerint semmilyen más filmet sem érdemes már DVD-n vagy SD-felbontásban nézni, és nem éri meg megvenni? Ugyanis a kereskedelmi forgalomban kapható kiadványok képi anyagának 99%-a eleve nagyfelbontásban készül (és kap utómunkát), csak a DVD-kiadás meg a standard TV-műsorszórás kedvéért konvertálják SD-re. Egy DVD-Video kiadvány akkor gyatra, ha nem használja ki a saját lehetőségeit. Ennél a kiadványnál erről szó sincs. És hiába közel tízezer forint az ára, szerintem még mindig piacképesebb és normálisabb választás ez Magyarországon, mint a másfélszer ennyibe kerülő, de magyar vonatkozástól mentes HD DVD vagy Blu-ray változat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) Viszlát válasza PPeter (#34) üzenetére


Viszlát
addikt

Hjajj, ez a tipikus fórumbetegség... Nem önmagában neveztem gyatrának a DVD-kiadást, hanem az eredetihez képest, viszonyítva. Innentől fogva az egész gondolatmeneted teljesen felesleges. És mint írtam, ha a magyar nyelv feltétel, abban az esetben elfogadom a DVD változat melletti döntést.

Na mindegy.

Mellesleg, ha ez a DVD kiadás mondjuk 5-6ezerbe kerülne, egész más lenne a leányzó fekvése. De erről majd 1-2 év múlva lehet csak beszélni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36) PPeter válasza Viszlát (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Ja, fórumbetegség, hogy hülyeséget beszélsz aztán terelsz. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) Viszlát válasza PPeter (#36) üzenetére


Viszlát
addikt

Én beszélek félre? Válasz-t nyomsz egy hsz-re, aminek a tartalmára egyáltalán nem reagálsz, azonban a korábbi hsz-eim tartalmát összemosod, eltorzítod és ezen felindulva tartasz egy kiselőadást.

Ülj le fiam, egyes.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38) Tibiajax válasza PPeter (#26) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Mesélnél esetleg, a két kiadvány között tapasztalt különbségekről?

(#39) PPeter válasza Viszlát (#37) üzenetére


PPeter
addikt

:)) Egészségedre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#40) PPeter válasza Tibiajax (#38) üzenetére


PPeter
addikt

Képminőségben abszolút nincs különbség. Egyik-másik epizódnál néhol a HD DVD, néhol a BD képe tűnt egy-egy röpke pillanatra jobbnak, de ez is csak Full HD-s kijelzőn tűnt fel, egy "sima" HD Ready TV-n szerintem élő ember nem mondaná meg, hogy melyik-melyik megy éppen, és utólag már én sem vagyok benne biztos, hogy ugyanúgy meglátnám azokat a vélt vagy valós, jelentéktelen tömörítési problémákat. Full HD-s kijelzőn sem sokan találnák el, hogy esetleg két epizód között kicserélték-e a lemezt/lejátszót másik formátumra. A BD-kiadvány 4 lemeze kicsit kényelmesebben kezelhető, mint a HD DVD változat 5 lemeze, de ez nem jelentős különbség. Amúgy minden tekintetben ugyanúgy működik a két változat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) Tibiajax válasza PPeter (#40) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Érdekes. Kb, erre a válaszra számítottam.
Amin igazábol elfantáziálgattam, persze, krvára nem lehet előre tudni ilyeneket, nyilván, milyen lesz majd a közeljövő, de.... A hddvd meghalt, a bluray pedig terjedni fog, vajon mekkora kuriózumnak fog számítani az, h elmondhatja valaki majd, nekem hddvd-n van meg.. Embertípustól lesz nyilván függő, de akkor is, idővel igazi inyencségnek, ereklyének fognak számítani, van egy ilyen megérzésem. És azok ált. be is szoktak jönni. :)
bocs Viszlát, h kicsit elkalandoztam..

(#42) PPeter válasza Tibiajax (#41) üzenetére


PPeter
addikt

Ha valóban bedöglik a HD DVD, akkor sem fogom sajnálni, hogy vettem ilyen lemezeket. Egyrészt szakmai ártalom :DDD, másrészt valóban érdekes technikai unikum lesz majd, akárcsak a Star Wars lézerlemezeim itt mögöttem, a szekrény tetején.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) Tibiajax válasza PPeter (#42) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Durva.. a laserdisk-ek tutkó cuccok voltak, nekem csak egy demolemezem van meg, mint ereklye, de egy starwars az nagyon ott van, irigyellek. gondolom, thx-hangos.... :B

(#44) Viszlát válasza Tibiajax (#41) üzenetére


Viszlát
addikt

Kuriózum csak addig lesz, amíg működik a lejátszó :) HD-DVD tulajdonosok helyében beszereznék egy tartalék lejátszót, hogy ne kelljen kidobni a lemezeket, mikor már nem lesz abszolút javítás, szervíz és támogatás, de elromlik a lejátszóm.

Egyébként semmi gáz :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45) PPeter válasza Viszlát (#44) üzenetére


PPeter
addikt

Lefogadom, hogy évek múlva is lesz olyan optikai meghajtó és lejátszó, ami kezeli a HD DVD-ket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#46) Tibiajax válasza Viszlát (#44) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Jaj Viszlát, miért vagy pesszimista? Miért ne mennének évekig még a lejátszok. Nálunk volt egy pio laserdisk-játszó, amikor én ide kerültem, még javában dúrta, és még a mai napig megy, igaz, ráférne egy szakszerü kis tisztitás. Mindenesetre, maga a lemez oltári feelinges, olyan, bakelit-érzés vagy mi.. :) Na persze, olyanokat nem mondanék rá, mint amit egy bakelitre lehetne, hogy mennyivel életszerübb és analog a hangja, de tény, anno egy kollegám mesélte, amikor még viszonylag uj volt a cumo, vhonnan szerváltak egy thx-demo lemezt l.disken, és azota is, neki, azon volt a legdurvább surround hang, amit hallott és azota is keresei azt az érzést.
Jah, és pro logic volt..

(#47) Viszlát válasza Tibiajax (#46) üzenetére


Viszlát
addikt

Talán mert általában nem hosszútávra készülnek manapság már az eszközök? Inkább realizmus ez. De legyen másképp! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) janosski


janosski
csendes tag

Jó kis vita megy itt. Helyes, így tanul az ember :D

(#49) janosski


janosski
csendes tag

Lenne még egy kérdésem hozzátok: a full HD felbontás ugyebár 1920x1080 pixel. Egy 22"-os wide LCD monitor viszont csak 1680x1050, a 24"-os tesója meg már 1920x1200. Most akkor melyiken tudok torzításmentesen megnézni egy full HD filmet? Mindenképp 24"-osat kell vennem?

(#50) Viszlát válasza janosski (#49) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez azért van, mert a monitorok 16:10-es képaránnyal rendelkeznek. Torzítani nem fog egyik sem, alul-felül kis fekete csík marad.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.