Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neck


Neck
veterán

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne itt vitatkozzon arról, hogy melyik a jobb, a Műholdas, vagy a Kábeles TV, ugyanis nem erről szól a cikk, mi azért váltottunk, mert a mi lakóhelyünkön nekünk ez inkább megfelelt. Mindenki arra fizet elő amire szeretne, ezzel az írással nem áll szándékomban befolyásolni senkit arra vonatkozólag, hogy melyik szolgáltatást válassza. Köszönöm!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tök jó a cikk, nekem ez eszembe sem jutott volna. :)

***

(#3) Mákos7észta válasza ollie (#2) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Osztom a véleményt! Szép munka! :R Majd belenyúlok az AverMedia távirányítójába, érdekel a dolog, már csak a poén kedvéért is :D Én foobar 2000- et használok, de felteszem ezzel is működni fog. Már csak egy progi kéne, ami vált az adott funkciók között, és egy gombot kinevezni annak a távirányítón. Egész jó kis megoldás lenne :C Vélemény?

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#4) Neck válasza Mákos7észta (#3) üzenetére


Neck
veterán

Hajrá :D Ha gondolod, írd ide mire jutottál, nagyon kiváncsi vagyok :D Ez amit én csináltam nem egy nagy dolog, csak hátha mégis segítek vele valakinek, nem vagyok egy nagy programozó. Ha esetleg mégis elakadnál és tudok segíteni szólj nyugodtan :D

Foobar 2000el is biztos működik, amennyiben lehet bill-ről vezérelni, márpedig biztos lehet. :D

Közbe ittvolt egy haverom, nagyon büszke a hifijére, és megmutattam neki, hogy az enyém olyat is tud, hogy megnyomok egy gombot a távirányítón, és mutatja a dal szövegét :D Kicsit leképedt :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#5) Neck válasza Mákos7észta (#3) üzenetére


Neck
veterán

A Pinnacle-nél ez úgy zajlik, hogy van benne egy [Pinnacle Media Center] résszel kezdődő szekció, ami egy profil, és csak akkor értelmezi a Távirányító kezelőprogramja, ha a fenti program fut. Egyébként a [Default] résszel kezdődőt értelmezi. Tehát ha én nyomkodom a gombokat miközben a Pinnacle Media Center fut, akkor az nem babrál bele a JetAudioba, és fordítva sem, kivéve ha megnyomom közben a TV gombot, mert akkor persze elindul a Media Center, de ez így normális :D Szóval lényeg a lényeg, ha a te távirányítókezelő programodban is vannak profilok, akkor egyszerűen nyiss egy újat a Foobarnak, és úgy váltasz ahogy te akarsz :D

Remélem segítettem!

Üdv: Neck

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#6) Mákos7észta válasza Neck (#5) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Ejnye, így jelentősen megkönnyíted a dolgom :D Már kezdett kihívás-szaga lenni a dolognak ;] Majd megnézem, ma már nem kezdek neki. De jó ötletet adtál ezzel a távkapcs babrálással :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

annó nekem is ilyen gondjaim voltak pctv proval, én ezt a progit választottam megoldásként: [link]

(bár asszem enyém még soros portra csatlakozik)

[Szerkesztve]

(#8) Shad0w


Shad0w
senior tag

Remek írás. Grat. :)
Viszont egy pici utánajárás után megspórolhattad volna azt az időt, amíg kitaláltad a gombok kódjait. Ez benne van a manualban, az utolsó oldalon (remote.pdf).
Az előttem szóló linkelte a PCTV Remote programot. Pár hete már azt használom (bár nekem soros portos a távírányítóm, ahogy elnézem a profiles.ini fájlodat a tiéd is a soros portot használja, csak szoftveresen van átírányítva). Sztm kipróbálhatnád, mert ezzel az egész számítógépet lehet vezérelni (egér, szövegbevitel...), de arra figyelj, hogy egyszerre csak az egyik tud futni, tehát mielőtt az egyiket elindítod, a másikat zárd be. Ha nemműködne, akkor ittvan az én régi alt+tab konfigom, hátha segítek vele vkinek :) :

key37=KEYBOARD ALT+TAB+^TAB
key26=KEYBOARD ^ALT

Ja, és gamepad soha nemlesz belőle, kát okból sem:
1. egy irányba kell tartani folyamatosan
2. egyszerre csak egy gombot lehet lenyomni

(#9) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A boogersoftos programot érdemes használni a pctv távirányítóhoz, itt megtalálhatóak a keykódok is egy képen, meg a vezérlés pár programhoz is: [link]

(#10) Neck válasza Shad0w (#8) üzenetére


Neck
veterán

A manualt nem is figyeltem :B
Köszi, jó ötlet!

A PCTV Remote sajnos nem működött, hiába állítgattam a portokat, valamiért nem akarta az igazságot, de nekem jó így is ahogy van :) Végülis ezt is bármire be lehet programozni :)

A gamepadet meg csak poénból írtam, amúgy annyira nem kell egy irányba tartani, az enyém elég tág határok között veszi a jeleket :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11) Merkjam válasza Neck (#10) üzenetére


Merkjam
csendes tag

Én is ugyanígy jártam, felprogramoztam, majd elolvastam a manual.pdf-et. a Pinnacle-nek küldtem mail-t hogy van-e valami újabb, profibb program, de nem válaszoltak :(. nekem sikerült Office-ba baromkodni vele meg windows explorerbe lépegetni bezárni meg ilyenek. jó kis dolog ez a PCTV-s távrányító! :D

(#12) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Ügyes, gratula! Én is meglépem lehet a leadtek távrecsegőjével a jetaudio-mod-ot :)
De nem jagdugó hanem jack-csatlakozó ;) :D

(#13) peti85


peti85
senior tag

A Girder nevű progi tuti működik. Vannak hozzá pluginek minden féle tunerhez. Nekem KWorld van, hasonló megoldással(a tunerbe kell dugni az infrát). Leszedtem hozzá a plugint, feltelepítettem, utána már csak be kellett programozni a gombokat.

A 4es verziót ajánlom.

[Szerkesztve]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#14) 1010


1010
őstag

ez nagyon ügyes :))

(#15) Marczi


Marczi
csendes tag

Sziasztok!

Arra nincs 5lete valakinek, hogy egy műholdvevőt/digitális kábeltévé set-top boxot számítógépről irányítani? (Spec a csatornaváltás érdekelne.) Jó lenne a kislányomnak hétvégén is felvenni a kedvenc meséit - mondjuk vinyóra - , de ahhoz az kéne, hogy a két nap alatt ide-oda tudjak váltani a csatornák közt.

(#16) Neck válasza peti85 (#13) üzenetére


Neck
veterán

Én sokat szoptam a Girderrel, de egyszerűen nem ''tanult''. Aztán maradtam ennél :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#17) Neck válasza Marczi (#15) üzenetére


Neck
veterán

A mi műholdvevőnk tudja azt, hogy ha kezdődik egy műsor akkor átvált arra. Ez itt a reklám helye, nekünk DigiTVnk van. Az ahhoz adott műholdvevő ezt tudja. Ezzel próbáld belőni, egyszerűbb mint a számítógéppel görcsölni :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18) Marczi válasza Neck (#17) üzenetére


Marczi
csendes tag

OK, próbálkozom majd. Ez lenne a jobbik megoldás, mert akkor ''csak'' egy ViVo-s VGA kell.....

(#19) smog86


smog86
senior tag

Ezen a cikken felbuzdulva én is megcsináltam... :))

(#20) geloczigeri


geloczigeri
tag

Szevasztok!

A programnak van újabb változata: [BoogerSoft PCTV Remote v0.2.8]

GG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.