Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszik a cikk, lényegre tapintott.
Viszont írhattál volna bővebben az iTap-ról, szerintem sok embernek fogalma sincs, hogy mi ez.
Egyébként ez az unikódos SMS egy rövid ideig probléma volt bizonyos Nokia telókkal is pár éve, csak aztán hamar rájöttek, hogy nem kéne eröltetni.

Az meg valószínűleg már csak az én bajom, hogy nekem ez a telcsi egyáltalán nem tetszik. :)

***

(#2) (Kolombusz) válasza ollie (#1) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Kiegészítve, köszönöm az észrevételt! :)

(#3) Peet210


Peet210
őstag

Én a Nokia 9300 tapasztaltam olyat hogy SMS írásnál az ''ő'' és ''ó'' karakterek(és ezekböl is csak az első beütött a többi nem) a 160 szabadon felhasználható karakterből 91 felemészt.Hogy miért nem tudom.

Egyébként nekem se tetszik ez a telefon.Nem tudom miért, de nem :U
Persze a lényeg hogy neked tetszik :)

Today's record, is tomorrow's motivation

(#4) Rossi


Rossi
addikt

Én nyáron vettem egy Nokia 6131-et. 1,3 megapixel, MP3 lejátszás, FM rádió, 4 GB-ig bővíthető MicroSD, 256k színű külső kijelző.

Ja, és az überelhetetlen belső kijelző: 16 300k színű... :R :R :R

Szép ez a RAZR, láttam már élőben, de az alján azt a mikrofon dudort nagyon elrontották. Ha az nem lenne...

Mod: Bloototh, infra, sztereo fejhallgató, aktív flip nyitás...

[Szerkesztve]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

Kezdd minusz jellel az SMS-t és akkor kapsz kézbesítési visszajelzést. 1 karakternyi hiány általában nem jelent problémát.

(#6) bevik válasza Peet210 (#3) üzenetére


bevik
csendes tag

Mert az ékezet nélküli sms-ben 1 karakter 7 biten tárolódik, a unicode ékezetesben pedig 16 biten.
És 160 x 7 / 16 = 70.

Mindig legyél a legjobb abban amit csinálsz.

(#7) erdoke


erdoke
titán

Én továbbra se barátkoztam meg a szétnyitható/flip telefonokkal. Idegesít, hogy bármit akarok csinálni, szét kell nyitni (a gagyibbakat ráadásul két kézzel). Ebből a szempontból a szétcsúsztatható/slide telóknál ragadtam le, ott csak számonkénti tárcsázáskor, SMS írásakor kell csúsztatni, vagy fájlok megjelenítésénél, és az is mindig egykezes.
Egyébként a Samsung pengéi sokkal többet tudnak, és vékonyabbak is. A küllem természetesen egyéni preferencia alapján dől el, de nekem ez a tepsi forma sem nagyon jön be.

A legjobb aláírás a héten

(#8) cor válasza erdoke (#7) üzenetére


cor
őstag

Pana VS3 - nyitogomb,imádom ;]

pr szaraz adat:
kb 2éves,s akkor hol voltak még a 240*320as kijelzök,(~16milla szin,legalábbis ezt irtak), 1.3mp kamera ..??igaz mem-ben gyenge

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#9) Rossi válasza erdoke (#7) üzenetére


Rossi
addikt

Telefonból Nokiát!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#10) degu válasza Rossi (#9) üzenetére


degu
senior tag

Forditva!
A Nokiabol kene telefont csinalni! :(
Nekem pl.ossze-vissza bohockodik,a billeno-keret sohasem oda visz,ahova szeretnek jutni,teljesen otletszeruen nyit meg alkalmazasokat! De mindezeket jo sokaig tudja csinalni! Az akkuja...az jo!

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11) erdoke válasza Rossi (#9) üzenetére


erdoke
titán

Féltéglát, kisebb tudással, drágábban? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#12) lorcsi válasza erdoke (#7) üzenetére


lorcsi
veterán

:) érdekes elgondolás , bár szerintem telózás közben nincs mindenkinek tele a fél keze

ezek az anorexiás telók nekem sem tetszenek, szerintem jó ha van vastagsága

(#13) Zoltanfi


Zoltanfi
senior tag

A haverom is vett egy v3i-t valami 70 körül. Nagyon örült neki egészen addig, amíg meg nem látta a 6280-amat. Ahogyan a fotók megjelennek a két telón..van némi különbség. Mp3 lejátszóban is sokkal jobb a Nokia, nem beszélve a videókról, meg a menü sebességéről. Utána már szegény srác utálta V3i-jét és cserélni akart velem, de persze én nem akartam, így eladta 2 hetesen a telóját..

(#14) Rossi válasza degu (#10) üzenetére


Rossi
addikt

Software-frissítés...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#15) Rossi válasza erdoke (#11) üzenetére


Rossi
addikt

Miféle demagógia ez kérem? Milyen féltégla? Ott a lamour sorozat... Meg a Carl Zeiss optikás több megapixeles beépített fényképező fotófénnyel és vakuval. Lehetne sorolni sokáig, mi mindenben élenjáró a Nokia, de legfőképpen a minőségben.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#16) cor válasza Rossi (#15) üzenetére


cor
őstag

assejobb amit te csinalsz,sőőt...only nokia :Y
az volt a baj h anno a kaphato mobilok aránya valahol sztem a 90% fölött volt a nokia javara..s akkor a köv telo mi lett?''hát eddig nokiam volt ugyhogy ezután is''
azota persze abbol a rengeteg pénzbol fussa fejlesztgetni is



Kolombusz:a PB-ben nem ilyen van a fibi-seknek?:)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#17) (Kolombusz) válasza cor (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mahonenak van Motorolaja, de az csak Sima V3.
Figyeld a külső kijelző körüli fényes boritást. Kissebb, olyan a v3. :)

(#18) zolle


zolle
tag

Nekem Motorola L7-em van, olyan mint a V3 csak nem kinyitós. Picit nagyobb mint egy ipod nano. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Tegnap leejtettem az aszfaltra, és túlélte.
Legyen szép, és tudjak rajta telefonálni. Nekem erre kell egy telefon. Nemértek azokat akik fényképeznek vele, zenét hallgatnak, videóznak, stb. Mindre van alternatíva, és sokkal jobb alternatíva.
A carl zeiss optikás nokia olyan hányadék képeket csinál kb mint azt 5 éves 2mpx-es olympus fényképezőm. Egy telefon sosem fog olyan szépen szólni mint egy ipod, vagy egy hifi. és 320x240ben videózni.. gratulálok :)

majd elfelejtettem. a rendőrök szeretik amikor hangosítom a telefonomat :D a moto walkie-talkie-jük ugyanígy szól. villamoson multkor eljátszottam egy sráccal. ő is nyomkodta az övét.

[Szerkesztve]

(#19) acky7373


acky7373
csendes tag

Ez a telefon megéri és jó!!! És a cikk is nagyon jó gratula!!!

***nino***

(#20) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon sokáig motorolám volt, és az a telefonom, amivel a legjobban meg voltam elégedve egész mobilos pályafutásom során, szintén motorola (V360) volt. Az sms kézbesítést sajnos abban is ugyanilyen idegesítő módon egyesével lehetett beállítani, de annyira nem zavart. Azóta is az az elvem (bár már azóta más telefonom van), hogy kagyló-alakú telefonban a motorola az etalon, ezt ők találták ki, és nekik is megy a legjobban.

Viszont érdekes módon nekem ez a penge sorozat egyáltalán nem tetszett. Kifejezetten nem tetszett. Hiába, nem vagyunk egyformák. Viszont most láttam a neten valami újat, Z6 vagy Z8 vagy mi a neve, most nem ugrik be, az egy szétcsúsztatható modell lesz, ami megtörik egy kicsit a szétcsúsztatás után, Symbian rendszerrel, az első ránézésre nagyon tetszik.

(#21) (Kolombusz) válasza lugosi (#20) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Z8 a neve. :)

(#22) lugosi válasza (Kolombusz) (#21) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mikorra jelenik meg szerinted itthon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.