Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A terv egy cikksorozat, aminek a további részeiben életből vett feladatokkal fogom tesztelni, terhelni a gépeket.

Remélem, a ph-sok nem nyakaznak le érte :)

Hozzászólások welcome.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Én kiváncsian várom.:)

(#3) azbest


azbest
félisten

Ejha :D
Várom a folytatást... érdekes a felhozatal... gondolom legtöbb helyen raid-ben (raid 1?) mennek a winyók azért a duplázás.

Régi vasakat én is megbecsülöm... bár viszonylag kevés gép ment át a kezemen.. és a legrégebbi is viszonylag új szerzemény :) Még egy jól összerakott p1es is sokmindenben megállhatja a helyét... (sokat nőttek a szememben a márkás összerakott gépek pár compaq deskpro után... korábban sulinetes Tulip p166-os csodákkal megvert géptermekben fejlődött ki a negatív előítéletem)

Azért is érdekel hogy boldogulnak a régebbi szerverek, mert manapság is látni hogy a régi nagy nevek durva árakon keringenek ph-n.
Sokszor már tudatlanságra is gondolok, amikor azt látom hogy egy rambus modulért vagy tualatin p3-ért (512kb l2) mennyit képesek elkérni a dicső múltjukat felhasználva (még sokak fejében él hogy csúcs rendszerek voltak).

De az azért túlzás szerintem amikor egy új rendszert össze lehet rakni az árukból. Azért felttelezem hogy gyorsabb egy kisebb kétmagos amd64 / intel core2 proci mint két tua p3.

Remélem lesznek otthoni körülmények közt kipróbálható tesztek is hogy összehasonlíthassuk az öregekkel :DDD

[Szerkesztve]

(#4) EQMontoya válasza bambano (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

áruld már el pls, h a 3g ram mellé miért 1 procis szervert vesztek? :U Kicsit olyan tesco config érzésem van, amikor a 2.8as intelt szórták 256 rammal. ez kb ugyanaz, csak forditva.

Same rules apply!

(#5) bambano válasza EQMontoya (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mert az alkalmazás ilyet kíván?
Maradjunk annyiban, hogy ez most nem egy szakmai kérdés volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) EQMontoya válasza bambano (#5) üzenetére


EQMontoya
veterán

azért egy 2 magos/2 procis rendszernek általában lényegesen nagyobb az üzembiztonsága. (mármint szoftveresen értve, fagyásokra). És nem 1 nagy többlet költség ma már. de Te tudod..

Same rules apply!

(#7) bambano válasza EQMontoya (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mitől lenne egy két procis szervernek nagyobb az üzembiztonsága, mint az egyprocisnak?
Egyébként volt egy időszaka a linuxnak, amikor az smp kódja borzalmasan ótvaros volt, akkor szoktam rá az egy procis szerverre. Ezen a gépen sincs bekapcsolva a ht, az se kell. Egyébként meg nem fagyásra, hanem működésre tervezünk.
Mostanában kb. 120-140 ezer forint egy második proci ebben a kategóriában.

Az meg továbbra sem kedvelt megoldás nálam, hogy a felhasználás ismerete nélkül konfigurálunk hardvert.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) azbest válasza EQMontoya (#6) üzenetére


azbest
félisten

''Két és fél évesek''

ha olyan ''rég'' szerezték be.... akkoriban azt hiszem kicsit nagyobb volt az árkülönbség.

egyébként reflexből én is azt vágtam volna rá, hogy nem mindegy mire kell...

[Szerkesztve]

(#9) EQMontoya válasza azbest (#8) üzenetére


EQMontoya
veterán

jogos :R

#7: nekem nem volt problémám az smp kernellel, igaz, h 2.6.1x-eket használtunk.

Same rules apply!

(#10) bambano válasza EQMontoya (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem használtad eléggé. Én is 2.6.10-zel kezdtem, amíg össze nem borult miatta minden...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) rudi válasza bambano (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, nem, sőt!!! Ősszel szervezek táblás tüntetést a szerveres tesztekért, ha jösz, duplájára növelheted a tömeget :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) bambano válasza rudi (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Lesz az tripla is, ha jól emlékszem a testsúlyodra :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) EQMontoya válasza rudi (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha én jelenek meg melletted, akkor meghétszereződik a tömeg :D egyébként támogatom az elképzelést :)

Same rules apply!

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

Csatlakozom a tüntetéshez. sőt, megspékelném azzal, hogy jó lenne, ha munkaállomásokat is csekkolnának vkik, vhol. Esetleg hozzájuk alkatrészeket. És nem feltétlen FPS-ekkel kéne egy-egy harvert tesztelni, lehetne CAD, FEA, Vmi 3D Studio féleség, stb is. Lehet lennének meglepik pl grafikus kártyák terén. :) Télleg, munkaállomásokat tekintve képben van vki? Uis mostanában tervezem, hogy ha cég tud benne támogatni, akkor összebótolok egyre, és akkor otthon is tudok majd rajta munkát végezni esetlegesen, s soksok évig elégnek kell majd lennie... Bár tom, fölösleges kiadás lenne manapság, amikor az asztali gépek is elég izmosak...

(#15) bambano válasza #06658560 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A gagyi pc meg a számítógép között az a fő különbség, hogy melyik mennyire zakkan meg, ha megterheled. A rendes gép nem zakkan akkorát...

Különben is: igazi számítógép az, amit a gazdája nem bír felemelni:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) btotyi


btotyi
tag

Várom a folytatást. És én is támogatom az ilyen teszteket mert ahogy korábban mondták nem minden az fps meg a megahertz főleg ha elnézem nálunk az 500MHz-es Alfákat :)

(#17) Racecam válasza bambano (#12) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Rudi a kövér? :F

Vagy régen találkoztam vele, vagy nem figyeltem meg jól... :U
Mert ha mondjuk én mennék és azt mondanád, hogy az már egy kisebb tömeg, az rendben van. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Hm... A folytatásra én is kináncsi lennék. :C

Kiváncsian várom a teszteket és a terhelési eredményeket. Egyébként mivel akarod tesztelni? Renderelés, meg ilyenek?

(#19) adalbert1


adalbert1
veterán

Hello!
Kíváncsian várom az összehasonlító teszteket. (habár inkább a megbízhatóság érdekel, mint a teljesítmény).
Nálunk a cégnél sokáig egy ilyen muzsikált:[link]

(#20) rudi válasza Racecam (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az ''ember'' definíció alsó határán mozgok - 80 kg. Bambano ''kicsit'' több, olyan emberes ''ember'' :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) kiskakas válasza rudi (#20) üzenetére


kiskakas
senior tag

Az x330-as egy qrvajó és megbízható vas,nekünk most 2x200 ide diszkkel megy, leállás még sosem volt, évente érdemes porpisztollyal kifujkálni, meg megnézni a ventiket, de ''örök darab''.

(#22) Móci


Móci
addikt

Nagyon jó kis cikk; mint viszonylag friss, még viszonylag kevés tapasztalattal rendelkező rendszergazda, éhezem az efféle információkra, írásokra. :D
Még ilyet! :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) robi0604


robi0604
őstag

Én akkor kaptam szívrohamot, amikor bejött egy kedves ügyfél, hogy kell neki gép.

-A ''számítógépes ismerős'' azt mondta, hogy ez kell a gyereknek-

Egy Hp XW9300-as workstationra esett a választása. Dual 2.6-os Opteron, 2x76gb scsi, 2Gb ecc, Quadro FX3400-as kari, stb.
Hiába mondtam, hogy nem fogja azt nyújtani, amit a 10 éves gyermeke elvár tőle, mert ez nem arra való. Nem tudtam meggyőzni, mert neki akkor is azt mondta a ''számítógépes ismerős'', hogy ez a legalkalmasabb rá! Elvitt mellé egy 23''-os Tft-t, ami abban a kategóriában, szintén aranyár.

Nem akarom mondani, hogy mennyit hagyott nálunk akkor a kis játékgépre. pedig mi még nagyon olcsón adtuk őket.

Lennék a gyereke...

Amúgy gratula a cikkhez és várom Én is a folytatást! :C

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#24) bambano válasza Racecam (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha jól tudok számolni, akkor a fenti párbeszédből az vonható le, hogy én kétszer olyan nehéz vagyok, mint Rudi.. Ergo ő legfeljebb girhes :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) bambano válasza adalbert1 (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az első teszt matek koproc lesz, a ph!-n rendszeresen használt superpi-hez hasonló, bc-vel. Lesz Postgresql teszt is, meg filerendszer teszt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Ban_Dee


Ban_Dee
csendes tag

Nekem van otthon egy Compaq Prosignia 300 szerverem: Ppro proci (75MHz :R ), 98MB RAM, 2x 18GB U3 SCSI disk - Win2k server egész jól megy rajta mint fileszerver - bár kicsit azért reszeli a swap file-t. (Bár csak viccből tettem rá Win server-t hogy mennyire szedi le, valami réggebi Linux disztrót gondolok majd rátenni.)
Ja, a beszerzési ára három üveg Heineken volt :P

Bandi

(#27) bambano válasza Ban_Dee (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nekem is van p1@233mmx-es, gigabyte alaplapos fileserverem, 1T diszkkel, meg 64m rammal. Nekem a pci a szűk, egyszerűen nem bírja kisámfázni az ethernetet. No de pl. két gép között, amiket itt emlegettem, gigabiten úgy áthúzott 110 megát egy tesztben, hogy csak lestem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) atkamano


atkamano
csendes tag

Sajnos nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni a szerverekről :). Nekem jelenleg egy Compaq Proliant 2500-as (dual PentiumPro, 1Gb ECC-s Dimm EDO, 3X9,1Gb SCSI vinya Raid 10-ban, SuSe 9.2), egy Proliant 5500 (kiépítés az aláírásomban :)) és egy Fujitsu Primergy Tx200 (dual Xeon@3066Mhz, 2Gb Reg.ECC PC3200 DDR Ram, 3X36 Gb SCSI vinyó Raid 10-ban/ez a rendszer tömbje/, 160 Gb sata vinyó, Radeon 9200 PCI videókari) van itthon. Ezeken kívül régebben volt még dual P3-as és dual P2-es Hp szerverem is. Eddig csak jó tapasztalataim voltak ezekkel a cuccokkal, bár az üzembehelyezésük/konfigurálásuk elég időigényes móka, de amikor összeállnak, akkor kegyetlen módon alázzák még a papíron gyorsabb asztali vasakat is, illetve az üzembiztonságuk is verhetetlen.

A memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.

(#29) bambano válasza atkamano (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

3 darab diszket nem lehet raid10-be kötni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Raymond


Raymond
félisten

''...megveszem a leselejtezett szervereiket jutányos áron vagy kifizetnek egy talicska pénzt az eu konform megsemmisítésükre.''

Ohh hogy ismerem ezt...es mennyire orulten frusztralo nezni a kontenernyi hibatlan (van hogy hasznalatlan) cucc egyszeru megsemmisiteset valami orul torvenyek miatt. Eszem megall...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) atkamano válasza bambano (#29) üzenetére


atkamano
csendes tag

Igen, elméletileg tényleg csak párokban lehet Raid 1+0, illetve Raid 10 köteteket létrehozni, de ecc nélküli csíkozott-tükrözött köteteket simán lehet csinálni akárhány lemezből, feltéve, ha a raidvezérlő támogatja. Abban igazad van, hogy ez tulajdonképpen így nem igazi 10, hanem sokkal inkább 1, a legtöbb vezérlő így is hívja.

A memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.

(#32) bambano válasza atkamano (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Milyen az az ecc nélküli csíkozott-tükrözött kötet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) azbest válasza Raymond (#30) üzenetére


azbest
félisten

hiába... a környezetvédelem mindenek előtt :U
Nehogy már kevesebb új elektronikát kelljen gyártani, az érdekek nem azt diktálják, hogy mindenki jól járjon.

Nemrég olvastam itt ph-n hogy a most divatos RoHS is annyira környezetbarát, hogy durván rákkeltő anyag amivel javításkor kezeik a forrasztásokat... és azt később a user szívja be ahogy lassan párolog.

Arra is kíváncsi lennék, hogy a napelem gyártás vagy az akku gyártás/megsemmisítés mennyire környezetbarát.



Álszent az egész világ.

(#34) Troy.


Troy.
addikt

Tetszett. Várom a folytatást. üdv

.

(#35) Male


Male
nagyúr

Az ''e-server x236'' szerű házat vajon hol és mennyiért lehetne szerezni?
Csak szerűt, mert ez még túl új, és ennek megfelelően drága is lenne gondolom... volt ehhez eléggé hasonló jóval régebben is. Ja, és egy normál ATX ház felhasználásával vajon mennyire lenne nehéz átalakítani normál gép fogadására? (gyakorlatilag az egész belsejét átraknám alaplap tálcával, hátlappal együtt)

(#36) bambano válasza Male (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az x236-osokat 2004 ősz végén vettük, ez nem annyira új. De tartok tőle, hogy egyetlen mérete sem szabványos, nem hiszem, hogy bármit át lehet berhelni belőle más gépekbe. Ezeknek nagyjából minden darabja egyedi, méretre gyártott ibm cucc. Nyilván a proci, pci-x foglalatok szabványosak, tehát lehet bele rakni bármit, de a chipkill memória foglalat már nem biztos, hogy szabványos, a tápcsatlakozója majdnem biztosan nem az, és az scsi backplane csatlakozója is más, annak egy darabját láthatod a molexes képen.

Nem hiszem, hogy ez a gép szétbontva berhelhető.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Sunzi válasza atkamano (#31) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mi a vezérlő típusa?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#38) Raymond válasza azbest (#33) üzenetére


Raymond
félisten

A te user neveddel semmi jogod a kornyezetvedelem es egeszsegvedelem mellett hadakoznod :D ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) Male válasza bambano (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Nem annyira új, de anyagilag azért még az nekem :) Majd ha pár ezer Ft-ért lehet hozzájutni a kidöglött belsejűhöz, akkor lesz régi :)

A terv szerint kb előlep + oldallapok maradnának... (ha elég nagy, akkor gyakorlatilag csak beletenném a normál házat oldallapok és előlap nélkül :) )

[Szerkesztve]

(#40) Tif


Tif
tag

Igen ezek komoly érzelmi dolgok...:)
Majdnem meghasad a szíven ha ilyet látok:
[link]
és nem lehet az enyém...
A másik nagy kedvencem:

[link]



[Szerkesztve]

(#41) Vamp


Vamp
senior tag

Az asztali géped, a 2xP3 Tua (csak kíváncsiságból) mennyire alázza meg lebegőpontosokban a legerősebb P4-eket?:D

(#42) bambano válasza Vamp (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezt most nem tudom fejből, de meg fogom nézni. Egész aritmetikában a 2.2-es p4-et 9-27x között alázta. De ezek régi számok, meg fogom mérni újra.
Egyébként volt, hogy dvd rippelésben legyakta a 3200-as marketing számozású s939-es athlon64-et is... Ezt mondjuk nem nagyon gyakta le, csak kicsit, de akkor is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) #06658560 válasza bambano (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

nem igazán vágom a válaszod kapcsolódását a dilemmámra. Egyébként egy szervert sztem könnyne fel lehet meelni, ha még nicns bepakolva a rackbe. :) Akkor az nem is igazi számítógép? moat akkor játékokról lesz az összehasonlítás? :D:D:D
Azért nem tom, munkahelyen Dell munkaállomások, meg IBM UNIX rendszerre pakolt vasak vannak, utóbbiakról nem túl sokat tudok, nem szokomk figyelni a kb kéthavonta esedékes reboot során a képernyőt, de sok tekintetben az otthoni AMD talán 1900+ vagy milyen procim, az 1 giga memóriám, és a 9600 Raedonom is felveszi velük a versenyt. Pedig szoktam izzasztani, és a munkahelyen is néha kéne alájuk a vödör a sok nedv felfogásának. De konkrétan az érdekelne, hogy van-e vmi olyan extra szolgáltatása egy ma kapható munkaállomásnak, amiért megérné nekem otthonra min duplapénzért azt venni egy öszerakott erősebb géppel szemben. Pl nézegetem a gyártók honlapjait, és meglepve tapaztalom, hogy a P4 rendszert használják, akár két maggal is. Annál meg mintha a Core2 kissé jobb lenne... Memóriavezérlőben nyújtanak annyit ezek a rendszerek, hogy megérje beruházni rájuk? Stb. stb. Ja, vkinek tapasztalata van PCI-X VGA-król?nézegettem egy Matroxot a neten, képes 9MP-s képet megjeleníteni, egyszlotnyi helyet foglal, és vmi naon picike venti hűti a kép alapján. Elvileg kezel DX9-et, szal talán játékra is alkalmas lenne, de nem tom. Jó, pénzem soha nem lesz rá, de érdekelne ilyenekről mik a tapasztalatok. Ja, Sima GeForce, vagy Quadro éri meg jobban egy munka plusz mindenes gépbe?

(#44) #06658560 válasza robi0604 (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

robi, tudnátok ilyen dolgokat most is beszerezni? Ha igen vmi előzetes árajánlatot tudnál nekem mondani majd, ha leírom mi érdekel?

(#45) #06658560


#06658560
törölt tag

Ja és még egy kérdés: vkinél nincs esetleg egy elfekvő SGI gép, ami netán képes min linux futtatására? Érdekelne, és eccce szeretnék SGI tulaj lenni. Régi fetisem a márka, bár ha jól tudom akkor már lassan csak álom marad a dolog, valósággá egyre kevésbé fog válni...

(#46) beencee


beencee
senior tag

Sztem nagyon jó és engem nagyon érdeklő téma és sokat sejtető kezdés... Egyszóval nagyon várom a folytatást és köszönöm :R

(#47) bambano válasza #06658560 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A rendes szerver nem a dupla pénznél kezdődik, hanem ott, amikor a processzor aktiválás 20 millió forint... Nem munkaállomásról beszélek, hanem szerverről.

Egy rendes pc-s szerver, pl. a régi netfinity 5500m20-as 68 kiló volt. Hozzá egy apc szünetmentes nagyjából 70. Ha te 130 kilóval csak úgy hipphopp felállsz és elszaladsz, akkor ezentúl kerülni foglak.

Például az az f20-as shark, amivel legutóbb dolgoztam, 2.1 tonna volt. Ezt is felkapkodod?

De a pc-s hekkelést hagyjuk meg az erre dedikált ph!-s fórumoknak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) #06658560 válasza bambano (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

rendben, van nagyobb darab is. De akkor a kérdés: mi most játékok összehasonlítását fogjuk olvasni? :) Mert a cikkben emlegetettek a képnek köszönhetően eléggé ezen kategória még. Nem kötözködésnem szánom, bár ha komolytalankodunk, akár az is lehet. Nem hekkelésileg akarom én a linuxot SGI-re, hanem a hétköznapi használathoz nem naon hiszem, hogy még találnék rá bármilyen progit is: zenelejátszó, IM kliens, pl.

(#49) P.H.


P.H.
senior tag

Egyre inkább biztos vagyok benne, hogy a mostani workstation-belsőm (lap, CPU, memória) ajándék volt bő 125K-ért.

''Nyilván a proci, pci-x foglalatok szabványosak, tehát lehet bele rakni bármit, de a chipkill memória foglalat már nem biztos, hogy szabványos, ...'' A Chipkill ECC nem szabadna, hogy kizárja a szabványosságot, legalábbis AMD esetében szabványos DDR2-foglalaton is működik.


A gépeket hol tartod? Otthon? A cikksorozatban lesznek fogyasztási adatok?

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#50) bambano válasza P.H. (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A gépek nagyobbik része szerverszobákban van, ahol végzi a melóját. Jellemzően az összehasonlíthatóság kedvéért beválogatott gépek azok, amik itthon vannak.

Az öreg gépekben elég kehesek a ventillátorok, nem embernek való zajt termelnek.

Fogyasztási adatokat nem tudok, nem lesznek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.