Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szaszati


Szaszati
tag

No, hát akkor adjon az Isten esmen szép napot magának.

Csak megköszönném szépen, hogy esmen csillogtassa aztat a fájintos tehetségit itten a népeknek. Mindig olyan jó hallgatni magát, bátyja. Remélem, hogy nem sértődős a magaféle s nem zavarja, hogy magához hasonlatosan beszélek néha és es. Csak tudja itt még lehet. Máshol már szólnak.

No de nem es zavarnám. Még felhajtom ezt a csőpp pálinkámat és mentem is. Isten áldja magát. Meg a szamarát és a révészt es tartsa meg jó egésségben. Egye fene, még azt a széllelbélelt szomszédját es.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#2) Vakegérke válasza Szaszati (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

AggyonIsten, Uramöcsém.

Ne magázzál mán éngem, jobb szeretem a pertut. Arra inni is lehet. A tisztöletet attú még mögadhattyuk, hogy letegezzük egymást.

Igen, kedves Szaszati, itt lehet ízesen beszélni. Nem zavar, sőt, határozottan örülök neki. Amennyiben nem keveri valaki a ''parasztos'' beszédet a káromkodással, ám mondja kedve szerint.

Köszönöm szépen, Isten tartson meg jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) 7


7
addikt

Még!

(#4) Vakegérke válasza 7 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a bíztatást, lesz még.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Szaszati válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Szaszati
tag

No hát akkor kedves Urambátyám, tiszteletvel olvasom kedves üzeneted. És ezzel az erővel meg is fogtam poharamat és elszülom a legrövidebb székely pohárköszöntőt: no!

Egészségedre Solyka, csak így tovább, nehogy abbahagyd, nem is tudod mekkora űrt töltesz be. Hajrá! :R

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#6) Sidaries


Sidaries
őstag

Továbbra is tetszik. Így tovább. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nos, kedves olvasóim, barátaim, fogalmatok sincs, mekkora örömet okoztok. Immáron nem pusztába kiáltom szavaim, hanem értő fülekbe sugdosom.
Írtam jónéhány történetet, mesét. Csináltam nekik honlapot is, nem jött be. Íme, lássak csodát, olyan körülmények közt aratok babért, amelyre nem is számítottam. Egy blogban. Megpróbáltam, és panasz nincs, pedig egy blog nem erről szól. Naplót szoktak írni, én viszont nem ''szokok''. Mesélek. Mesélek egy nem létező faluról, lakóiról, és mesélek olyan dolgokról, amelyek valóban megtörténtek, vagy egyszerűen csak mesélek.
A hatás látható, leszűrhető. Jelen pillanatban 63 az olvasók száma. Érezhetem úgy, hogy mesélek, ti körbe ültök, és ''tátott szájjal halgattyátok'' mindazt, amit hablatyolok. És bizony ez nagyon jó érzés.
Már nem a falaknak beszélek, hús-vér emberek olvasgatják írásaim, és jelzik tetszésüket, vagy akár azt is, ha kifogásuk van. Jól van ez így. Már érzem, hogy megérintem néhány ember lelkét, látok mosolyt, röhincsélést, és bizony könnyeket is alkalom adtán.

Mit mondhatnék?
Köszönöm!

Isten tartson meg mindenkit jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Csimasz22


Csimasz22
csendes tag

Ezt is nagyon élveztem! Isteni volt! :C

(#9) Vakegérke válasza Csimasz22 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm!

Lesz még jobb is, ne aggódj. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) FPéter


FPéter
aktív tag

Magánvélemény-veszély!

Én részben ebben nőttem fel, a körülöttem lévő parasztbácsik valóban igazi parasztbácsik voltak, tájszólással, érdekes elképzelésekkel és a te történetedhez nagyban hasonlító mesékkel.
Egy tipp: Nagyon nem autentikus a stílus, amire az egyébként nagyon jó történeteket építeni próbálod. Gondolok például arra, hogy egy parasztbácsi szókincsébe nem tartozik bele az alapvetően pesti szlenghez tartozó 'feszt', vagy a 'matéria', de ez csak egy kiragadott példa, sok sebből vérzik az egész. A történet nagyon jó, de ha normál helyesírással írnád, sokkal élvezhetőbb lenne, mint így...így.

(#11) Vakegérke válasza FPéter (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Véleményed köszönöm.

Nos, tudom jól, hogy semelyik paraszt bácsika se tekintene falubelijének ilyen beszéddel. Viszont az irodalmi magyart beszélők tájnyelvnek vélhetik, bár tudják, hogy ''nagyon nem autentikus''.

Amelyek viszont tények.

A ''feszt'' folyamatosságot jelöl, és elég sokszor volt alkalmam hallani borsodi katonatársaimtól. Hogy érdekesebb legyen, '70-ben vonultam be.
Mintamondatok:
Dógoztam feszt.
Feszt mondom néki.

A matéria pedig anyag. Az áram ugyan nem ''anyag'', de szerintem belefér a szövegbe, hogy a villamos drótról jut matériához.

Nézd, kedves FPéter, nem vitázni akartam. Írogatom a történeteket, és az öreg bizony parasztosan fog ezután is beszélni. Nem érzem úgy, hogy jobban fejezné ki magát, ha az irodalmi magyart használná. Ráadásul akkor lenne csak hiteltelen igazán. Ha pedig nem az öreg, hanem én mesélnék, máris kevésbbé élhetné bele magát az olvasó a falu légkörébe.
Hogy nem tájhű a szójárás? Szerintem nem baj. Ez csak mese. Hogy nem autentikus? Annyi baj legyen.

Mesél az öreg, én csak leírom azt, amit hallok.

Köszönöm véleményed, Isten tartson meg jó egészségben.

Szerk: ha képes lennék rá, hogy valamely autentikus tájnyelvet használjam, esetleg más tájnyelvet beszélő meg sem értené. Csak pár példa. Mi az a kasztroj, vagy köcölle? Ezt bizony nem érti a ''vazsi'', az ő bizsergefájáról meg a borsodi nem tudja, hogy mi a jó fittyfene.

[Szerkesztve]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) FehérTurul


FehérTurul
csendes tag

Kedves FPéter, én Vakegérkét (Vakegérke bácsit :B ) védeném. A feszt az igenis tájszólás. Legalábbis avvót valamikor. Itt, nálunk, Pesttől ezer kmre is feszt ez menyen, szal ne akarja senki bemesélni, hogy ez Pesti 'szleng'. Meg a matéria se. Tudtommal a román materia-ból jött, és igenis székelyesen nem építőanyag, hanem matéria. Asse t'om, eztet elóvassa-e valaki, de én úgy íreztem, muszáj vót elmóndani.
Minden tiszteletem az Öreg parasztbácsi(k)-é :C

Nem a méret a lényeg, DE...

(#13) Vakegérke válasza FehérTurul (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

A "feszt" folyamatos cselekvést jelöl. A pesti szlengben viszont a "feszültséget", "feszkót" szavakat helyettesíti.
A matéria pedig anyag, de lehet akár áram is, amely ugye "kézzel fogható". :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) moonlight115 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


moonlight115
tag

Ezzel egyetértek. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#15) Vakegérke válasza moonlight115 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy ide is benéztél. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.