Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csigi


csigi
addikt

Gratula az első szárnypróbálgatásodhoz! :C

Az a +10% tényleg meglepő, simán többre gondoltam volna...
Tanulságos volt, köszi. :R

nofene

(#2) éN79 válasza csigi (#1) üzenetére


éN79
addikt

:R
Sajnálom, hogy nem néztem meg korábban az AM2 X2 csodát, nagyon kiváncsi lettem volna, hogy az mit csinál, de ezek alapján nem hiszem hogy nagyságrendi különbségek lennének.

(#3) Zoli329


Zoli329
addikt

Nagyon jó írás, köszönjük szépen :R Tényleg kár, hogy az X2-vel nem mérted. Kíváncsi lettem volna pl 0.8V-al a fogyasztásra 4x250-en pl. Meg egy komolyabb videókari teljesítményfelvételére is. Grat :R

(#4) éN79 válasza Zoli329 (#3) üzenetére


éN79
addikt

Egy komolyabb VGA-s tesztet még talán hamarabb sikerül majd összehoznom, bár ha az AMD csípkedné magát, akkor egy 65 nm-es X2-t is bevállalnék szívesen csak az összehasonlítás kedvéért.
Kibővítem majd amúgy ha sikerül olyan eredményekkel is, amit egy sima A64-es rendszer ill. egy P4-es produkál. Asszem ezek a most átlagos pc-k, kiváncsi leszek mit teljesítenek.

(#5) csongi


csongi
veterán

Ha jól értelmeztem, akkor a grafikonon feltüntetett eredmények a falból kiszívott áram mennyiségére vonatkoznak.

(#6) Rive


Rive
veterán

Jó írás. Csak én nem találom, vagy a VGA típusa nem lett feltüntetve?

Más: néhány downclock mérés nagyon érdekelne, esetleg más konfigokkal is. Néhány vasat esetleg tudok is kölcsönözni efféléhez.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) GeoPhoto válasza éN79 (#2) üzenetére


GeoPhoto
tag

Jó, hogy így egyben nézted a gép fogyasztását, azonban az energiagazdálkodás igazi előnye ott mutatkozik meg, amikor 7/24-ben üzemeltetsz egy rendszert, tehát ha százalékot akarsz hasonlítani akkor reálisabb képet kapsz ha monitor nélkül méred az IDLE értékeket. Nekem is van ilyen mérőm és éppen ezért az online gépem másfél évig egy P3-as 1GHz-es volt mivel IDLE-ben csak 60-70W-ot fogyasztott (akkor még a 15-ös LCD-vel)

Egy igazán jó 7/24-es konfig akár havi 1-2ezer forinttal is csökkentheti a az áramköltséget, amiből mondjuk ápgrédelheted a internet szolgáltatásodat :))

Üdv,
Geo

(#8) lapa


lapa
veterán

jó cikk. a monitort mondjuk tényleg kezelhetted volna külön, meg ha már úgyis van eszköz csinálhattál volna tételes listát (router, stb.). nemrég én is vettem egy ugyanilyet, csak most nincs mit mérni vele, ha összetákolom a gépet akkor tudok írni k7 félmobil procis eredményeket.

(#9) éN79


éN79
addikt

Köszönöm mindenkinek az észrevételeket! :R
Akkor a hiányosságokat részben pótolandó:
- a vga típusa: Galaxy 7300GT Zalman, szóval tényleg nem egy áramfaló szörny
- a monitor üzemközben ~17W-ot fogyaszt (ez értelemszerűen letöltésnél leredukálódik az idle fogyasztásra, de erről az értékről pontos adatot majd később tudok szolgáltatni)
- a router ~ 3-4W között dolgozik
- a modem pedig beéri sovány 1W-al is működése során.

csongi: igen, azt a fogyasztást mérte, ami a falból kijövő vezetékből rajta áthaladt, avagy amit a túloldal fogyasztásként felvett.

[Szerkesztve]

(#10) Qru


Qru
MODERÁTOR

Grat jó írás! Ez is alátámasztja, hogy felesleges a mostani 550W-os tápom de hát a nagyzolás... :P Kíváncsi lennék ezek után az enyém mit zabál valójában...

mod: helyesírás :W

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#11) rudi


rudi
nagyúr

Az igazán sok energiát a gagyi tápok emésztik fel. A felhasznált Hyper, ha jól emlékszem aktív PFC-s, tehát valahol 80% körül van a hatásfoka. Ha ugyanezt a konfigot egy passzív PFC-s tápra kötnénk, máris 10%-ot nőne a fogyasztása. További 10-20%-ot dobna rá egy ''jófajta'', FPC nélküli kodegány. Komoly fogyasztási tényező még a CRT monitor. Lazán felzabál 80-100 wattot, míg egy TFT csak a felét [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) éN79 válasza rudi (#11) üzenetére


éN79
addikt

Akkor a tápon ezekszerint többszörösen is igaz, hogy nem kellene spórolni. Egyrészt a biztonság (érzet) másrészt akkor a hasznos teljesítmény.
A monitornál a kütyü csak 17W körüli értéket mért, igaz csak a win asztal ''futott'', de nem hiszem hogy egy monitor többet fogyaszt, ha nem állóképet kell megjelenítenie, de ez csak feltevés, úgyhogy jobb lesz ha utánanézek mérésekkel. :)

(#13) éN79


éN79
addikt

3DMark06 segítségével utánajártam a feltevésének. Konstans 17W érték környékén alakult ''állókép'' és ''mozgókép'' között is a felvett teljesítmény, ellenben a fényerő hatásának növelése a maximális ''állásba'' megdobta a fogyasztást 25W-ra, az összes többi 17-18W közötti értéket adott.

(#14) ftc


ftc
nagyúr

És mit kaptam ezért a többlet fogyasztásért?

lényegében semmit sem..szintetikus tesztekben lett csak gyorsabb a gép.


[Szerkesztve]

(#15) Zotya84


Zotya84
őstag

Én szívesen besegítenék egy - remélem - izmos gép fogyasztását (X2) méricskélni. Mert bár hiába tanultam fizikát, meg bütykölöm a gépet elég rendesen, de a 220szal nem szeretek játszani, meg kéne egy fogyimérő. (konfig a profilban)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) lapa válasza éN79 (#13) üzenetére


lapa
veterán

crt-nél még az is számít, hogy világos vagy sötét dolgokat jelenít-e meg. gondolom a jövőbeni ledes lcd-nél is van/lesz hasonló, persze majdnem egy nagyságrenddel kisebb mértékben.

(#17) Muton válasza éN79 (#13) üzenetére


Muton
addikt

azért nincs lényeges különbség álló és mozgó kép között, mert ha jól tudom állandó vezérésűek a tft. viszont a megvilágítás erőssége jelentősen teljesítményfüggő

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) éN79 válasza ftc (#14) üzenetére


éN79
addikt

Tény, hogy a sebességnövekedést a leglátványosabban csak ezekben a tesztekben lehet kimutatni, de azért mondhatni bizonyos alkalmazásoknál (pl. konvertálás) van némi jelentősége a tuning által elért többletnek.

A többieknek üzenem, hogy hamarosan várható egy AMD 65 nm-es kis hasonló teszt. Kiváncsi vagyok az eredményekre.

[Szerkesztve]

(#19) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Én olyasmire volnék még kiváncsi, hogy mennyivel csökken a fogyasztás a valós felhasználás során, amikor a processzor ''csökkentett módbra'' (most nem jut eszembe a rendes neve) vált. pl. nekem Athlon64 3200+-om van és ez támogatja ezt a funkciót, ha nincs szükség nagy teljesítményre (netezés, levelezés, stb.) visszaveszi a procit 1 GHz-re.

(#20) éN79 válasza Kobaljov (#19) üzenetére


éN79
addikt

Nem fogok tudni most egészen pontos adatot mondani, de a délutáni méregetéseim alapján az AMD-s rendszerem durván 20W-al kevesebbet fogyaszt C&Q-esetén.

(#21) Zoli329


Zoli329
addikt

Up! Nos? Kibővíted a grafikont? :)

(#22) edipqe


edipqe
senior tag

ha van l az apósjelöltéknek 1 db asus a7n8x-x je 1700+ athlon xp- vel és mx400-al akkor az kb netezés és passziánsz alatt mennyit eszik?
17''-os lg moncsi és 256mb ddr-ram

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#23) éN79


éN79
addikt

No, mivel többen jeleztétek, hogy tartozok némi méréssel még, így a következő táblázatot bocsátom rendelkezésetekre szíves bogarászásra. A lényeg, hogy egy mai alsó kategóriás (7300GT) és egy monhatni felső kategóriás VGA (8800 GTS 320 MB) között mi is a fogyasztásbeli különbség a kártyákat alapon hajtva, illetve hogy az immáron jó kis AM2 rendszer hogyan fogyasztgat alapon és tuing alatt, és hogy hatásos-e az RMClock mint feszültség szabályzó alkalmatosság, avagy sem ;) :
[link]


[Szerkesztve]

(#24) Sgor válasza éN79 (#23) üzenetére


Sgor
tag

Szia!
Jó kis cikket hoztál össze. :R Gondolom itt is a ''falból'' felvett teljesítményt mérted monitorostól stb, mint az előző mérésnél? :F
Gyakorlatilag nekem is ugyan ez a rendszerem lesz az új, lehet, hogy elég lesz egy FSP-zen? :Y
Mégegyszer gratula!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25) éN79 válasza Sgor (#24) üzenetére


éN79
addikt

Szia!

Köszönöm! :R
Igen, minden esetben a teljes rendszer által felvett árammennyiség került feltüntetésre, ezáltal a választott tápodnak teljesen elégnek kell lennie. (esetleg majd elmesélhetnéd, hogy mennyire melegszik passzívként ;) ).

Egy további kis kiegészítés: egy AB9+6320 (@2800) vs. M2N32SLI+4000 (@2625) 5-10W eltéréssel ugyanannyit fogyaszt azonos rendszerösszetevők mellett.

(#26) Ősember válasza éN79 (#18) üzenetére


Ősember
őstag

látványos sebességnövekedést akkor ér el az ember, ha egy programok nlátszik, hogy lassu. leginkább játékoknál figyelhetö meg, szerintem. ettöl függetlenül biztos, hogy gyorsul a rendszer. :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#27) éN79 válasza Ősember (#26) üzenetére


éN79
addikt

Természetesen. :R
Csak ezeknél a programoknál azért egyszerűbb megállapítani a gyorsulást, mert gyakorlatilag az eredményül kapott számokat kell összevetni, míg egy játéknál (ha nem mérünk FRAPS-szal v. hasonló alkalmatossággal) szubjektív érzés alakul ki a ''gyorsulással'' kapcsolatban, mintahogy a teljes rendszer sebessége, az egész működése valahogy gördülékenyebbé válik a túlhajtásnak köszönhetően.

Megkértem egy ismerősömet, hogy egy P4 3.0GHz-s (northwood talán), egy giga ram, 9800PRO, 1 HDD, 2 ODD, 17'' TFT, modem ''rendszeren'' is végezze el a 3DM06-os tesztet, és meglepődtem, mert minimális eltérésekkel hasonló eredményeket kapott (150-210W között) alapsebességen (ő nem tuningol :) ).
Ez szép, merthogy én jóval többre számítottam, de ha a fogyasztás/nyújtott teljesítményt nézzük, akkor egyértelmű az újabb rendszerek előnye.

(#28) alienpapa


alienpapa
senior tag

Jó kis írás, tetszett! :D

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#29) éN79 válasza alienpapa (#28) üzenetére


éN79
addikt

Köszönet. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.