Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Senki nem szól hozzá az íráshoz??

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Üdv! Nos, szép kis árakon működnek ezek a dolgok. :( Egy biztos, nyelvet tanulni gyakorlatilag muszály manapság. Jómagam is ott állok, hogy lassan el kellene kezdenem tanulni az angol-t, mert szép meg jó hogy szakmai szinten megy valamennyire és külföldi fórumokon meg-megértik amit írok, de nem ártana ha mindez nyelvtanilag helyesen menne. (nameg egy nyelvvizsga is kell majd a diplomához mire odaérek) Keresgéltem is nemrégiben olyan magyar fórumok után ahol lehet angolul társalogni és ha az ember vét akkor kijavítják (és meg is érti mit rontott :D). Egyenlőre nem sok sikerrel..

(#4) D4rkm4n válasza DarkByte (#2) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tudod mi a baj? Az, hogy manapság egy angol középfokú 'C' típusú nyelvvizsgával nem sokra megy az ember. De tényleg. Jó, hogy van, nagy előny, de manapság már tényleg nem nagy dolog. Én emellett franciát tanulok (ill tanítják) és önszorgalomból elkezdtem itthon az oroszt.

Egyébként az íráshoz még annyit, hogy tényleg könnyebb megtanulni egy nyelvet az adott országban. Csak ugye először a pénz beszél, csak utána veszik tudomásul, hogy tanulni szeretnél.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Aki megakar angolul tanulni, az itthon is megtud. Én sem angol nyelvterületen tanultam az angolt.
Csak elhatározás kérdése.

***

(#6) ollie válasza D4rkm4n (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze. Azért nem mész vele semmire, mert már majdnem mindenhez kell angol. Az angol mellett kell valami más komoly tudás is a szakmádban.
Persze úgy is fogalmazhatjuk, hogy angol nélkül semmire sem mész.

***

(#7) tkazmer


tkazmer
addikt

Talán tavasszal(hehe, mindjárt itt van) sikerült kijutnom iskolai szervezéssel 1 hónapra angliába, nagyon örülnék, ha a suli nem baltázná el a szervezést(ha elbaltázza, valszeg máltára megyek helyi kapcsolat segítségével)
Amúgy ennek a cégnek igen magasak az árai, valahol láttam(ha megtalálom, belinkelem) USA beli tanévet 800e HUFért.. na jó, ahhoz még hozzájön kb 200e HUF repülőjegy + zsebpénz(ajánlott: 150$/ho:) ), de akkor is olcsóbb. Csak én nem akarok az USA ba menni, ameddig ujjlenyomat kell hozzá :P :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) raszputyin


raszputyin
senior tag

Szvsz csak ''fölsőfok'' fölött éri meg csak a nyelvért kimenni. Ha amúgy ott van az ember, akkor persze hülyeség nem kihasználni a lehetősége, és nem csak a nagy nyelveknél. Minden egyes új nyelv kicsit megnöveli az ember intelligenciáját [citation needed] :)
De nemcsak a tanulás kerül pénzbe, hanem az ember eltöltött ideje is. Sok év alatt heti néhány órát tanulva-használva a nyelvet többre megy az ember, és kisebb a megcsömörlés kockázata.
És ha már, Dél-Afrikában vagy az USA-ban zulu vagy apacs nyelven érdemes lehet tanulni, de pont angolul miért? Nálunk olcsóbban van angolosabban és szebben beszélő ember.
Nemcsak a C-típusú közép Rigó nyelvvizsga nem ér semmit a XXI. században, hanem semmilyen nyelvvizsga. A nyelvtudás viszont igenis számít középfokon is, ha az ember elég rugalmas és talpraesett, hogy tudja használni. Nagyon jó dolog, csak ettől lényegesen értékesebb lehetsz a munkaerőpiacon, úgy, hogy maga a munka egy szemernyivel se nehezebb.

(#9) raszputyin válasza tkazmer (#7) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nézd meg, adnak-e szállást, ellátást. Tipikusan lakni drágább egy helyen, mint tanulni. Felmerült, hogy Cambridge-be menjek egyetemre, ott is az volt a nagyobb tétel, pedig a tandíjat is izomból beszedik...
Egy hét, esetleg egy hónap persze jó buli, segíti a beszédkészséget, meg javítja a kiejtést (ha Anglia, rontja, ha Málta vagy akármi :) ) A nyavalygásom a tanév-jellegű ajánlatra vonatkozik.

(#10) tkazmer válasza raszputyin (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

[link] 4700$ az usa-ba. Jó, egy kicsit drágább, mint mondtam, de benne van a szállás és az étkezés is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) Ja no válasza tkazmer (#10) üzenetére


Ja no
aktív tag

sztem 1mHUF 9 havi szállásért, meg vmi tápért nem veszettül sok. És még közben angolul is megtanítanak.
A szállás milyen? (tom , ott a link...)
Gondolom ehhez olyan visa-t kapsz, amivel part timeban lehet melózni is.

(#12) tkazmer válasza Ja no (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

Lehet...bár nem valszínű, hogy kimegyek, a vízum miatt...és ha kimennék is, dolgozni? Na azt nem :D :P

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) Ja no válasza tkazmer (#12) üzenetére


Ja no
aktív tag

miagáz a vízummal?

''Na azt nem ''
:D

(#14) tkazmer válasza Ja no (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Kell hozzá ujjlenyomat...olyat tőlem meg nemkapnak :P

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) Ja no válasza tkazmer (#14) üzenetére


Ja no
aktív tag

má úgyis megvan nekik. ez csak egy utólagos ellenőrzés, hogy télleg jó példány van-e náluk... :D :P

(#16) A Parfümös válasza Ja no (#11) üzenetére


A Parfümös
csendes tag

És mennyi a nyelviskolai tanév? Mert a sima tanévval sokra nem megyek bár 1 milláé nem sok (relatíven akinek van rá), ha valaki olyan hülye hogy itthon nem sikerül megtanulnia az angolt annak érdemes kimennie.

(#17) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Most néztem meg itt is ugyanúgy 2 milla felett van mint amit én írtam. :(


Állandóan emiatt a rohadt lóvé miatt szív az ember. :W

[Szerkesztve]

(#18) Ja no válasza A Parfümös (#17) üzenetére


Ja no
aktív tag

mi a két miller?
Az előbb csak kb 4,5kUSD-t írt tkazmer


[Szerkesztve]

(#19) A Parfümös válasza Ja no (#18) üzenetére


A Parfümös
csendes tag

A nyelviskolai tanév, Kazmer a középsulis tanévet írta, ha jól vettem ki az írásából.
De amit adott linket azon is 2 milla felett van egy 9 hónapos nyelvsulis tanév.

(#20) Ja no válasza A Parfümös (#19) üzenetére


Ja no
aktív tag

huuh, az már egy kicsit sokk :(((

(#21) tkazmer válasza A Parfümös (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, azt írtam. De annál a cégnél, amit linkeltem, ha jól néztem minden olcsóbb, mint a cikkíró által linkelt cégnél.

(#15) Ja no
Jó vicc...itthon se kapja meg senki :D :P


[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) Ja no válasza tkazmer (#21) üzenetére


Ja no
aktív tag

úgy tűnik, hogy az üldözési mánia egy bizonyos szintig nem probléma mai világunkban, hanem egyfajta túlélési reflex.
Attól tartok, hogy a helyzet csak fokozódni fog, mintsem alábbhagyna.

de vissza a témára: tud vki olyan módot, hogy kint keres az ember olyan nyelvsulit, ami kb 9 hónapig tart, és a turístavízumát ''átkonvertáltatja'' ott kint ehhez?
//nem, nem olyanra gondoltam, ami kötött útvonalon engedélyezi a mozgást a követség és a reptér közt. Csak oda... :D


[Szerkesztve]

(#23) biker


biker
nagyúr

háát, hogy mit ér egy nyelvvizsga...

- én csak azért tettem le, hogy legyen papír, mert sok gyöpagyú ember ezt nézi. vannak ismerőseim, 4-es angolból középiskolában, és egy használati útmutató megfekszi a gyomrát :)
- mikor jönnek hozzánk felvételizni, és követelmény a nyelvtudás, és azt mondják: ''igeen, van egy nyelvvizsgám'' és hirtelen átváltunk angolra, sokan néznek hülyén előre rendesen...

És akkor is néha néztek rám, mikor azt kérdezték tőlem: nyelvvizsgája van? és azt mondtam, az szerencsére nincs, de nyelvtudás az van :)

ezzel arra próbálok rámutatni, hogy ma a nyelvvizsga megléte-nemléte már csak ilyen kérdés, ha van jó, de senkit nem tudsz vele meghatni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) vottokar


vottokar
senior tag

Sajnos nagyon sokunknak, nem csak ez elérhetetlen anyagilag, hanem még a korrekt itthoni nyelvtanulás is. :( Amikor az emberfia havi 220 óra felett melózik, akkor elég nehéz értelmes nyelvsulis tanfolyamot találni, a jó magántanárok óradíjai meg itthoni fizetésből... :(
Nekem még az oroszt próbálták meg okítani 8 éven keresztül, ezért az alapoktól kellett kezdeni az angolt..

[Szerkesztve]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#25) biker válasza vottokar (#24) üzenetére


biker
nagyúr

igen, így kb heti 2x2 órára marad idő, ha találsz nyelvtanárt este 7-9 köztre :(

ezzel a tempóval meg jó esetben 2 év...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) A Parfümös válasza biker (#23) üzenetére


A Parfümös
csendes tag

Akkor én viszont szégyellem bevallani hogy mi óta tanulom az angolt és mégse tudok semmit. (16 vagyok és közel 10 éve tanulom). Na ehez szóljatok hozzá valamit, a nyelvsulis tanév nem a papír miatt ér sokat, jó értitek azé egy nemzetközi nyelvvizsga se jön éppen rosszul az embernek, de sokkal fontosabb az hogy nagyon magas szintre eljuttatják az ember nyelvtudását az adott nyelvben (ha hinni lehet nekik mondjuk ennyi pénzért nem is csoda...) .

[Szerkesztve]

(#27) biker válasza A Parfümös (#26) üzenetére


biker
nagyúr

nem neked szégyen, hanem az oktatás minőségének :(

10 év tanulás után már bátor voltam nekiindulni egy külföldi útnak egyedül, és akkor hallottam először nem TV bemondó minőségű angolt.
hát érdekes volt.
de erőt adott fejlődni, és ezért nem bánom ezt a régi emléket :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) A Parfümös válasza biker (#27) üzenetére


A Parfümös
csendes tag

Hova utaztál pontossan?

(#29) biker válasza A Parfümös (#28) üzenetére


biker
nagyúr

akkor épp san marinoba, egy 4 napos technical training-re :)
hát mókás volt néha...
de belekezdtem akkor, és a következőn már nem volt gond.
azóta meg főleg...
lassan minden európai országban jártam hasonlókon. vagy ők jártak itt előadáson...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) btf válasza ollie (#5) üzenetére


btf
aktív tag

Üdv!

Otthon már jó ideje tanulok a kreatív módszerrel Angolt. (jelenleg a felénél tartok, jól bírom a monotonítást)

Szeretném felhozni tudásomat, gyorsítani a tempón. (jelenleg alap és középfok között van).

Te melyik nyelviskolát ajánlod?

Üdv.:

Balázs

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.