Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aginor


aginor
addikt

Látom az elgondolkodtató témák még mindíg nem túl népszerűek erre felé.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#2) finest válasza aginor (#1) üzenetére


finest
őstag

Nem baj, majd alakul ez még.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) sztikac


sztikac
őstag

Hát ez a tag nagyon nincs tisztában a dolgokkal... Először is a rakétavédelmi rendszer mint a neve is mutatja VÉDELMI eszköz, arra szolgál hogy _néhány_ db interkontinentális rakétát le lehessen vele szedni. Moszkva hány ICBM-l is rendelkezik? 1000? 2000? Ebből ha 2-3-at leszed a védelmi rendszer az nem igazán számít egy nukleáris konfliktus esetén. Tehát ebben az esetben simán hihető hogy a ''lator'' államok elleni védekezésképpen telepítik a rendszert... Kicsit olyan Greenpeaces fílingem van... Tiltakoznak az atomerőművek ellen mert szerintük a szélenergia környezetkímélőbb. Hogy miért is? Mert csak. Valaki mondta nekik :W

(#4) finest válasza sztikac (#3) üzenetére


finest
őstag

Szia!
Szerintem ne írd le Chomskyt iylen hirtelen! Ami azt illeti elég értelmes tag, simán tennék fel tőle még számos cikket, de nem akarom, h már így az elején egy szerzőtől több írást is legyen itt, hiszen azt írtam, h a világra akarunk kitekinteni, és hát akkor már lehetőleg minél több gondolkodón keresztül tegyük.
Én nem értek a rakétákhoz, úgy vélem azt kellene felfedezni, h Kelet-Európban fokozódik az amerikai jelenlét. Csehorszégban rakéták, nálunk radarállomás (igaz ez NATO), Romániában öt katonai támaszpont, ott van aztán még Bush koszovói felhívása a függetlenség kikiáltására stb. Ez nem nagyon van ínyére az oroszoknak. Ezért együtt gyakorlatoznak a kínaiakkal, berepülnek az amerikai légtérbe, tiltakoznak. Szóval elég feszült a helyzet és ebben az USA felelőssége egyáltalán nem elhanyagolható.
Bush és a kormánya igazi elefánt a porcelánboltban, azért kell tiltakozni, h tegyenek idő előtt túl sok kárt a régió politikai egyensúlyában.
Ez a címben megszólított Tomas gyerek amúgy valóban egy vérbeli aktivista. Van itt róla egy cikk: [link]. Ezt az oldalt én nem ismerem mert koréábban nem az én szájízemnek megfelelő dolgokat írtak, így nem olvasom.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) Eastman


Eastman
őstag

OFF:
[link] :((( ...vagy mégsem? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) aginor válasza sztikac (#3) üzenetére


aginor
addikt

Kedves Barátom!

Itt nem csak arról van szó, hogy egy esetleges konfliktus esetén a rakéták hány százalékát tudják vele leszedni, itt arról van szó, hogy az amerikaiak tovább akarják erősítni a jelenlétüket a térségben, és az azért is nyugtalanító, mert az ameriakiak külpolitikáj a megfélemlítésre és a zsarolásra épül/épült.
Nézzük pl. Iránt, mit is mondanak az amerikai felebarátaink?
''Vagy azt csinálod amit én mondok, vagy az európa bázisokról is induló légierőmmel szarrá bombázlak, megszállak, majd rádkényszerítek egy olyan társadalmi berendezkedést ami neked természetellenes, de nekem jó.''
És persze mindezt a világ érdeképen, ja és persze a terroizmus elleni harcra hivatkozva-azon terrorizmus ellen amit ő maga hívott életre, és támogatott évtizedeken keresztül..

De nézzük csak mit is csinálna az általad barátom, oly nagyra becsült egyesült államok?
Azt amit a kubai rakétaválság idején is, minden lelkiismeret furrdallás nélkül kirobbantana egy atomháborút(bár akkor az nem jött össze, de nem rajtuk múlott)..

A lator államok meg ázsiában vannak és lehetséges célpontjaik az usa nagyvárosai, tehát teljesen értelmetlen ilyen ürüggyel európába telepíteni a védelmi rendszert. Itt látszik jól, hogy az usa még mindíg retteg az oroszoktól, és az ehez hasonló lépésekkel csak erősíti a mostanában alakulgató orosz-kínai barátségot, ami vágülis a saját érdekeivel ellentétes..
Megint egy újabb példája a megfontolt és bölcs amerikai külpolitikának.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7) aginor válasza Eastman (#5) üzenetére


aginor
addikt

Érdekes, bár többféleképpen is értelmezhető..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#8) sztikac válasza aginor (#6) üzenetére


sztikac
őstag

''De nézzük csak mit is csinálna az általad barátom, oly nagyra becsült egyesült államok?''
pls. jelöld meg azt a mondatomat ahol dicsőítettem az USA-t... Mielőtt ilyesmit leírsz szvsz. számolj el tízig.
u.i.: tudom hogy mostanában nagyon menő fikázni az USA-t, de azért nem hiszem hogy az iráni ''demokráciában'' olyan jól éreznéd magad. Vagy esetleg költözz el Oroszo.-ba ott is jó kis irányított demokrácia van.
u.i.2: az orosz külpolitika mire épül ha nem megfélemlítésre :U

(#9) finest válasza sztikac (#8) üzenetére


finest
őstag

Nem kellene elhinni mindent az európai médiának pl.: Iránról. Nemsokára felteszek egy cikket a Venezuelát ért/érő lejáratási kampányról. Érdemes szerintem elolvasni, h miket hallgat el, ill. mutat be a nyugati média egy-egy esetből!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10) sztikac válasza finest (#9) üzenetére


sztikac
őstag

1. nem hiszek el mindent az eu-i médiának
2. nem csak onnan tájékozódok
3. Hugo Chavezt nem nagyon kell lejáratni, nem tudom mostanában nyomon követted-e a venezuleai eseményeket...
4. miről ismered meg a demokratikus rendszereket? Hát arról hogy nyíltan elmondhatod milyen sz@r az adott rendszer és nem kell szankcióktól tartanod... aginor fórumtárs ugyanezt nem tehetné meg Iránban, Venezuelában, Kínában, Kubában és még jónéhány helyen.

(#11) finest válasza sztikac (#10) üzenetére


finest
őstag

Kicsit olyan érzésem van veled, mint a viccből az agresszív kismalaccal. Jól kiosztod Chomskyt, aginort, engem. Szívesen venném, ha ''szamizdatodat'' kifejtenéd bővebben! :D Ugyanis félreértésekre ad okot szűkszavúságod.
Követem a venezuelai eseményeket . Hogy mi lesz a Chavez körül kialakuló személyi kultuszból, igaz-e, h véglegesíteni akarja magát a hivatalában, nem tudom. Szerintem ez megint egy kiforgatott hír, csak egy újabb húzás a lejáratásában. A legújabb fordítás a blogomban választ ad a 4. pontodra - legalábbis Venezuela kapcsán.
Szívesen tennék még fel híreket Venezueláról, de megint az az érzésem mint Chomsky kapcsán, h kár lenne leszűkíteni a híreket egy-egy országra vagy publicistára. –Azért lehet, h meggondolom magam.


[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) moma válasza Eastman (#5) üzenetére


moma
őstag

Nagyon tetszet a klipp köszi :C

Egyébként szerintem az az érv, hogy porig bombáznák ha Irán kilőne valami rakétát szerintem nem teljesen jó, mert szerintem elképzelhető, hogy a dolog úgy nézne ki, hogy nem az Iráni hadsereg lövi ki azt a rakétát, hanem mondjuk terroristák. Ekkor azért nem hiszem, hogy le lehetne bombázni egy országot. meg egyébként sem érzem a cikken, hogy egy jól átgondolt álláspont lenne. elég egy oldalúnak tűnik...
Ettől függetlenül nagyon tetszik a kezdeményezésed finest, egy stabil olvasód már van :R

we all deserve a bit of luck.

(#13) finest válasza moma (#12) üzenetére


finest
őstag

Köszönöm a kedves szavakat! Próbálom úgy fordítani a cikkeket, h lehetőleg kevéssé kerüljön át bele a saját álláspontom, a Znet egy teljesen baloldali orgánum, így a jövőben is lehet számítani rá, h kicsit egyoldalúak lesznek a világ dolgairól itt olvasható írások.

Szuper az aláírásod!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) sztikac válasza finest (#11) üzenetére


sztikac
őstag

Kit osztottam ki :F A kiosztás inkább aginor ''Kedves Barátom!'' kezdetű hsz.-ben volt található szvsz... Nyilván úgy gondolta hogy el kell magyaráznia nekem a naív, egyszerű állampolgárnak hogy itt bizony a csúf gonosz USA mekkora összeesküvést tervez... Ne haragudjatok de egy kis elfogultságot érzek a hsz.eitekből (kicsit olyan érzésem van mint amikor a munkahelyemen 1-2 fanatikus tekintetű idóta előadja a többiknek hogy a magyar kormányt bizony Tel-Avivból irányítják és aki ezt nem hiszi el az nem is igazi magyar :W ) Chavezről szóló hírekben meg szerinted mi a kiforgatás? Ő éppen kőkemény diktatúrát épít (államosít, fegyverkezik ezerrel, építi a tévedhetelen nagyvezér imázsát aki megvédi népét a gaz imperialista fenyegetéstől). De az is lehet hogy az amik lefizettek/befenyítettek mindenkit hogy ezt írja :D

(#15) finest válasza sztikac (#14) üzenetére


finest
őstag

A legújabb kritika Chavez ellen, h alkotmánymódosításra készül, mert szeretne élete végéig Venzuela elnöke maradni. A valóság az, h Venzuela alkotmánya szerint 2x lehet egy valakit elnöknek újraválasztani, ezen szeretne változtatni. Mivel elsöprő többséggel választották másodszor újra, én azt is elképzelhetőnek tartom, h az alkotmány változtatás simán keresztül vihető egyfajta alulról induló kezdeményezés formájában, mert egyezik a népakarattal.
''De az is lehet hogy az amik lefizettek/befenyítettek mindenkit hogy ezt írja.'' - szerencsére nem mindenki írja azt, amit az USA kormánya hallani szeretne. Itt van például a Zmag vagy rögtön ez a blog. Még ha hülye összeesküvés elméleteket gyártóknak is képzeled a cikkek íróit vagy a bloghoz hozzászólókat, annyit azért el kell mondanom, h elég ismert/elismert emberek írták ezeket a cikkeket; mégha a fórumtársakról nem is tudjuk, h kicsodák egész pontosan.
Ajánlom figyelmedbe a blog következő fordítását is, ma-holnap felkerül ide, Bush elnök politikai stratégiájáról fog szólni, csak a Te kedvedért választottam (komolyan és ez nem cinikus, örülök, h figyelemmel kíséred a blogot, még ha a véleményünk nem is egyezik).

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.