Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyo


Sanyo
senior tag

Ide várom a hozzászólásokat és a kérdéseket. Ha valamit nehezen érthetőre fogalmaztam, kérlek titeket, szóljatok. :)

(#2) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

kösz az írást, régóta érdekelt, mit is tud pontosan ez a TrackIR dolog, de lusta voltam utánanézni. :B

a freelook-ról még nem hallottam, de érdekesnek tűnik, ki fogom próbálni.. btw, ha lehet egérmozgatásra használni desktopon, és van mouselook egy játékban, akkor elvileg működnie kell, nem? mihelyst hozzájutok egy webcam-hez, kipróbálom az enemy engaged-del..

in asm we trust

(#3) Sanyo válasza sghc_toma (#2) üzenetére


Sanyo
senior tag

Igen, ha van mouselook akkor működni fog. A pontossága a webkamera sebességén és beállításain múlik. :)

(#4) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

nos, végre sikerült szerválnom egy webcam-et, de a Freelook sajna el sem indul.. talán nem szereti a Vista-t, vagy azt a cam-et.. de most már nagyon felspannoltam magam, úgy döntöttem, írok magamnak egy ilyesmi progit.. ha kész van, írok is róla logout-ra..

in asm we trust

(#5) Macilaci457


Macilaci457
őstag

A freelook egy webkamerát használ, nincs (még) webcam-om, de kérdés, hogy mennyire lassítja a rendszert, ha közben egy Webkamera folyamatos képét is veszi USB-n, és fut a freelook.

Egy fazon csinált házilag 6$ -ból egy fejmozgást követő érzékelőt Xbox-hoz, a mozgást egy kontroller 4 irányú vezértlőjéhez kötötte.
Elméletem szerint, egy egérrel ugyan ezt meg lehet csinálni, és akkor lehet hardveres fejkövetést szoftver nélkül csinálni.

A koncepciója a következő: 4 fotoellenállás egy kartonlap 4 sarkában, és egy led-lámpa a fején. Állati egyszerű, meg lehet nézni itt:
[link]

És ő még azt is kiküszöböli, hogy a monitorról visszavillanjon a fény, mert a háta mögé teszi.

(#6) Macilaci457 válasza Sanyo (#1) üzenetére


Macilaci457
őstag

Még egy kiegészítés: létezik egy program amit úgy hívnak Freetrack [link]

A képek alapján ez közelíti legjobban a TrackIr technikáját, és tudja a 6 DOF-ot.

Valamint Track Ir emulációt. Ezügyben másik program amit még érdemes megnézni, a New view erről egy leírás itt: [link]

(#7) Sanyo válasza Macilaci457 (#6) üzenetére


Sanyo
senior tag

A new view szerepelt az írásban, de a NaturalPoint kérésére kiszedtem. A progi szerzője ugyanis a TrackIR driveréből lopta a kódot és mint ilyen, illegális.

(#8) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Sziasztok, most találtam a témára, már össze is ütöttem egy sapit egy piros leddel, és a freelook-kal működik is a dolog, csk még a játékokban nem :(( . Nem tudja valaki, hogy kell összelőni Lock On-nal? :F Valaki használ freetrack-et, mert nagyon jónak néz ki. Tapasztalat? Én holnap nekiállok csinálni egy sapit.

Laci

(#9) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv Mindenkinek ...

Én anno Cam2pan-t próbálgattam, nem is volt rosz, de sajna lassú volt hozzá a kamerám :(

30 FPS-t sem tudott stabilan sajna ... ha tudtok olyan webcam-ot ami tudja, esetleg többet is (Bár minek tudna ...), akkor szólljon :)

Mellesleg ha valakinek van ideje és webcam otthon, ezt is ki lehetne próbálni, főleg mivel Hazánkfia művelte :)

Egy videó:

[link]

És a Link:

[link]

Life is shor...

(#10) deathy82


deathy82
csendes tag

Hali Emberek!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy hol tudok ilyen miújságot venni Kishazánkban?

(#11) Sanyo válasza deathy82 (#10) üzenetére


Sanyo
senior tag

Pl. itt.

Ha van ebay accod, kb. 5 rugóval olcsóbban jössz ki postával együtt.

(#12) deathy82


deathy82
csendes tag

Hali!

Köszöntem szépen a segítséget, rápróbálok! :))

(#13) freeone válasza Macilaci457 (#6) üzenetére


freeone
csendes tag

Jonny lee megoldotta wiimote-al is. Olcsóbb és gyorsabb is elvileg mint egy trackir.
http://www.youtube.com/watch?v=Jd3-eiid-Uw

Ráadásul ez a megoldás valódi 3d érzetet kelt, kíváncsi lennék hogy trackir szoftverében meg lehet -e fordítani a fejmozgások irányát, mert akkor az is tudna ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#14) frame>24


frame>24
addikt

helo.

hosszabb idő után újra feltettem az IL-2 1946-ot, és gondoltam új szintre hozom a játékélményt. Hozzas böngészés után a neten megtaláltam a topikban is említett '"óccsó" megoldásokat (freelook, new view stb.), de a bizonytalan visszajelzések miatt egyelőre nem akarok kísérletezni ezekkel. A kérdésem az lenne: lehet-e magyarországi kereskedésből rendelni TrackIR-készüléket, ugyanis én valahogy nem találtam itthoni forgalmazót. (v csak rosszul kerestem).

ha valaki esetleg tud infót, azt megköszönném!

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#15) frame>24 válasza frame>24 (#14) üzenetére


frame>24
addikt

jah, természetesen visszaolvastam, a vrcenter-es link nem működik..

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#16) freeone válasza frame>24 (#15) üzenetére


freeone
csendes tag

Én az enyémet ebay-ről rendeltem, innen: [link]
Lehet közvetlenül a gyártótól is rendelni: [link]
Vagy van pár hely, pl a dslyecxi, ahol van link a fenti gyári bolthoz, és kedvezményt kapsz ha azon a linken át lépsz a boltba(-30 $).

Én azért rendeltem ebay-ről, mert ott a szállítás nem a méregdrága UPS-en át megy, és még egy más szempont miatt is olcsóbb. :D

(#17) Sanyo válasza frame>24 (#15) üzenetére


Sanyo
senior tag

Jah a vrcenter úgy látszik semmilyen formában nem működik. A gyártó webshopja biztos kiindulópont, egyébként ebay.

(#18) frame>24


frame>24
addikt

úgy tűnik a szerencse rám mosolygott:
egyik barátom épp kimegy egy hétre Los Angelesbe, és by the way hoz egyet!

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#19) Chrys_


Chrys_
addikt

Vettem egy TrackIR 5-t, TrackClip pro-val használom. Eddig 2x próbáltam. Elsőre nagy nehezen sikerült úgy kalibrálni, hogy ne veszítse el a jelet a kamera, és szépen ment rFactor 2-ben. Ma a második alkalomnál viszont csak pár másodpercig működött a beállítás után, majd mindig valami false adatot küldött a sim-nek, és már nem igazán láttam előre :)
Szóval vannak itt még gondok, bár azért nem tűnik haszontalan dolognak. Mindenképpen nagy előny, és jobbnak találom 3 monitoros rendszer kiépítéséhez képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.