Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

jó kis írás, engem az érdekelne hogy ez az eu firmware-es hangerőgyengítés miért kell, és hogy melyik gyártó alkalmazzák?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) hkari


hkari
őstag

Hello.Rumos neked nem volt X5 ös iAudiod? megmertem volna esküdni h volt:D jah és nagyon jó lett a cikk:)

(#3) Zaparozset


Zaparozset
tag

Szia!
Meg tudod mondani mi volt a sony HD5-nél az a két kis progi amit lehet használni. Nekem a 20 gigás verziója van fekete színben és kifogástalanul működik lassan két éve (kop-kop-kop) :D
Thx előre is!

Sz.F.P.

(#4) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Te aztán tényleg szereted az mp3-asokat. :)
Ennyi lejátszot venni... ;]
Jo írás lett amugy. Grat.

(#5) Akheron


Akheron
senior tag

Nekem is volt ilyen Diva mp3-lejátszóm. :) Évekig használtam megelégedéssel. Azt szerettem benne a legjobban, hogy elő sem kellett vennem a nadrágzsebemből - az egyszerű gombkiosztásnak és a kiálló gomboknak hála nadrágon keresztül is tudtam kezelni. Aztán odaajándékoztam az akkori barátnőmnek, azóta én meg letettem a hordozható zenét - jobb az életre figyelni, bármilyen is legyen az.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#6) rumos14 válasza Zaparozset (#3) üzenetére


rumos14
nagyúr

[link]
az mp3 file manager-ből van vmi oldalfejlesztés is, de én a linkelt oldalon találhatót használtam. azaz leginkább mégiscsak a SonicStage-et.
hangerőlimit kilockolást ismered? [link]
pár infót be lehet még gyűjteni az oldalon lévő tesztből és hsz-ekből is [link] (fotel is és én is beírtunk ide :B )
a hd5 tudtommal 2005 nyarán jelent meg, szóval a tiéd még nem lehet 2 éves, de ettől függetlenül irigy vagyok rád :B majd ha eladósorba kerül, szólj lécci.

(#7) psn


psn
tag

Naon jó írás. Én sokkal jobban sajnáltam az ilyen vackokra a pízt. :D Ezt odáig fejlesztettem, hogy, amikor lett volna rá, sem vettem, mert nekem a legjobb kell, ami mindent tud. (Kinek nem...)
Aztán egyszer vásároltam az egyik multiban, és meghallom a hangosban, hogy szuper szombaaat; mp3 játékosok féláron. (!!!) Nosza mondom, mit veszíthetek, megnézem őket. Az egyetlen használható a sok trekstar és társai között, egy Creative MuVo V100 volt. 1 gigás, szép fehér. Megkérdeztem az eladót, az 50% a kiírt árból jön le? Persze, mondja ő. Nem tudtam róla semmit, de félretetettem. Ennyiért a hülyének is megéri, hát még nekem. :D
A kasszánál persze jött a para, túl szép ez. hogy igaz legyen. De igaz volt. Örülök neki azóta is...
Nem lett hiper-szuper lejátszóm, de a pénztárcám megúszta...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#8) Meta


Meta
tag

Nekem egy is most egy X5V-m van (épp szervízben :S )és tényleg nagyon tudom ajánlani én is az iAudio készülékeket! Gyönyörűen szól, és egész sokmindenre használható!

az íráshoz meg gratulálok! ;)

(#9) dapriest


dapriest
csendes tag

Az U2-t én vettem meg tőled :) Még mindig nagyon jól szuperál és állatul szól egy px-100-al :)

(#10) rumos14 válasza dapriest (#9) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezt örömmel hallom! adtam hozzá a plug fülhallgatót is ugye? illetve egy haverodnak adtam el, aki továbbította neked, ha jól emléxem. nemrég járt le a garija az U2-nek, de fog az még menni pár évet.

(#11) dapriest válasza rumos14 (#10) üzenetére


dapriest
csendes tag

Jaja,a plug-ot Gabi megtartotta magának,nekem akkor már megvolt a sennheiser px-100 :) Nagyon ütős páros az U2-vel :)

(#12) bwoay


bwoay
nagyúr

yo, Rumi :)
csak tiszteletemet tettem ;)
jó az írás, élveztem nagyon!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13) cherockee


cherockee
aktív tag

''egymásé'' - nem egymáséi?
különben jópofa tapasztalatleírás, kb énis azt jártam végig mint te, csak picit más vonalakkal...kezdődött sok walkmannal, sony, audiosonic, noname, és persze PIONEER! (szerintem csak rá volt fújva, bár kegyetlen jó hangja volt), aztán jött az 5510 (örök szerelem, orosz felmásolóprogival - nokia egy szutyok gyártó minden tekintetben - , 2,5-3,5 átalakitóval, fekete előlappal, szóval tömör gyönyör 60 Mb-on...aztán nokia6020ban ugye nulla memoria, jöhet az iAudio 4, mivel számított mindigis a hangminőség, még ph! forumon kérdezősködtem, amit irtál, az apró méret nekem pl nem volt gond, pedig hatalmas kezeim vannak=D...beépített aksi meg a joystick nagyobb probléma lett volna, ezért nem U2-t vettem (meg az ára miatt, mert akkor a 4es széria kifutóban volt...ahogy az 5510est is 18ért vettem gyári új wesztes csomagban, 3310esem meg 15ért adtam el előtte 10 percel =D)...aztán a hangjába beleszerettem, de pdara váltottam, és azóta is azon vagyok...szerintem nem olyan jó minőségű a hangjuk, de kérdés hogy ez chip kérdése, vagy hype hozzáképzelés volt csak, esetleg az iAudio enchance egyfajta mp3 tuningot hajt végre? Mert akkor inkább pda, real music, real feeling...no drugs:).
Fura, hogy mennyire különbözünk mi emberek, nekem eszem ágában nem volt soha winyos mp3at venni, mert egyszerüen mozgó alkatrész, meg az én aktív létformám, szóval kontra:).

(#14) rumos14 válasza bwoay (#12) üzenetére


rumos14
nagyúr

yo, whassup homie! :DDD
a ''cikk'' gondolata régóta érlelődött bennem. megírtam, kb. 16e karakter lett, erre jön a meglepi, hogy itt max 15e karakter lehet, nosza, elkezdtem kinyesegetni a körmondatokat, aminek az lett az eredménye, hogy pár helyen értelmetlen félmondatok és elgépelések maradtak.


[Szerkesztve]

(#15) lorcsi


lorcsi
veterán

nektek bejönnek a képek?

(#16) rumos14 válasza cherockee (#13) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem ez az egyetlen hiba...
milyen pda-t használsz? mintha a pdamania-n ''láttalak'' volna, de van egy hasonló nick-kel rendelkező kolléga is.
kéne nekem egy zsír 2.5-3.5 átalakító mert a mostani recseg kicsit ha bizergetem.

(#17) rumos14 válasza lorcsi (#15) üzenetére


rumos14
nagyúr

bakker nem. thanx, kepfeltoltes.hu.
megnézem mit tehetek az ügyben

szerk: a site jelenleg nem elérhető.


[Szerkesztve]

(#18) rumos14 válasza Ra3 (#1) üzenetére


rumos14
nagyúr

jé erre emég nem is válaszoltam: vmi francia vagy EU-s okosságról van szó. eléggé szelektíven veszik figyelembe a gyártók ezt az előírást, akiről én tudok: Creative, Sony.

[Szerkesztve]

(#19) REDeath


REDeath
őstag

Az a Koss füles annyira szar lenne? :F

rumos: ZEN nano-t nem próbáltál? kiváncsi lennék mi a véleményed a többihez képest.
Ráadásul a gyári füles elég jó hozzá, bár egyeseknek kissé nagy lehet.


Olyan boltot tud vki mondani pesten, ahol saját zenével lehet meghallgatni egy-két lejátszót? (és esetleg saját fülessel is, hogy összemérjem a nano-mal)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#20) rumos14 válasza REDeath (#19) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem mondanám hogy szar, de csak iAudio-val tudtam élvezni, hála a sok eq beállítási lehetőségnek.
Zen nano-m nem volt. egy ponton majdnem vettem, de itt a ph!-n is olvastam elég kacifántos dolgokat a creative kis flash memóriás lejátszóiról. a MuVo2-höz adott gyári füles nagyon gyenge volt.
az igényeidnek leginkább az atcomp/mp3center felel meg, de az, hogy a te zenédet rárakják, azért elég nehezen kivitelezhető, ekkora rugalmasságot nemigen várhatunk el egy bolttól.

(#21) REDeath válasza rumos14 (#20) üzenetére


REDeath
őstag

értem thx.
kacifántosságokat? pl? :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#22) chicken válasza rumos14 (#18) üzenetére


chicken
senior tag

Érdekes, mert van egy ilyenünk [link]
és üvölt mint állat. Lehet még jobban üvöltetni ezek szerint?

mens sana in campari soda

(#23) rumos14 válasza REDeath (#21) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem akarok hülyeségeket leírni, inkább nézz utána :)
a jog karos vezérlás sem tetszett nagyon.

(#24) rumos14 válasza chicken (#22) üzenetére


rumos14
nagyúr

eztet konkrétan nem ismerem, de tudtommal van benne hangerőlimit alapból.

(#25) fotel


fotel
aktív tag

Jó volt olvasni.

(#26) RiGLEY


RiGLEY
csendes tag

Kicsit off, de nekem van egy eladó Sony HD5-öm. Fekete, 20Gb.
dddstudio@freemail.hu
Dani

(#27) rumos14 válasza RiGLEY (#26) üzenetére


rumos14
nagyúr

jaja láttam aproneten, teccik meg minden, de most már egy másik lejátszóra fáj a fogam... vszleg már nem sokáig :)

(#28) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Tetszett az írás, jó volt olvasgatni. Grat. :C

(#29) lastknight


lastknight
csendes tag

Jó kis cikk! Én a számítógépekkel vagyok így :)

(#30) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hát nem mondom, jó sok kütyüd volt már. 2 éve én is vettem 1 mp3 lejáccót (ha lehet annak nevezni) 10000ért, de fé év se kellett neki, hogy tönkremenjen (ugyan mit lehet várni 1 kínai lejáccótól?). Lehet, hogy kicsit hülyén hangzik, de azóta is a régi walkmanemet használom. :B

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#31) rumos14 válasza lastknight (#29) üzenetére


rumos14
nagyúr

na arról már leszoktam hálistennek hogy félévente vegyek új vid.kártyát és procit :) most már 4 éve u.az az alaplapom, rpcim van, bár memót bővítettem és vid.kártyát is vettem, de olcsóért.

(#32) rumos14 válasza JetiRulez (#30) üzenetére


rumos14
nagyúr

kazettákat hallgatsz? kúl.
amúgy javaslom, hogy vegyél mondjuk egy iAudio-t, ahhoz 2 év gari jár, elég megnyugtató.

(#33) JetiRulez válasza rumos14 (#32) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát tod én nem is nagyon akarok már mp3-at venni (talán majd egy rádiósat), mer a rádióban több jó zene van, mint amennyi nekem a gépen. Szóval a walkman-t is csak rádiózásra használom (a kazilejáccó beszart mikor beleesett a medencébe :DDD ) és kényelmesen elfér a zsebemben. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#34) valdit


valdit
csendes tag

Hát nekem már van egy mp3-mam de az Shiro!

Az élet rögös útjai nem mindig oda visznek ahova te akarod!!!!!!

(#35) looser válasza Akheron (#5) üzenetére


looser
addikt

Ez az utolsó mondatban foglalt gondolat szíven ütött. Szép nagyon!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#36) burrogh


burrogh
csendes tag

Ez az írás az mp3 kedvelőknek egyenesen fergeteges!! Köszi, hogy megírtad!!! :R

"I'm gonna send him to outer space, To find another race..."

(#37) rumos14


rumos14
nagyúr

köszönöm az elmúlt 1 év minden hozzászólását :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.