Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VargaI


VargaI
senior tag

Van ez így sorozatokkal. Egyik szobatársam pl egy éjszaka alatt tolta le a smallville 4. évadját mikor megtudta, hogy megvan és évek után újra rákattant, de csak egy kicsit..:DDD. Ebben a témában a sorozatjunkie.freeblog-on lévő idézet a kedvencem:
''azt hittem sorozatfüggő vagyok, pedig csak 21-et nézek az 50-es listából...'' :C

szerk: Egyébként ha jól tévedek, ez volt kb a pilot és tudtommal, ha bevált, akkor elindul a sorozat ebből is, hiszen erősen úgy lett befejezve...:)

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#2) rudi válasza VargaI (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Az van ezekkel a sorozatokkal, hogy mivel egyre erősebb a DVD-s vonal, és egyre kevesebben járnak moziba, egyre többe kerülnek a filmek, egyre kevesebb pénz van ''halivúdban''. A sorozatok viszont jobban megérik a pénzüket a többszöri eladhatóság és a 15-20 (vagy még kevesebb) percenként bepakolható reklámok miatt, és felteszem a színészek is kevesebbet kérnek (bár mostanában vannak eszement költségű sorozatok is). Szerintem a jól összerakott sorozatokra jobban rá lehet kattantani a népet is mint a nagy (többnyire gagyi) filmekre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Viszlát


Viszlát
addikt

Elnézést, egy-két apró hiba, egyébként jó kis őszinte írás :)

1, Heroes-zal
2, alapvetően igazad van a Pilot-tal kapcsolatban, ám a Heroes bevezető részének pont volt rendes címe, mégpedig Genesis

Üdv, V :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) Lortech válasza Viszlát (#3) üzenetére


Lortech
addikt

Az első kicsit hülyén néz ki, de Heroeszal, és Pilottal.

Thank you to god for making me an atheist

(#5) I_Am válasza rudi (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Igen, a költségvetés.

A Heroes egy része 2-3 millió $ közötti összegbe került, azt hiszem ezt csak a reklámok tudják behozni megfelelő nézettség mellett.
Viszont a mozifilmgyártás a mai napig megtérülő befektetés, csak egyre ''igénytelenebb'', nem tudnak újat mutatni, mert halomra szórják a filmeket. A sorozatok viszont egyre nagyobb teret nyernek minden tekintetben.

Viszlát: javítottam. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) Yutani válasza I_Am (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az az én nagy bajom, hogy rengeteg jó, megfilmesíteni való regény van (és itt csak a sci-fire gondolok), de ehelyett mindenféle sz@rt csinálnak: ez beleszeret abba, de arról kiderül, hogy másba szerelmes, ráadásul buzi is. Szóval :O !

#tarcsad

(#7) Akheron


Akheron
senior tag

Én mindenek előtt a Twin Peaks c. sorozatot ajánlanám annak, aki még nem látta, vagy csak gyermekkorában volt hozzá szerencséje. Az epizódok többsége egészen zseniális, főként a sorozat eleje felé. :)

Egyébként, ami a filmeket illeti, nem muszáj újakat nézni... hihetetlen mennyiségű filmet gyártottak az elmúlt évtizedek során, és bőven akad köztük értelmes alkotás. Példának okáért az 1960-ban készített Időgépet ([link]) is teljesen nézhetőnek találtam. :) Emellett George Lucas (úgy tudom) első filmje, a THX1138 ([link]) is egészen egyedi, érdekes alkotás, amit szintén élvezetettel néztem. Akad még sok ilyen... :)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#8) 3psilon


3psilon
aktív tag

Jómagam a Lostot nem néztem, pár rész után leálltam nem tetszett ez a húderejtélyes stilus :)
A Prison Breaket se láttam
Győzikét se láttam... Barátok köztöt kisebb koromban néztem :)

Most az egyetlen dolog amit nézek a tévében az a Heroes :DDD akkora jó sorozat
(na jó néha leülök zenének nevezett kattogást - ''RNB''-t - Junk Musicot hallgatni az MTVn vagy egy kis Mythbusterst)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) Akheron válasza 3psilon (#8) üzenetére


Akheron
senior tag

A Lost nekem sem jött be. Egyik ismerősöm él-hal érte, így nagyon kíváncsi lettem rá, de az a néhány epizód, amit aztán megnéztem belőle, egyáltalán nem tetszett.

Amit sokat néztem az elmúlt hónapok során, az a Battlestar Galactica, de igazából csak az első néhány epizód színvonalával voltam megelégedve; aztán már gyakran elgondolkodtam, hogy egyáltalán miért nézem.

A Waczak szálló is nagy név még a maga kategóriájában, annak az egyetlen évadja nekem nagyon tetszett. :)

Szerk.: A Sírhant Művek c. sorozat első néhány évadját is az igényesebbek közé sorolom, a legtöbb epizódja tetszett, a hangulatvilága pedig kifejezetten magával ragadott - de most már tényleg befejezem. ;)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#10) Lortech válasza Akheron (#7) üzenetére


Lortech
addikt

Twin Peaks nekem is máig az egyik kedvencem, nagyon nagy. Az atmoszférája egyszerűen utánozhatatlan, nem hiába Lynch ugye.
Sorozatokból a humorosabbakat szoktam nézni, a Született feleségeket és a Dr. Houset pl, mást nem szoktam tudatosan, általában csak ''elszenvedője'' vagyok.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#11) Akheron válasza Akheron (#9) üzenetére


Akheron
senior tag

Most látom, hogy elnéztem: a Waczak szállónak két évadja van. Valóban, két dvd-n jutottam hozzá; de úgy rémlett, hogy egyetlen évad van két lemezre bontva. :B

[link]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#12) Akheron válasza Lortech (#10) üzenetére


Akheron
senior tag

A Kék bársony c. filmjét láttad? Először nekem nem tetszett, de később, második nézésre már másként vélekedtem. Szintén nagyszerű alkotás, a maga nemében. Sajnos ezeken kívül én nem sok művét láttam. Talán az egyetlen még az Igaz történet c. film, de az nem hagyott mély nyomokat bennem.

Most látom csak, az imdb-s képeket böngészve: ő játszotta Gordon Cole-t a Twin Peaksben! :)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#13) Lortech válasza Akheron (#12) üzenetére


Lortech
addikt

Még nem, pár hete gondolkoztam rajta, hogy meg kéne szerezni azt is.
De láttam például a Mullholland drive, Lost Highway, Dune, Elephant Man című alkotásait.

szerk: Ehh, nem is tudtam, hogy ő is játszott. Alázó szimpi figura volt emlékeim szerint.

ui: ha a felsoroltakat nem láttad még, érdemes meglesni őket. Nem épp könnyű alkotások ( Dune-on kívül ), de éppen ezért szeretem őket.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#14) Polesz


Polesz
addikt

Én CSI (eredeti, Miami, NY) függő vagyok :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) Akheron válasza Lortech (#13) üzenetére


Akheron
senior tag

Most, hogy így nézem, az Elephant Man c. filmet láttam, bár akkor még fogalmam sem volt, hogy ki ez a rendező. Valóban nem volt könnyű film. A Lost Highway-ről épp most olvasok. Mindenképpen beszerzem. :)

Az újabb, 2002-től készített filmjeiről tudsz valamit? Nem sok bizalmam van az új filmekben, azért kérdezem.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#16) bambano válasza Akheron (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Waczak szálló jó, de a Csengetett Mylord szerintem jobb...
Meg az eredeti Elbandi...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Akheron válasza bambano (#16) üzenetére


Akheron
senior tag

Mármint az ''Egy rém rendes család'', vagy micsoda? Milyen eredetire gondolsz? Sok évvel ezelőtt néztem, és tetszett, aztán később eszembe jutott, letöltöttem néhány újabb epizódot, és teljesen kiábrándultam belőle. Azt hittem, hogy egyszerűen csak kinőttem... az újabb évadok rosszabbak?

A Csengetett, Mylord?-ot jó, hogy említed, bele is kukkantok. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#18) bambano válasza Akheron (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Igen, az ''egy rémrendes családot'' emlegettem, de nem a magyar remake-t, hanem az eredetit. 11 évad van belőle, szerintem elég jók.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) koxx válasza I_Am (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Érdemes minisorozatokat nézni, ezek közül ami nekem nagyon bejött a day break c. sorozat [link] de a lost room is nagyon jó volt.

(#20) VladimirR


VladimirR
nagyúr

az a jo a sorozatokban, hogy nem kell masfel oraba besuriteni a sztorit, de elotte meg megismertetni a karaktereket, leven akar tobb tiz ora is rendelkezesre all, igy igazan megismerhetjuk, megszerethetjuk, netam meg is gyulolhetjuk a karaktereket, latjuk, ahogyan fejlodnek (es fura, de hianyoznak, ha vege egy-egy sorozatnak)


magam is kisse junkie vagyok, ugy 10-15 sorozatot nezek, kozuluk, amik most eszembe jutnak:
lost, prison break, jericho (cancel-t kapott par hete az elso evad vegen), battlestar galactica, desperate housewives, 4400 (6 reszes minisorozatnak indult, de az elso evadban annyi dijat kaptak a legnezettebb pilot melle, hogy folytattak), drive (4 resz utan cancel lett, meg 2 reszt leadnak majd), eureka, 30 rock, my name is earl, gilmore girls (7 ev utan mult heten lett vege a sorozatnak - meg azota sem mertem megnezni az utolso reszeket), illetve vegul, de nem utolso sorban a the sarah silverman program (vagy project? - valami felelmetes baromsag - mondjuk az a no egyebkent sem semmi)

amit kulon kiemelnek (mar ne futo sorozat)
bar nem minisorozatnak indult, az lett belole a fox-nak (rohadt tetu banda, masok miatt is) koszonhetoen, de szerencsere a sztori egy mozifilm kepeben kapott rendes befejezest
egy jovoben jatszodo ur-sci-fi-rol (de szep szo) van szo, ahol hoseink egy kicsit urkalozkodnak a mindennapi betevo megszerzesere
az egyik legjobb scifi, amit lattam, kelloen sok akcioval es humorral fuszerezve (es tudom, hogy mindenhol ezt irjak, de akkor is poen a kinaiul karomkodas)

aki nem jott volna ra ennyibol: a firefly-rol, illetve a serenity-rol van szo

(#21) VladimirR


VladimirR
nagyúr

megneztem az elso reszt
szerintem ma sem alszok

(#22) Akheron válasza Akheron (#15) üzenetére


Akheron
senior tag

Megnéztem a Lost Highway-t. Az első megjegyzésem az volna, hogy az az elektronikus zene, amit aláműveltek, sok helyen egészen kritikán aluli, számomra legalábbis. Az meg végképp teljesen abszurd, hogy a film egyik jelenetének háttérzenéjében még ''rammstein''-eznek is, így, kimondva... Egyébként, a film vége felé már úgy voltam, hogy abszolút nem érdekelt, kivel mi történik. Voltak benne érdekes részek, de mindent összevetve ez nem az a film, amire a saját értékrendem alapján azt tudnám mondani, értékes. Jobb lett volna, ha alszok helyette. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#23) I_Am válasza koxx (#19) üzenetére


I_Am
veterán

Day Break-et is nézem, de a 13-ik rész után cancelt kapott sajnos, igy a drive után ezt is nyitva hagyták számomra. :(

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#24) Vamp


Vamp
senior tag

Énnékem mind a mai napig az egyik kedvenc sorozatom a Vészhelyzet (nem röhög:D). Tudom hogy van benne elég baromság, pl. nincs az a korház a világon, ahol annyi minden történik egy nap, mint a kérdéses chichagoiban. Emellet az orvos ismerőseim is megpusztulnak a röhögéstől egyes beszólásokon.
Akkor mégis miért tetszik?

1. Kiváló színészek alakítják a dokikat.
2. Fantasztikus, megunhatatlan rendezésmód, egy vágásból több jelenet, tökéletes átvezetésekkel, spéci fényképezés, profi kamerakezelés.
3. Egy évtized után is tud újat mutatni.

Régebben bírtam a Csillagkaput is, sajnos olyan szinten tömegtermelésbe ment át a sorozat készítése, hogy manapság már nem nézem...



Lost meg Heroes meg Szökés... Pfff, mindháromba belenéztem, egyik sem nekem való. Nem tudom elviselni, hogy a smink sosem kenődik el, bármilyen eszement helyzet alakul is ki, hogy a szemöldök meg a borosta végig tökéletes, vakamint hogy részenként 1%-t halad előre a storyline. Mit esznek ezeken az emberek?

(#25) Lortech válasza Akheron (#22) üzenetére


Lortech
addikt

:D Akkor Önnek nem ajánlom a Mulholland Drive-ot sem. (egyébként nekem ez jött be a legjobban (pedig élvezhetetlen sok helyen), bár még nem láttam a Kék bársonyt, és a legújabb nagyfilmjét sem).
Újabb filmje az Inland Empire, a többi csak rövidfilm 2002 óta.

Thank you to god for making me an atheist

(#26) szállitó


szállitó
senior tag

utálom a sorozatokat. persze régen néztem én is mert nem volt más. de ennek kb 3 éve teljesen vége.
hozzáteszem dvd-t is max havi 2db ot nézek ...

[Szerkesztve]

(#27) koxx válasza I_Am (#23) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

a 6. rész után kapott cancelt, eredetileg 13 részesre tervezték, miért maradt nyitva? :U

(#28) viharhozo


viharhozo
addikt

A mai nemzedéknek a Commando, vagy a Predator már csak ''bábfilm'' hiszen a cgi gyenge számukra, a történet pedig unalmas.

A Commando a vilag legjobb filmje.

- Remember, Sully, when I promised to kill you last?
- That's right, Matrix. You did.
- I lied.

- What happened to Sully?
- I let him go.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#29) Blaise


Blaise
veterán

Nekem a személyes kedvencem a Dr House, de létezik egy IT Crowd nevű sorozat is ami az HBO-n futott Kockafejek címen. Sajna az első évad csak 6 epizódból állt.

(#30) cyanide válasza Akheron (#22) üzenetére

Az a Rammstein nevű együttes Rammstein c. száma aminek a fő szövege az hogy Ramm-stein... :) Nekem nagyon tetszett a film, nem tudom meg mondani miért, volt benne vmi vagy sem azért megnéztem 3 szor. A Blue velvet, háát elég súlyosak a ''homokemberes'' dolgok.
A Mullholland driveon egészen magam alá csináltam egy két résznél.
Még Lynch-film a Wild at heart, magyarul most nem jut eszembe, Nicolas Cage játszik benne, nem néztem még végig.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#31) Rocko


Rocko
tag

Fekete Viperát néz valaki?
Amúgy ment még egy nagyon fasza kis sorozat annak idején az HBOn, Mocsok Macsók Meséi [link] ezt nézte valaki? Asszem a South Park után ment...

(#32) Akheron válasza cyanide (#30) üzenetére


Akheron
senior tag

Azt gondoltam, hogy a számban eredetileg is benne van ez a rammsteinezés, csak azt nem értem, hogy lehet ilyen számot választani egy filmbe. :F

No meg úgy éreztem, hogy be vannak oltva a szereplők valami bárgyú hollywoodi attitűddel, és a cselekményből is hasonlót éreztem ki. Mondjuk igaz, Kim Ki-Duk néhány filmje magasra tette nálam a lécet; ez lehet a legnagyobb gond. :) De például a What Time Is It There? (Ni neibian jidian) című tajvani filmet is végig tudtam nézni élvezettel, pedig annak a cselekménye sokkal ''unalmasabb'' volt. Nagyon megfogott a film légköre; ajánlom másnak is: [link]

A Ju Dou című film úgyszintén tetszett: [link]

Szerk.: Elírtam az egyik címet. :B

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#33) Antee


Antee
tag

Engem ha sorozatokról kérdeznek, akkor Jóbarátok!! :) A világ legjobb sorozata! Nem tud olyan rossz kedvem lenni, hogy 10 perc után ne oldjon fel... A ''folytatása'', a Joey sem volt rossz, csak kár hogy a sok hülye amcsinak nem tetszett, így már az sem volt érdekes, hogy a világ többi részén mi a helyzet. Ha ott nem kell, akkor a többi le van sz@rva.. Rém rendes családot is szeretem, habár van egy pár gyengébb része, de nagyot lehet azon is szórakozni, csak persze ehhez már azért értékelni kell pl Al Bundy nézőpontjait, hogy csak a NO MAAM-et említsem.. :D A magyar verzióról inkább egy szót sem szólok. Valahogy bennem azt az érzetet keltette, mint egy Dallas szinkronparódia, bár azon legalább lehet röhögni. De ez a szó szerinti majmolás több, mint idegesítő!

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#34) Sirpi


Sirpi
senior tag

Nálam 2005 őszén indult minden a Twin Peaks-szel...

Azóta:
24 - 6 évad
Prison break - 3 évad
Dr. House - 3 évad
Kétségbeesett háziasszonyok (haverjaim hívják így :) ) - 3 évad
4400 - 3 évad
Lost room - 6 rész
Heroes - 1 évad
Dead like me - 2 évad
Numb3rs - 1. évad (ezzel leálltam, de talán valamikor folytatom majd)
Firefly - 1 évad

Ezen kívül haverok mondták, hogy nézhetném a Stargate-et, Elnök embereit, Studio 60-at, NCIS-t, Nip/tuck-ot, de még annak ellenére is, hogy napi 2x fél órát vonatozom notival, egyszerűen nem lehet bírni azt a mennyiséget, amivel bombáznak minket. Ezért is szánom most már rá nehezen magam arra, hogy új sorozat nézésébe kezdjek. És mivel a függőség első jele a tagadás, asszem én nem tagadok semmit.

És hogy on is legyek: nekem tetszett a lost room, kapásból az a jelenet ugrott be belőle, mikor páncélszekrénybe van zárva az egyik tárgy, és nincs hozzá kulcsuk, de kikapják onnan seperc alatt :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#35) cousin333


cousin333
addikt

Én maradtam a kevés sorozat elvnél, de majd bővülhet a lista :).

Az egyik a Dr. House. Nagyon tetszik a karakter, a színész is jó, meg a körítés is (Cameron :R). De ezzel látom sokan így vannak...

Amit viszont csak VladimirR említett eddig: My Name Is Earl. Véleményem szerint kifejezetten humoros, szellemes sitcom (tehát egy rész csak 22-25 perc), remek karakterekkel és szereplőgárdával. Az alaptörténete is nagyon eredeti, és szívderítő. Jelenleg a 2. évad végén járnak, már érkezik a 3. (kell is azután a lezárás után :) ).

Az említettek közül néztem (egy darabig): IT Crowd (nem rossz kezdés, de hamar fárasztóvá vált), Friends (nem rossz ez sem, de valahogy nem jött be igazán), Lost(első 6 rész után abbahagytam...), Waczak szálló (ez hatalmas, ajánlom mindenkinek, aki szereti az intelligens humort!), Rém rendes család (az eredetit, van benne 1-2 poén, aztán ennyi...)

Ami a ''listámon'' van és érdekel: Heroes, Firefly (A Serenity című film tetszett, bár volt ''némi'' SW utóíze), 24 (még nem mertem megnézni, mert állítólag súlyos függést okoz :) ), Scrubs (kórházas agymenés)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#36) I_Am


I_Am
veterán

Én is elég sok sorozatot néztem meg mostanában és amolyan kis ajánlónak szánom majd a blogomnak ezt a szeletét. Tehát a mozibuzi.com még bővülni fog sok érdekes sorozattal és annak rövid leírásával.

My name is Earl meg egyenesen hatalmas, kedvencem a Rákmester, az egy nem semmi srác. :D Természetesen ez sem fog kimaradni a felsorolásomból.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#37) cousin333 válasza I_Am (#36) üzenetére


cousin333
addikt

Ugye?

''- Hi, Crabman!
- Hi, Earl!'' :D

"We spared no expense"

(#38) VladimirR válasza cousin333 (#37) üzenetére


VladimirR
nagyúr

[kép]

egy masik, ugyanonnan

[kép]

(#39) VladimirR válasza Sirpi (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jujj, ki is felejtettem a studio 60-at (pontosabban: studio 60 on the sunset strip)
zsenialis sorozat, matthew perry felelmetesen jot alakit benne, de sajnos ezt is elkaszaltak, mert nem hozott eleget (nem tudja valaki, hogy a meg hatralevo reszeket mikor fogjak leadni?)

es megegy, amit kifelejtettem, de szinten hatalmas sori, az a weeds (nancy ul a fuben)

[kép]

kervarosi anyuka, hogy a csaladot el tudja tartani, fuvet arul a szomszedoknak
hatalmas

[Szerkesztve]

(#40) Fercsa válasza Blaise (#29) üzenetére


Fercsa
senior tag

Az IT Crowd vissza ter meghozza amcsiban mivel egy angol sorozatrol van szo, de az NBC berendelte igy nem sokara uj kontosben ujra lathato lesz;)
bovebben:[link]

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#41) Fercsa válasza VladimirR (#39) üzenetére


Fercsa
senior tag

Studio60-at en se ertem mert toroltek.. :U
amugy az utolso elotti reszt majus 24.-en az utolso 18-as reszt pedig 31.-en adjak majd le;)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#42) I_Am


I_Am
veterán

Friday Night Lights kimaradt mindenkitől.

Ez az a sorozat amit pont nem a nézettsége miatt tartottak meg. (ha ezt vették volna számba akkor cancelt kap)

Viszont sorra nyeri a díjakat, legjobb dráma, stb.

Majd írok erről is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) Akheron


Akheron
senior tag

Ha valaki esetleg tudna ajánlani igényes sci-fiket, nagyon megköszönném. :) Lehetnek régebbiek is.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#44) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nem tom mondta-e mar vki, de Elnok Embrei WestWing, egyszerune imadom:- ))) mikor egy honapja megszereztem az 1-5-ig eloszro hozza kellet szoknom a tempojahoz /ra kellet jonnom, hogy meglepoen sokat lattam mar tv-ben; ehhez kepest a 24 lassan csordogalo alloviz:- ) majd szep lassan a maradekot is megszereztem/
Sajna nagyon erzoiks Sorkin tavozasa, es hoanyoltam a hattereket de a ayert lassan csak belegyuttek.

udv

neduddki

mod: Akheron: ojjat nekem is!!!:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45) bLL^


bLL^
senior tag

Ami engem most megfogott a Planet Earth 11részes dokusorozat, gyönyörű HD képek, narrátor David Attenborough. ;) A másik sorozat amit még nem említettetek a Dexter, imo 2006 legjobbja. :D

(#46) bambano válasza Akheron (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sci-fit vagy sci-fi sorozatot?
5. elem, végső visszaszámlálás

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) VladimirR válasza Akheron (#43) üzenetére


VladimirR
nagyúr

film: twelve monkeys
sorozat: the 4400
minket elobbi: firefly (+ serenity)

[Szerkesztve]

(#48) Akheron válasza bambano (#46) üzenetére


Akheron
senior tag

Film. A sorozatokban, hosszabb távon, nem sok bizalmam van igényesség terén, különösen igaz ez a sci-fi műfajra.

Az ötödik elemet láttam, a másiknak viszont utánanézek. Az ismertetője alapján érdekesnek tűnik. :)

(Pontosítás: Ilyen Mars mentőakció meg Vörös bolygó szintű sci-fiket ismerek sokat; olyat szeretnék nézni, aminek összetettebb világa van, nemcsak néhány sablont rángat elő félakciófilmként. Nem feltétel, hogy mozgalmasak legyenek.)

De ha már kérdezek, ajánlanék is:
THX1138 (George Lucas, fentebb már említettem)
Zöld szója (régies, de nézhető, és a maiaknál sok szempontból tartalmasabb)
Solaris (Tarkovszkij, műértőknek kötelező darab)
Sztalker (Tarkovszkij, művész/sci-fi/misztikus)
2001: Űrodüsszeia (mindenki ismeri, mindenki látta)
2010: A kapcsolat éve (az Űrodüsszeia folytatása, nekem tetszett)


Kétszázéves ember (hollywoodias, de én tartalmasnak éreztem)
Kapcsolat (kifejezetten értelmes filmnek tartom, igaz, valószínűleg mindenki látta)


[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#49) Akheron válasza VladimirR (#47) üzenetére


Akheron
senior tag

Köszi, a filmet láttam, érdekes volt. :) A sorozatokra ránézek azért, hátha...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#50) neduddki válasza VladimirR (#47) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A 4400 az szifi akor tul rovid ideig nesztem hogy kideruljon:- )))
a fireflajt eg a szenrityt tenyleg sokan dicserik lehet hogy neki ken eesni...

udv

neduddki

mod: Akheron: az urodeszijak feladatam pedig proalkoztam:- (

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.