Hirdetés

2018. október 16., kedd

Gyorskeresés

(#1) Oldmobil

Oldmobil
(fanatikus tag)

Remélem tetszett a cikk, várom a hozzászólásokat!
Péter

[Szerkesztve]

Mobiltelefon gyűjtők közösségi oldala: www.mobilecollectors.net

(#2) Chieftec

Chieftec
(őstag)

Jo iras, tetszett. Mar akkor is priorizaltak.. :DDD Egy telefonkozpontba szivesen ellatogatnek, foleg egy regebbibe. :)

(#3) DarkByte

DarkByte
(PH! addikt)

Nagyon igényes munka. Köszönjük szépen hogy lefordítottátok és hogy megosztottad. :R

🧟 BrainZZZ!

(#4) Daveeboy

Daveeboy
(kvázi-tag)

Érdekes téma grat és köszi a fáradságot.

(#5) CPT.Pirk

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem jelennek meg a képek, pedig nagyon megnézném őket...

Mod: mire beírtam ezt a sort megjöttek. ;]

[Szerkesztve]

(#6) piqla

piqla
(őstag)

Atya es gatya!
Nekem mar nagyon keso van, ezert most nem olvasom de, de holnap mindenkeppen. De elore is... Le a kalappal, nagyon komoly irasnak tunik! Koszonjuk!

Szereted az állatokat?

(#7) JoeYi válasza Chieftec (#2) üzenetére

JoeYi
(őstag)
LOGOUT blog

sőt csak egy régibe akarj ellátogatni (oda mennék én is), mivel a mostaniak alig külömböznek egy ''egyszerű'' szerverparktól (soksok szekrész, soksok switchel és kompúúúterrel)

(#8) Oldmobil válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére

Oldmobil
(fanatikus tag)

Elnézést, ha időlegesen nem jönnek be a képek, mostanában vacakszik az egyik dataglobe szerver, onnan vannak linkelve, de pár perc alatt általában megoldódik...

Igen, egy jó régi központot én is megnéznék!

(#9) Bog

Bog
(HÁZIGAZDA)

Congrats! Nagyon élveztem, remek írás!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) mv

mv
(senior tag)

Nagyon tetszik az írás, köszönöm, hogy olvashattam. :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11) I_Am válasza JoeYi (#7) üzenetére

I_Am
(PH! nagyúr)

Bezonyám. :)

Már az is elég komoly volt mikor egy crossbar központba bement az ember. Mekkora feelingje volt, ahogyan láttad, hogy ki-kit hív, mert kattogtak a fogaskerekek és forogtak a számlálók és kiadta a hívott számot. Istenem fél óra után jobban csöngött a fülem, mint egy koncert után. :)

A rádiós központok közül én csak Kecsón láttam egyet az oldschool fajtából, de az nem ''mobil'' hálózat volt.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Nem rossz, de ezekben hány megapixeles kamera van? :DDD :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) I_Am válasza Dr. Romano (#12) üzenetére

I_Am
(PH! nagyúr)

Haggyadmá' ezeken sms-t is csak morzetudással lehetett küldeni. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#14) Dr. Romano válasza I_Am (#13) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

:DDD :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) villamos válasza Chieftec (#2) üzenetére

villamos
(őstag)

Van a várban egy távközléstechnikai múzeum. Láthatóak többek között LB, NT-CB, rotari és crossbar központok, régi készülékek, pl. magáé Horthy Miklósé, és még sok egyéb érdekesség a régi telefontechinka irán érdeklődőknek.

[Szerkesztve]

"Cryptocurrency can't crash soon enough." NaOH + HCl = NaCl + H2O

(#16) Lars

Lars
(őstag)

Hát ez a cikk ez jó :)
Köszönjük szépen, főleg hogy gyanítom nem kevés munka áll a háttérben :)

(#17) Varga Csaba válasza Oldmobil (#1) üzenetére

Varga Csaba
(fanatikus tag)

Csak annyit kiegészítésként, hogy a genszterváltás után is használták az altaj (ALTÁJ) rendszert hazánkban, csak nem az oroszok hanem a HM ill BM vezetők...

Konkrétan én Nováky Balázs hör. altábornagy névjegyén láttam 1995-ben az ALTAJ elérhetőséget is, 3 jegyű szám volt ez utalhat a max felhasználói létszámra...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#18) Oldmobil válasza Varga Csaba (#17) üzenetére

Oldmobil
(fanatikus tag)

Köszönöm a kiegészítést, ez a dolgok egyre érdekesebb! Úgy látom akad még néhány feltáratlan szál...
A másik hazai vonatkozású belügyi rendszer 75 Mhz környékén működött és BRG gyártmányú, autóba építhatő, nyomógombos készülékek tartoztak hozzá. Ez is cikktéma lenne a közeljövőben, ha találok hozzá elég infót. Majd a hazai kutakodásban megpróbálok kicsit jobban a végére járni az Altaj-sztorinak is!

Köszi az elismeréseket! :)

(#19) Hebry

Hebry
(senior tag)

Grat!!!
Jó cikk lett.
Érdemes végigolvasni.

(#20) Incognito

Incognito
(senior tag)

Tipikus USSR design :DD

(#21) orbano válasza Incognito (#20) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

nem rondábbak, mint az akkori usa-design cuccok. no meg amerikai machine, orosz machine, mindkettő made in china! :DDD

egyébként tényleg érdekes (és igényes) cikk lett, a weboldal is érdekes, grat!

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) rüstü

rüstü
(újonc)

Bocs, nem kötözködésképpen: a SZU helyesen ''Szovjetunió'', rövid u-val (szovjetek uniója). Ahogy a régi himnuszuk mondja (bár ennek a sornak fele sem igaz :) ): ''Szövetségbe forrt szabad köztársaságok, ...''

(A szovjetunióbeli meg kisbetűvel megy.)

[Szerkesztve]

C64-II, Levis magnó, Goldstar tévé, 1571 floppy, 2 joystick...

(#23) Oldmobil válasza rüstü (#22) üzenetére

Oldmobil
(fanatikus tag)

Köszönöm a korrekciókat, igazad van, javítottam.

(#24) vince

vince
(őstag)

Ha már a témánál vagyunk: a kontrolál helyesen kontrollál

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#25) 5teve

5teve
(őstag)

tetszett. :)

tel: 7o-373-oo29 *** Viberen is! NO SMS! brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#26) Kicsirics77 válasza Chieftec (#2) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

én még láttam régi ERIX-et üzemelni sőtt még régi reléközpontot is ami keletmagyarországot szolgálta ki tranzit központként
mondhatom hangos és zajos volt de a működése az lebilincselő ha sokáig ott vagy akkor már a hangokból tudod ha valami nincs rendben :)

iPhone--›iPad--›iMac

(#27) biga válasza Varga Csaba (#17) üzenetére

biga
(senior tag)

Ehh. Csak nem sorozottként szolgáltál te is a Hör. PK.-n? Vagy hivatásosként jártál arra? :B Én is töltöttem ott Nováky irodájátol pár irodányira majd egy évet, éppcsak egy cseppet később, 1996-ban :)

''Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét!''

(#28) CYBERIA

CYBERIA
(őstag)

Jó volt :C

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#29) Oldmobil

Oldmobil
(fanatikus tag)

Sajnos hagyományos központot én már csak múzeumben láttam. A modern meg teljesen érdektelen, mert nem mozog, forog, kattog, csattog.... :B

(#30) CYBERIA válasza Oldmobil (#29) üzenetére

CYBERIA
(őstag)

De azért egy kicsit zúg :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#31) L.T.

L.T.
(fanatikus tag)

Én nem vagyok szakmabeli vagy benfentes, de ez a cikk tényleg nagyon részletes és érthető. Csak gratulálni tudok :R

(#32) Varga Csaba válasza biga (#27) üzenetére

Varga Csaba
(fanatikus tag)

Jaja sorállomány voltam ott a Kiszolgáló alosztályon... (élelmezési írnok stb..)
Lizik mester szárnyai alatt.. :)

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#33) erdoke válasza Oldmobil (#23) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

A címben már nem lehet javítani?

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#34) Oldmobil válasza erdoke (#33) üzenetére

Oldmobil
(fanatikus tag)

Úgy néz ki, hogy a topic címében már nem... :-(

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.