Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Gratula! Nagyon jó írás :R Mondjuk nem tagadom hogy érdekel a téma, és nem bolondultam meg hogy éjfélkor ilyet olvasgatok. :D

Ha már itt tartunk. Nem tudja valaki hogy a WAP 2.0-át az XHTML MP vagy pedig a WML 2.0 használata jelenti inkább? :F

(#2) tildy válasza DarkByte (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

XHTML MP-t.
''Átnyergeltem'' én is erre a területre.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Drótszamár válasza tildy (#2) üzenetére


Drótszamár
őstag

Jó kis cikk. Gratula hozzá.

Szerintem iszonyatosan összegányolt nyelv ez a wml. Nekem nagyon nem szimpi. Volt szerencsém találkozni vele. Ami viszont még ennél is jobban össze van gányolva, az a telefonok böngészője.
Nap mint nap találkozok olya hibbákkal, hogy az elvileg hibátlan (w3c wap validator) oldal valamelyik részét egyes telefonok nem tudják megjeleníteni.Ilyenkor természetesen én vagyok a béna, aki még egy ilyen szart se tud megírni...

xhtml-t kb mióta támogatják a telefonok? Le lehet valahogy kérdezni ezt a telefontól? (pl ha van akkor xhtml, ha nincs akkor wml oldalt küldök)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szerintem az elején bukott meg a wap, ugye minden telefonon más wapböngésző volt, olyan funkciókat felejtettek ki belőlük, mint pl. számgombhoz tartozó link, ill. ezt sok oldalszerkesztő sem használta.

Design nulla volt, ma már jobb a dolog, de amig ilyen pofátlanul drága az adatforgalom, addig ne is reménykedjenek a magyarországi áttörésért.

Köszi az irást, tetszett!

(#5) tildy válasza Drótszamár (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Természetesen le lehet kérdezni telefonról. Jelenlegi alkalmazásom pont ezt vizsgálja.

PHP-ben lehet írni olyan programot, amely megmutatja, milyen eszközzel nézték meg az oldalt $_SERVER[HTTP_USER_AGENT] (ezen alapszik általában a böngészőfelismerés is) , illetve azt is meg lehet nézni, mit támogat az adott eszköz $_SERVER[HTTP_ACCEPT].
Ha xhtml-t, akkor lehet rá küldeni az XHTML -es oldalt, ha régebbi a telefon és csak WML-t, akkor azt.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) tildy válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

MEnnyire pofátlanul is drága? Főleg most , hogy jönnek a 3G-s cuccok?
A wapböngészők típusa elvileg nem szabadott volna, hogy nagyon befolyásolja az oldalak nézegetését, inkább fejlesztői hanyagságok miatt voltak pl. ékezetes betű megjelenítési gondok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) (Kolombusz) válasza tildy (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Pl.: vodawap, 5 mega 675 ft
t-mobile, 570ft 1.5 mega
pannon - 490ft 3 mega

Ez azért drága szerintem, nagyon drága.

(#8) Drótszamár válasza tildy (#5) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi.

Ha lesz időm kicsit ráfekszek majd a témára.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9) Drótszamár válasza (Kolombusz) (#7) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szerintem is pofátlanul drága :(((

Nekem pannon 3 megás van. Ami még pofátlanabb, az a minden megkezdettt 10 kbyte... (pannon)

Hó elején szoktam nullázni a forgalom számlálómat, és általában 2,5 mega környékén jön az sms, hogy elhasználtam a 3 megát. Ennyit lecsalnak a felfele kerekítéssel. Pedig nincs semmilyen akadálya, hogy byte-onként mérjék az adatokat. Lámpavasra a marketingesekkel :(((

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#10) tildy válasza Drótszamár (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, az nem 490Ft?
[link]

Tényleg ezt olvasd el: [link] Emlékeim szerint a mobilinternetet lehetett használni wapra is:U


Az április 10-től elérhető Mobil Internet 3 és Mobil Internet 10 előfizetésekkel az ország területén lehet internetezni, a csomagok 3 illetve 10 gigabájt forgalmi keretet tartalmaznak, 6900 illetve 12900 forintos havidíjért. A forgalmi keret túllépése esetén 10 kilobájtonként 12 fillér forgalmi díjat kell fizetni, azaz plusz száz megabájt plusz ezerkétszáz forintba kerül.
A mostani MobilAdat 500 és MobilAdat 1500 díjcsomagokról tehát mindenképpen érdemes átváltani az új díjcsomagokra. Most ráadásul akciósak az új díjcsomagok, az első hat hónapban 3450 illetve 6450 forintba kerül a Mobil Internet 3 és a Mobil Internet 10.

forrás: index.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Brett apó


Brett apó
tag

Én az általánydíjas pannon wapot használom 390Ft-ért kb már 3 éve. Ez sztem nem sok és akármennyit wapozhatsz,csak sajna ezt már nem forgalmazzák :(

[Szerkesztve]

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Már nem azért de lehet váltani a pannonál wap napijegyet, pár 100 ft ért és 10 mega adatforgalom van benne.Amugy meg ha letiltja az ember a képeket, akkor az alap wap csomag is bőven megteszi.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) peba0706


peba0706
csendes tag

Nekem a régi 500-as idők jutottak most eszembe. Istenem, de sokat nyomtam akkor.
Chat, sms, csabywap, minden ment. Meg ValZol chat xD
Meg mobilfórum áá :D
wapinfórum!
:D

De elmúlt. Amúgy wapcsomagok képek nélkül; nézd. 10 mega is suxx nagyon.
Egy napra elég talán. De sztem kevés. Én egy óra alatt tudtam csinálni 5-6 megát anno.

Inkább lehet nézegetni a netcsomagokat és elmenni a webes dolgok irányába, kérem.
Ez a wap idejétmúlt már.

(#14) tildy válasza peba0706 (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Webes dolgok olyan lazán nehezen fognak menni wap nélkül mobiltelefonokon:U
Jó oké, ha lesz wifi , sok wifiképes telefon, meg sok hotspot, akkor talán nem.

Amire te gondolsz , az a hagyományos wml, viszont ez esetben a fogalmazásod olyan, mintha azt mondanám a http idejétmúlt már, miközben valójában a html az.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Lars válasza peba0706 (#13) üzenetére


Lars
őstag

Üdv.

Azt hogy csináltad ?
Nekem most az 50 mb-s gprs csomag elég msn-re úgy, hogy a számítógépemmel kapcsolódok, és napi 3-4 órát vagyok fent majdnem.
És ez az 50 mb ez havi :)

(#16) golyani válasza (Kolombusz) (#7) üzenetére


golyani
addikt

nekem nincs semmilyen csomagom.
tudtommal a GPRS-es adatforgalomért fizetek ami 13ft/10kbyte asszem, és ezzel én wapolok is, igaz azt cask időjárásra használom, meg operaminin néha meglesem a PH!-t :D

(#17) róland válasza tildy (#5) üzenetére


róland
veterán

PH!-s wap oldalad még működik?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18) tildy válasza róland (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, fel kéne pakolnom valamely tárhelyre, és akkor menne. Hm, kösz , hogy szóltál, hamarosan beizzitom megint.
azt hiszem talán a kandós szerveren volt, de ott kicsit törölgettek:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) róland válasza tildy (#18) üzenetére


róland
veterán

Akkor ezért kerestem hiába az elmúlt hónapokban.

Sajnos az én gyűjtő oldalamnak is annyi a mywap.hoszt.hu-n.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20) cizoe


cizoe
őstag

ó a régi szép idők... infraport+ 400as panniwap + gateway és ment az icq meg legtöbb netes oldal gépen.. :) deszépisvolt-....

(#21) peba0706


peba0706
csendes tag

És a NOW? Meg a ttotoo féle sms küdő emailen keresztül? :D
Jah, sokat toltuk. PC-n Operával :D meg IP-s játékok és a többi :D
Volt egy két trükk :D
Hm, most jut eszembe a 400-as CSD wap korlátlanítása Siemens telókon! :D az is vicces volt!

(#22) cizoe


cizoe
őstag

én csak icq-ztam de megállás nélkül... meg asszem netmeeting ment még. de msn sajna nem. :) örülök , hogy összefutok itt régi 400as waposokkal.. akkoriban kaptam rá a mobilforumra.. ami sajna eléggé behalta magát: :((

[Szerkesztve]

(#23) fpali válasza DarkByte (#1) üzenetére


fpali
csendes tag

http://fuloppal.servehttp.com/ WML 2.0 Hosting

(#24) fpali válasza DarkByte (#1) üzenetére


fpali
csendes tag

http://fuloppal.servehttp.com/

(#25) tildy válasza peba0706 (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

A nowot egyik ismerősöm csinálta. A Srác végül első helyezett is lett egy országos TDK-n , egy másik témában.
De olyan GDF -es diák volt, aki szerintem bármelyik suli büszke lett volna:R:R
valahol még tán megvannak nálam is a hozzávalói:U
De mintha halottam volna oylat is, hogy persze észre lett véve Pannon oldalról a sumákság.. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.