Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gordiann


Gordiann
őstag

Helo

A tesztképeket néztem, nem tudom....biztos, hogy ezzel a géppel készültek?
Csak mert nekem is ilyen gépem van, és tudom, hogy ennél sokkal jobbakat csinál! (most ez nem leszólás természetesen)

??

SZerk: Nagyon nagy ISO-t használtál, ezért nagyon szemcsések valószínűleg....
Ez a gép sokkal többet tud. :U

[Szerkesztve]

(#2) KrAt válasza Gordiann (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Persze, tuti, h ezzel készültek :) Az más kérdés, hogy még valszeg nemtudok úgy fotózni, mint Te ;)

(#3) Gordiann válasza KrAt (#2) üzenetére


Gordiann
őstag

áá, nem vagyok én olyan nagy fotós.... :B
de a lényeg: 400-asnál nagyobb ISO-t ne használj, ha csak nem muszály. Éjszaka a tiszta képekhez 100-as például sokszor ideális. A záridővel kell játszani... De amúgy a képek nagyon jó beállítások. Grat!

(#4) KrAt válasza Gordiann (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, az elején még voltak ilyen bajaim :) Mára már tanulgatok bele, szóval egyre jobban megy (asszem :) )

(#5) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Jó kis gép ez a Fuji, best buy volt :)
A képeken még picikét tényleg érződik, hogy mégjobban össze lehetne a géppel melegedni, de alakul ez, mint púpos gyerek a prés alatt :D

gottagofast

(#6) Sipi16


Sipi16
senior tag

Jó képeket csináltál én most a fekete-fehér móddal szórakozok a chromos annyira nem jön be :( tényleg cool kis gép az árát szerintem bőven megéri...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#7) Oly


Oly
senior tag

Sokat morfondíroztam, de végül ennél a gépnél maradtam...
512-es XD-vel 40k-ért sikerült egy 1 hónapos darabra szert tenni.

Új képek vannak már KrenAtesz?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#8) majerfeco


majerfeco
csendes tag

Nagyon jó ez a gép!!! Mindent tud, ami egy átlag felhasználónak kell, talán egy kicsit többet is! Nekem a külseje teszik a legjobban. Nagyon hasonlít a felsőkatos gépekhez!

Az Opera és a Firefox a gyávák böngészőke! Az igazán bátrak Internet Explorert használnak!

(#9) anjani182


anjani182
őstag

Üdv!

Szerintem a Fuji gépeknek vannak bosszantó hibái/hiányosságai, épp ezért váltottam Panasonic FZ-7-re.

A Fujiban nincs stabilizátor, az meg, hogy még mindig AA elemmel megy, az vicc. Az enyémbe 4db kellett, úgy látom ebbe is. Ettől nehéz is volt a gép. Kicsi a kijelzője is, azért manapság nemárt egy 2,5''-os. Az xD kártya meg drágább, mint az SD.

Szerintem ez elég ok arra, hogy más gépet vagyen az ember... :U Gondolom akiknek hasonló van azok írták, hogy jók, de én csak lebeszélek mindenkit!!! Egyáltalán nem tud meggyőzni semmivel se, hogy miért vegyek Fuji-t!

Jani

Forever and ever, let's make this last forever.

(#10) dragonfx


dragonfx
veterán

jó gép, én is használtam már párszor ilyet, igaz nem az enyém volt, de nem dobtam tőle hátast...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11) stol válasza anjani182 (#9) üzenetére


stol
addikt

Stabilizátor nem kell, mert több berohadni képes elektronika/mechanika. Inkább álvány, ill. biztosabb kéz ;)
Inkább van nálam egy zsebnyi, 10-15db akku/alkáli és fotózok végtelenségig, mintsem pótakku/konnektor után sóvárgojak alacsony fesz jelzés mellett, mert épp nem volt több zsém 5db pótakkura. :D
Aki profi kompoziciókat akar lőni, ill. komolyabban fotózik, úgyis az EVF-et használja, mintsem a külső LCD-t.

Mindkettő gépnél van pro/kontra, de pl. engem sokszor hagyott cserben egy FZ-7 fókuszmechanikája....
Mindenki azt vesz, ami neki a legjobb. ;)
Elején idegenkedtem tőle, majd' megútáltam, de mára hozzámnőtt.
Szinte kizárólag manula módban dolgozom vele.
Hát igen.... fotózni is meg kell tanulni, nem mindíg auto-ban nyomatni :P

Mintaképek:[link]

[Szerkesztve]

(#12) Motion_Blur válasza stol (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''Inkább van nálam egy zsebnyi, 10-15db akku/alkáli és fotózok végtelenségig, mintsem pótakku/konnektor után sóvárgojak alacsony fesz jelzés mellett,''

Hmm...én a Panával lövök kb. 500 képet egy feltöltéssel :U

Egy barátomnak is S5600 van, próbáltam vele fényképezni a Hungaroringen, de nem lehetett. Próbáltam a svenkelést, teljesen sikertelen volt. Nekem is nagyon fájt a fogam egy ilyen gépre, de bizony nem véletlenül (volt) ilyen olcsó. Inkább Pana ;]

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) stol válasza Motion_Blur (#12) üzenetére


stol
addikt

Dolgoztam mindkettővel, sőt még FZ-10-el is anno, de egyet le kell szögezni.
TUDNI kell fotózni és akkor szinte bármilyen géppel lehet szép képeket csinálni.
Énis ~500 képet csinálok egy garnitúra akkuval, de egy 4 napos alsóörsi meetingen, pl. nem 500 és nem 1000képet lő az ember :D
Azért olcsó, mert kifutószéria ;)
Svenkeléskor folyamatos autófókuszt illik használni, továbbá középre súlyozni....
Nem vitázok, csak észrevételeket írok.

(#14) Motogp_46 válasza stol (#13) üzenetére


Motogp_46
csendes tag

Szia!
Nekem is ilyen gépem van s5600 és nagyon szép képeket tudok vele csinálni!
Tudni kell vele fényképezni!!!!!!
+Gyors Fókuszt bekapcsolni!!!!!!!!!!!!!!!!!A svenkeléshez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nekem csak az obival van gond kis fényértékű! Lakásban benn nem lehet használni csak vakuval !!!

(#15) Eencsi


Eencsi
csendes tag

Szijasztok.Nekem is van egy iylen kis gépem,de elálitottam rajta a zöld fényt és csak akkor jön ki ha 2mp-re beálitom,h fotózzon,és sak akor jön ki.Nemtudná megmondani valamelyikötők,h h tudom vissza álitani?ELőre is köszönöm :(( :(( :((

(#16) stol válasza Eencsi (#15) üzenetére


stol
addikt

AF asistant...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.