Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Motivációs levél, kísérőlevél, apámfasza. Tegye fel a kezét, aki hisz bennük. Úgy kezdődik, hogy a HR-menedzser (nem ám munkaügyis, az milyen gagyi már!) az önéletrajzok (mostanában CV) felét kibassza a kukába, a másik felét elkezdi vizslatni, hogy ez hülye, ez túl okos, ez ronda, ez dagadt, aztán legvégül felveszik a valakinek a valakijét.
A másik amit bírok, amikor a fizetési igényt kérik megjelölni. Nem a legokosabbat, a legrátermettebbet keresik, hanem a legolcsóbbat. Tiszta Tesco-fíling.
Azt észrevettétek, hogy minden munkahelyen fiatal, dinamikus csapat dolgozik? Mindenhol van fejlődési lehetőség, a jövedelem pedig versenyképes. Persze csak akkor, ha agilis és ügyfélorientált vagy, kiváló csapatjátékos, ugyanakkor önállóan is képes vagy dolgozni, és jellemző rád a pontosság, precizitás.

Szerk.: ez a hsz nem Biaggio cikkét bírálja, csak itt volt szó önéletrajzokról, ezért ide írtam. :)

[Szerkesztve]

(#2) MUŁĐER válasza lesaux (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

már előre rettegek attól a pillanattól amikor megkapom a diplomámat és mehetek ki a rekeggyésbe állást halászni....brrrrr....

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) erdoke válasza lesaux (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nem feltétlenül adok neked mindenben igazat.
''Mindenhol van fejlődési lehetőség, a jövedelem pedig versenyképes. Persze csak akkor, ha agilis és ügyfélorientált vagy, kiváló csapatjátékos, ugyanakkor önállóan is képes vagy dolgozni, és jellemző rád a pontosság, precizitás.''
Az ember persze alapvetően önző, és ez igaz a pályázóra, illetve a munkaadóra is, aki egy önző tulajdonosi csoport megbízásából jár el. Az álláskeresés mégsem olyan bonyolult dolog, mint amilyennek elsőre látszik.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a megfelelő állás, vagy a másik szemszögből a megfelelő alkalmazott megtalálása fél perces tevékenység, de ha megpróbálunk a másik fél fejével gondolkodni (értékesítés, marketing, stratégiai tervezés, cégvezetés, egyszóval bármilyen üzleti tevékenység kulcsa ez), sokkal könnyebben megy.
Tulajdonképpen egy üzleti szerződés megkötéseként érdemes felfogni a dolgot, ahol mindkét félnek vannak elképzelései, amik nyilván közelítik a számára ideális szintet. Az ideális alkalmazott azonban ritkán kerül horogra, vagy azért, mert az elvárásokhoz nem elég a felkínált kompenzációs csomag, vagy egyszerűen azért, mert nincs elég idő a megtalálására. Az ideális munkahely hasonló okokból inkább csak elméletben létezik. Tehát mindkét fél üzleti kompromisszumokra kényszerül. Pl. a hirdetésben megfogalmazott folyékony nyelvtudás gyakran túlzás, a tárgyalóképes tökéletesen megfelel. Ugyanez jellemző a sok év hasonló munkakörben eltöltött tapasztalatra is, hiszen ki az a féleszű, aki 8 évet lehúzott mondjuk értékesítőként, aztán kb. ugyenannyiért elmegy egy másik céghez, miközben a fizetés nyilván nagyon hasonló.
Ennek megfelelően a leendő munkavállaló is köt kompromisszumokat, akár a munkavégzés fajtáját (több rohangászás, több iroda, kinek mi a jobb), akár a juttatásokat illetően.
A legfontosabb szerintem az, hogy mindkét fél csak olyan kompromisszumokba menjen bele, emitől később nem fogja rosszul érezni magát. Mint minden üzleti megállapodásban, itt is egyértelműen az az ideális, ha mindkét fél elégedetten áll fel az asztaltól.
Ha bele tudjuk magunkat élni a másik helyzetébe, az már fél siker. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy pontosan mit szeretnének, magyarul felmérni az igényeket. Hogy is tudnám magam jól eladni, ha nem tudom, pontosan milyen tapasztalattal, nyelvtudással és egyéb képességekkel, nem utolsósorban milyen személyiséggel rendelkező alkalmazottat keresnek? Egy biztos, a jelentkezők közül fogják a legalkalmasabbnak vélt embert kiválasztani. Ha nem az első pályáztatás során, akkor a kibővítettben. A te feladatod, hogy a jelentkezők közül a legalkalmasabbnak tűnj.

Magában az álláskeresésben kritikusnak tartom azt, hogy az ember minél pontosabban tudja, mit szeretne. Azt szoktam mondogatni, hogy ha nem tudjuk, hová tartunk, nagyon kicsi az esélye, hogy eljussunk oda. Ezért lényegesebb, hogy hová és milyen indokokkal küldünk önéletrajzot, mint az, hogy összesen hány helyre. A motivációs levél szerepét is elsősorban abban látom fontosnak, hogy az elképzeléseinket, illetve az elképzeléseinkhez passzoló pozíciót szépen meg tudjuk célozni az alkalmasságunk racionális(nak látszó) bizonygatásával.

''Motivációs levél, kísérőlevél, apámfasza. Tegye fel a kezét, aki hisz bennük.''

Ez nem hit kérdése. Jó ha tudod, hogy a betöltendő állások kb. fele ajánlás alapján, durván negyede belső kereséssel kerül kiosztásra, és csak a maradék ~25 % az, amit valamilyen újságban vagy online meghirdetnek (itt teljesen igazad van a ''valaki valakijével''). Még az említett 3/4 résznél is fontos az önéletrajz, mert az ajánlónak is az első válasz, amivel szembesülni kell: ''Tényleg? Jól hangzik! Küldjön át ide meg ide egy önéletrajzot, és elbeszélgetünk vele.'' Szerintem ritka az, amikor az ajánlást rögtön interjú, neadjisten alkalmazás követi. Ezek miatt az önéletrajz és a kísérőlevél az egyetlen információs csomag, amit direktben el tudsz juttatni a felvételről döntő emberekhez.
Sose dolgoztam munkaügyisként (különösebben nem is tervezem), de ha én csinálnám, 1-2 percet rászánnék egy önéletrajzra, és legalábbis a bárhová valamilyen eséllyel indulókét kategorizálva elraknám. Az információ ugyanis hatalom.

''A másik amit bírok, amikor a fizetési igényt kérik megjelölni. Nem a legokosabbat, a legrátermettebbet keresik, hanem a legolcsóbbat.''
Nincs ezzel különösebb gond, csak próbálnak maguknak munkát és időt megtakarítani. Van valamilyen elképzelésük a leendő alkalmazott fizetésével kapcsolatban, és akár alulról, akár felülről nagyon ellövi magát egy pályázó, már nincs is értelme időt pocsékolni rá. Tehát ők általában nem a legolcsóbbat keresik, hanem megfelelő embert, lehetőség szerint a kijelelölt költségsáv alsó részéből.

Üdvözlettel: egy álláskereső :)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#4) erdoke válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


erdoke
titán

Ha ''rekeggyésbe'' mész halászni, akkor van is miért rettegned. :D

A legjobb aláírás a héten

(#5) erdoke válasza erdoke (#3) üzenetére


erdoke
titán

Írok itt egy második blog részt, erre fél órán belül nem reagál senki. :F :)

A legjobb aláírás a héten

(#6) lesaux válasza erdoke (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Mert dolgozom. Most még.
Nem tudom, mivel nem értesz egyet abból, amit írtam, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Amit hangsúlyozni akartam, az az, hogy minden álláshirdetés tele van a következő kifejezésekkel: fejlődési lehetőség, versenyképes jövedelem, agilis, ügyfélorientált, kiváló csapatjátékos, önállóan is képes dolgozni, pontosság, precizitás.
Ezeket már le se tölti a böngészőm, csak kiveszi a cache-ből. :D

(#7) erdoke válasza lesaux (#6) üzenetére


erdoke
titán

Nade mi a gond? Te pont ilyen vagy. ;) Ezt kell elhinniük a kiválasztási procedúra során, utána meg tiéd a lehetőség, hogy bizonyíts.

A legjobb aláírás a héten

(#8) F3@R válasza erdoke (#7) üzenetére


F3@R
tag

ehh :D
neked aztán van türelmed sokat pötyögni :C

Olcsó, megbízható, gyors. Ezen szavak jellemzik szolgáltatásainkat. Játék és Voice szerver host! vng.hu

(#9) tkazmer


tkazmer
addikt

Hasznos információnak tűnnek, bár nekem még nincs szükségem arra, hogy dolgozzak, és ha arra kerül a sor, szerencsére vannak nagyon jó kapcsolatokkal rendelkező közeli ismerőseim, ettől függetlenül nem ártott, h elolvastam.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) pink75


pink75
aktív tag

Minden leendő munkakereső gondolkodjon el a szaráshoz való viszonyán, nehogy meglepődjön majd, mikor az orra alá dugják, hogy: ''Meg szokta-e nézni a székletét, miután elvégezte a szükségét?''

A kérdés előfordulási lehetősége szakmától teljesen független.

xxx

(#11) lesaux válasza pink75 (#10) üzenetére


lesaux
veterán

Ezt kicsit kifejtenéd? Mármint a kérdést. ;]

(#12) tkazmer válasza pink75 (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

Erről a hsz-ről nekem egy Bud Spencer-es film jutott eszembe, amikoris Bud Spencer a vészécsészékhez hasonlítja az életet. Mindenesetre nem sugárzik az optimizmus belőled...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) Akheron válasza lesaux (#6) üzenetére


Akheron
senior tag

Ehhez képest mégis folyvást kritikán aluli ügyintézést és szolgáltatásokat kell tapasztalnia az embernek, bárhova is megy. Kezdve a távközlési szolgáltatókkal, folytatva a szervizekkel, a postát meg már ne is említsük. A Tékozló Homár néhány bejegyzése is kész horror. :U

Egy nagy lufi az egész világunk, a munkaadók haszontalan elvárásaival és a munkakeresők meséivel együtt.

(És ezt a véleményt akár álláskeresőként is vállalnám, ha úgy hozná a sors - mert meggyőződésem, hogy egy komoly, értelmes ember nem veti alá magát efféle badarságoknak.)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#14) erdoke válasza Akheron (#13) üzenetére


erdoke
titán

A képmutatással (lufival) egyetértek.

Ezt viszont nehezen értelmezem:
''meggyőződésem, hogy egy komoly, értelmes ember nem veti alá magát efféle badarságoknak''

Mit csináljon egy komoly, értelmes ember? Ha nincs teljesen patent ismeretsége, ami gyorsan megfelelő helyzetbe segítené álláskereséskor, akkor kénytelen beszállni a mókuskerékbe. Ha elég értelmes, akkor megpróbálja ő manipulálni a rendszert, és nem szénné manipulált zombiként végezni.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Akheron válasza erdoke (#14) üzenetére


Akheron
senior tag

Az értelmes ember legyen őszinte, és egyenesen mondja ki, hogy mit tud nyújtani, és mit vár cserébe. Persze a kommunikáció mikéntje roppant lényeges - jó benyomást kell kelteni, ez nem vitás. Ugyanakkor az is felettébb lényeges, hogy milyen módszerekkel és milyen áron igyekszünk jó benyomást kelteni - én egyre inkább törekszem arra, hogy a magam módján, a magam egyéniségét és szellemiségét mind teljesebb mértékben fenntartva érjem el azt, amit szeretnék.

Ha pedig az én őszinte egyéniségemmel és szellemiségemmel semmiképp nem érhető el a célom, akkor ajánlott elgondolkodnom arról, hogy vajon helyes célt választottam-e magamnak. (Egy dolgot tanultam eddig leginkább az életből: hogy amíg önmagát vállalja az ember, addig valahogy mindig megvan és meglesz, míg ha önmagát feladja, onnantól minden erőfeszítés hiábavaló.)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#16) erdoke válasza Akheron (#15) üzenetére


erdoke
titán

Természetesen igazad van, ám nagyon nehéz meghúzni a határt az alkalmazkodás és az önmagam feladása között. Egy komolyabb állás eléréséig elég sok emberrel találkozik a pályázó, emberileg mindegyikre valamivel máshogy lehet jó benyomást gyakorolni.
A színészkedés és a meggyőződés nélküli jópofizás tőlem is eléggé távol áll, és ha ezek nélkül nem lehet boldogulni, akkor tényleg rossz helyen járok.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Akheron válasza erdoke (#16) üzenetére


Akheron
senior tag

No, látom, akkor tőled sem idegen a józan ész. :) A határ meghúzása valóban komoly nehézségekkel járhat - főleg hogy a kommunikációs kérdéseken túlmenően ugye sok egyéb tényező is felmerülhet. Nekem például a nagyvárosban való élet és/vagy a közlekedés okozott nehézségeket, hiába éreztem magamat alapvetően jól a munkahelyemen. Szerencsére olyan cégről van szó, ami a tevékenysége folytán be van rendezkedve távmunkára, így el tudtam intézni, hogy otthonról dolgozzak, és elköltöztem Pestről.

(Üröm az örömben, hogy bizonyos fokig fel nem oldott nehézségektől való menekülés volt ez a költözés - márpedig a nehézségekkel jobb szembenézni, ha szellemében is gyarapodni kíván az ember.)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#18) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én már egy csomó állásinterjun voltam, szám szerint 14 en, és a teszt írásokat rendre elszúrom, pedig nem olyan nehéz, de az ilyen irjam le más szavakkal udvariasan 4 féle képpen az adott mondatot, na ettől kiráz a hideg.
Meg voltam pénteken egy olyan cégnél, ahol a tavaly nyári önéletrajzom volt, láttam a dátumot, meg hogy az érdeklődési kör ott volt, amit kitöröltem, mert sok helyen belekötöttek.Meg attol is a falra tudok mászni, amikor megkérdezik, hogy miért éppen erre a munkakörre jelentkeztem.Ha mondjuk cipőboltba akarnék dolgozni, akkor igy felelnék a kérdésre: azért mert egész életemben cipőboltos akartam lenni, és Al Bundy nyomdokaiba szeretnék lépni :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19) erdoke válasza Jégkokó (#18) üzenetére


erdoke
titán

Én közel 8 éve nem voltam állásinterjún, de most majd bepótolom. :)
Holnap kezdődik, és reményeim szerint az elkövetkező 2-3 hónap alatt lesz pár alkalom.

Egészen más érzés sok év, különböző pozíciókban szerzett tapasztalattal állást keresni, mint tapasztalat nélkül, vagy kevés gyakorlattal. Legutóbb egy éves munkaviszony után, egy kimitlop Kft-től menekülve kerestem állást. :D

A legjobb aláírás a héten

(#20) Biaggio válasza erdoke (#3) üzenetére


Biaggio
őstag

Köszönöm, hogy megírtad a cikk második részét is :))

Viszont azt már látom, hogy itt annyi nyitott kérdés merült fel, hogy lesz ebből harmadik rész is, igyekszem néhány téveszmét tisztázni, néhány dologban pedig részletesebben írni (pl. mi alapján válogatok az önéletrajzok között, ha nem a horoszkóp, a fénykép vagy a pénzfeldobás dönt)

Elöljáróban annyit, hogy ahány cég, annyi HR-es (bár lehet tőlem személyzetis is), nagyon sok múlik az adott felvételiztetőn, a cégkultúrán és a vállalat vezetőségén is.

(#21) erdoke válasza Biaggio (#20) üzenetére


erdoke
titán

A fénykép ma már kötelezőnek számít? Én nem küldök, ha nem kérik külön. Nem azért, mert ronda vagyok, de ha az első találkozás személyesen történik, egészen más kimenetele lehet, mint egy általam előnyösnek ítélt, másnak talán furcsa pillanatkép alapján.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#22) Jégkokó válasza Biaggio (#20) üzenetére


Jégkokó
veterán

Látom te otthon vagy az álláskeresés témában ,akkor megkérdezném, hogy egy tesztbe mi számít egy cégnek jó válasznak vagyis hogy mi alapján döntik el hogy a válasz jó e vagy sem?Mert sok tesztet kitöltöttem és eddig még egy se sikerült,és alapjába véva nem volt olyan nehéz, de mégse sikerült, állítólag.Tehát akkor lehet olyan, hogy azt mondják, hogy nem sikerült közbe meg jó let, csak nem vesznek fel ,mert már meg van az ember

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#23) Biaggio válasza Jégkokó (#22) üzenetére


Biaggio
őstag

Fénykép: ahogy írtam is, inkább az azonosíthatóság miatt fontos. Ha egy nap egy interjúztató 10-15 ember találkozik, időnként nehéz a benyomásokat társítani a jegyzetek mellé, ilyenkor egy fénykép sokat segít :)

Teszt: eddig alapvetően kétféle teszttel találkoztam (persze többféle van, de most egyszerűsítem)

1. csak helyes válaszok vannak, például szakmai teszt, vagy nyelvi szintfelmérés

2. személyiségtesztek profil alapján
Mondjuk a kockázatvállalásra te 6-os értéket kapsz. Ha az adott pozícióban 5-7 között van az ideális, az jó. Ha viszont legalább 8-as kell, nem jó. Egyes munkakörökben elképzelhető, hogy kifejezetten rossz, ha magas érték van, ott max. 4-es lehet, tehát ez sem jó. (remélem, nem túl zavaros)

Hogy mi lehet a visszautasítás valódi indoka? Ezt nehéz megmondani. Lehet, hogy a második legjobb teszt tényleg a tiéd volt, de ebben a versenyben csak az első kapja meg az állást. Ha nagyon jó a teszt, érdemes visszakérdezni, hogy mikor, milyen pozícióra érdemes ismét pályázni adott cégnél, hátha mondanak valami vonzó ajánlatot :)

(#24) valdimir2 válasza Biaggio (#23) üzenetére


valdimir2
tag

Üdv

Jó lett a cikk szépen összefogott , lényegre törő. Látom jó hogy feldobtam a témát. Van rá kereslet. :C

Nem Nem Soha Nem

(#25) erdoke válasza Biaggio (#23) üzenetére


erdoke
titán

Közel 8 év után ma voltam először állásinterjún. Fél órás ismerkedés után ott marasztaltak 3 óra teszttöltögetésre (3 féle). Úgy tűnik, nem okozott nekik lelki törést, hogy nem küldtem fényképet. Igaz, nem is kértek.

A legjobb aláírás a héten

(#26) lorcsi válasza erdoke (#25) üzenetére


lorcsi
veterán

fú bazz! hogy tettél rájuk ilyen benyomást?

(#27) erdoke válasza lorcsi (#26) üzenetére


erdoke
titán

Szépen felöltöztem, megborotválkoztam, odaértem időben, és elmondtam, mit csináltam korábban, illetve miért szeretném azt csinálni, amit ők ajánlanak. Kb. ennyi. Erre nekemestek a tesztekkel. :(

A legjobb aláírás a héten

(#28) dabadab válasza erdoke (#27) üzenetére


dabadab
titán

''Erre nekemestek a tesztekkel.''

Egy fel eve jartam allast keresni (szinten jopar eves tapasztalattal a hatam mogott), egyetlen helyen kellett tesztet csinalnom, kurva sokaig tartott, de arra nem voltam kepesek, hogy azt mondjak, hogy ''kosz, nem''. (Mondjuk ez altalanos volt, a legtobb helyrol vissza se szoltak - ahonnan meg igen, altalaban ott is eleg vontatottan haladtak a dolgok.)
Az allaskozvetitok katasztrofalisak, viszont osszefutottam egy fejvadasszal is, az teljesen korrektul intezte a dolgokat, csak ott meg a munkaadoval nem sikerult kozos nevezore kerulni - nem egyszeru ez az allaskereses :)

DRM is theft

(#29) erdoke válasza dabadab (#28) üzenetére


erdoke
titán

Hát igen, amikor az embernek már eléggé kikristályosodott elképzelései vannak, és a munkaerőpiaci értékével is nagyjából tisztában van, az már alkupozíció.
Nem kevéssel vagyok válogatósabb, mint voltam 8 évvel ezelőtt...

A legjobb aláírás a héten

(#30) lorcsi válasza erdoke (#27) üzenetére


lorcsi
veterán

odaértem időben-- azt mondják ez nagyon fontos. egyszer majd kipróbálom



Az allaskozvetitok katasztrofalisak--ez biztos. nem tudom mit csinálhatnak, én többször is voltam iylen helyen de még nem láttam hogy bárki is az önéletrajzokat böngészte volna

(#31) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én arra is kiváncsi lennék, hogy az ilyen munkaerő kölcsönző cégek, hogyan választanak ki bárkit is egy adott állásra.Mert én 4x voltam a humán rent nél és annyiszor negatív visszajelzést kaptam.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#32) erdoke


erdoke
titán

Nos, hol a harmadik rész? :)

A legjobb aláírás a héten

(#33) Biaggio válasza erdoke (#32) üzenetére


Biaggio
őstag

Türelem, nem felejtettem, csak kicsit lebetegedtem... :(

(#34) valdimir2 válasza Jégkokó (#31) üzenetére


valdimir2
tag

Üdv nos a human rent a lehető legrosszab.igaz nekem ajállodtak munkát de minimál bérét. + utána zsebből a többit.Ajállani tudom a job monitort mint oldalt ott elég sok álláslehetőség van.Én is ott találtam sokat.Pl a mostani munkámat is.

Nem Nem Soha Nem

(#35) lesaux válasza erdoke (#32) üzenetére


lesaux
veterán

Hol a második? Vagy az első...

(#36) Jégkokó válasza valdimir2 (#34) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nekem ami ovlt állásajánlat az mindd minimálbér fölött fizetett volna, meg volt teljesítmény alapú is, meg órabéres is.Meg voltak még plusz jutattások is.De eddig egyszer se hívtak vissza ugy hogy mehetek xy céghez egy utolsó meghalgatásra

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#37) Wolverine válasza lesaux (#35) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez az írás az első rész, #3 a második :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) lesaux válasza Wolverine (#37) üzenetére


lesaux
veterán

áhá, köszi :)

(#39) lesaux válasza lesaux (#38) üzenetére


lesaux
veterán

Belefutottam egy tök jó álláshirdetésbe, még érdekel is a dolog, persze a bérigény megjelölésével kell elküldeni az önéletrajzomat. Ezt amúgy is utálom, de ilyenkor különösen. Nincs meghatározva se a munkaidő, se az adózás módja (ekhós vagy rendes), se az, hogy fizetnek-e számlára stb. Én meg írjak bérigényt. Fasza.

(#40) erdoke válasza lesaux (#39) üzenetére


erdoke
titán

Írj nekik egy táblázatot az esetedben szóba jöhető alternatívákról. Esetleg írd bele azokat a variációkat is, ami neked nem jöhet szóba, és alkalmazz mondjuk színkódot (piros-zöld-sárga) az egyszerűbb áttekinthetőség kedvéért. Talán még díjaznák is. Mindenesetre az egyedi, de nem tolakodó dolgok nagyon jók figyelemfelhívásnak.

A legjobb aláírás a héten

(#41) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az miért van, hogy van olyan cég aki már vagy fél éve keres embereket és még mindig nincs meg a teljes létszám?Mert voltam egy ilyen cégnél, behívtak interjura , de persze nem kellettem, pedig nagyon vágtam volna a témát és amugy is szeretek a mobilokkal foglalkozni, és itt tartozkokat kellett volna értékesíteni.De most megint jelentkeztem, kiváncsi vok hogy behívnak e még egyszer.De lehetne olyanról is irni, hogy ezek a jutalékos állások mennyire buktatók, vagy hogy a telemarketing ami mostanában divatos, hogy abba mi buktató van.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#42) erdoke válasza Jégkokó (#41) üzenetére


erdoke
titán

Ahol nincs fix része a bérnek, az meglehetősen rizikós, mert a piaci bevezetés, arculatváltás kockázatát veled akarják megfizettetni. Amelyik cég még nem fogta fel, hogy a munkaerőbe is invesztálni kell, akárcsak az eszközökbe vagy a promócióba, azzal nem is érdemes szóba állni.
Mert hiába gondolod te, hogy milyen menő termékeket kellene értékesítened, ha a bérezésed nem is az eldott volumentől, hanem pl. annak pozitív változásától függ...

A legjobb aláírás a héten

(#43) bambano válasza lesaux (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nemrég jelent meg könyv, (Csikai Miklós és Kelemen András Útravaló internyúzóktól). Ebben korrekten elmondja a fejvadász a véleményét a motivációs levelekről, nagyjából annyi, hogy neki olyat ne adjanak, őt nem érdekli.

A könyvet egyébként javaslom mindenkinek, nagyon nagy sztorik vannak benne. Pl.a jelölt interjú alatt megkérdezi a pszichológusát, hogy mit kell válaszolni, meg ilyenek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) nyuvecske


nyuvecske
újonc

Kedves tanacsado,
Azt szeretnem kerdezni toled, hogy milyen oneletrajzot irjak abban az esetben, ha: : - a vegzettsegem minimalis. Ez azt jelenti, hogy a kotelezo tiz osztalyon kivul nincs semmilyen vegzettsegem... sem erettsegi, sem mas tanfolyam. Anyagi es csaladi helyzetem miatt sajnos nincs is lehetosegem a tovabbtanulasra, vagy esetleges kepzesre. :( . Es ez a "draga" ROMAN KORMANY "tiszta szivbol segit bennunket, Erdelyi Szekelyeket" ... a baj csak az, hogy meg sem jut nekunk annyi, hogy tisztessegesen megeljunk. :W . Visszaterve a kerdesemre: olyan oneletrajzra lenne szuksegem ami "ugymond" bizonyos mertekben manipulalja a munkaadot (vagyis jonak tunik). Sokat gondolkodtam, hogy lehetne ilyen oneletrajzot irni. Nem azert manipulalnam,hogy kitoljak vele... , csak ilyen alacsonyszintu vegzettseggel nem nagyon kapkodnak az ember utan.es sajnos munkatapasztalat teren sem allok a csucson mivel meg tizenkilenc eves vagyok es eddig meg nem talaltam jobb munkat mint a vendeglato ipar (de ott az ember sajnos csak elkallodik,tonkremegy es senkit sem erdekelnek az igazi ertekeink... Pl: az,hogy szeretem a Magyar irodalmat, az hogy ismerem a tortenelmet, a foldrajzot, hogy parancsra tudok sirni es nevetni... ez ma mar senkit sem erdekel... sajnos... mert nincs diplomam). Ha valaszolnal a kerdesemre es elmondanad, hogy irjak egy igazan jo oneletrajzot az akadalyok ellenere...en nagyon halas lennek.

(#45) Crystalheart válasza nyuvecske (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát... érettségi nélkül, azt hiszem, elég kicsi az esély, bocs. munkaadót aligha lehet befolyásolni alapdolgokban. Vannak kivételek, persze, reménykedni mindig lehet :D De én pl. úgy vagyok vele, hogy hiába van egy elég jó érettségim, és egy színkitűnő programozó OKJ-m, sehol sem tudnék elhelyezkedni olyan munkakörben, ahol a tudásomnak megfelelő pénzért alkalmaznának. (Piti pénzzel meg nem megyek semmire, annál az is többet ér, ha a jertben töltöm az időt.) Írhatnék önéletrajzot mindenfélét, de az egyetlen esélyem az volna, ha a munkaügyis csákó véletlenül hevimetálfan volna, és meglátná apám nevét a lap tetején. :P Jó, tudom, nem minden munkakörben vadásznak csakis diplomásokra, de ma már lassan a takarítónéninek is érettségi kell. Legalábbit itt, Magyarországon. Ami nem csoda, ennyi friss munkanélküli mellett... Gyanítom, Romániában, ráadásul Erdélyben talán még rosszabb a helyzet.

Ilyen esetben, ha semmi esélyed sincs érettségire - mondjuk 19 évesen még lehetne -, mindenképp kellene valami hatásos referencia, vagy valami, amit már megvalósítottál, ami kiemel a többi munkakereső közül. Vagy próbálj elmenni estire... Hiába írsz önéletrajzot; ha egy minimum érettségit igénylő munkakörnél odaírod, hogy neked az általános iskola a legmagasabb iskolai végzettséged, már tovább sem olvassák.

Ha végképp kétségbeejtő a helyzet, de mersz fölvenni hitelt (nem tudom, arrafelé milyen kedvezményes agrárhitelek és agrártámogatások vannak), akkor tudom ajánlani, hogy tanuld ki a méhészkedést. :) Minimális befektetéssel (10-60 ezer €) gyorsan megtérülő (1-3 év) vállalkozás lehet, ahol a magad ura vagy, és alig kell dolgozni. A méz világpiaci ára az elmúlt években drasztikusan emelkedett a válság ellenére és a válság segítségével is, a piac egyre nagyobb a hipermarketek valódi mézre szorításával és a hamisítás szigorodó lefülelésével. Túl jól hangzik? Igaz, de kicsit veszélyes és kellemetlen meló, azért sem esik rá mindenki a méhészkedésre.

[ Szerkesztve ]

(#46) tildy


tildy
nagyúr

Egy igazán jó önéletrajz mintát be lehetne mutatni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.