Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DiVi$i¤N


DiVi$i¤N
csendes tag

Nagyon szép Cikk, és érdekes is, csak így tovább Grat! :C :DD

-=đigital ReaL World=- <The Alt[rnätiv[ đimensioN>

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

''Radeon X300 grafikai processzora egyenértékű a korábban nagy sikerű Radeon 9600 grafikai processzorral.''

nem egyenlő, kevesebb a futószalagok száma, alacsonyabb az órajel, fele vagy negyedakkora memsávszél és memméret. játékra teljesen alkalmatlan.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) cousin333


cousin333
addikt

''Legdrágább alkatrésze egy HTPC-nek jelenleg a megfelelően szellőző, szép ház, ami olyan 70.000,- - 90.000,- Ft között kapható (az árban általában a távirányító és a VFD kijelző is szerepel).''

Nem rossz dolog ez a HTPC, csak drága. Ráadásul ha VHS-t, audiokazettát, bakelitlemezt (;]) akarsz használni (vagy csak digitalizálni), akkor szükség van a megfelelő lejátszókra. Ezen kívül egy jó (és drága) TV sem árt, valamint egy megfelelő hangrendszer (erősítő+hangfalak). Szóval gyakorlatilag csak a DVD lejátszó árát ''spórolod meg''. Ugyanakkor tény, hogy sokkal rugalmasabb rendszer építhető belőle. Megfelelő tervezéssel (és pénztárcával) remek, tartós ''termék'' lehet, egy új codec nem jelenthet problémát. A méretezésre (főleg processzor) viszont figyelni kell, egy HDTV elég jól megfog egy mai átlagos gépet.

Távirányítót általában a tunerkártyához is adnak.

Házból pedig szerintem megfelel egy ''normális'' is, szép, elegáns, visszafogott (fekete) előlappal. Ráadásul több hely is lesz, ami jobb szellőzést jelent (apropó szellőzés: nem szabad elfelejtkezni arról, hogy a full passzív rendszerek esetében is kell valami, ami ''kiveszi'' a meleget a házból. Szóval lehet, hogy jobb leszabályozott, alapállásban is halk ventillátorokkal megoldani a hűtést, mint a teljesen passzívra törekedni. Egy ilyen (ventis) gépet nem hallani 2m-ről sem, messzebbről pedig pláne nem. A notebook vinyó viszont jó ötlet...)

Egyébként jó a cikk :R , talán a második felét is tagolhatnád sorközökkel, az elsőhöz hasonlóan.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#4) parandroid válasza cousin333 (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Digitalizálni jó esetben egyszer kell.

Hangrendszer és tévé pedig minden esetben szükséges a házimozi élményhez, tehát akkor hasonlítsuk a HTPC-t egy merevlemezes videó-felvevős DVD-lejátszóhoz. Ehhez képest azért van jópár többletszolgáltatása a dolognak, hogy csak a könnyebb kezelhetőséget, a jobb bővíthetőséget, vagy akér az internetelérés egyszerű lehetőségét említsem. De sokkal egyszerűbb róla zenét hallgatni és fényképeket vetíteni is.

Házból pedig nem kell több tízezer forintosat venni, igazából még jobb is, ha az egész szerkezet el van rejtve valahol, de ez ízlés és pénztárca kérdése.

Hosszabb távon (mondjuk év végén, vagy jövőre) én is ebbe az irányba fogok mozdulni, azt hiszem.

Ja, és szépen összeszedett cikk egyébként, gratulálok hozzá a szerzőnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) tomcs válasza parandroid (#4) üzenetére


tomcs
őstag

van elonye boven, pl ha ntere kotod majdnem mindden tud epg-t is, en a mythtv-t akarom kiprobalni, az pl port.hu-rol szedi a magyar epg adatokat. Zenehallgatas, alapjaban veve gyorsabb mukodes, ha megis pc kell azert az is elerheto, jatszas, stb.

Meg nezegettem, eleg sokminden megoldhato, pl ilyeneket nezegettem hogy meg idozitett bekapcsolas is megoldhato, egyedul amit meg nem tudom hogy fogok megoldani az az, hogy egy tetszoleges (betanithato) taviranyitojelre bekapcsoljon az egesz gep.

A HTPC haz mondjuk nekem se valoszinu hogy meglesz, daraga az ahoz, bar ugy biztos van bekapcsolos is. Inkabb vmi regi CD / DVD cucc hazaba epitkeznek, azt alaposan szejjelfarigcsalva persze. Videonak nem szivesen esnek neki, ODD elhelyezese nem olyan egyszeru, marpedig nekem az is kene.

(#6) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Jó cikk, egy kis kötözködés: A ''theather'' szó hibás, a jó helyesírás ''theatre'' vagy ''theater'', attól függően, hogy brit vagy amerikai módon írod (a gugli szerint az utóbbi az elterjedtebb).

(#7) RexpecT


RexpecT
addikt

HTPC -s háznak szerintem jó alternatíva lehet egy szép fekvő ház!

(#8) peltar válasza fLeSs (#2) üzenetére


peltar
tag

Alaplapi X300-al végigjátszottam a Cod2-t 800x600-as felbontással, szóval azt mondani, hogy játékra teljesen alkalmatlan, elég messze van az igazságtól.

Peltar#21369

(#9) róland válasza fLeSs (#2) üzenetére


róland
veterán

Szerintem egyenértékű:

Radeon 9600 - [link]
Radeon x300 - [link]

(Ne az x200-as lap tulajdonságait nézd, mert az x1100/1150 már újabb kiadás. - [link])

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) Chaser válasza RexpecT (#7) üzenetére


Chaser
titán

Vagy egy fa amit magad csinálsz, vagy egy plexi, esetleg lecsiszolva..nem nagy pénz, nem is nagy idő..könnyen és gyorsan szerelhető.

szerk:#9 róland :x300 és a 9600 nem 1 kategória:) az alaplapi x200 és x1150 meg ugyanaz, csak az x200-at am2-nél átnevezték x1150-re...milyen jól is hangzik így, kár hogy ugyanaz:D De ettől függetlenül minimális játékra alkalmasak, ugyanúgy, mint a gf6100 integrált -sőt, az kicsivel jobb is- 1ébként már van integrált x700-as, 4 pipeline-nal.



[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) lapa


lapa
veterán

5/b.: azért egy épkézláb htpc-hez illik rgb összeköttetést használni s-video helyett. ez pesze csak szőrszálhasogatás. :)

(#12) grayback


grayback
csendes tag

Egy rövid hozzászolás:

Ansys HTPC: [link]
magyar fejlesztésű HTPC + szoftver
a linken van 1 videó, ami bemutatja a szoftvert



[link]

grayback

(#13) róland válasza grayback (#12) üzenetére


róland
veterán

Átnézem itthon azt az Ansys szoftvert, de erősen gyanítom, hogy a Media Portal van átírva, amit ugye Open Source szoftvernél elég könnyű megtenni.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) grayback válasza róland (#13) üzenetére


grayback
csendes tag

A PCWorldben ajálják nagyon....ráadásul a december vagy januári szám lemezmellékletén rajta van a 30 vagy 60 napos próbaverziója, amit ez idő alatt korlátlanul lehet használni...(nem próbáltam)
De azért jó, hogy van egy ilyen magyar fejlesztés is...



Egyébként jó a cikk, érdekes!!!


[Szerkesztve]

grayback

(#15) róland válasza grayback (#14) üzenetére


róland
veterán

Pont ezt a PC World-ös változatot szeretném kipróbálni. Csak elő kell keresnem a DVD-t.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16) beencee


beencee
senior tag

Először is gratulálok és persze nagyon köszönöm a hivatkozásokat :R

Gyorsan egy kis hibajavítás, egy c betű hiányzik itt a nevemből: ''...mert bár nagy tudású, a beállítása rendkívül bonyolult. (Beencee szerint az MP-t könnyebb beállítani, a Meedio-nak több beállítási lehetősége és messze több pluginje...''

Nyilván nekünk, akiknek ez egyfajta mániája lett, minden egyes ilyen cikk egy csemege, de hogy többeknek is lehet hasznos, mutatja az, hogy még ezen cikk elolvasása után volt olyan hozzászóló, aki a HTPC hátrányaként rótta fel, hogy kell hozzá TV, meg hangrendszer...
Hogy mi is a HTPC, ez egy baromira nehéz kérdés. Lehet, hogy egy újabb szórakoztatóelektronikai termék? Nézzük meg erről az oldalról... Először az egyes műsorforrások vagy a fizikai megvalósulásuk, vagy a hordozó közeg, vagy a technika miatt jól definiálható, kevés szabadsági fokkal rendelkező valamik voltak, a lemezeket, a rádiót, a celluloid filmet, a TV adást gyakorlatilag egyfajta technikán ''mindössze'' elfogyasztani lehetett, más ''tennivaló'' nem volt vele. Az első, valóban kreativitást igénylő eszköz a magnó volt, először hang, majd képi verziójában. Ezekkel már sokmindent lehetett csinálni, ezért is lett a ''magnózás'' egy önálló hobby, egyfajta életérzés. De még ez, a korábbiakhoz képest jelentősen megnövekedett szabadság az analóg tartalmakban is meglepően szerény volt ahhoz képest, ami megjelent a digitális tartalmakban rejlő szabadsági fokokban. És amikor lassan megtanultuk ezeket a digitális tartalmakat (DAT, CD, DVD, stb.) kezelni, használni, megtanultunk viszonyulni hozzájuk, hirtelen megjelent egy forradalmian új média, amely közegen keresztül először lassabban, manapság már gyorsabban érkezik a tartalom hozzánk, ez volt az Internet. (Ennek a fejlődésnek is megvan a maga hullámzása, a keresztmetszet(sebesség)/tartalom viszonyrendszerben mikor melyik van elöl, húzzák egymást mindinkább előre. Jelenleg úgy tűnik számomra, hogy a szélessáv nyújtotta lehetőségeket még nem tudjuk kellő tartalommal kitölteni, de folyik a tapogatózás az újabb irányok megtalálására, lásd WEB2 és vidéke takarékszövetkezet...). Egyszóval soha nem látott mennyiségben, minőségben, megjelenési formában jelentek meg a digitális tartalmak otthonunkban, olyan lehetőségeket kínálva, amelyek korábban elképzelhetetlenek voltak. Erre egyfajta válasz a HTPC-nek nevezett valami. Olyan válasz, amely a PC-t használja eszközként. A PC a cégektől bejött a dolgozószobánkba és most a nappaliba készül, próbál megfelelni az új követelményeknek. Vannak eszközök, amelyek már ott vannak, jól érzik ott magukat, lásd a konzolok. De ezek funkcionalitása még szűk a kihívásokhoz képest, ezért ezek a funkcióikat bővítik. A harc elkezdődött, hogy ki fogja elfoglalni a nappalit, még nem tudjuk, de az első szereplők már megjelentek, HTPC, konzolok, Apple iTV...
És ez csak a szórakoztató elektronika. Ha csak abba belegondolunk, hogy manapság otthonunkban mennyi elektronikus eszköz van, ezek szinte kiáltanak, hogy valamilyen új rendszerbe foglaljuk őket és egy egységes egészként, újfajta módszerekkel és új lehetőségeket teremtve kezdjük el használni őket. És itt is rengeteg feladata lehet ennek a bizonyos, HTPC-nek nevezett valaminek.
És akkor még nem beszéltünk a designról, hiszen ezek az eszközök otthonunk részei, fontos részei, jelentős asszony faktorral...
A végére talán a legfontosabb dolog. A manapság használatos operációs rendszerekkel támasztott követelményket még akkor fogalmazták meg, amikor a PC még csak munkaeszköz volt. Ennek megfelelően fejlődtek, fejlődnek a mai napig, folyamatosan felvéve az új funkciókat. Ezek viszont jelen formáájukban még mindig nem alkalmasak a nappaliba, a TV-re, a távirányítóra, stb. Tehát a front-end szoftverek terén van talán a legtöbb tennivaló.
Szerintem. Bocs, ha hosszúra nyúlt, remélem nem volt túl zavaros.

(#17) beencee válasza róland (#15) üzenetére


beencee
senior tag

El tudnád küldeni nekem valahogy a DVD-nek ezt a részét/könyvtárát?

(#18) beencee válasza róland (#13) üzenetére


beencee
senior tag

Már régen rajta vannak a szeren, korábban Meedio-ztak ők is. Ezt én is valamilyen MP klónnak nézem, de szívesen megnéznék közelebbről.

Közben hír: Kezdenek egyre rendszeresebbé válni a találkozások a MediaPortal, a MeediOS fejlesztői csapat és régebbi Meedio MDN tagok között, lehet, hogy a párhuzamosok nemcsak a végtelenben találkoznak... ;)

(#19) j.bravo


j.bravo
addikt

Hadd kérdezzek hülyeséget: (ne kövezzetek meg)

A meedio-val lehet a windowsnál megszokott módon, kvázi fájlkezelőből megnyitni egy filmet, vagy el kell szenvedni az ''importálom a házi videotékámba'' procedúrát?
(beencee topikján fellelkesülve feltettem, de sehogyse tudtam rájönni hogy lehet egyszerűen megnyitni egy divx filmet a most betett dvd-r lemezen...)

kodekjei sajátok vagy ha felteszek mondjuk ffdshow-t akkor azt használja?

ja és kezeli a realmagic távirányítót?

[Szerkesztve]

Whatever.

(#20) beencee válasza j.bravo (#19) üzenetére


beencee
senior tag

Tippem pl. a My Computer menüpont, ami tulajdonképpen egy File Browser Module. Ennél a Configure Meedio-ban, a File launching options-ban sztem be tudod állítani, hogy a hozzárendelt alkalmazás, vagy a Meedio, vagy bármi más hogyan, mivel nyissa meg az adott fájlt.
Kodek ügyben lásd: Configure Meedio-->Full-time plug-ins-->Video Player plugin opciói.
Realmagic: nem, legfeljebb USB-UIRT-en keresztül. Input pluginek: [link]

(#21) róland válasza beencee (#17) üzenetére


róland
veterán

Természetesen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#22) j.bravo válasza beencee (#20) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi.

Whatever.

(#23) róland


róland
veterán

A kétkedőknek, hogy integrált grafikus maggal is lehetjátékra is alkalmas PC-t építeni:

[link]

Az x700 gpu-ra épül az új rendszer.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#24) róland válasza róland (#23) üzenetére


róland
veterán

S egy összehasonlítás a Radeon 9600 és a Radeon x700 között:

[link].

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#25) PPeter


PPeter
addikt

Az 1/b. példa kicsit sántít, mivel az otthon írt lemezekre régiókód nem kerül, így az amerikai házivideó lejátszása sem lesz gond. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) róland válasza PPeter (#25) üzenetére


róland
veterán

Régiókód tényleg nem kerül rá, de valószínű, NTSC a felvétel. (Azt nem néztemmeg, hogy a hagyományos DVD lejátszók/írok mennyire kezelik az NTSC formát.)

Átfogalmazom, pontosítom ezt a részt.

Köszönöm az észrevételt!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#27) PPeter válasza róland (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Az európai készülékek szinte mindegyike képes az NTSC formátumú lemezeket is lejátszani, legtöbbnél még válogatni is lehet, hogy PAL, vagy PAL-60 formátumban tegye ki a TV-re a konvertált képet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) róland


róland
veterán

Egy ideális HTPC-s alaplap: Universal Abit Fatal1ty F-I90HD [link].

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#29) erdoke


erdoke
titán

Nem vagyok a HTPC ellensége (sőt, ha lenne rá keret, magam is összeraknék egy jófajtát), de a felsorolt előnyök nagy része egy olyan merevlemezes asztali íróval kiesik, ami tud DivX-et és frissíthető a FW-e. Vagy akár egy jó íróval és egy lejátszóval. 100-120e Ft a kettő, alig több, mint a szép HTPC ház és bele egy jó alaplap ára, és még méretben se nagyobbak. Pl. egy JVC MH300-as író és egy CyberHome játékos 120e Ft-ot kóstál összesen. VHS digitalizálás fényévekkel egyszerűbb egy DV bemenetes asztali íróval mint PC-n (persze vannak hátrányai is).

A legjobb aláírás a héten

(#30) róland válasza erdoke (#29) üzenetére


róland
veterán

Olyan 40.000,- Ft körül már lehet szép HTPC házakat kapni. Mondjuk SilverStone házak képében, s olyan is van köztük, amiben már van VFD+távirányító és táp is. Az ABIT új Fata1ity lapjával nagyon jó párosítás, mert egy db riser kártya kell a tv-tunerhez.

Amúgy egy HTPC szoftvereinek frissítése arányaiban könnyebb s gyakrabban elvégezhető, mint egy célhardver firmware frissítése.

Amúgy nem vagyok ellene a célhardveres megoldásoknak sem, de most a HTPC a favorit.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31) neduddki válasza erdoke (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Csak ne vidd tulzasba a ciber dicseretet mert tartok toel hogy a lehullo rozsasizn kod utan egyre tobben kezdik felfedezni a setit oldalt is.:- (((
A mechanika fejezetugraoknal egyre kecsegbejtobb hangokat ad, plextools-al agyonvizsgaklt lemeznel szpenkovkacodik /divx, a eh55 es gpes izel gond nelkul:- (/ es hogy legyen jo dogo is a bal oldali hangaj is bucsut vett tolunk:- (
A kepminosegol meg ma tul sok fel irtam:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) erdoke válasza neduddki (#31) üzenetére


erdoke
titán

Netszerte nagyon sokan dícsérik, én csak ezt tolmácsolom, személyes tapasztalatom nincs (még?).
A 635-ösről beszélsz te is?

A legjobb aláírás a héten

(#33) neduddki válasza erdoke (#32) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat nem olvastad kedves kis szoszeneretm errol a kivalonak tarott /de attol messzelevo cs... szarrol??:- (((/ pedgi kivao cociologiai reagalasok kivankoztak ki a hozzaerto kozonsegol, csak kar hogy a leglekesebb is lustra vot arra hogy ragyujjon mijjenkezulekekekl hasonlajtottam ossze, de ahogy neeh nehen benezek ugy tunik masanak is potyok erre arra:- (((

udv

neduddki

p.s. asztali dvd totyikban ott a link:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) erdoke válasza neduddki (#33) üzenetére


erdoke
titán

Van egyáltalán olyan elfogadható árú készülék, ami a legtöbb AVI-t viszi, és emellett tud DVD-Audio-t? Sajna az olcsóbb márkásak elég szarok DivX/XviD-kompatibilitás szempontjából, a spéci darabok (600-as Kiss, stb) meg 60-70e Ft-t kóstálnak.
Lehet, lemondok a DVD-Audio-ról, és veszek egy SIGMATEK DVD/DivX/USB/HDMI XS-700 Pro-t. Pixmanian 14800...

Na, ez privát akart lenni, alig tartozik ide. :B Sőt, egyáltalán nem. :D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#35) róland válasza erdoke (#34) üzenetére


róland
veterán

Az baj, ha a DVD-Audiot nem tudja a célhardver, mert bizony múltkorában sikerült szert tennem egy igen jó darabra, egy Pink Floyd: Dark Side of the Moon képében.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#36) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Meghaltak a képek a gagyi képfeltöltésen. Miért nem imageshackre raktad?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.