Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Kicsit off lesz, de nekem erről a vigjátéksorozat jut eszembe: My name is Earl
A karmáról szól és vicces is.

- http://pazsitz.hu -

(#2) adam182 válasza PazsitZ (#1) üzenetére


adam182
csendes tag

detto..csak erre tudok gondolni a karma szo lattan
remek egy sorozat, ajanlom mindenki. kar, hogy nem annyira terjedt még el Mo.-n

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#3) becksim


becksim
aktív tag

Én nagyon off leszek: Nekem a karmáról a Hiperkarma jut eszembe! ;)

Mer, ugye, csak az kiabál, aki fél.... :))

Nindzsák?? Hol?

(#4) Andie


Andie
őstag

Hamár off, nekem meg az, hogy milyen éles a macska karma :D

De hogy on is legyek : egyrészt örülök, hogy tisztába tetted ezt a fogalmat, másrészt cáfolnám is ezt az egész ál-tudományos dolgot. Olyan ez, mint a tenyérjóslás, meg az életvonal és egyéb ilyen dolgok.
Nincs itt szerintem semmiféle karma. Mindenki úgy alakitja a sorsát, ahogy akarja és tudja. Nyilván egy bantu kisfiúnak kisebb esélye van megváltani a világot, mint a Dubai sejk fiának. Tehát ez már eleve elrendeli ugye a dolgokat. Ámbár ebből is ki lehet törni.
Sztem bármelyik sorsot visszájára lehet forditani. A milliomos fia is elszegényedhet, és a szegény halász gyermeke is lehet usa kormányzó.
Nincs elrendelve, hogy ma elüt egy autó, mert most döntöm el, hogy merre megyek. Szerintem én, illetve a környezetem szabályozza a sorsomat.
Persze meg lehet ideologizálni, hogy minden megvan irva egy nagy könyvben, mi csak bábuk vagyunk, van ilyen filozófiai elmélet is - dehát kb nekem annyi valóságtartalma van, mint a cigány javasasszony jóslásainak :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem volt jó ötlet tényként írni erről a karma dologról. Elhiszem, hogy te hiszel ebben, de sokan nem.
Egyébként meg én sem hiszek a sorsban (vagy ha tetszik karmában).

***

(#6) degu válasza Andie (#4) üzenetére


degu
senior tag

Sztem bármelyik sorsot visszájára lehet forditani. A milliomos fia is elszegényedhet, és a szegény halász gyermeke is lehet usa kormányzó.

Ez tevedes!
Az egyesbol/egyedibol vonsz le altalanos ervenyu kovetkezteteseket!
A milliomos fia a legritkabb esetben szegenyedik el,sokkal gyakoribb,mondhatni az az altalanos,hogy-nem!
A 1.000.000.- halasz kozul egy lesz usa kormanyzo /de az is csak a gagyigiccs jenki filmekben!/
Ugy hogy szerintem ezek az ervek nem alljak meg a helyuket!
Nyaron egy 80 eves ven f*sz elemgurult Gorogorszagban a foutra egy kisteherautoval,
fektavolsagon belul... :O
Szarra torte a kocsim elejet! Csak a kifogastalan muszaki allapotnak,es annak,hogy szabalyosan hajtottam-koszonhettem,hogy kulonosebb serules nelkul meguszta az egesz csalad az utkozest. :R Elotte megalltam egy parkoloban pihenni,de elotte sokaig vacillaltam,hogy megalljak -e?Nem tudtam aludni,ugyhogy kb. ot perc mulva tovabbindultam,hogy talalkozzam a gyilkos mumiaval... :Y
Ezt hogyan ertekelned?
Nincs karma? Te alakitod a sorsodat? Nem en akartam karambolozni,de en dontottem ugy,hogy egy rovid idore megallok. Ha nem allok meg,akkor az oreg siman atgurul az ures fouton,es nekem nincs egy csomo idegeskedes,remulet,panik,herce-hurca.
Szerintem a karma,meg a szabad akarat kerdese komplexebb,mint gondolnad! Fuggetlenul attol,hogy hiszel-e benne,vagy sem. :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.